Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

Nooooo i to jest dobra propozycja zlotowa!😄. Proponuję ślepy test w celu ustalenia producenta i rocznika produkcji. Tylko, że zlot może się zmienić w odlot. Trzeba zabezpieczyć ochronę. A motyw przewodni to będzie ,,W Polskę idziemy drodzy panowie...,,

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wing0 napisał:

Pigwa czy aronia, z nalewu nie z soku na swoiskim spirytusie ;). A i bimberek by się znalazł. 

 

59 minut temu, Amarok napisał:

I takie spotkania to ja rozumie, a tle muzyka. 

olać muzykę , @Wing0 mój najlepszy przyjacielu ..... :) 

7 godzin temu, Rafał S napisał:

Zacząłem kombinować, jak do tego doszło i nagle mnie oświeciło! Tomek, pisałeś, ze sam ostro działasz na korcie. Przyznaj się - Ty sobie miło pograłeś, a ja przez to cierpię.

No wiesz , świat nie jest sprawiedliwy :) Od 9 lat gram regularnie , choc regularnie to ...raz w tygodniu 2h.

Nigdy nie bolał mnie łokieć od gry w tenisa , za to jak zaczynałem na siłowni ,to po jakiś dwóch miesiącach ból łokci był taki , że nie mogłem spać. Zacząłem brać Flexid , ten Gold mam teraz , ale wracam do tego 

https://allegro.pl/oferta/nutrend-flexit-drink-400g-mocny-preparat-na-stawy-5662886761

Gold się fatalnie rozpuszcza . Piję go codziennie na czczo od dwóch lat , ból zniknął.

IMG_2995.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

Gold się fatalnie rozpuszcza . Piję go codziennie na czczo od dwóch lat , ból zniknął.

Skład jest mega dobry i kompleksowy, 4Flex to kpina w składzie do tego Flexit Drink.

Mnie z 10 lat temu Nutrend Flexit Drink pomógł  na stawy i przyczepy kolan, miały być ostrzykiwane kolana, ale poszedłem do ortopedy z tą puchą i potwierdził  żeby brać.  Zamiast biegania rower itd. Po 5 puszkach problemy minęły. 

Czasami "przypominająco" pije, obecnie też. 

Przymierzam się do powrotu na siłkę, więc tego...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego jestem w trakcie urządzania mini siłowni w domu. Z pokoju odsłuchowego będzie sześć kroków. Można ćwiczyć i słuchać. Natrysk będzie obok. Pozostało wylożenie glazurą i wstawienie urządzeń, które teraz błąkają się po całym domu.

5 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Elegancko! A ja siedzę dziś prawie cały dzień w kuchni i nic nie zrobiłem do jedzenia. Jednak tutaj najlepiej mi się pracuje z laptopem :) 

 

1650822378966.png

Tylko nie za głośno z tym klikaniem bloga, proszę😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, misiek x napisał:

Nie żebym się chwalił, ale przed chwilą upiekłem .😃

IMG_20220424_143807.jpg

Nie jem chleba, ale wygląda smacznie :) Ja zrobiłem sobie dzisiaj a' la kapsalona. Nawet w miarę wyszedł :D

Ale następnym razem wezmę inne mięso, wieprzowe będzie lepsze niż kurczak.

Nie będzie takie suche.

Już mam plan. Karkówka z wolnowaru, później pociąć ją tak, jak tną kebaba, i położyć na upieczone frytki, delikatnie zapiec żółtym serem i na to warzywka z sosem czosnkowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Rega napisał:

Dobrym preparatem na stawy jest też ten. Na mnie działa znacznie lepiej niż trzy razy droższy (ohydny w smaku) 4Flex czy dwa razy droższy Cola Flex.

Kiedyś próbowałem glukozaminy. Musiałem odstawić, bo uderzała w żołądek. Ale może ten preparat jest łagodniejszy dla przewodu pokarmowego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nigdy nie bolał mnie łokieć od gry w tenisa , za to jak zaczynałem na siłowni ,to po jakiś dwóch miesiącach ból łokci był taki , że nie mogłem spać. Zacząłem brać Flexid , ten Gold mam teraz , ale wracam do tego 

https://allegro.pl/oferta/nutrend-flexit-drink-400g-mocny-preparat-na-stawy-5662886761

Mam jeszcze 4flex, który kupiłem ze względu na kolana (bieganie). Ale takie rzeczy działają raczej przy problemach z torebką stawową. Zresztą nawet to jest dyskusyjne, bo moja koleżanka, profesorka podwórkowa z chemii twierdzi, że to się w ogóle nie przyswaja. Ale, co oni tam wiedzą na uczelniach - przecież nie będziemy polegać na ich pomiarach, prawda? ;)

Mój problem to nadwerężenie i zapalenie  ścięgna wspólnego prostowników. Sam ból jest wtórny - obrzmiałe ścięgno powoduje pośrednio ucisk na nerw promieniowy. Mam już wyniki USG, jutro idę z nimi do ortopedy - zobaczę, co powie. Mam nadzieję, że jakoś wyprostuję temat przed wakacjami...

Nawiasem mówiąc, wszystko przez przerwę w treningach. Lekarz odradził mi czasowo ćwiczenia siłowe z powodu innych kwestii zdrowotnych. Miesiąc temu wróciłem do ćwiczeń - może nie dość dobrze się rozgrzałem - w każdym razie, nastąpiła ww. awaria toru lewej kończyny górnej. ;)

Wniosek banalny: Panowie, lepiej unikać dłuższych przerw, a jak już taka przerwa wystąpi, to zawsze ćwiczyć po niej łagodniej i bardzo starannie rozgrzać wcześniej mięśnie i stawy. :)

Zapomniałem dodać - oczywiście dzięki za odzew i rady. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Wniosek banalny: Panowie, lepiej unikać dłuższych przerw, a jak już taka przerwa wystąpi, to zawsze ćwiczyć po niej łagodniej i bardzo starannie rozgrzać wcześniej mięśnie i stawy. :)

To dość oczywista prawda, poza tym po długiej przerwie lepsze są ćwiczenia obwodowe niż dzielenie na poszczególne partie i nie przez tydzień, a przez kilka miesięcy. A rozgrzewka? No cóż najbardziej zaniedbywana część treningu przez większość ćwiczących na siłowni. Stretching jest też ważny zwłaszcza dla ścięgien no i też mięśni. 

Z tym łokciem tenisisty to tylko potoczna nazwa schorzenia, podobnie jak łokieć golfisty. Nie trzeba grać w tenisa lub golfa by się ich nabawić.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Co do glukozaminy, też na początku swojej przygody z bieganiem zażywałem, glukozamina + kolagen. Pewnego dnia jak chciałem zamówić to już nie znalazłem tego produktu. Wyczytałem na stronie tego sklepu że były badania na ten temat które udowodniły że glukozamina nie działa i zrezygnowali. Teraz mają tylko kolagen. 

To może być prawda.

Mnie suplementacja samą glukozaminą też nie pomogła. 

Szkopuł w tym, że przyswajalność różnych związków, pierwiastków i witamin jest obarczona tym, że trzeba je zażywać w obecności innych wspomagających tę przyswajalność. 

Nutrend Flexit Drink w swoim składzie ma siarczan glukozaminy, ale co najważniejsze ma też białka kolagenowe, metylosulfonylometan(MSM), kwas hialuronowy i wit C. Właśnie kompleks tych wszystkich związków ma znaczenie.

To tak jak wit D3 potrzebuje obecności K2mk7, A, E oraz magnezu, wtedy przyswajalność jest efektywniejsza.

Zaś magnez najlepiej w obecności grupy wit B, przyjelo się, że B6.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal - J4Z to młody człowiek i dla mnie dziwne jest to, że przez lata chciało mu się NIC nie robić. (J4Z bez obrazy)  Ja do 58-ki nie miałem czasu na nicnierobienie.  Nawet w czasie urlopu, pomijając fakt, że przez siedemnaście lat posiadania własnej firmy to nie miałem urlopu poza sporadycznymi wolnymi dniami. A wracając do działania i przyswajania glukozaminy - to wie tylko mój organizm. Próbowałem kilku różnych suplementów. Ten ze zdjęcia zadziałał najlepiej. Tak, przynajmniej to odczułem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek4446 napisał:

Kurde , dobry jesteś ! Szacun :)

Ja wiem?

Interesuje się suplementacją od lat, co też czynię, wiele suplementów i ich działanie można dzisiaj sprawdzić stosownymi badaniami.

Metabolit 25 OH (D) można kontrolować stosownym badaniem, poziom wapnia, wit B12, C i inych też. 

Suplementacja działa, ale w dłuższym okresie czasu, dawki też muszą być stosowne do naszych uwarunkowań i schorzeń.

Ja wit D3 zażywam 8000j.m tak tak, wiem medycyna zaleca zaledwie 2000j.m dziennej dawki.

Trzeba też uważać na producentów, kiedyś mi zabrakło wit D3 i kobialka przyniosła jakąś w kapsułkach z apteki, tak się złożyło, że po 2 tyg szedłem sprawdzić poziom metabolitu 25 OH i szlag mnie trafił. Spadł mi do dolnej granicy normy.

Wróciłem do domu z wynikiem i wysypałem 200 kapsułek do kibelka, bo D3 to tam była tylko na etykiecie.

Z mojej strony polecam firmy, Auraherbals, Aliness, Bicaps, Swanson, Olimp nie zalecam chelatów magnezu, a takie ma Olimp etc.

Jeśli chodzi o magnez tylko cytrynian, mleczan, siarczan, "wodorowęglan" najczęściej podawany w okienku przez aptekarzy, również w reklamach, jest to najmniej przyswajalna forma.

Równie dobrze można nie brać.  😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiBatonio napisał:

Interesuje się suplementacją od lat, co też czynię, wiele suplementów i ich działanie można dzisiaj sprawdzić stosownymi badaniami.

No to wykorzystam Twoją wiedzę. Od dwóch miesięcy łykam Nitro Bolon / 3x dziennie po 4 kapsułki/ , miał mi dać większą energię na treningu. Na początku łykania miałem wrażenie , że tak jest , ale coraz bardziej wydaje mi się , że była to autosugestia. Obecnie jakoś nie czuje działania tego specyfiku. Co o tym sądzisz ?

IMG_2997.JPG

IMG_2998.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...