Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

38 minut temu, Rozstrojony Grajek napisał:

O, to by było super! Czy chodzi o coś takiego?

Ja miałem taki 

https://tridex.pl/product/6708/rozgaleznik-toslink-1-gniazdo-2-gniazda

Dałem go koledze bo korzystam z toslink i Usb. Kolega miał jakiś inny i mu gubił sygnał - pewnie kwestia jakości wykonania. W tym z linku są 4 włókna optyczne rozdzielone 2x2. 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rozstrojony Grajek napisał:

Dziękuję @Wito76 za podzielenie się wrażeniami z odsłuchu w wariancie minijack -> 2x RCA. Przykro mi słyszeć, że jakość leci wtedy w dół, bo najwyraźniej właśnie tak musiałbym tego cudaka używać w konfiguracji z Toppingiem MX5 - kabel optyczny będzie zajęty przez telewizor, alternatywnego podłączenia chyba brak. :( 

Ja korzystam z Automatic SPDIF (Optical/RCA) Audio Switch. Mam 7 wejść (3x coax i 4x toslink), a także wyjscie coax i toslink.
Świetna sprawa. Działa na zasadzie prioretyzacji wejść. Na pierwszym mam audio, na kolejnych pozostałe sprzęty (TV, PS4, MiBox, etc.). Jeżeli włączę muzykę to zawsze będzie ona miała priorytet nad wszystkim. Jak ją wyłączę to sprawdza kolejne wejscia, aż znajdzie aktywny sygnał. Pojawienie się sygnału na wejsciu z najwyższym priorytetem od razu aktywuje to wejscie.

Okazuje się, je wykorzystany w urządzeniu chip WM8805 ma całkiem dobrze działający jitter rejection więc cłe urządzenie działa jednocześnie jako regenerator sygnału. Pomierzył to ktoś na forum RME

Z minusów to niestety u mnie podobnie jak u niektórych właścicieli nie przepuszcza próbkowania 192kHz, natomiast mnie osobiście to nie przeszkadza. Możn zamówić wersję z prostym DACiem, także dla niektórych zastosowań to idealne combo.

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Mam ja u siebie, na niej miałem najlepszy dźwięk z CA i Toppinga E30 👍

Mam takie dwa i również nie zamierzam się ich pozbywać :)

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Jeszcze pytanko, jutro będę miał to ustrojstwo u siebie , piszecie , że jest Bit Perfect . Są do tego jakieś pliki testowe ? Czy wierzymy na słowo ?

Skoro masz RME ADI-2 to powinieneś mieć to opisane w instrukcji (wiem, książka na kilkadziesiąt stron :)). Podziel się wynikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz S. napisał:

3ka z digione za 550-650 ? Na OLX w całej polsce nie widze żadnej. Na Allegro też nie ale może źle szukam.

Teraz nie ma a ja dla znajomego kupiłem dwa tygodnie temu. no to jest tak że się pojawia i znika. Bo nie ma nowych.

Trzeba szukać.

 

Wiadomo keidy ten test u Amira?

Bo jestem ciekaw czy mam racje. Ja zakładam że w testach wypadnie bardzo dobrze :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

Teraz nie ma

O tym właśnie pisaliśmy. Podobnie funkcjonalnego urządzenia konkurencji do 500 zł po prostu teraz nie ma ;) albo nie obsługują wybranych serwisów tak wygodnie, albo technicznie są do tyłu, albo są gdzieś tam dostępne jak się trafi ( albo i nie ) używka to raz na miesiąc, albo są dużo droższe. 

Ktoś wchodzi do S4home i mówi : spróbował bym tego streamingu ( bo szwagier mówi ,że fajne ) i mam 500 zł. Co mogę kupić? 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Ktoś wchodzi do S4home i mówi : spróbował bym tego streamingu ( bo szwagier mówi ,że fajne ) i mam 500 zł. Co mogę kupić? 

I East M30 pro.

Jeszcze jest. Nie twierdze że jest lepszy.

Tomku, ale żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja także dostrzegam braki na rynku jeśli chodzi o takie urządzenia. :) Widze to. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania jak zwykle mogą być podzielone.

W mojej opinii warto dołożyć do tych 500,chyba że tniemy koszty i liczymy się z niedoskonałościami.

Ale to już indywidualna ocena,czy chcemy mieć tanio czy dobrze.

Aby uzasadnić.U mnie jest wyraźny krok do tyłu.Dodanie zasilania liniowego pomaga trochę,ale w dalszym ciągu jest płasko i wąsko w odbiorze sceny.Delikatny kocyk na średnicy,brak oderwania dźwięku od kolumn.

W tej cenie jest super,ale nie dla każdego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mar Ka napisał:

Zdania jak zwykle mogą być podzielone.

W mojej opinii warto dołożyć do tych 500,chyba że tniemy koszty i liczymy się z niedoskonałościami.

Ale to już indywidualna ocena,czy chcemy mieć tanio czy dobrze.

Moja indywidualna ocena  Wiim Mini -tanio i dobrze .

Zaznaczam jednak ze wraz z DAC Smsl DO200. Porównanie do Maliny pi4 +allo boss 1.2 na Volumio nie pozostawilo mi cienia wątpliwości.

Moze trochę niesprawiedliwe porównanie , bo sam DAC SMSL jest juz z pewnością na innym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Prawie Audiofil napisał:

Moja indywidualna ocena  Wiim Mini -tanio i dobrze .

Zaznaczam jednak ze wraz z DAC Smsl DO200. Porównanie do Maliny pi4 +allo boss 1.2 na Volumio nie pozostawilo mi cienia wątpliwości.

Oczywiście.Allo Boss 1.2 to budżetowa nakładka. Mało szczegółowa,u mnie zagrała podbitym dołem pasma, góra ok.

Wiim brzmi zdecydowanie lepiej👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mar Ka napisał:

W tej cenie jest super,ale nie dla każdego.

Nic oprócz wody i powietrza nic nie jest dla każdego. To po prostu świetny sprzęt za te pieniądze.

Załóżmy,ze chcemy dobry transport hires. Nowy z gwarancją z taka funkcjonalnością. Nie chcemy wydawać kilku tys na cxn v2 np.

- Node ? Zapłacimy 5x tyle (dostaniemy tez więcej w pakiecie co prawda )

- Sonos Port

- Ifi Zen Stream ?

- Malina ? Trzeba dołożyć trochę starania od siebie

- Pro-Ject Stream Box S2 ?

Wszystko jest droższe  / mniej wygodne.

 

24 minuty temu, Maliik napisał:

Czy iEast m30 pro ma bit perfect? 

Nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomasz S. napisał:

Nic oprócz wody i powietrza nic nie jest dla każdego. To po prostu świetny sprzęt za te pieniądze.

Załóżmy,ze chcemy dobry transport hires. Nowy z gwarancją z taka funkcjonalnością. Nie chcemy wydawać kilku tys na cxn v2 np.

- Node ? Zapłacimy 5x tyle (dostaniemy tez więcej w pakiecie co prawda )

- Sonos Port

- Ifi Zen Stream ?

- Malina ? Trzeba dołożyć trochę starania od siebie

- Pro-Ject Stream Box S2 ?

Wszystko jest droższe  / mniej wygodne.

 

Nie ma.

Tomek, zgadzam się w 100%za te pieniądze NIC , absolutnie NiC nie ma ,a granie w mojej opinii naprawdę przyzwoicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

Nic oprócz wody i powietrza nic nie jest dla każdego. To po prostu świetny sprzęt za te pieniądze

Tak, zgadzam się z tym

Bardziej chodziło mi o to,że jak wydajesz na resztę toru 5-cyfrową kwotę,to po podpięciu Wiim wszystkie dotychczas dostępne smaczki znikają jak bańka mydlana.

3 minuty temu, Tomasz S. napisał:

- Malina ? Trzeba dołożyć trochę starania 

Tutaj również się zgodzę.Nic za darmo.Obecny kształt przekazu,wymagał dużo starań.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mar Ka napisał:

Bardziej chodziło mi o to,że jak wydajesz na resztę toru 5-cyfrową kwotę,to po podpięciu Wiim wszystkie dotychczas dostępne smaczki znikają jak bańka mydlana.

Ja właśnie nie jestem zwolennikiem takiego założenia. Jeżeli masz dopracowaną akustykę, kolumny i wzmacniacz ,które Ci odpowiadają, dobry dac, to podłączając do niego tanią malinę,Wiim czy laptopa po USB,żeby streamowac sobie pliki w bitperfect to reszta zestawu brzmi źle ? 

Przez lata miałem kilka streamerów , rozwiązania oparte o pc, sprawdziłem większość oprogramowania, rozwiązania typu roon, audrivana itd i z moich obserwacji to nie jest prawda. 

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem,że brzmi źle.

Brzmi inaczej,dla mnie gorzej.To też właśnie jest powodem dla którego Wiim mini nie zagrzeje u mnie miejsca na stałe.Nie chcę toczyć krucjaty "w jedynym słusznym kierunku", ponieważ takiego nie ma.

We wcześniejszych postach, pisałem również o różnych systemach audio,akustyce, preferencjach użytkowników,z których mogą wynikać różnice w odbiorze.

W krótkim podsumowaniu.

U mnie po prostu się nie sprawdził,posiadam lepiej grający transport.Więc Wiim nie jest dla mnie.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mar Ka napisał:

Nie chcę toczyć krucjaty "w jedynym słusznym kierunku", ponieważ takiego nie ma.

Ja zdecydowanie też nie, dlatego tak długo w ogóle pomijałem te kwestię. Szkoda czasu na przekomarzanie się. Co tam kto lubi. Na ASR są ludzie z zestawami za grube dziesiątki tysiecy $ korzystający z roon i Chromecast audio. Też zadowoleni. Dla każdego coś miłego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie chcę nikogo obrażać lub za wszelką cenę udowadniać swoją rację.

Mam swój wymarzony zestaw, który składałem od 2019 roku.Przeszedł wiele zmian,aby finalnie zostało jak jest bez potrzeby dalszych zmian.

Osłuchałem się na nim na tyle wystarczająco,aby spróbować czegoś nowego.

Tą nowością miał być Wiim,w nadziei że wniesie powiew świeżości i być może coś,czego do tej pory nie doświadczyłem. Wiedziałem,że nie będzie mu łatwo, ponieważ malinka z Digione stawia poprzeczkę bardzo wysoko we wszystkich aspektach odsłuchowych.

Jestem przyzwyczajony do takiego grania,sceny, budowy emocji muzycznych.Mogę słuchać od rana do wieczora.

Test Wiim, traktuje jak kolejną przygodę i próbę zdetronizowania malinki z sygnaturą.

Żaden ze mnie znawca w dziedzinie, nazwałbym się świadomym słuchaczem.

Serio,u mnie nie pykło i malina rozsiadła się jeszcze wygodniej na swoim "tronie".

Powód jest bardzo prosty.Nie widzę,lub nie słyszę dla niej konkurencji.Nie dlatego,że takiej nie ma.Do tej pory jeszcze nic takiego u mnie nie zagościło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...