Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

17 minut temu, Rafał S napisał:

Jak wielkim kretynem trzeba być, żeby w tej sytuacji włączać syreny alarmowe w niedzielny poranek? Dobrze, że chociaż niektórzy prezydenci miast mają więcej rozsądku.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-w-niedziele-rano-w-polsce-maja-zawyc-syreny-politycy-krytycz,nId,5949253

Genialny przepis jak zrobić sobie "pod górkę" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zaskoczony, że po tylu latach Macierwicz w końcu doszedł [do prawdy]. Myślałem też, że tak się już ośmieszył nawet w swoim środowisku, że na zawsze zniknie z ekspozycji.

Swoją drogą, nie wiedziałem, że Jędraszewski zna się na katastrofach lotniczych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Daj spokój, bo mnie krew zalewa na widok Maciarewicza i na słowo "raport".

A miałem gościa na wyciągnięcie ręki .....

No , cóż ,wiedzą , że elektorat to łyknie i się wzmocni , wiedzą też , że będzie opór ludzi myślących. Podział Polaków jest im na rękę , nie ważne czy będzie to Smoleńsk , Unia , uchodźcy. Musi być punkt zapalny i na tacy podany wróg , muszą być zewnętrzni winni niepowodzeń rządu ..... Takie kuriozum , za ceny paliw winna jest Unia i wojna , to jakim cudem przy tych wszystkich tarczach ochronnych Orlen zanotował najwyższy w historii zysk ? Nie mylić z obrotem.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 miliony zł na konta przelane, a zdaje się, że chętnych do podpisania się pod tym raportem brak. A bez podpisu, to niestety nie jest raport, tylko jakieś kartki spięte zszywaczem. 

Ale trudno się dziwić. Jak ktoś się podpisze, to może mieć (w przyszłości, za uczciwej prokuratury) nieprzyjemności. Przestępstwo urzędnicze, fabrykowanie dowodów, utrudnianie śledztwa, oszustwo. Zobaczymy, czy znajdzie się odważny (albo głupi). 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to. Tu zawsze jest odpowiedź typu  chcemy, zrobimy, znajdziemy, udowodnimy itd. Jak za czasów PZPR. Żadnej konkretnej odpowiedzi, żadnego konkretnego człowieka odpowiedzialnego za decyzję i w każdym wywiadzie całe stado za plecami mówiącego. Aby czasem nie pociągnąć kogoś do indywidualnej odpowiedzialności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wnioski po raporcie. 

1. Ponieważ tenże raport unieważnił poprzedni, to i zalecenia z tegoż. W dobie problemów z nawigatorami nieprzestrzeganie zaleceń to za chwilę uziemienie lotów nad Polską. Celowe? 

2. Ponieważ raport jest wyssany z palca to jest wodą na młyn dla putinowskiej propagandy. Kacapy będą teraz krzyczeć: "Patrzcie. Oskarżają nas o zamach, tak samo jak o zbrodnie w Ukrainie. Żadnych dowodów tylko teorie spiskowe pseudonaukowców Maciarewicza". Celowe? 

3. Jeżeli to zamach to trzeba uruchomić odpowiednie artykuły. Zabito przedstawicieli NATO. To bodziec do wewnętrznych przepychanek w pakcie. Nikt nie chce wojny z kacapami. Celowe? 

Przecież ten dyplomatołek robi wszystko by stawiać tezę, że jest agentem obcych służb. 

 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macierewicz niefrasobliwie dobierał swych ekspertów. Przyciągał wszystkich, którzy czuli ostatnią życiową szansę zdobycia sławy — wielu było u niego emerytowanych naukowców niskiego stopnia z poślednich uczelni albo polonusów, którym zagraniczna kariera ewidentnie się nie udała.

W ten sposób jedną z twarzy zespołu stał się prof. Jacek Rońda. W kwietniu 2013 r. skłamał w telewizji, że ma dokument z Rosji dowodzący, że piloci prezydenckiego samolotu nie zeszli poniżej wysokości 100 m. Przyznał się potem do tego w TV Trwam. W gronie ekspertów do 2017 r. był prof. Jan Obrębski — to autor eksperymentów na puszkach, który zasłynął swymi barwnymi zeznaniami w prokuraturze.

Antoni Macierewicz i Jacek Rońda podczas debaty smoleńskiej, z udziałem ekspertów zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154M (2013 r.)Antoni Macierewicz i Jacek Rońda podczas debaty smoleńskiej, z udziałem ekspertów zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154M (2013 r.) - Leszek Szymański / PAP
"Już od kilkuletniego chłopca interesowałem się bardzo lotnictwem, modelarstwem lotniczym, nawet zdarzało się, że na święto lotnictwa siedziałem w samolocie bojowym w Białej Podlaskiej" — zeznał. Przekonując, że przyczyną katastrofy była "wielopunktowa, dobrze przygotowana eksplozja" stwierdził, że szczegółów nie zna, bo "nie jest to moją rolą jako inżyniera budowlanego". Dowodził jednak, że "jeżeli chodzi o materiały wybuchowe i skutki ich użycia, to zeznaję, że byłem w wojsku, gdzie miałem do czynienia na przykład z bronią strzelecką, granatami czy środkami strzeleckimi przeciwpancernymi (…). Dodatkowo, jako dziecko oglądałem wybuchające stodoły w czasie pożarów po wojnie".

Macierewicz opłacał także zagranicznych ekspertów, w tym eksperta od medycyny sądowej prof. Michaela Badena z USA, inżyniera lotniczego z Wielkiej Brytanii Franka Taylora oraz Andrieja Iłłarionowa z Rosji, byłego doradcę Władimira Putina. Nie ma żadnych efektów ich prac.

W dodatku kilku innych członków podkomisji odeszło z przytupem w ostatnich latach — nie chcieli firmować teorii Macierewicza. Już w 2018 r. część członków podkomisji odmówiła podpisania się pod kolejnym raportem Macierewicza (tzw. raport techniczny). Ostatecznie — jak stwierdził Macierewicz — "wszyscy zaakceptowali, ale nie wszyscy podpisali".

Potem konflikt się zaostrzył. Marek Dąbrowski, Wiesław Chrzanowski i Kazimierz Grono wydali oświadczenie: "Zespół kilkadziesiąt razy formalnie występował do przewodniczącego Podkomisji o przeprowadzenie eksperymentów, wykonanie ekspertyz, czy też o udostępnienie materiałów badawczych, jak również o poprawienie błędów w przekazach publicznych Podkomisji i jej oficjalnych dokumentach (tzw. Raport Techniczny w 2018 roku, materiały i załączniki do Raportu końcowego w latach 2020 i 2021). Na żadne z tych wystąpień nie otrzymano odpowiedzi i żaden z błędnych przekazów informacyjnych nie został skorygowany".

I dalej: "Po przegłosowaniu przez Podkomisję projektu raportu końcowego w dniu 10.08.2021 r., niżej podpisani (...) złożyli zdanie odrębne w stosunku do jej ustaleń. Skala nieprawidłowości i zaniedbań w pracach Podkomisji powoduje, iż jej ustalenia nie powinny być traktowane jako oficjalne stanowisko Państwa Polskiego, zaś wiele badań i analiz należałoby powtórzyć lub wręcz wykonać po raz pierwszy".

To, co dziś prezentuje Macierewicz, to właśnie dokument przyjęty przez podkomisję w sierpniu 2021 r.

źródło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadek to może być kiedy na rowerze wjedziesz w drzewo.

Pytanie brzmi czy służby rosyjskie ( Putin ) byłyby zdolne do przyczynienia się w tej katastrofie powietrznej ?

Osobiście uważam, że powinni tę sprawę zamknąć i zapomnieć o tym, cokolwiek się tam wydarzyło. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, soberowy napisał:

Pytanie brzmi czy służby rosyjskie ( Putin ) byłyby zdolne do przyczynienia się w tej katastrofie powietrznej ?

Nie ma takiego pytania. Wiadomo, co się wydarzyło - ta katastrofa, wypadek, jest tak wyjaśniona, jak tylko może być wyjaśniona katastrofa. Błędy popełnili też kontrolerzy lotu w Smoleńsku, ale miały one nieporównywalnie mniejsze znaczenie niż ogrom niekompetencji po polskiej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dzik napisał:

Macierewicz niefrasobliwie dobierał swych ekspertów.

Wręcz przeciwnie. Starannie wybrał takich, którzy za "drobne" wynagrodzenie przyklepią jego z góry założoną tezę. Byli najlepsi, bo byli kiepscy i skorumpowani. Gdyby byli dobrzy, z autorytetem i kręgosłupem moralnym, to by się nie nadali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Wszystkie rodziny osób które zginęły w tym wypadku powinny złożyć pozew przeciwko Maciarewiczowi z powództwa cywilnego. 

No teraz to już na pewno, bo właśnie gruchnęło, że w wersji elektronicznej tego raportu na stronie ministerstwa znajdowały się nieocenzurowane zdjęcia ofiar (jako dowód na wybuch bomby termobarycznej). Wyobraźcie sobie, że to szczątki waszej żony albo matki...

Aż trudno uwierzyć w tak skrajny debilizm.

 

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

bo właśnie gruchnęło, że w wersji elektronicznej tego raportu na stronie ministerstwa znajdowały się nieocenzurowane zdjęcia ofiar

Tylko kto się o tym dowie ? 50 % społeczeństwa. Elektorat nie myśli już samodzielnie , ogląda TVP , a tam ...... sielanka , prezes , pinokio i cała wierchuszka powtarza jak mantrę , był zamach , Maciarewicz ma twarde dowody i pokaże je ,......  Zaraz jak to powiedział premier , a " za tydzień , dwa , albo trzy ..... w następnym raporcie " . I łykają te brednie , ksiądz jeden ,czy drugi egzorcysta je uwiarygodni , poleci " Boże coś Polskę .... " . Elektorat padnie na kolana przed majestatem i wizerunkiem Matki Boskiej i ..... nie będzie analizował faktów , bo jak tu dyskutować z takim świętym wizerunkiem , w końcu po to kościół wykombinował dogmaty. Metoda stara jak świat , zawsze się sprawdza , największe zbrodnie i podłości były tak rozgrzeszane , brednie Maciarewicza to przy nich pikuś.

  • Lubię to 2
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...