Skocz do zawartości

Czy wzmacniacze mają brzmienie?


Kraft

Recommended Posts

1 minutę temu, misiekx napisał:

I to jest podsumowanie dyskusji z Kraftem, nie tylko zresztą tej. Brawo Ty. 

Aż musiałem się zatrzymać, żeby sprostować. Kraft ma rację. Słyszy, że wzmacniacze mogą mieć swoje własne brzmienie. Tak samo jak ma rację pisząc, że w ślepym teście nie da się rozpoznać dwóch neutralnych piecyków. Jarek, jest tu jeszcze coś do dodania, rozwinięcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audiowit napisał:

W chinach i w Marantzie wrzucaja po prostu szuflą elektronike do obudowy.

Przypomniałeś mi. Mój kumpel pracował kiedyś w fabryce papierosów. Mieli cztery kadzie z tytoniem. Przychodził majster i mówił , wsyp dwie łopaty 'tego" i cztery "tego" , robimy L&M. A na drugi dzień zamiana , trzy z jednej , pięć z drugiej , bo idzie Marlboro :) 

25 minut temu, kaczadupa napisał:

Aż musiałem się zatrzymać

Jedziesz rowerkiem i czytasz Forum ? Szacun ! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@Mikelas76 jakoś tak się przyjęło,że na forach dyskusyjnych się dyskutuje o no zainteresowaniach. Dlatego na forum o rowerach , są ludzie których te rowery po prostu interesują. Nie wiem czy potrzebne jest bycie ekstrawertykiem , żeby na forum audio pisać z innymi o audio , ale wątpię, żeby ktoś na taką analizę od Ciebie czekał.

Czy tylko ten temat jest tłuczony od miesięcy ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kraft napisał:

Myślałem, że zasadniczo o to w tym chodzi, tzw. wysoka wierność.

I popatrz, gdzie tu sprawiedliwość. Marantz za grosze i Kondo w kosmicznej cenie a to ten tani Maraś zagra wiernie, odda nam lepiej piękno muzyki. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3843-kondo-overture-pm-2i

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misiekx napisał:

I to jest podsumowanie dyskusji z Kraftem, nie tylko zresztą tej. Brawo Ty.

Prawie 3 lata trwa ta przepychanka, a @Kraft juz w pierwszych postach, tego tematu pisal:  

Dnia 15.11.2021 o 15:26, Kraft napisał:

Że słychać różnice, to ja wiem. Też je słyszę (a właściwie słyszałem, bo od dawna się w takie porównania nie bawię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MMarek napisał:

Miałem jednocześnie u siebie trzy wzmacniacze Naima. A były to Atom, Star i Nova. Dla mnie wszystkie grały tak samo. Wybrałem Novą, ponieważ była najładniejsza

Nie slyszalem Naima, ale trzy rozne wzmacniacze z roznych serii, powiny sie roznic. Zakladam ze dynamika powinna byc rozna, nawet przy zalozeniu ze brzmienie czy barwa jest ta sama. Zasilanie robi różnice.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mikelas76 napisał:

Nie slyszalem Naima, ale trzy rozne wzmacniacze z roznych serii, powiny sie roznic. Zakladam ze dynamika powinna byc rozna, nawet przy zalozeniu ze brzmienie czy barwa jest ta sama. Zasilanie robi różnice.... 

Pewnie tak, ale trzeba dysponować narządem słuchu na poziomie nietoperza :) I nic tu nie pomoże mój "najwyższy stopień umuzykalnienia" :) 

Edytowano przez MMarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

I popatrz, gdzie tu sprawiedliwość. Marantz za grosze i Kondo w kosmicznej cenie a to ten tani Maraś zagra wiernie, odda nam lepiej piękno muzyki. 

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3843-kondo-overture-pm-2i

Słuchałem dziada ..... dxxx nie urywa.

P-20240515-122045.jpg

 

PS. nie wiedziałem ze tylko kosztuje, zasadniczo nigdy nie pytam o cenę Romana tylko słucham co potrafi (Nautilus Północ).

Edytowano przez Bogusław 66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Nie slyszalem Naima, ale trzy rozne wzmacniacze z roznych serii, powiny sie roznic

Powinny, bo?

17 minut temu, Mikelas76 napisał:

Tu raczej pomaga przyjazna akustyka, wiem bo przerabialem i przerabiam temat od kilku lat

Przerabiasz temat od lat, ale Naima nie slyszales.

1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Zakladam ze dynamika powinna byc rozna,

To zakladanie jest najlepsze na forum :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Powinny, bo

zazwyczaj wyzsze serie maja miedzy innymi lepiej rozwiazane kwestie zasilania, najczesciej zapozyczone ze starszych wyzszych serii? 

47 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Przerabiasz temat od lat, ale Naima nie slyszales.

Temat akustyki. A ty przerabiales wszystkie wzmaki dostępne w kraju? Ja zdecydowanie nie. 

47 minut temu, no_i_fajnie napisał:

zakladanie jest najlepsze na forum

No chyba lepiej napisac ze cos sie  zaklada niz wypisywac glupie twierdzenia nie widzac danego sprzetu na oczy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mikelas76 napisał:

zazwyczaj wyzsze serie maja miedzy innymi lepiej rozwiazane kwestie zasilania, najczesciej zapozyczone ze starszych wyzszych serii? 

Gadasz ogolnikami.

7 minut temu, Mikelas76 napisał:

Temat akustyki. A ty przerabiales wszystkie wzmaki dostępne w kraju? Ja zdecydowanie nie. 

Nie.

7 minut temu, Mikelas76 napisał:

No chyba lepiej napisac ze cos sie  zaklada niz wypisywac glupie twierdzenia nie widzac danego sprzetu na oczy. 

Tak robisz wlasnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...