Skocz do zawartości

Czym dla mnie jest dobre brzmienie


Melo-man

Recommended Posts

5 minut temu, marcinmarcin napisał:

Wiesz, na co dzien gram z usbridge signature z dobrą konfiguracją moode i qobuzem 😁 wpięte do RME Adi na którym mam zrobione DSP, ale coś trzeba było podłaczyć w sklepie muzycznym... 

To co usłyszałem było całkiem całkiem 🙃

Jasne, jasne. Ja kiedyś testowałem różne tanie źródła, przeróżne, nie pisze że w pewnych okolicznościach i w pewnych zestawach i z taniego źródła można uzyskać muzykę :). 

 

1 minutę temu, Wing0 napisał:

 

 

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

@marcinmarcin no widzisz - i Ty też strzelasz w płot. czy ja powiedziałem że to dobre rozwiązanie? 

Kula w płot bo sugerujesz że mnie na minijacka co najwyżej  stać 😁

A że to rozwiązanie wujowe to fakt, ale nie zmienia to faktu że dźwięk który tak uzyskałem w sklepie dla muzyków, z tanim monitorkiem i komórką był lepszy niż niejeden audiofilski koszmarek za duże pieniądze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

pisałem Ci o nich już kiedyś.

Tak wiem. Ale nie ujawniam na publicznym "prywatnych" rozmów

24 minuty temu, Wing0 napisał:

Studyjne kilka lat temu już były takie rozkminy że lepsze od tych słodkich komercjalnych, klasa D lepsza od AB czy A, jakże dobrze smaemu się przekonać ile w tym prawdy. Panowie DATy do użytku domowego i studyjne, szpulowce, płyty winylowe, maliny, jeżyny, arbuzy to wszystko już było na serio :).

I jakie wnioski? Dlaczego sie nie przyjęły? Jakie wady ich cechowały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wing0 napisał:

Przerabiałem kiedyś temat telefonu jako źródła minijack mmmmm ależ to było granie 😀😀😀. Ahhh ten minijack ;)

Nie ma to jak własne doświadczenie. Studyjne kilka lat temu już były takie rozkminy że lepsze od tych słodkich komercjalnych, klasa D lepsza od AB czy A, jakże dobrze smaemu się przekonać ile w tym prawdy. Panowie DATy do użytku domowego i studyjne, szpulowce, płyty winylowe, maliny, jeżyny, arbuzy to wszystko już było na serio :).

I zgadzam się, że trzeba wszystkiego spróbować. I co, próbowałem. Ten kto mnie zna, wie w jakich ilościach.

I zostały mi jakieś stare śmieci. Chyba gluchy jestem :) albo mnie nie stać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rega napisał:

@marcinmarcinNo to trochę przesadzasz bo ja odpowiadałem WingO, a nie Tobie. I niczego nie sugeruję. Stwierdziłem tylko, ze jesli ktoś dysponuje TYLKO telefonem i w danej chwili może użyć jedynie minijacka to i własnie ten minijack jest dla niego referencyjnym.

Spoko, ważna jest dobra muzyka 👍 ale też różne drogi prowadzą do celu... 

Ja sobie wolałem sprawić nowe kolumny hifi (tym razem Audium) niż audiofilskie monitory i zostać przy Cyrusie w klasie AB niż końcówce na dobrym module D, ale monitory studyjne nie grają źle... Myśle że nawet taka podstawowa Yamaha po wpięciu do lepszego źródła niż telefon może zaskoczyć niejeden system 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rega napisał:

@seba3002 - każdy. Bo skoro sam sobie taki zestaw złożył to widocznie uważa, że tak będzie najlepiej.  Zaproszenie aktualne żeby usłyszeć coś innego niż monitory (niczego im nie ujmując).

@Rega, planujemy z kolegą z forum taki rajd po wszystkich najbardziej znanych audiofilach 🙂. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale mam wielką nadzieję usłyszeć jeszcze kilka systemów forumowych kolegów. 

Niestety, spojrzałem w Google i odległość z Gdyni do Ciebie dość spora. Także odwiedziny w urlop mało realne, ale w planach wizyta u Wojtka @lpomisa, więc zapewne wtedy zechce i Twoją zacną "jaskinię" odwiedzić 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin- pewnie masz rację. Ja opisałem jedynie TEN konkretny model Genelec, który dane mi było mieć, słuchać, narzekać i w końcu sprzedać😄. Nigdy nie zabrałbym głosu w sprawie kolumn , których nie słuchałem. Bardzo możliwe, że inne, nowsze modele Genelec graja ok. Kazdy , kto mnie zna lub ze mną korespondował wie , ze nie oceniam, a nawet nie domniemywam w sprawach sprzętu, którego nie słyszałem. Pzdr. 

 

@seba3002 - no to ODPADA !!!!. Bo Wy robicie objazd po audiofilach, a jeszcze w dodatku znanych. Ja NIGDY nie mówiłem, że uważam się za audiofia, a już znanego to NA PEWNO. Nie mam takich aspiracji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rega napisał:

@marcinmarcin- pewnie masz rację. Ja opisałem jedynie TEN konkretny model Genelec, który dane mi było mieć, słuchać, narzekać i w końcu sprzedać😄. Nigdy nie zabrałbym głosu w sprawie kolumn , których nie słuchałem. Bardzo możliwe, że inne, nowsze modele Genelec graja ok. Kazdy , kto mnie zna lub ze mną korespondował wie , ze nie oceniam, a nawet nie domniemywam w sprawach sprzętu, którego nie słyszałem. Pzdr. 

 

@seba3002 - no to ODPADA !!!!. Bo Wy robicie objazd po audiofilach, a jeszcze w dodatku znanych. Ja NIGDY nie mówiłem, że uważam się za audiofia, a już znanego to NA PEWNO. Nie mam takich aspiracji. 

Hmmm. Cóż, ja na forum mam status wielbiciela napojów wyskokowych, Ty jesteś wg audiofilem 😉. Łatki nie da się tak łatwo pozbyć 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 - pierwsze słyszę. A jesli jednak zdecydujesz się mnie (nieaudiofila) odwiedzić to napój dla wielbiciela NA PEWNO będzie czekał i razem go wypróbujemy. Koledzy, którzy dotychczas mnie odwiedzali , nigdy nie chcieli niczego spróbować, z małym wyjątkiem Kolegi, który spróbował niewielkiej lampki pinacolady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, marcinmarcin napisał:

sobie wolałem sprawić nowe kolumny hifi (tym razem Audium) niż audiofilskie monitory

Miało być oczywiście studyjne monitory 😉

2 minuty temu, Dzik napisał:

Może bali się obudzić jak Kaczor Donald - w marynarskim stroju i bez spodni.

Bez przesady, to niesmaczne zwyczajnie jest 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DzikSęk w tym, że o odwiedzinach zawsze z wyprzedzeniem wiedzieli inni forumowiczę i w razie wpadki byłoby kogo wziąć za d... . Ale fakt - w pokoju odsłuchowym jest rozkładana kanapa (jak dotąd nikt na niej nie spał) i w razie czego mozna się obudzić następnego dnia. Tyle tylko, że o marynarski strój byłoby ciężko. Natomiast spodni nie brakuje. Poza tym pokój znajduje się w piwnicy i raczej ciężko byłoby się z niego wydostać na zewnątrz nie zauważywszy braku spodni. Trzeba przejść przez następne dwa pomieszczenia. Poza tym Ci którzy byli u mnie jakoś nie narzekali , że wyszli bez spodni. Elementów garderoby mi nie brakuje, abym musiał zrywać je z odwiedzajacych

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

To Amir mówi co jest dobre , a co złe , co komuś będzie grać , a co nie ma prawa .

Ten Amir zajebisty musi być, jakiś guru jasnowidz. Taki zagrabaniczny RS 😆

Już samo to, że on wie na pewno co u kogo zagra go dyskwalifikuje jako "profesjonalistę", zapomina o innych czynnikach, choćby o akustyce, która u każdego jest inna i może  idzie namieszać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

W takim razie chyba nigdy nie byłeś na ASR i ktoś ci jakichś głupot nagadał. Ten Amir, o którym mowa nigdy nie kwestionował wpływu akustyki na performance głośników - są o tym długie tematy na ASR.

Otóż byłem na ASR,  a odniosłem się tylko do tego co napisał Tomek.

Co nie zmienia faktu, że jak gość faktycznie komuś coś poleca li tylko na podstawie pomiarów, to dla mnie jest to średnio sensowne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Czym dla mnie jest dobre brzmienie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...