Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Nie zmienię zdania o poziomie propagandy w telewizji tzw. publicznej /dawniej TVP./

Ostatnio przeżyłem potężny szok. Mam dom jednorodzinny i piec na ekogroszek. Wiadomo jaka jazda jest teraz z cenami a przede wszystkim z dostępnością. Jedynym miejscem gdzie można kupić 2 razy a wcześniej 3 razy taniej niż na składach jest to nieszczęsne PGG. Sklep gdzie tygodniami co wtorek i czwartek człowiek o 16 siada i próbuje kupić, podobnie jak pół miliona albo lepiej osób w tym samym czasie. Coś tam mi się udało kupić, ale jeszcze tonę potrzebuję. Na 30 prób 2 razy mi się udało. 

Tydzień temu rozmawiam z ojcem około godziny 15 i mówię mu że muszę kończyć bo muszę usiąść przy komputerze by udało mi się zalogować i muszę polować na węgiel. I teraz najlepsze. Ojciec mi mówi - nie kupuj teraz bo przepłacisz,, będzie tani węgiel przecież - skąd wiesz - no w telewizji mówili że będzie, że już płynie. O jprdl, przeżyłem szok. Ojciec naprawdę w to wierzy, że będzie jakiś tani węgiel, bo Cholecka tak powiedziała. Masakra jak ludzie mają wyprane mózgi. Przykro mi to pisać o ojcu, ale ciekaw jestem ilu takich emerytów jeszcze łudzi się , jest wręcz przekonanych że będzie ten tani węgiel. Wyciągnięcie ręki z nocnika będzie naprawdę dla nich przykre. Facet po prostu przyzwyczaił się, że od 50 lat ogląda wiadomości o 19:30 i to jest wiarygodne źródło tego co dzieje się w kraju i w świecie. Przykre to i smutne. Najgorsze jest to, że ojciec choć rocznik wojenny, to jakby nie patrzeć człowiek wykształcony, wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły a mimo to został tak z manipulowany, tak ślepo wierzy w to co usłyszy w tej tubie propagandowej. Masakra jakaś.

57 minut temu, tomek4446 napisał:

Jak tylko coś się źle dzieje , to albo " nie nasza wina bo ... " , albo " inni mają gorzej " .

Narracja jest tak skonstruowana, że gdy tego posłuchasz to wręcz chcesz dać na mszę za ten rząd, bo ta drożyzna, bałagan i inflacja tylko dzięki nim jest tak niska. Gdyby Tamci rządzili to dopiero by było.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wito76 napisał:

Gdyby Tamci rządzili to dopiero by było.

Słyszałem te słowa Morawieckiego i nie mogłem uwierzyć , jak nisko ceni własny elektorat , bo do nich kierował te słowa  Traktuje tych ludzi jak bezmózgi , to smutne.

Ja zaś twierdzę , że jak by zmienić Morawieckiego na Emersona Mnangagwa / obecny prezydent Zimbabwe/ to nie mielibyśmy żadnych problemów , i taki ekogroszek to by sprzedawali przy kasie w Biedronce za grosze. To tak a'propos sensu wypowiedzi premiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Ojciec naprawdę w to wierzy, że będzie jakiś tani węgiel, bo Cholecka tak powiedziała.

Nie dziw się ojcu. Ufność często bywa drugą stroną uczciwości, szczególnie u starszych. Ludziom, którzy sami nie kłamią, trudno uwierzyć, że inni robią to na taką skalę. Założę się, że Twój ojciec jest przyzwoitym człowiekiem i to dlatego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Ufność często bywa drugą stroną uczciwości, szczególnie u starszych.

Masz rację. Dlatego daleki jestem od jakichkolwiek negatywnych osądów emerytów. Sam przeszedłem szybki kurs kapitalizmu w latach 90-tych , gdzie w głowie mi się nie mieściło , że sklep w którym dałem zadatek na towar może za tydzień przestać istnieć razem z moją kasą 😂 Za komuny niedopuszczalne :) 

Ja mam inny problem z moją Mamą. Ostatnio jak u niej byłem napomknąłem , że w związku z jej cholernie niską emeryturą / po 40 latach pracy w przemyśle włókienniczym / mogła by złożyć podanie o dodatek osłonowy. Usłyszałem , że sobie radzi , a od pisu nie chce żadnych dodatków , 13, 14, 20 emerytury, tylko by się podali do dymisji i marnowali przyszłości młodym. :) Normalnie mnie zamurowało :) 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wing0 napisał:

Fafniak się miga od jasnej odpowiedzi już od dawna. Lubi obecną władze i tyle, o powody nawet nie pytam. Tzn może nie lubi, ale poprzedniej też nie lubił chyba bardziej 😂

Nie mam zamiaru się "spowiadać", bo ja patrzę na to wszystko w kontekście procesów wynikających ze zdarzeń, które zaszły już wcześniej. Musiałbym wystukać na klawiaturze elaborat na kilka stron ;) a żeby zawrzeć większość spraw, musiałbym solidnie się przygotować i wypisać wszystko wcześniej. Nie mam ochoty na poświęcenie czasu wolnego. Tym bardziej że efekt byłby mocno wątpliwy, bo nie mam zdolności do przekazywania takiej wiedzy. Czym innym jest słuchanie ludzi z różnych stron, obserwacją, rozmowy z ludźmi "siedzącymi" głęboko w tematach a czym innym umiejętność zebrania tego w coś co będzie miało ręce i nogi.

Siedzicie w szufladzie ( już o tym pisałem wcześniej) i wygodnie jest umieszczać innych w podobnych szufladach. Tak to działa i choćbyście bardzo chcieli zaprzeczyć, to tak jest i będzie. To naturalne.

Dokładnie takie same procesy, wypowiedzi, memy (tylko że tak powiem z przeciwnym "spindoktorstwem" ;) ) używają zwolennicy obecnie rządzących.

A wszystko to podparte jest czymś co nazywa się błędem konfirmacji i co dotyka każdego z nas.

Chyba największym problemem jest to że masy ludzkie postrzegają "dobro kraju" przez pryzmat tego kto rządzi (partie), wiążą to ze sobą. 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gienas napisał:

Po drugie - sam siedzisz w szufladzie i nie zaglądasz do innych szuflad w przeciwieństwie do interlokutorów

Oj zaglądam :)

gdybym nie zaglądał do różnych szuflad nie widziałbym jak bardzo do siebie jesteście podobni 

11 minut temu, gienas napisał:

Co z tą aferą w CNN? dalej nie wiem o którą chodzi?

Poszukaj. 

Bodaj w zeszłym roku.

Dyrektor techniczny chyba miał "wpadkę" prawdomówności

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Fafniak napisał:

gdybym nie zaglądał do różnych szuflad nie widziałbym jak bardzo do siebie jesteście podobni

Ludzie w ogóle są do siebie podobni. Ale to nie znaczy, że podział polityczny cechuje symetria. Zresztą z tym podobieństw też bym nie przesadzał. Uśredniając, zdeklarowani wyborcy PiS są na żywo bardziej hałaśliwi i agresywni od elektoratu PO. Przynajmniej ci, z którymi miałem okazję się zetknąć. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak tak jesteś zawiły w unikaniu jasnych odpowiedzi, że już chyba sam nie wiesz o co Ci chodzi 😂. Jasne że władza obecna przez 7 lat miała dość czasu by zająć się palącymi problemami, a nie pogłębiać kraj w beznadzieji ciekawe kto posprząta to dziadostwo po nich i ile to zajmie bo sądzę, że moje dzieci tego nie doczekają... Tyle pieniędzy bezmyślnie wywalane w błoto. Wszystkie te programy "pro-spoleczne" są o dupę rozbić. Jedyne co im się udało to zbudować genialny jak widać system manipulacji i propagandy. Chyba części osób starszych tego brakowało....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

gdybym nie zaglądał do różnych szuflad nie widziałbym jak bardzo do siebie jesteście podobni 

Z tym podobieństwem to bym nie przesadzał.

@Fafniak W 2015 miałem duże pretensje do PO , i choć nie wierzyłem w populizm pis-u pomyślałem , że ok.  wygrali ,jakaś zmiana się przyda. W pierwszych latach swojej kadencji pis jeszcze się bał. Bał się opinii publicznej , jak zostanie postrzegany za granicą. Bał się do momentu przejęcia prokuratury i TK. To co nastąpiło potem to powiem Ci , że przeszło moje najmielsze wyobrażenia. Ci ludzie zrobili sobie folwark z naszego kraju. W życiu bym nie pomyślał , że będę się wstydził , że jestem częścią społeczeństwa ,które akceptuje nepotyzm , kłamstwa i manipulację , upadek na scenie międzynarodowej , niegospodarność , zaniżenie do minimum ,a w większości brak jakichkolwiek kompetencji na państwowych stanowiskach . Fafniak , tak mi się przypomniało , jak oceniasz naszą reprezentację w UE , Kęmpa , Szydło , Zalewska .... Ja staram się o tym nawet nie pamiętać.

Połóż na szali wypowiedzi elektoratu pisu i opozycji. Ich żądania i refleksje. Ja widzę po jednej stronie, kasę którą rząd lub sam Kaczyński DAJE i złych Niemców , Żydów razem z UE , z drugiej sądownictwo , ekologię , prawa kobiet , gospodarkę ...

A' propos gospodarki , wczoraj widziałem wypowiedź jednej sympatycznej Pani chwalącej rząd , że od przyszłego roku jej pensja wzrośnie o 400 zł brutto / wzrost min. krajowej/. Wychwalała Morawieckiego pod niebiosa, jak dba o prostych ludzi i DAŁ jej podwyżkę. Pani okazało się ,pracuje w piekarni i to prywatnej. Dlaczego ? Dlaczego kurna ludzie nie myślą ? Już pomijam fakt , że Morawiecki nie wyjmie kasy z kieszeni, ale czy tak trudno pojąć , że te jej 400 zł skądś się musi wziąć.  A mamy początek recesji , czyli albo pracodawca wrzuci te 400 zł w cenę produktu i przetrwa, albo przestanie być konkurencyjny na rynku i się zwinie. A za moment ta Pani wyląduje na zasiłku. Tak zrobią wszyscy pracodawcy , ekonomia jest nieubłagana , można podwyższać pensje ,gdy mamy wzrost gospodarczy , gdy firmy inwestują w rozwój , modernizację , gdy rośnie zbyt.Te rządowe podwyżki są czystym populizmem.

Ta podwyżka zniknie z naszej kieszeni w mgnieniu oka przy obecnej inflacji , ba ona napędza inflację. Ale... inflacja jest korzystna dla pis-u , nawet nie marzyli , że co miesiąc będą mogli ściągać takie kwoty do budżetu i to nie robiąc zupełnie nic.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...