Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Dnia 24.09.2023 o 18:11, tchocky napisał:

Recenzja kogoś kto film widział...

Z naciskiem na "kogoś".

Naprawdę? 

Jprdl, mamy już audiofilów co oceniają brzmienie od takich "kogoś" z YT, a teraz to?

Dnia 25.09.2023 o 13:56, Fafniak napisał:

Wystarczy, że część ludzi myślących inaczej "niż druga strona" postanowi coś zrobić, zamanifestować  swoje przekonania.

Taaaa...

Bąkiewicz właśnie to zrobił,  ciekawe co mu z tego wyjdzie.

Chociaż wątpię, czy oglądał film.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2023 o 12:58, Rafał S napisał:

"Kobiety samotnej" nie zdzierżyłem.To jest właśnie ten naturalizm, który miałem na myśli. Epatowanie brzydotą i pesymizmem. Dla mnie ten obraz liczy się tylko jako dowód na to, że Linda jednak kiedyś umiał grać

Rafał, bo takie jest życie, taki naturalizm nie powinen przerażać, świat niestety nie składa się z samych Caroline Derpieński i ich wyimaginowanego świata luksusu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Taaaa...

Bąkiewicz właśnie to zrobił,  ciekawe co mu z tego wyjdzie.

Chociaż wątpię, czy oglądał film.

Nie wiem, nie słyszałem nic o tym.

Nie "żyję" doniesieniami z "frontu"

Obejrzałem na razie te fragmenty, które gdzieś tam w sieci się poniewierają i wysłuchałem recenzji imć Raczka.

Jak obejrzę całość, to się wypowiem albo przemilczę ;). Dla mnie, od strony, że tak powiem języka filmowego i użytych zabiegów, niepokojące jest podprogowe przesłanie. Ono odnosi się do wpisanych "w nas" schematów/wyobrażeń/obrazów wydarzeń historycznych/przekazów/filmów o tematyce II wojny i okupacji.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Rafał, bo takie jest życie, taki naturalizm nie powinen przerażać, świat niestety nie składa się z samych Caroline Derpieński i ich wyimaginowanego świata luksusu.

Jacek, mnie chodzi o różnicę pomiędzy realizmem, a naturalizmem (używam obu terminów w ich znaczeniu literackim). Bardzo lubię np. niektóre filmy Mike'a Leigh. A Holland jakby mniej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fafniak napisał:

Jak obejrzę całość, to się wypowiem albo przemilczę ;). Dla mnie, od strony, że tak powiem języka filmowego i użytych zabiegów, niepokojące jest podprogowe przesłanie. Ono odnosi się do wpisanych "w nas" schematów/wyobrażeń/obrazów

Właśnie te nasze wpojone schematy często wychodzą w takich dyskusjach, każdy ma jakieś uprzedzenia, jakieś nawyki, jakieś wyobrażenia. 

Odcinając się od kilku fragmentów politycznej narracji, zresztą uważam, że slusznej w obecnych czasach, jednak warto...

Warto obejrzeć film, trwa 2,5godz, ale ogląda się "jednym tchem", dużo opinii o tym filmie krąży ma podstawie właśnie jakiś jego fragmentów. 

Ja tylko chciałbym by każdy potrafił się postawić na miejscu bohaterów tego filmu zwłaszcza rodziny uchodźców, którzy stracili synka, ale też w roli rozdartego strażnika...

Więcej nie powiem, mnie zachęciła rozmowa Agnieszki Holland u Kuby Wojewódzkiego i poszedłem na film.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał S napisał:

Bardzo lubię np. niektóre filmy Mike'a Leigh. A Holland jakby mniej. :)

Rafał, każdy lubi co innego, masz do tego prawo.

Mnie np. kompletnie nie biorą  Marvelowskie "bajki" , czasem coś obejrzę, ale żebym się podniecał, to już nie.

Jest mi zupełnie obojętny taki Marvelowski świat komiksowych bohaterów, wolę historie prawdziwe, dokumentalne - w filmie jak i książce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem i obym się mylił ale piss wygra wybory. Tak myślę, że ludziom z małych miasteczek, wsi ( nie wszystkim) obojętne czy sędziowie w TK są wybrani zgodnie z prawem, czy Obajtek albo Pinokio kradną i kłamią, że cały ten rząd to nieudacznicy, kłamcy i złodzieje. Niektórym ludziom wystarczy że jest 500+,800+, 13ka, 14ka...niedługo może i 15ka,16ka itd. Najniższa krajowa podnoszona ( wiem że wartość pieniądza inna) ale dla niektórych ( znam takich) więcej w portfelu to są zadowoleni. Czarny scenariusz ale bardzo realny... Obym się mylił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, misiekx napisał:

Nie chcę być złym prorokiem i obym się mylił ale piss wygra wybory. Tak myślę, że ludziom z małych miasteczek, wsi ( nie wszystkim) obojętne czy sędziowie w TK są wybrani zgodnie z prawem, czy Obajtek albo Pinokio kradną i kłamią, że cały ten rząd to nieudacznicy, kłamcy i złodzieje. Niektórym ludziom wystarczy że jest 500+,800+, 13ka, 14ka...niedługo może i 15ka,16ka itd. Najniższa krajowa podnoszona ( wiem że wartość pieniądza inna) ale dla niektórych ( znam takich) więcej w portfelu to są zadowoleni. Czarny scenariusz ale bardzo realny... Obym się mylił. 

Też bym chciał  byś się mylił. 

Mnie zastanawia, na czym polega fenomen, że jeszcze wielu młodych daje się nabrać na te zachęty PiSu.

Widzą tylko $$$, ale to, że rząd r....a ich codziennie na kasę, której nie widzą przecież,  już im nie przeszkadza.

Oczka się otworzą, jak wrócą paszporty, bo wylecimy ze strefy Schengen, to tylko kwestia czasu.

Znam kilku co zarabiją w €, ale UE w ich ocenie jest bebe.

Znam też kto pluje na Niemcy, ale jak ma okazję wyjechać za Odrę w "delegację" na której trochę wiecej zarobi, to wtedy nic się nie stało. 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, DiBatonio napisał:

Właśnie te nasze wpojone schematy często wychodzą w takich dyskusjach, każdy ma jakieś uprzedzenia, jakieś nawyki, jakieś wyobrażenia. 

Nie zrozumieliśmy się. 

Robiąc film, odwołujesz się do masy elementów tkwiących w kulturze, wychowaniu, historii. Niektóre z nich są "wdrukowane" tak mocno, że ich postrzeganie jest absolutnie jednoznaczne. Podobnymi zabiegami posługuje się Waters, w związku z czym ma teraz kłopoty. I niezależnie od tego czy go lubię, czy nie, to zadziwiony jestem "z powodu czego" ma kłopoty.

Reżyserzy nie są idiotami i posługiwanie się tymi elementami jest rozmyślnym działaniem. To jest jedna z podstaw filmu. Działanie z przesłaniem. I to, co widziałem, mnie zaniepokoiło, bo nie ma przypadku w tym przypadku ;) . Nie może go być.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

Robiąc film, odwołujesz się do masy elementów tkwiących w kulturze, wychowaniu, historii. Niektóre z nich są "wdrukowane" tak mocno, że ich postrzeganie jest absolutnie jednoznaczne.

Ok, masz rację. Ale:

Te "wdrukowane" nawyki zostały wykorzystane w szkalowaniu filmu. Jak zwykle wg kurdupla... I jak zwykle wyszło.

 

OT

No popacz :) wypowiedziłeś sie dopiero po ogladnięciu filmu :) .

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gienas napisał:

No popacz :) wypowiedziłeś sie dopiero po ogladnięciu filmu :) .

Nie. Napisałem wyraźnie, że po obejrzeniu fragmentów dostępnych w sieci. I napisałem, że te elementy mnie zaniepokoiły, bo nie sa użyte bez powodu/przesłania.

4 minuty temu, misiekx napisał:

Możesz coś więcej? Zaciekawiło mnie. 

Jakaś "fundacja" (?) oskarża go o używanie symboli, które według tej fundacji/działaczy prowadzą do tego że Waters jest uznawany za antysemitę. MA problemy po koncertach w niemczech z racji używania mundurów podobnych do tych od hugo bosa ;)

Choć wydawało mi się zawsze że odnosi się on generalnie do władzy z naciskiem na tą dążąca do wojen.

Ale okazuje się że miał też wypowiedzi idące w tą stronę. Potwierdzają to ludzi blisko z nim współpracujący.

Ale według mnie nie można takich wypowiedzi łączyć z tym co na scenie prezentuje

Przepraszam-chaotycznie pisę. Zmęczony jestem.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

"Próbował naśladować starą babę, zmienił głos, chcąc udawać głos polskiej, żydowskiej wieśniaczki. Było to prześmiewcze i obraźliwe, mówił w sposób, w jaki mówiłby ktoś niewykształcony, z nizin społecznych."

Podkreślone słowa nastawiają czytającego w konkretną stronę :)  choć w tamtych czasach taka mowa była normalnością.

Cytat pochodzi ze strony którą podałeś.

 Robisz to samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...