Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
6 godzin temu, Adi777 napisał:

Hmm. Ja bym miał jakieś 130 kg.

Twój zakup jakichś fikuśnych kolumn, teraz widzę, że jeszcze ze Stanów, jest dla mnie tak absurdalny, że aż musiałem to z siebie wyrzucić. Przeskok Edifiery -> niszowy Hajend o którym słyszało 0,000001% audiofili zapisze się w historii tego forum (jeśli dojdzie do skutku, czego Ci oczywiście życzę) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, J4Z napisał:

Wolałbym chyba DHL, bo powyższej firmy nie znam. DHL też chyba ma te opcje ale podałem tamten link bo w kalkulatorze DHL nie było z US do PL tylko na odwrót. 

Tylko, że DHL ma jeszcze jakieś swoje chore taxy celne, dolicza jeszcze swoje cło i pozamiatane.

Ale co tam, na biednego nie trafiło 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lpomis napisał:

Twój zakup jakichś fikuśnych kolumn, teraz widzę, że jeszcze ze Stanów, jest dla mnie tak absurdalny, że aż musiałem to z siebie wyrzucić. Przeskok Edifiery -> niszowy Hajend o którym słyszało 0,000001% audiofili zapisze się w historii tego forum (jeśli dojdzie do skutku, czego Ci oczywiście życzę) ;)

To by były kolumny do kina domowego. 

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Tylko, że DHL ma jeszcze jakieś swoje chore taxy celne, dolicza jeszcze swoje cło i pozamiatane.

No właśnie, pytanie, ile by to mogło wyjść.

6900 dolarów USA za parę to teoretycznie świetna cena. Kolumny kupione w kwietniu 2021, były po jakichś drobnych poprawkach wizualnych i specyficznym malowaniu, ale akurat to by nawet nie było potrzebne, bo i tak bym ich nie widział podczas słuchania czy oglądania.

Ostatnia cena w Polsce biorąc pod uwagę ceneo, to około 28 500 - 30 000 zł za sztukę.

Teraz być może byłoby drożej, ale z tego, co widzę, ich zakup w Polsce mało realny niestety.

JBL M2

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic fikuśnego @lpomis 😉

Tyle tylko, że jeśli brałbym je, to muszę mieć 3 sztuki, nie dwie, ponieważ byłyby jako LCR. Czyli muszę się dowiedzieć, czy ktoś w Polsce jest w stanie sprzedać mi jedną sztukę, a to chyba nie jest takie oczywiste.

Zakup w ciemno praktycznie, trochę ryzykowny, ale sądzę, że powinny się sprawdzić rewelacyjnie. 

"Pomiary nie kłamiom" 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda droga i większa przesyłka spoza jewrosojuza  będzie oclona i ovatowana(trzeba by mieć nieprawdopodobnego farta żeby nie trafiłe) Niezależnie od firmy przewozowej.

Kolumny które są sporo warte i tak musza być ubezpieczone więc wartość trafi do urzędu celnego.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja była, nagranie monitoringu już zabezpieczyli. A szyba już po kilku godzinach wstawiona nowa przez służby miejskie. Kiedyś jakieś psychole wrzucili betonowy śmietnik do ogródka sąsiada. Ja go ledwo przesunę, jak oni to zrobili nie wiem.

Inna sprawa że już kolejny raz ta kamerka służy za dowód w sprawie. Na końcu kadru widać przejście dla pieszych. 3 tygodnie temu doszło do potrącenia tam nieletniej, doznała ona poważnego złamania nogi. Babka która prowadziła auto wysiadła, tylko zerknęła, wsiadła z powrotem i uciekła. Dzięki nagraniu nie uniknie odpowiedzalności i poszkodowana będzie mogła ubiegać się o odszkodowanie w pozwie sądowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu to potrącenie co wspomniałem. YT sporo kompresuje, oryginał lepiej wygląda. Widać tablice.

 

34 minuty temu, Fafniak napisał:

Masz kamerkę w obudowie?

Bo może się okazać że będzie potrzebna

Tak, jest zabezpieczona przed zewnętrzną ingerencją. Ponadto jest gdzieś na 3 metrach wysokości.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturro007 napisał:

Jest gdzieś na forum wątek gdzie mogę zadać krótkie pytanie odnośnie audio?

Jakaś szybka pomoc np: przed zakupem.

Możesz też w salonie zapytać, opiszesz swoje oczekiwania i pomogą.

Wtedy za kaucją lub nie pożyczasz do domu ustawiasz i słuchasz, jak się spodoba zostaję, jak nie to oddajesz.

Nie opieraj się tylko na opiniach z forum, u każdego ten sam zestaw może zagrać inaczej, podobnie jak w salonie audio.

Najlepiej to u siebie posłuchać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, J4Z napisał:

Nazwa tematu powinna zawsze dotyczyć zawartości, w miarę możliwości opisywać problem. 

Arturro masz przyklejone wątki w działach, ale szybciej uzyskasz pomoc jak założysz temat. 

Temat już jest ale tyle dodatkowych pytań... Nie chcę go zaśmiecać a nie potrafię się zdecydować co do wzmacniacza.

 

@DiBatonio wiem wiem i właśnie tego się obawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...