Skocz do zawartości

Forumowy zlot miłośników AUDIO


lpomis

Recommended Posts

3 godziny temu, soberowy napisał:

To prawda, że w sobotę odbył się zlot w PremiumSound ?

Prawda. I jak zwykle było ekstra 😂 Bardzo miłe przyjęcie , i kolumny których nigdy nie widziałem wcześniej na oczy, nie wspominając o odsłuchu. Ale z tym poczekałbym faktycznie na fotoreportaż Pauliny i Wojtka. 

Co do samego Salonu to naprawdę podziwiam ludzi, którzy w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie potrafią wyjść z czymś ponad przeciętnym. Sam jestem handlowcem i wiem jakie to wyzwanie sprzedawać coś ,o czym przeciętny Kowalski nie wie , że nawet istnieje. Nie iść na ilość , nie mieć reklamowego wsparcia gigantów , mieć swoje zdanie i wizję dźwięku u klienta. 

Pełen szacun i jeszcze raz podziękowania za gościnę.

Na Zlocie była nas garstka , ale za to JAKA ! Oczywiście nie umniejszając reszcie forumowiczów. Nareszcie mogłem poznać i  pogadać ze specem od okablowania. Boguś / @Bogusław Kożyczkowski / dzięki Tobie chyba zaczynam łapać ,o co w tym chodzi. Miło było poznać nowe osoby jak i odświeżyć stare kontakty.

Do zobaczenia niedługo na AVS.

P.S.

Nie polecam po tym Zlocie mówić przy Wojtku / @lpomis / , że wszystkie wzmacniacze grają tak samo. 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nieee, to mi było niezmiernie miło poznać osobiście pare "osobistości" i nie tylko, tego forum.

Specjalista od kabli ze mnie żaden, może tylko słyszałem ich większą ilość i wyrobiłem sobie własne zdanie.

 A ta mała podmianka kabli na koniec po tylu godzinach ataku melodii wszelakich na nasz słuch .... nie mogła się udać, no i ta podmiana kabli zasilających (bez mojego zaglądania za sprzęt a znając Arka były tam kable klasy ~10tys+) równych sobie, nie da efektu Wow. Innym tematem jest użycie streamingu do tego, ciągnęło rozluźnionym dołem i średnicą podejrzewam wiec, że to wina Tidal.

Fajnie było pogadać o "ptactwie" i nie tylko a nawet o temacie TV. 

PS. Jest 2min po północy a ja odsłuchuję kolejne płyty z dyskografii Enya i normalizuje słuch po tej dawce decybeli, dla mnie było za głośno, granie jako DJ już mam za sobą, ja dziś doceniam jakość nad głośnością która decybelami przykrywa te mniejsze dźwięki, bo stopa czy talerze po drugiej stronie, to nie wszystko.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po imprezie. Było świetnie. Spotkanie chyba najbardziej kameralne ze wszystkich do tej pory, ale miało to swój niepowtarzalny klimat :)

Wielkie podziękowania dla Pana Arka z Premium Sound i osób mu towarzyszących za udostępnienie Salonu dla forumowiczów Audio. Oj, było tam tyle dobroci, że taki zlot trzeba by było rozłożyć przynajmniej na tydzień. Dziękuję też wszystkim, którzy zdecydowali się przyjechać :)

Słuchaliśmy przede wszystkim kolumn ze stajni Audio Solutions i Xavian. A napędzała to wszystko elektronika Pilium Audio - przedwzmacniacz z serii Ares oraz końcowka mocy Iasonas (nie pytajcie o cenę :D). Z tranzystorów był też Shanling A3.2 MKII czyli wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym przetwornikiem. Lampki które nam przygrywały to Line Magnetic Audio LM-845IA oraz Allnic Audio T-2000 25TH Anniversary.

Jeśli ktoś myślał, że na poprzednich zlotach było głośno to cóż, muszę go rozczarować. Podłogowe Audio Solutions Virtuoso zapewniły nam taką dawkę decybeli, że do tej pory mam wrażenie, że mój żołądek jest chyba w innym miejscu niż jeszcze kilka dni temu ;)

Poniżej mała fotorelacja:

1.jpg

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

15b.JPG

16.JPG

17.JPG

17b.jpg

17c.jpg

17d.jpg

17e.jpg

17f.JPG

17g.jpg

18.JPG

19.JPG

20.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomek4446 napisał:

Bo wiesz , jak wychodziliśmy z Salonu to nie mogliśmy się doliczyć jednej pary paczek.

Niebieskich. Z tego co pamiętam za jakieś 100 koła . Przypadek ? 😂

Sam wiesz jak to jest, okazja za nas wybiera. A właśnie, jak zakończyła się Twoja sprawa w podobnej sytuacji w Kluczborku? 🤣

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy udział w tego typu spotkaniu, więc bardzo powoli wracam do rzeczywistości pozlotowej. 😊

Serdeczne podziękowania dla organizatorów – Wojtka ( @lpomis ) i Pauliny oraz Bogusława ( @Bogusław Kożyczkowski ), który był patronem imprezy (i jest guru od kabli ;) ). Wyrazy podziwu i szacunku dla gospodarzy czyli pana Arka i ekipy Premium Sound – jeszcze nie raz przekażę je osobiście.  😊

Bardzo miło było mi wreszcie, poznać (a przynajmniej zobaczyć na żywo) forumowiczów, których dotąd kojarzyłem tylko z wpisów i zdjęć.

Napiszę pompatycznie, bo tak mi gra w głowie po sobotnich decybelach i zejściach basu. 😉 Wojtek i Tomek ( @tomek4446 ) – obserwując Wasze skupienie podczas odsłuchów myślę sobie, że to hobby to jednak ciężka praca. Sam byłem zbyt podekscytowany, żeby wejść na taki poziom percepcji i analizy – może kiedyś. Sławek ( @slaw0001 ) – jak już mówiłem, emanujesz czystymi emocjami ze słuchania muzyki – to dla mnie żywe przypomnienie, żeby w poszukiwaniach nie zgubić radości. Marek ( @MMarek ) i Marcin ( @MarcKrawczyk ) - jesteście pokładami dobrego humoru i zaraźliwej pozytywnej energii. Dodatkowe brawa dla Marcina za eko-postawę (przyjazd pociągiem), chociaż pod tym jednym względem chyba jestem nie do pobicia. ;)  @klavikort, czyli głos młodego pokolenia - teraz  już wiem do kogo adresowany jest futurystyczny design niektórych artefaktów. 😉

Ponowne dzięki dla Wojtka i Pauliny – tym razem za to, że mimo zmęczenia i niedoczasu jednak mnie odwiedziliście i wykonaliście jeszcze trochę pracy. ;) Wojtek – obiecuję Ci, ze kiedyś bardziej wysunę kolumny (jak już moja Basia podrośnie i przestanie stanowić zagrożenie). Wasze Menuety są niezwykłe, ale o tym już w następnym poście. 

Pozdrawiam

Rafał

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @Rafał S, Ty to zawsze tak ładnie wszystko napiszesz. Dzięki :P

Myślę, że warto wspomnieć też o wrażeniach z odsłuchów. Na sam początek - akustyka. Widać sporo włożonej pracy przez Pana Arka. I naprawdę są tego rezultaty. To było zdecydowanie jedno z lepszych pomieszczeń odsłuchowych z jakim miałem do czynienia na naszych zlotach.

Audio Solutions Virtuoso to murowany efekt wow. Swoboda z jaką grała ta podłogowa konstrukcja była niespotykana. Zejście na basie i szybkość wybrzmień robiła wrażenie. Impulsy jakimi potrafiły uderzyć te kolumny w stronę słuchacza były nie z tej ziemi. Xaviany z kolei czarowały barwą i swoim wyrafinowaniem. Wokale, jazz, blues, oddanie barwy gitar, delikatne i spokojniejsze granie to klimat w jakim czują się najlepiej.

Z elektroniki oprócz oczywiście dzielonki Pilium Audio spodobał mi się Shanling. Początkowo byłem do niego sceptycznie nastawiony, ale sprzęt naprawdę zasługuje na docenienie. Fajna energia, brak nadmiernego ocieplenia za którym nie przepadam i otwarte, naprawdę otwarte do samiusieńkiego końca soprany. Żadnego upraszczania. Czemu to tylko takie wielkie i ciężkie? ;)

Konstrukcje lampowe - Line Magnetic Audio i Allnic Audio pokazały jak bardzo może się różnić brzmienie takich wzmacniaczy. Z jednej strony mieliśmy ciepło, barwę, nasycenie i spokój, z drugiej większą otwartość, detal i minimalne rozjaśnienie.

Poniżej krótkie sampelki z odsłuchów nagrywane telefonem:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę przykuły elementy akustyczne na suficie. Estetyczne do zastosowania w "zwykłym" mieszkalnym pokoju. W moim przypadku jeden element by wystarczył. 

Sufit.jpg

3 godziny temu, lpomis napisał:

Poniżej krótkie sampelki z odsłuchów nagrywane telefonem:

Teraz wiem dlaczego Wojtek kucał przed kolumną. W końcówce sampli, wszystko się wyjaśniło 😛

Wojtek.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wy koledzy wiecie, że słuchaliśmy kolumn Audio Solutions Virtuoso z regulacją w pozycji "wzmocnionej"? (patrz zdjęcie) , 

może przy innym ustawieniu kolega @Rafał S nie musiałby w panice wybiegać na zewnątrz po uderzeniu basu  zaserwowanego przez Jamesa Blakea, a mnie nie bolały by zęby w utworze Malii???

307230708_673565890467674_9001896882374400915_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy odsłuch mnie czegoś uczy. Ten również. Często piszemy , że najważniejszym elementem toru na którym nie warto oszczędzać są kolumny. To racja ale jak się okazało nie do końca. W Jarocinie stałym elementem była elektronika zmienialiśmy kolumny i różnice brzmieniowe były zaraz zauważalne. Tym razem to kolumny były bazą / AudioSolutions Virtuoso / zmieniały się wzmacniacze.

Pierwsze wrażenie , gdy zagrały z zestawem Pilium Audio , rewelacja. Całe pasmo wręcz idealne , bas marzenie , krótki , szybko gasnący , uzupełniający , nie wychodzący przed średnicę czy wysokie. Kolumny zagrały detalicznie , analitycznie, zero zlewania się dźwięków. Potem podpięliśmy je do lamp i już tak dobrze nie było. Największa różnica co było do przewidzenia na basie. Z punktowego stał się nieco bułowaty, za to zyskała średnica. Ok. rozumiem , że lampy, a tranzystor to dwa różne światy i mogło się tak zadziać. Ale dlaczego historia powtórzyła się z Shanling A3.2 MkII ? Duży piec na pierwszy rzut oka , a nie był w stanie zapanować nad basem tych paczek. Tak więc , ten odsłuch zburzył moją teorię , że wystarczy kupić dobre kolumny ,a elektronika jakoś je ogarnie , bo przecież wystarczy 1 W , głośniej i tak nie słuchamy :)

P.S.

Po raz pierwszy usłyszałem w PremiumSound kabel zasilający. Za co nie wiem, czy dziękować ?  Czy kląć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

słuchaliśmy kolumn Audio Solutions Virtuoso z regulacją w pozycji "wzmocnionej"?

O. I to jest ciekawostka. Nie miałem pojęcia, że tam z tyłu jest jakaś gałeczka.

36 minut temu, MMarek napisał:

W moim przypadku jeden element by wystarczył

Czekaj, czekaj Marku. Czy to czasem nie miało być tak, że „już nic nie kupuję i nic nie zmieniam”? ;)

18 minut temu, tomek4446 napisał:

ten odsłuch zburzył moją teorię , że wystarczy kupić dobre kolumny ,a elektronika jakoś je ogarnie , bo przecież wystarczy 1 W , głośniej i tak nie słuchamy :)

Prawda :)

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Po raz pierwszy usłyszałem w PremiumSound kabel zasilający.

Pomidor :365_tomato:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

może przy innym ustawieniu kolega @Rafał S nie musiałby w panice wybiegać na zewnątrz po uderzeniu basu 

Oszczerstwo - mój prawnik się z Tobą skontaktuje w sprawie odszkodowania. Prawda, jest taka, że akurat stałem blisko otwartych drzwi, a że jestem drobny, to mnie wywiało. Siła aerodynamiczna i tyle. Pan Arek ledwo się utrzymał klamki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...