Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo - proszę o opinie (NAD, B&W, KEF, DALI, CAMBRIDGE AUDIO, BOSE)


LML

Recommended Posts

1 godzinę temu, S4Home napisał:

LML ok to już wiem skąd Twoje podejście do wrzucania wzmacniaczy do jednaj paczki.

Tego zdania to akurat nie zrozumiałem...
Co miałeś na mysli?
To oczywiste że wzmacniacz (jako nadajnik sygnału) ma lepsze parametry od głośników (pasmo przenoszenia jest jednym z wielu parametrów). Szukamy głośników, które jak najmniej stracą podczas wytwarzania dźwięku...

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ja Ci radze tylko: Nie pomijaj kwestii wzmacniacza! Na wybranych kolumnach odsłuchaj taki słaby oraz ten uważany lepszy. Zobaczysz czy leżysz w gronie osób doceniających wzmacniacz czy nie.

Wiesz co... Ja myslę, że nasze zdania są podobne, ale ze względu na barerę (sposobu przekazywania myśli) nie do końca się rozumiemy.  Odnoszę wrażenie ,że chcesz mi przekazać jakąś 'wiedzę, z którą się nikt nie zgadza ale jest kluczowa'. Ja naprawdę uważam, że masz rację (z tym wzmacniaczem), nie rozumiem tylko dlaczego Ty uważasz, że ja nie mam racji...
I dlaczego myslisz, że ja nie uznaje impulsowych wzmacniaczy...
(liczyłem na to że napiszesz o co Ci chodzi)
Ja uważam że mam niewielką wiedzę, ale lubię jak ktoś przedstawia mi merytoryczne argumenty bo lubię się uczyć. Wiem ,że cyfry to jedno, a dzwięk i wrażenia to inna sprawa, ale są kwestie techniczne, których poprostu nie wolno lekceważyć. Narazie nikt nie zdołał mnie wyprowadzić z 'błędu' , że głośnik jest 'wąskim gardłem' z zestawie audio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

@Kraft, jest taki parametr we wzmacniaczu jak dynamika. Czy on też nie ma żadnego wpływu na dźwięk?  

Zasadniczo nie ma. Oblicz sobie, jaką dynamikę jesteś praktycznie w stanie uzyskać w swoim pomieszczeniu (poziom głośności z którym słuchasz (w piku) minus szumy pomieszczenia). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kraft napisał:

Oblicz sobie, jaką dynamikę jesteś praktycznie w stanie uzyskać w swoim pomieszczeniu (poziom głośności z którym słuchasz minus szumy pomieszczenia). 

Nie wiem jak to zrobić 🙂. Z fizyki i matematyki jestem noga. 

Kolego @LML, wypożyczyłeś już jakiś sprzęt do domu? A może byłeś już w jakimś salonie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Kolego @LML, wypożyczyłeś już jakiś sprzęt do domu? A może byłeś już w jakimś salonie ? 

nie, pisałem o tym wyżej - dopiero po nowym roku będę we Wrocławiu i tam mam zamiar zajechać posłuchać kilku zestawów jakie sobie upatrzyłem. Jak coś mi się spodoba, to przed zakupem wezmę wybrany zestaw do domu - taki mam plan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, seba3002 napisał:

Nie wiem jak to zrobić 🙂. Z fizyki i matematyki jestem noga. 

Słuchasz może z maksymalnym poziomem 75-80 dB. Szumy pomieszczenia to 20-25 dB. Realna dynamika, jaką możesz uzyskać u Siebie to maksymalnie 60 dB. Co za różnica, czy wzmacniacz ma zatem dynamikę 100, 105 czy 110 dB. I tak da radę.

Najsłabszą dynamikę mają wzmacniacze lampowe, a ich użytkownicy jakoś nie narzekają. Z tego wynika, że dynamika wzmacniacza nie ma wielkiego praktycznego znaczenia. Prawie każdy ma ją na wystarczającym poziomie (skoro według Piotra nawet 3-watowa lampa daje radę dynamicznie, to znaczy, że radę da wszystko).

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kaczadupa napisał:

A ja się poskarżę na mojego XS3, że w kontroli, szybkości, różnicowaniu basu daleko mu do np. Naima Supernait 3. 

Ale to nie kwestia mocy. Supernait 3 nie jest też demonem w tym aspekcie.

25 minut temu, LML napisał:

Wiesz co... Ja myslę, że nasze zdania są podobne, ale ze względu na barerę (sposobu przekazywania myśli) nie do końca się rozumiemy.  Odnoszę wrażenie ,że chcesz mi przekazać jakąś 'wiedzę, z którą się nikt nie zgadza ale jest kluczowa'. Ja naprawdę uważam, że masz rację (z tym wzmacniaczem), nie rozumiem tylko dlaczego Ty uważasz, że ja nie mam racji...

Mozliwe ze to kwestia bariery zrozumienia.

Może ja źle zrozumiałem.

Jak widać jednak kilka osób się ze mną zgadza. A wiele innych nie zabiera tutaj głosu. Bez obaw.

To powiem może wprost co ja zrozumiałem. Jak się mylę to mnie po prostu naprostuj i juz :)

Stawiasz głównie na kolumny nawet kosztem wzmacniacza. Jesteś w stanie wybrac 338 nawet do lepszych kolumn bo nie do końca wierzysz że lepszy wzmacniacz spowoduje że te (dane) kolumny zagrają lepiej.

Chyba że wnioski są błędne?

7 minut temu, Kraft napisał:

Słuchasz może z maksymalnym poziomem 75-80 dB. Szumy pomieszczenia to 20-25 dB. Realna dynamika, jaką możesz uzyskać u Siebie to maksymalnie 60 dB. Co za różnica, czy wzmacniacz ma zatem dynamikę 100, 105 czy 110 dB. I tak da radę.

Najsłabszą dynamikę mają wzmacniacze lampowe, a ich użytkownicy jakoś nie narzekają. Z tego wynika, że dynamika wzmacniacza nie wielkiego praktycznego znaczenia. Prawie każdy ma ją wystarczającym poziomie.

 

Koledze chyba chodziło o inną dynamikę.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakres_dynamiki_dźwięku

"Zakres dynamiki dźwięku – różnica głośności między dźwiękiem najcichszym a najgłośniejszym w sygnale audio"

Otóż znowu. To samo źródło. To samo pomieszczenie. ten sam utwór.

Jednak na jednym wzmacniaczu przeskok z najcichszego momentu do najgłośniejszego odczuwam inaczej niż na innym.

Na przykład na tym utworze oczywiście nie z YT:

 

Różnica na niektórych wzmacniaczach jest olbrzymia a na niektórych nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Ok. Jak mieszkasz w Bieszczadach to 15 dB.

😂😂😂😂

Naprawdę Miszcz giętkiej szpady.

Czyli nigdy nie mierzyłeś,  bo bredzisz jak zwykle.

Tak się składa, że u mnie jest więcej,  tylko, że ja to mierzyłem i wiem, a ty teoretyzujesz miszczu.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Otóż znowu. To samo źródło. To samo pomieszczenie. ten sam utwór.

 

 

Zabawne, że do pokazania dynamiki wybrałeś akurat ten utwór. Ma on bowiem dynamikę na beznadziejnym poziomie. Powstawał w czasach analogowych. Miksowany był na magnetofonie. Phil nie był zadowolony z partii perkusji. Wielokrotnie dogrywał kolejne dźwięki, a każde kolejne przegranie taśmy to jakieś - 3 dB od dynamiki. A mimo to piszesz, że dynamika jest OK (nawet wybitna). 

Dziękuję Wysoki Sądzie. Nie mam więcej pytań.

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

😂😂😂😂

Naprawdę Miszcz giętkiej szpady.

Czyli nigdy nie mierzyłeś,  bo bredzisz jak zwykle.

Tak się składa, że u mnie jest więcej,  tylko, że ja to mierzyłem i wiem, a ty teoretyzujesz miszczu.

Kolego. Naprawdę się uspokój.

Wiedzę, że nie daje Ci to spokoju, więc wyjątkowo Ci napiszę, że mierzyłem to wielokrotnie. Przy każdym pomiarze REW czy DL pokazuje poziom szumu pomieszczenia. Wystarczy?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraftjak ja tobie nie zazdroszczę tej "wiedzy".

A jakie to czasy analogowe?

 

 

14 minut temu, Kraft napisał:

Wiedzę, że nie daje Ci to spokoju, więc wyjątkowo Ci napiszę, że mierzyłem to wielokrotnie. Przy każdym pomiarze REW czy DL pokazuje poziom szumu pomieszczenia. Wystarczy?

Nie nie wystarczy, bo wystarczyło dodać magiczne słowo, że u mnie.

A tak się składa, że u każdego może być inny wynik pomiarowy pomijam granice błędu pomiarowego.

Ale szumy tła/pomieszczenia każdy może mieć inne.

Teraz skumałeś, czy nadal będziesz zgrywać jarząbka? 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Zabawne, że do pokazania dynamiki wybrałeś akurat ten utwór. Ma on bowiem dynamikę na beznadziejnym poziomie.

No skoro system Ci tego nie pokazuje to szukaj dalej. Głównie w elektronice w takim razie.

7 minut temu, Kraft napisał:

Dziękuję Wysoki Sądzie. Nie mam więcej pytań.

Guilty :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DiBatonio napisał:

Naprawdę Miszcz giętkiej szpady.

Czyli nigdy nie mierzyłeś,  bo bredzisz jak zwykle.

Tak się składa, że u mnie jest więcej,  tylko, że ja to mierzyłem i wiem, a ty teoretyzujesz miszczu.

Twoje wypowiedzi są prowokujące. Proszę o dyskusję na argumenty bez zbędnych personalnych odnośników. 

Emocje wyrażane w ten sposób są zbędne, prowokują i niszczą temat co jest niedopuszczalne i jeżeli będzie kontynuowane spowoduje ukrywanie postów lub zablokowanie tematu. Obrażanie innych zaś może skończyć się zablokowaniem konta. 

Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

Stawiasz głównie na kolumny nawet kosztem wzmacniacza. Jesteś w stanie wybrac 338 nawet do lepszych kolumn bo nie do końca wierzysz że lepszy wzmacniacz spowoduje że te (dane) kolumny zagrają lepiej.

Chyba że wnioski są błędne?

To ja się tu wypisuje na temat wzmacniaczy (NAD, CA i inne biore pod uwagę, pisałem , że sugestie są mile widziane) a Ty tak o mnie myślisz...
Gdyby to była prawda to nie patrzyłbym na NAD'a, tylko szukałbym jakichś B&W 7XX w połączeniu z jakąś starą Unitrą... ;)
Tak więc nie zrozumieliśmy się, wzmacniacz jest kluczowy, a głośniki 'wąskim gardłem'. Amen! ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, LML napisał:

To ja się tu wypisuje na temat wzmacniaczy (NAD, CA i inne biore pod uwagę, pisałem , że sugestie są mile widziane) a Ty tak o mnie myślisz...
Gdyby to była prawda to nie patrzyłbym na NAD'a, tylko szukałbym jakichś B&W 7XX w połączeniu z jakąś starą Unitrą... ;)
Tak więc nie zrozumieliśmy się, wzmacniacz jest kluczowy, a głośniki 'wąskim gardłem'. Amen! ;)
 

Czyli blednie? No to ok :)

No to konkluzja. Nie pomijaj wzmacniacza w wyborze systemu.

I nie łącz Bowersów 7xx z Nadem 338. :)

Powodzenia na odsłuchach i obys jak najwięcej z nich wyciągnął dla siebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MariuszZ napisał:

Twoje wypowiedzi są prowokujące. Proszę o dyskusję na argumenty bez zbędnych personalnych odnośników. 

Emocje wyrażane w ten sposób są zbędne, prowokują i niszczą temat co jest niedopuszczalne i jeżeli będzie kontynuowane spowoduje ukrywanie postów lub zablokowanie tematu. Obrażanie innych zaś może skończyć się zablokowaniem konta. 

Pozdrawiam. 

Dzięki!

 

49 minut temu, DiBatonio napisał:

Kolejna mongolska teoria  mundrości forumowych.

Prosiłem Cię już wczoraj, i jeszcze raz powtórzę. NIE CHCĘ , ŻEBYŚ ZABIERAŁ TUTAJ SWÓJ GŁOS!
Zbyt łatwo się irytujesz i prowokujesz, wypacza to temat dyskusji. Proszę Cię nie pisz w tym temacie więcej!
Jak założysz jakikolwiek temat to będziesz mieć swoją rozmowę- mojej nie psuj!

Edytowano przez LML
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

A może akurat koledze takie zestawienie będzie odpowiadać? 

Tak jest ;)

28 minut temu, S4Home napisał:

Powodzenia na odsłuchach i obys jak najwięcej z nich wyciągnął dla siebie

Dzięki, już nie mogę się doczekać.
Do tego czasu chciałem sobie z Wami ponaradzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LML napisał:

nie, pisałem o tym wyżej - dopiero po nowym roku będę we Wrocławiu i tam mam zamiar zajechać posłuchać kilku zestawów jakie sobie upatrzyłem. Jak coś mi się spodoba, to przed zakupem wezmę wybrany zestaw do domu - taki mam plan.

Tylko uważaj, bo mi akurat w Top Hi Fi nigdy nie udało się nic wypożyczyć. Ale mówię o Warszawie, może we Wrocławiu jest inaczej. Jeśli możesz, to ustal telefonicznie, czy jest taka możliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryłem Twój post @DiBatonioi zrobię to z każdym kolejnym nie na temat lub odnoszącym się personalnie do innych użytkowników.

Nie mieszaj i nie zaczepiaj innych użytkowników używając zaimków okołoosobowych mających pejoratywny charakter. 

Nie musisz się poklepywać z innymi po pleckach ale jak chcesz mieć szacunek to traktuj innych z szacunkiem lub jeżeli Ci to nie pasuje to chociaż z nimi nie dyskutuj w taki prymitywny sposób. 

Pozdrawiam. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...