Skocz do zawartości

COPLAND CSA 70


kaczadupa

Recommended Posts

Co za licho mnie podkusiło z tym Coplandem. Zanim przyjechał żartowałem, że jedzie do mnie "kiler wszystkich kilerów" no i się doigrałem... 

Za tą średnicę, za te wokale można umrzeć a jeszcze jak na złość ona idealnie przechodzi w skraje pasma. Dosłownie brzmieniowo jakiś perfekcyjny, pieprzony monolit. Nie mogę nic znaleźć. Wszystko w tym graniu pasuje do siebie idealnie. Jest muzyka. Mówię o połączeniu z ATC7. Z Dynaudio x14 mi się nie podoba a ATC śpiewają jak nigdy... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, tu już się nic nie zmieni. Aż muszę poszperać w sieci, czy to jeden człowiek zmajstrował tego pieca czy cały zespół inżynierów. Jeżeli jeden to chciałbym mu spojrzeć prosto w oczy i powiedzieć - coś Ty najlepszego zrobił....

Skąd się wogóle wziął ten cały Copland?

Albo coś źle patrzę na stronie Coplanda albo on produkuje obecnie zaledwie 5 (pięć) urządzeń. Muszę zerknąć na stronę TOPa ile oni tego mają. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MMarek napisał:

Kabel jest Wojtka, miał go tylko wypróbować z Coplandem. Dzisiaj będę miał taki sam. Jak mój wzmak nie zagra lepiej, to wszystkiemu będzie winny Wojtek :)

Ten, jak i Premier (niebieski) to najlepszy stosunek jakość/ cena. Chociaż ostatnio podrożały,  ale co nie podrożało ?😄

Te przewody, to bardziej.... do źródeł,  daców niż do wzmacniaczy.

 

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Skąd się wogóle wziął ten cały Copland

Adam żartujesz prawda?

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DiBatonio napisał:

Mam nadzieję, że u Ciebie kotły brzmią jak kotły, a  nie kociołki 😉

Panie, ja gram na malutkich ATC scm7, które do tego mają ten basik miękkawy i bez efekciarstwa. Copland ma niskie tony zwarte, szybkie, nigdzie się nie "ulewają", nawet nie wiem czy nie są bardziej konturowe i zróżnicowane  jak u SuperNaita 3, ale w przeciwieństwie do Naima, niskie tony nie są daniem głównym, nie są zawsze na pierwszym miejscu. 

Słucham teraz muzyki, którą najczęściej słucham, najbardziej lubię. Mam wrażenie, że z Coplandem słyszę prawdziwe ATC 7 a z Naimem słyszałem Naima :)

Pamięć audio jest zawodna ale wydaje mi się, że z SN3 zawsze brakowało mi otwarcia średnicy i przedewszystkim wysokich tonów, które równoważyłyby jego bardzo mocne niskie tony. Cały czas jak na nim grałem myślałem o kupnie do niego Audiovectorów qr1.... 

Nie wiem czemu zawodowi recenzenci piszą, że brzmienie SN3 jest idealnie zrównoważone, ja je odebrałem jako wyraźnie ocieplone. Czy ja mam coś nie tak ze słuchem czy lubię przejaskrawione granie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kaczadupa napisał:

Nie wiem czemu zawodowi recenzenci piszą, że brzmienie SN3 jest idealnie zrównoważone, ja je odebrałem jako wyraźnie ocieplone. Czy ja mam coś nie tak ze słuchem czy lubię przejaskrawione granie? 

Inne warunki akustyczne i przede wszystkim też  okablowanie 😛

Bierz Coplanda i nie wydziwiaj już  😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

Inne warunki akustyczne i przede wszystkim też  okablowanie 😛

Bierz Coplanda i nie wydziwiaj już  😉

 

Spokojnie, mam jeszcze kilka dni na decyzję. Muszę powrócić do Klubu Naima na AS aby odświeżyć sobie moje wpisy, wrażenia gdy SN3 u mnie grał. Pamiętam tę szarą, mokrą mgiełkę i bardzo wysoką dzwięczność wysokich tonów SN3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kaczadupa napisał:

aby odświeżyć sobie moje wpisy

Lepiej nie czytaj tych głupot :P

Jedyny plus zakupu SN3 zamiast Coplanda jest taki, że z Naimem musiałbyś raczej wymienić ATC. Mielibyśmy na forum drugi sezon Twoich wpisów z poszukiwaniem kolumn :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ale tu sprawa jest prosta, zostają mi tylko Audiovector Qr1 lub najmniejsze PMC. Wszystkie one rozjaśnione a qr1 przybliżają jeszcze środek więc tym bardziej do SN3. Pytanie czy nie pojawi się sssyczenie...

Ewentualnie mały Harbeth jeszcze ale ten to i z Coplandem powinien ładnie śpiewać. 

Dobra, byle do piętnastej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kaczadupa napisał:

Wojtek ale tu sprawa jest prosta, zostają mi tylko Audiovector Qr1 lub najmniejsze PMC. Wszystkie one rozjaśnione a qr1 przybliżają jeszcze środek więc tym bardziej do SN3. Pytanie czy nie pojawi się sssyczenie...

Ewentualnie mały Harbeth jeszcze ale ten to i z Coplandem powinien ładnie śpiewać. 

Dobra, byle do piętnastej. 

Audiovector qr1 mialem niedawno u siebie i oddalem po 3 dniach. To polaczenie z Naimem jest owszem bardzo energetyczne, ale zbyt natarczywe i jaskrawe na gorze i srednicy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kaczadupa napisał:

Audiovector Qr1

Barwowo powinny podejść, ale przypominam, że QR1 cierpią na całkowity brak uderzenia na basie i na ogólnie upośledzoną dynamikę przy cichym i średnio cichym odsłuchu. Je trzeba lekko rozkręcić żeby zaczęły grać. Taka cecha tych kolumn i nie wierzę, żeby nawet turbodoładowany Naim to zmienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lpomis napisał:

cierpią na całkowity brak uderzenia na basie

Tylko, że moim zdaniem ATC 7 "cierpią" na ten sam brak kopa na średnim/wyższym basie (może nawet bardziej jak QR1) a jednak z SN3 zaczęły kopać tylko w zamian trochę zapomniały o górnej średnicy i wysokich tonach. Ten model Naima umarłego postawi na nogi swoją dynamiką. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kaczadupa napisał:

Z Dynaudio x14 mi się nie podoba

Co brzmi nie tak? Bo jeśli Dynaudio nie pasują do Coplanda, to chyba tym bardziej nie do Naima?

I kolejne pytanie (być może domyślasz się już do czego zmierzam :) ). Pisałeś, że do rocka lepszy jest Naim (poniekąd oczywiste). A jak wypada mocniejsze granie z Coplandem?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafał S napisał:

Co brzmi nie tak? Bo jeśli Dynaudio nie pasują do Coplanda, to chyba tym bardziej nie do Naima?

Prawda. Z SN3 i Dynaudio jest mega gorąco, mega gęsto, mega ciemno a zamulenie takie jakbyś z taśmy magnetofonowej, pięć razy przegranej na jamniku słuchał. Dla mnie fatalne połączenie. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Pisałeś, że do rocka lepszy jest Naim (poniekąd oczywiste). A jak wypada mocniejsze granie z Coplandem?

Oba wzmacniacze są tak samo "szybkie". Kwestia wzmocnionych niskich tonów w Naim powoduje, że mamy wrażenie bycia na koncercie, gzie stopa rusza naszymi bebechami. Copland nigdzie nie podbija niskich tonów ale one są tak samo jak nie bardziej konturowe i zwinne jak z Naim SN3, jest ich mniej. 

Chyba najlepszym, najtrafniejszym podsumowaniem z tego co wyżej nabazgrałem jest to, że grając z Coplandem słyszę to co pokazują sobą podłączone głośniki a grając z Naim SN3 bez względu na paczki zawsze słyszę charakter Naima SN3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kaczadupa napisał:

Oba wzmacniacze są tak samo "szybkie". Kwestia wzmocnionych niskich tonów w Naim powoduje, że mamy wrażenie bycia na koncercie, gzie stopa rusza naszymi bebechami. Copland nigdzie nie podbija niskich tonów ale one są tak samo jak nie bardziej konturowe i zwinne jak z Naim SN3, jest ich mniej.

Dzięki, wezmę to pod uwagę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Pytanie czy postawię na pierwszym miejscu na wykop na basie czy na spójną, naturalną całość. 

Teraz na serio. Copland daje Ci na dzień dobry świetne granie z ATC. Sam napisałeś, że jakościowo ma bas równie dobry, co SN3, różnica tylko w ilości. Napisałeś też, że nie pasują do niego Dynaudio. Proste rozwiązanie: wziąć Coplanda, sprzedać Dynie, kupić dodatkowe monitory: takie, co zgrają się z Coplandem w rocku - mniej subtelne niż ATC, za to z większym basem (o którego kontrolę zadba Copland). Wyjdzie taniej niż kombinowanie z SN3 i emocjonalnie łatwiej, bo nie trzeba będzie systemowi wybaczać jego niedoskonałości. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...