Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

@dorsz to o paprotce jest genialne 😂

A tak swoją drogą to poziom memów przeciwników pis ,a propagandy pis  , jest nieporównywalny. 

W energetyce w zaistniałej sytuacji wojny cała Europa ma kłopoty i nie winie za to pisu. Problem polega na tym , że znowu przekładają politykę partyjną / wygrać wybory / nad interes państwa. Oni po prostu nie robią nic , szarpią się z jakimiś idiotycznymi decyzjami, typu zamówimy jeden statek z węglem , pokażemy w tv i suweren się uspokoi. Te idiotyzmy o chruście , paleniu czymkolwiek , gazie pod kurek, nie wynikają ze złej woli , to tylko obrazuje jaki poziom inteligencji reprezentują wybrani przez suwerena przedstawiciele. Oni naprawdę tak myślą. Gadałem ze znajomymi w Berlinie. Mówili mi o kolejnych zaostrzeniach jakie są wprowadzane by przygotować się na ciężkie czasy, jakie może przynieść zima. Między innymi zakaz oświetlania w nocy witryn sklepowych , pomników, wszelkiego typu neonów reklamowych. Oni to rozumieją i nikt się nie burzy. U nas problemu jak widać nie ma " prundu mamy tyle , że się Europa do nas ustawia w kolejce .... parafrazując słowa geniusza ekonomii Glapińskiego "  Zwrócili mi jeszcze uwagę na jedną rzecz. Pis nie chce się zgodzić na wspólną politykę energetyczną UE. Mówią mi , Wy chyba jesteście nienormalni , albo nie potraficie liczyć ? Brak zgody na konsolidację wysiłków w celu pozyskania źródeł będzie skutkował jednym , trzeba je będzie nabyć indywidualnie na giełdzie. I tu powstaje pewien problem , patrząc na nasze PKB , a reszty Europy to raczej większości państw nie przebijemy, Niemców z pewnością. I zaistnieje to samo co się wydarzyło niedawno z surowcami , najbogatsi wezmą wszystko , bo przebiją każdą ofertę sprzedaży jaka pojawi się na rynku. Drukowane złotówki przez Glapińskiego nic nie pomogą. I pis znowu zacznie płakać , że nimcy mają w chałupach ciepło, a my nie i  dlatego to Oni są Ci źli i to spisek Tuska.

 

Edytowano przez tomek4446
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zastanawiał skąd się biorą paski grozy to już wiemy. Mamy tu już ich producenta I konsumenta na forum.

5b914f9733642_o_xlarge.jpg

A tak swoją drogą to " pincet plus" jak je nazywasz miało pójść na edukację dzieci, a nie na audio i żebyś tu z nami siedział.

Edytowano przez audiowit
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna było obciachem być jawnie zwolennikiem populizmu. Ludziska widzą w TVP, że nie są sami i do tego jeszcze mogą rządzić.

Do tego nasze przywary narodowe. Sam widzisz szef ma " dodgeramy", tylko helikoptera mu brakuje. Brak wykształcenia i łatwo sterować.

Kręgosłup? Stary, w portfelu więcej:) ale, że to więcej jest nic niewarte to już pomyślunku brak.

 

A już hitem jest budowanie nienawiści na odległej o 80 lat wojnie. Do Niemców i zobacz nie do Ruskich z którymi zawsze się biliśmy tylko do faszystowskich Niemiec. No bo są bogatsi, bardziej zaradni itd. Nie wspomnę, że są głównym partnerem ekonomicznym.

To tak na zasadzie sąsiada złodzieja, skur....a, który sobie nowego Passata kupił.

I taki gnój pozwala niszczyć największą siłę Polaków czyli drobną przedsiębiorczość. W tym kraju nie brak indywidualnych, zaradnych obywateli. Niestety wszystko musimy zniszczyć, zrównać do swojego poziomu.

Edytowano przez audiowit
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o kłamstwa. Zobacz, w każdym normalnym kraju po tej aferze z zatajaniem wyników Komisji lotniczej, taki ... przewodniczący zatrzymany by był do wyjaśnienia. A w PL następnego dnia wychodzi na mównicę brat tragicznie zmarłego i grozi przeciwnikom politycznym.

Tomek, a ty mi tu o jakimś kręgosłupie pie...sz :). 

Mam nadzieję, że historia będzie bezwzględna. A chyba będzie patrząc na moją córkę i jej kolegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, desmodronik napisał:

to  wyjada  Zkraju jak   dzieci  P. jandy i  tej drugiej  od filmow  pupilki bieruta -acha agnieszki holland

Wolę żeby PiSowcy i dzieci ich wyborców wyjechali, aaa sory nie będą mieli  gdzie bo w prawo pokłóceni szabla naostrzona na czołgi, w lewo pokłóceni, jeszcze chyba tylko Szwecja i Norwegia zostały, ale tu wystarczy poczekać....

Kolego świecisz przykładem że TVP jest faktycznie u szczytu potęgi, chwała Kurskiemu CHWAŁA..... 

@tomek4446 pamiętasz może jakieś pół roku temu po ile była stal ogólnie pojętą i jak firmy związane z tą branżą kosztem klientów zarabiały miliony?  Obok branży paliwowej metalurgia i ceramika dachowa notowały gigantyczne zyski fakt niektórzy nieźle się wzbogacili....

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, desmodronik napisał:

ta elita nie powstała tak  z  sufitu ---- ja swiata  nie zmienie ----lecz przeliczajac dbanknotu w portfelu lepiej nie  miałem niz teraz  a za platfusów  nie było by  mnie na forum  o tematyce audio.

Ja za Platformy miałem nie gorzej niż teraz. To że wtedy miałeś gorzej nie koniecznie świadczy źle o poprzedniej władzy... Ja pracowałem dużo, solidnie zdobywałem doświadczenie mogłem sobie pozwolić na to co było mi potrzebne a i na wycieczkę pojechać i zacząć zabawę w audio. Co z tego że np moi rodzice na kolei zarabiają 1000-1500 zł więcej niż za platformy jak idąc do sklepu, płacąc rachunki ta nadwyżka się rozpływa. Co z tego że ja dziś zarabiam więcej niż 10 lat temu skoro tyle samo co 2 lata temu a przez ostatnie 2 lata ceny wzrosly tak bardzo, że żona serio boi się na zakupy chodzić dla 4 osobowej rodziny.... Nie chce nawet myśleć co z tego kraju zostanie za kilka lat... 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

A jeśli chodzi o kłamstwa. Zobacz, w każdym normalnym kraju po tej aferze z zatajaniem wyników Komisji lotniczej, taki ... przewodniczący zatrzymany by był do wyjaśnienia. A w PL następnego dnia wychodzi na mównicę brat tragicznie zmarłego i grozi przeciwnikom politycznym.

Tomek, a ty mi tu o jakimś kręgosłupie pie...sz :). 

Mam nadzieję, że historia będzie bezwzględna. A chyba będzie patrząc na moją córkę i jej kolegów.

Zapomniałeś jeszcze dodać, że zdaniem Morawieckiego tenże przewodniczący zasługuje na medal - widocznie tak bardzo w PiSie cenią kłamanie i mataczenie; co więcej, ta komisja ma działać jeszcze w przyszłym roku. Widocznie zbyt mało wyciągnęli z naszych podatków.

A że Morawiecki nie bez powodu nazywany jest Pinokiem, udowodnił wczoraj po raz kolejny, kiedy zachłystywał się mówiąc o podniesieniu płacy minimalnej o 20 proc. dla wszystkich. A jeszcze w kwietniu, kiedy PO zaproponowała 20 proc. podwyżkę dla nauczycieli, to na forum w Krynicy krzyczał, że to hańba i chcą w ten sposób nakręcić inflację, że chcą Polskę wepchnąć na drogę Turcji, która zmaga się z hiperinflacją. itd.

Obłuda najwyższej klasy.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

U nas problemu jak widać nie ma " prundu mamy tyle , że się Europa do nas ustawia w kolejce

Spokojnie, wraz z mrozem przyjdą obostrzenia. PiS jest w tym dobry. Najpierw odetnie ogrzewanie w liceach - młodzież rozgrzeje się patriotycznym duchem na lekcjach HiT. A ci, co dostaną zapalenia płuc, zdemaskują się tym samym jako potencjalny element wywrotowy - ich nie szkoda. Potem wyśle się patrole. Posypią się grzywny dla tych, którzy po zmroku palą światła, a w dzień - dymią "w sposób widoczny".

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

I taki gnój pozwala niszczyć największą siłę Polaków czyli drobną przedsiębiorczość.

Właśnie tego boję się najbardziej. PKB Polski opiera się na podatkach małych firm , nie na jak co niektórzy myślą pieniądzach rządu.

@Wing0 znasz się na tym , sytuacja w branży zaczyna robić się tragiczna. Ostatnio tylu przedstawicieli handlowych , szefów firm którzy do mnie przyjeżdżają z ofertami współpracy to ja widziałem 5-6 lat temu. Wszyscy mają ten sam dylemat , produkować czy zamknąć. Rynek klasy średniej która napędzała ten biznes stanął. Koszta stałe szczególnie energia /a od przyszłego roku pensje pracowników / zaczynają przewyższać obroty firmy. A to prowadzi tylko do jednego , likwidacji. I kurna pis się tym absolutnie nie przejmuje , bo przedsiębiorcy to nie ich elektorat i kasę i tak ściągają dzięki inflacji. I to że pis się nie przejmuje jestem w stanie nawet zrozumieć , ale dlaczego pracownicy się nie przejmują to już nie kumam. Pytam po raz n-ty , gdzie jest kurwa Duda szef tylko z nazwy Solidarności ? Widział go ktoś , słyszał jakieś stanowisko związków ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomek4446 napisał:

Koszta stałe szczególnie energia /a od przyszłego roku pensje pracowników / zaczynają przewyższać obroty firmy. A to prowadzi tylko do jednego , likwidacji. (...) dlaczego pracownicy się nie przejmują to już nie kumam.

W niektórych przypadkach, zamiast likwidować firmę, szef zwolni część, a pozostali będą musieli zrobić dwa razy tyle w tym samym czasie. Tak, jak w przypadku piekarni, którą przywołałeś wcześniej. Pani, która się cieszy z 400 zł. więcej, będzie musiała zasuwać za siebie i zwolnioną koleżankę. Albo koleżanka za nią. Obstawiam, że piekarnia jednak przetrwa. Ale oczywiście wiele innych firm padnie, tak, jak mówisz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

W niektórych przypadkach, zamiast likwidować firmę, szef zwolni część, a pozostali będą musieli zrobić dwa razy tyle w tym samym czasie. Tak, jak w przypadku piekarni, którą przywołałeś wcześniej. Pani, która się cieszy z 400 zł. więcej, będzie musiała zasuwać za siebie i zwolnioną koleżankę. Albo koleżanka za nią. Obstawiam, że piekarnia jednak przetrwa. Ale oczywiście wiele innych firm padnie, tak, jak mówisz. 

Fizycznie niemożliwe jest 2x więcej w tym samym czasie ;) .

 Piekarnia przetrwa bo jeść trzeba a PiS działa dokładnie jak za komuny - zwykli ludzie tak zabiegani są za podstawowymi artykułami że nie zwracają uwagi na resztę... Z tym że za komuny "zabieganie" w końcu pękło... No i mają TVP z przyzwyczajeniami o 19:30.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 u mnie z 98 osób już zostało 70 z czego kilka na pół etatu. Szef już pogodził się że strata planowanych zysków, teraz liczy ile spadną obrotu w stosunku do poprzednich lat, a spadną sporo... Coś czuję że kolejne osoby z czasem polecą by przedsiębiorstwo przetrwało. O ilości zwolnionych osób w różnych firmach z naszego regionu nawet nie wspomnę....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał S napisał:

W niektórych przypadkach, zamiast likwidować firmę, szef zwolni część, a pozostali będą musieli zrobić dwa razy tyle w tym samym czasie. Tak, jak w przypadku piekarni, którą przywołałeś wcześniej. Pani, która się cieszy z 400 zł. więcej, będzie musiała zasuwać za siebie i zwolnioną koleżankę. Albo koleżanka za nią. Obstawiam, że piekarnia jednak przetrwa. Ale oczywiście wiele innych firm padnie, tak, jak mówisz. 

Spokojnie, piekarnie dostaną tarczę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Spokojnie, piekarnie dostaną tarczę...

Witek , wiesz , że to wszystko jest na krótką metę. To zasypywanie dziur bez żadnego planu co jutro. Tak chcą pociągnąć do wyborów , potem to choćby potop , ale te kolejne cztery lata wystarczą, by się ustawić i zagwarantować sobie plan odwrotu jak się zmieni prokuratura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołuje wszystko co pisałem o Morawieckim. To jednak ludzkie panisko. Dał nam aż 2000 kWh po starej / nikt nie wie co to jest stara cena ? / cenie. Właśnie przeliczyłem , że będę mógł aż 3 m-ce posłuchać lampek na ' starych " warunkach :) Oczywiście pod warunkiem , że wyłączę oświetlenie w chałupie , lodówkę , tv .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...