Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

1 godzinę temu, dorsz napisał:

A kto go oskarżył, Macierewicz?

A kto to ? Czy to ten gość co doi od lat państwo pod przykrywką komisji smoleńskiej ? Czy to ten co to rozłożył armię na łopatki ? Czy to ten który do dnia dzisiejszego nie odpowiedział karnie za wszystkie wygłaszane jako członek RM kłamstwa w sprawie kolejnych zakupów dla armii ? Czy to ten który wydał naszą kasę bez żadnych przetargów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@desmodronik Staram się być obiektywny , ale być może czasem ponoszą mnie emocję. Mógłbyś mi przedstawić sukcesy jakie odniósł rząd pis-u w ciągu dwóch kadencji. Tak ogólnie , w polityce gospodarczej , zagranicznej , ekologii , rozwoju kraju . Jakie problemy wg. obietnic wyeliminował ? Służba zdrowia , szkolnictwo , górnictwo , energetyka , gospodarka. Jednym słowem za co im płacimy ?

Tylko błagam odniesień w stylu Morawieckiego , że gdyby inni rządzili to było by gorzej. Nie bwimy się w retrospekcje i wróżbiarstwo , czyste konkrety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dorsz napisał:

Sondaż poparcia dla partii politycznych w grupie 18-49 lat.

I cóż z tego, skoro część tej grupy wiekowej w ogóle nie pójdzie do urn, a "starszacy" z elektoratu PiS są zdeterminowani, żeby utrzymać swoich przy władzy. Myślenie życzeniowe PO. Jakoś nie tryskam optymizmem. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym sukcesem wszystkich polityków (także tych zagranicznych)jest doprowadzenie do tego że są dwa obozy które z rozkoszą napierdalają w siebie nawzajem. A głupi ludzie w to wchodzą. Wchodzą w tą głupotę będąc przeświadczonymi że ci drudzy są debilami 🤣

 

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

Największym sukcesem wszystkich polityków (także tych zagranicznych)jest doprowadzenie do tego że są dwa obozy które z rozkoszą napierdalają w siebie nawzajem. A głupi ludzie w to wchodzą. Wchodzą w tą głupotę będąc przeświadczonymi że ci drudzy są debilami 🤣

 

Marcin, ale to szczucie ludzi odbywa się głównie z jednej strony. Włączam czasem TVP (mają niezła prognozę pogody). Takiej propagandy nie było przecież od czasu stonki ziemniaczanej rozpylanej w PRL przez imperialistów zazdrosnych o sukcesy ludowej gospodarki. Jeśli ktoś jest przekonany o debilizmie elektoratu PiS to nie my (głosujący na opozycję) tylko sam PiS, cynicznie serwujący takie kawałki w mediach. Przecież to jest czysty "Folwark zwierzęcy" Orwella z Tuskiem w roli Snowballa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Takiej propagandy nie było przecież od czasu stonki ziemniaczanej rozpylanej w PRL przez imperialistów zazdrosnych o sukcesy ludowej gospodarki.

Też się zawsze zastanawiam słuchając tych tuzów inteligencji o co to tu chodzi. Mówią do własnych wyborców jak do debili a oni to łykają i jeszcze się się cieszą , że podwyżka będzie 40% a mogła być 200%. Coś jak za Stalina , dał tylko w mordę , zesłał do gułagu a przecież mógł zabić ? Czyli ludzkie panisko. Jakoś nie dociera do mnie , że część narodu może być tak prymitywna stawiam raczej na 

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Dlatego mam wyjebane na politykę.

lub zwyczajną kalkulację. Czyli olewam wszystko dopóki dają forsę za nic. 

ale nie zmienia to faktu , że forma przekazu do własnego elektoratu jest żenująca .

29 minut temu, Fafniak napisał:

Inni mają znacznie bardziej finezyjny poziom manipulacji

inni nie rządzą za moją kasę i nie mają propagandy / tvpis / za moją kasę . Ot , taka subtelna różnica.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Czyli olewam wszystko dopóki dają forsę za nic. 

ale nie zmienia to faktu , że forma przekazu do własnego elektoratu jest żenująca .

Mi nikt forsy nie daje, ale nie mieszkam w Polsce 😁

PS Ja lubię, jak ktoś stara się być w miarę obiektywny, czyli widzi wady u jednych, ale też drugich.

Na przykład tutaj, kolega mahavishnuu. Właśnie takie podejście mi się podoba.

https://pablosreviews.blogspot.com/2022/08/ashenspire-hostile-architecture-2022.html

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Fafniak napisał:

Czyli za prywatne pieniądze to mogą manipulować ?

Łał level hard

 

Ich manipulacja względem telewizji partyjnej TVP( bo to jest partyjna pełna gębą) to niewinne sugestyjki. Raz na jakiś czas włączę TVPis to co się w tych pseudo wiadomościach odbywa to totalna padaka, aż zęby trzeszczą, totalna propaganda, Putin by się nie powstydził... I to za moje pieniądze między innymi.... To wkurza o wiele bardziej niż prywatna telewizja która sugeruje na swoją modłe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adi777 napisał:

Na przykład tutaj, kolega mahavishnuu. Właśnie takie podejście mi się podoba.

Tak właściwie to mówi to co ja myślę, tylko nieco delikatniej. 😂

A jak mówimy o tym nieszczęsnym podręczniku to pytam dlaczego skoro tak się kocha suwerena nie skonsultowano go ze środowiskiem nauczycielskim , traktując nauczyli przedmiotowo. A zapomniałem , nauczyciel to nie " suweren" pisu , bo niestety myśli i analizuje , co nie jest na rękę władzy.

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Czyli za prywatne pieniądze to mogą manipulować ?

A mogą. Jak walnę jutro sobie stację telewizyjną, gdzie 24 godziny na dobę będę nadawał , że kosmici w porozumieniu z Tuskiem i brukselskimi elitami w nocy nam rąbnęli węgiel ,co to miał być na 200 lat ,to ja to finansuje. I jak oglądalność będzie po dwóch dniach wynosić '0 %" , przychodów z reklam będzie '0 " , to albo to ciągnę bo MNIE stać, albo zamykam sklepik. Natomiast w przypadku tvpis sprawa wygląda zgoła inaczej finansowo , ile tam się dokładamy ? Pamiętasz ? Już sam fakt , że ten twór nie jest w stanie sam się finansować / co chyba troszkę przeczy napisom na paskach o rekordowej oglądalności oraz uwielbieniu ludu ??? / świadczy , że jest to chore. Taka subtelna różnica między mediami prywatnymi a finansowanymi z nasze kasy. A jak już o tym rozmawiamy. Najbardziej nienormalne jest to , że państwowa telewizja , czyli dziennikarze w niej pracujący przestali być dziennikarzami, a stali się politrukami. Dziennikarze to czwarta władza , ludzie którzy mają pilnować i informować mnie ,co robi władza której płacę. Ma jak to się mówi patrzeć władzy na ręce na co idzie każda złotówka z podatków obywatela i rozliczać z efektów. To co się dzieje w tvpis woła o pomstę do nieba. A tak swoją drogą to nie tvpis , to konkretni ludzie z imienia i nazwiska, których historia rozliczy. Przez lata oglądałem TVP 3 , wiem , że nie była w 100% obiektywna , ale kurna piętnowała i informowała o każdej wpadce rządu. Co mamy teraz , szkoda gadać , idę lutować transformator .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

Dziwne, mam nadzieję że któregoś dnia zmienisz zdanie

Mam nadzieję , ze już w przyszłym roku. Naprawdę chcę wrócić do TVP 3 , którą przez lata lubiłem.

A na koniec , słuchaj jak bym włączył TVN i tam się dowiadywał , ze na nie mam co płakać , bo paliwo nie jest wcale drogie , problem ze służbą zdrowia nie istnieje bo rząd go rozwiązał , sądownictwo jest uzdrowione i na rozprawę czeka się miesiąc . Energia nie zdrożeje , inflacji nie ma i nie będzie , emeryci pieją z zachwytu , nauczyciele są zadowoleni z programu nauczania , gospodarczo stoimy jak przysłowiowi górnicy . Przedsiębiorcy dzięki 20-tej tarczy opływają w luksusy , system podatkowy jest czytelny , każdy wie na czym stoi. Odra to naturalna klęska i "rząd dał " po 3 tysie rekompensaty firmą nad Odrą, za które to pieniądze będą żyć przez rok . Obejrzał relacje z przypłynięcia statku z węglem  / chciałbym poznać nazwisko pomysłodawcy i reżysera tego wiekopomnego dzieła / . 

Jak myślisz , jak bym tak " spojrzał przez okno " i skonfrontował to z rzeczywistością , z realiami dnia codziennego to bym to oglądał ?

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedno  bawi w tych telewizjach :D : w każdej te same wiadomości, ale w każdej prognozy pogody różne są :D

edit:

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Jak myślisz , jak bym tak " spojrzał przez okno " i skonfrontował to z rzeczywistością , z realiami dnia codziennego to bym to oglądał ?

Patrz póki możesz bo za chwilę ciemno będzie od dymu ;)

Edytowano przez gienas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek4446 napisał:

Mam nadzieję , ze już w przyszłym roku.

Manipulujesz cytując wyrwanym fragmentem.

Mój pełny wpis :

14 godzin temu, Fafniak napisał:

Aaa no to ok. Dziwne, mam nadzieję że któregoś dnia zmienisz zdanie

i odnosił się do wymiany zdań :

16 godzin temu, Fafniak napisał:

Czyli za prywatne pieniądze to mogą manipulować ?

Na co ty odpowiedziałeś :

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

A mogą.

I proponuję przemyśleć co oznacza ta akceptacja. 

Możesz skorzystać z aferki w CNN, którą główne stacje jakoś dziwnie przemilczają, a doskonale obrazuje ona dzisiejszy poziom dziennikarstwa 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Manipulujesz cytując wyrwanym fragmentem.

Nie manipuluję, odpowiadam wprost. Nie zmienię zdania o poziomie propagandy w telewizji tzw. publicznej /dawniej TVP./

Jesteś inteligentnym człowiekiem , podoba Ci się obecny przekaz. Podoba Ci się codzienne wmawianie ludziom , że jest dobrze jak nie jest , że wina leży po stronie osób trzecich. Podobają Ci się ordynarne kłamstwa i manipulacje . Kurde , chciałbyś by był taki i wyłącznie taki przekaz , by młodzi wychowywali się w tym duchu.  Akceptujesz to ?

 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty czytasz to co inni piszą? 

16 minut temu, tomek4446 napisał:

podoba Ci się obecny przekaz. Podoba Ci się codzienne wmawianie

Itd itp 

Jesteś kolejną osobą która własne projekcje przypisuje rozmówcom/ich poglądom 

 

 

 

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Fafniak napisał:

Jesteś kolejną osobą która własne projekcje przypisuje rozmówcom/ich poglądom 

No dobra. To się w końcu określ. Na razie tonujesz moje wpisy stwierdzeniami , że przejaskrawiam. Ja to odbieram właśnie w ten sposób " nie jest źle w tvpis , bo inni to .... , a CNN , a za Tuska , a w Afganistanie czy Rosji mają jeszcze gorzej.

Słyszę tą narrację jak tylko przypadkiem przełączę kanał na propagandę publiczną. Jak tylko coś się źle dzieje , to albo " nie nasza wina bo ... " , albo " inni mają gorzej " .

@Fafniak mnie właśnie o te poglądy chodzi ? Bez lawirowania i rozwadniania retrospekcjami. Tu i teraz .

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...