Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

P.S.

Zapomniałbym , jak by Ci coś nie szło z wpięciem głośnikowego na bananach to wyciągnij najpierw te małe czarne i czerwone kapselki :) ,

Yyyy, ja to wiem, napisałem, że ludzie szukający pierwszego sprzętu nie wiedzą :) 
Inna sprawa, że ludzie są teraz leniwi, a sprzęt audio robi, w zasadzie zrobił się sprzętem premium, bo nawet budżetowy zestaw jest premium.. ktoś ma 1000, czy 2000, czy 5000 pln i chce mieć możliwośc podłączenia przez BT i koniec, prosta sprawa, nie zna się, w większości wypadków na specyfikacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, J4Z napisał:

Kryzys kryzysem, inflacja inflacją, ograniczenia ograniczeniami,  ale + 100 czy 200% to nie jest normalne za używki (wliczając wintadże) 

Nie widzę w tym nic nienaturalnego. To normalne prawo rynku , mniejsza podaż przy zachowanym popycie powoduje wzrost cen. Spójrz co się stało z materiałami budowlanymi , energetyką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, no_i_fajnie napisał:

Ostatecznie, jakbyśmy siedli obok siebie, a ktoś podłączyłby nam jakikolwiek zestaw, to każdy miałby swoje zdanie i podejrzewam, że pierwsze zdania, to byłoby coś w stylu: o, fajnie gra, podoba mi się, albo kurde mam w domu lepiej...

 Mogloby tak być, ale...

Jest jeszcze kwestia "nauczenia" się tego na co zwracać w muzyce uwagę w takich porównaniach, aby łatwiej było wychwycić różnice. Gatunek muzyczny też może  mieć znaczenie itd.itp.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

 Mogloby tak być, ale...

Jest jeszcze kwestia "nauczenia" się tego na co zwracać w muzyce uwagę w takich porównaniach, aby łatwiej było wychwycić różnice. Gatunek muzyczny też może  mieć znaczenie itd.itp.

No okay, Ty się nauczysz, ja też, ktoś też, będziemy chodzić z jednym utworem i kilkoma fragmentami z tego utworu szukać różnić? Ja nie spotkałem się jeszcze, żeby w porównaniu np. dwóch zestawów kolumn (w podobnej cenie powiedzmy), zawsze jeden zestaw grał lepiej, przy każdym gatunku, chyba się tak nie da, no i wtedy gatunek ma znaczenie, ale jakie? Byłem na odsłuchu, kiedy pękały mi już uszy - przy metalu, ale osoba obok tego właśnie oczekiwała, ja bym w życiu dobrego słowa na te kolumny nie powiedział, a on je kupił. No i teraz, jak to się ma, do tego wszystkiego, co tu się dzieje na forum? Nijak, każdy ma swoje ucho i swoje upodobania.. A ile razy widziałem pary, które słuchają tego samego utworu, na tych samych kolumnach, a zdania są delikatnie mówiąc - podzielone :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, J4Z napisał:

ale jak widzę jakieś śmieci wystawione za ponad 2k, a chłopaki mówią że 2 lata temu max za 700 chodziły w dobrym stanie to robi mi się niedobrze. 

Ok. tylko , co mógłbyś kupić za 700 zł dwa lata temu a co dzisiaj ? Nie bronię tutaj sprzedających , trochę siedzę w gramofonach i widzę wystawione modele w kwotach 2-2,5k. , które kilka lat temu u kolegi w komisie kosztowały 450 zł i zalegały na półkach. Przez lata pracując jako handlowiec nauczyłem się , że nie ma czegoś takiego jak niewłaściwa cena. Jeżeli klient był w stanie położyć na stół taką kasę to znaczy , że była ok. Jeszcze do niedawna można było cenę ustalić na podstawie prostej kalkulacji koszty własne + zysk obejmujący kasę na rozwój. Teraz już tak się nie da , rynek jest rozchwiany , nie ma stabilności kosztów , cen materiałów , dostępności . A chłopcy na górze nie robią absolutnie nic płynąc z nurtem. Niedługo to wszystko walnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Ja nie spotkałem się jeszcze, żeby w porównaniu np. dwóch zestawów kolumn (w podobnej cenie powiedzmy), zawsze jeden zestaw grał lepiej, przy każdym gatunku,

To prawda. Uniwersalny zestaw to mit. Zawsze wiąże się z jakimiś kompromisami. W sumie całkiem niedawno, tu na forum, jeden taki ;), który deklarował że u niego jest taki zestaw ale cholera w innym wątku przyznał  że jakiś tam kompromis jest ;)

Do tego wszystkiego dochodzi ewolucja "naszego" brzmienia. Ewolucja niekoniecznie rozumiana jako "wchodzenie na wyższy level" ;) pojmowania i odbierania dźwięków.

Ale to temat rzeka i grząski grunt. Może okazać się że moje intencje były jasne itd. 🤪

 

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Zdajesz sobie sprawę , że idąc tym tokiem myślenia mógłbym każdy Twój test podważyć jakąkolwiek recenzją z netu argumentując , że tak ktoś twierdzi i koniec. Mało tego , można uważać , że kolumny były odsłuchiwane przez bardziej doświadczoną osobę , na lepszym systemie , w lepszych warunkach akustycznych, a to co piszesz to stek bzdur, bo przecie ktoś inaczej napisał. Ma to sens ?

No przeca żaba tak uważa. 🤪

I niezależnie od tego co JA uważam to mam z tyłu głowy że wnioski Krafta mogą być diametralnie różne od moich bo ja to ja z moimi doświadczeniami i oczekiwaniami oraz zupełnie inne pomieszczenie.

I uważam że należy to powtarzać do znudzenia. Co drugi post ;)

I nie ma tak że jak "guru" poleci zestaw to on musi zagrać komuś innemu

 

9 godzin temu, DiBatonio napisał:

Mam też swoje zdanie o takim medium jak gramofony i wszystkiego, co z nimi związane, łącznie z digitalizacją płyt winylowych

Ciekawe jakie?

Bo ja mam rip winylowy "Oddziału Zamkniętego" (mój winyl jest "letko zajechany") i jest całkiem ok zrobiony. A mam przynajmniej płytę której nie poprawiał "tfurca suwakowy". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyt napisał:

Generalnie to chyba lepiej zignorować ;) 

Temat ślepych testów jest wałkowany w wielu wątkach. Ktoś kto zachęca w temacie kabli tworzyć dodatkowe napięcie jest chyba świadomy, że dolewa benzyny do ognia. Wielu to rozumie i nie odpowiada na "zapalne" dodatki ale są tacy, którym to na rękę. Przyniosą kanister postawią przy ognisku i po cichu oddalą się na bezpieczną odległość przyglądając się czy będzie "ogień i dym". 

Na szczęście straż czuwa. Jak zobaczę kogoś z kanistrem i fajką w zębach bez skrupułów użyję gaśnicy nawet jeżeli komuś proszkiem gaśniczym będę musiał sypnąć po oczach 😉

Nie przynoście benzyny na grilla proszę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MariuszZ napisał:

Temat ślepych testów jest wałkowany w wielu wątkach. Ktoś kto zachęca w temacie kabli tworzyć dodatkowe napięcie jest chyba świadomy, że dolewa benzyny do ognia. Wielu to rozumie i nie odpowiada na "zapalne" dodatki ale są tacy, którym to na rękę. Przyniosą kanister postawią przy ognisku i po cichu oddalą się na bezpieczną odległość przyglądając się czy będzie "ogień i dym". 

Na szczęście straż czuwa. Jak zobaczę kogoś z kanistrem i fajką w zębach bez skrupułów użyję gaśnicy nawet jeżeli komuś proszkiem gaśniczym będę musiał sypnąć po oczach 😉

Nie przynoście benzyny na grilla proszę. 

Rozumiem ze odezwanie sie z tematem ABX jest "wykroczeniem" i należy schłodzić proszkiem gaśniczym?

Pamietam jak próbowano sprawić iz wypowiedzi o psychoakustyce to trolling! Musiałem szybko wystosować odpowiedni temat by nawet @MariuszZ przyznał że... jednak to Nie Trolling! 

Zmuszasz mnie do tworzenia kolejnego. Tym razem odowadniajacy żetest ABX to nie "wykroczenie" a sypanie po oczach proszkiem jest nieadekwatne do sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Temat ślepych testów jest wałkowany w wielu wątkach. Ktoś kto zachęca w temacie kabli tworzyć dodatkowe napięcie jest chyba świadomy, że dolewa benzyny do ognia. Wielu to rozumie i nie odpowiada na "zapalne" dodatki ale są tacy, którym to na rękę. Przyniosą kanister postawią przy ognisku i po cichu oddalą się na bezpieczną odległość przyglądając się czy będzie "ogień i dym". 

No to mamy inny punkt widzenia. Bo z mojego punktu widzenia to propozycja testu ABX jest właśnie gaśnicą.  

Zauważ kto po tej "gasnicy" podchodzi z benzyną!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szykuję się poważnie do ślepego testu bo mam już ku temu akustyczno/sprzętowe warunki i chciałem otworzyć temat w którym przedyskutował bym jak odpowiednio do niego się przygotować, ale wobec ww. okoliczności to chyba będzie tutaj bezcelowe. Bo jeśli każda taka inicjatywa ma być traktowana jako dolewanie benzyny do ognia i mam z tego powody wysłuchiwać obelgi za przyzwoleniem moderacji to ja podziękuję. Cóż, trzeba słyszeć. A jak się nie słyszy, to i tak się mówi że się słyszy, będziemy wówczas godni bycia elitą tego forum. Sprawdzam? Nie... Nie tutaj. A tak chciałem... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu w poprzednim poście oznaczone zostało to jak bym ja to pisał, a napisał to nasz moderator @MariuszZ

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Temat ślepych testów jest wałkowany w wielu wątkach. Ktoś kto zachęca w temacie kabli tworzyć dodatkowe napięcie jest chyba świadomy, że dolewa benzyny do ognia. Wielu to rozumie i nie odpowiada na "zapalne" dodatki ale są tacy, którym to na rękę. Przyniosą kanister postawią przy ognisku i po cichu oddalą się na bezpieczną odległość przyglądając się czy będzie "ogień i dym". 

 

9 minut temu, Butler napisał:

Kurcze, szykuję się poważnie do ślepego testu bo mam już ku temu akustyczno/sprzętowe warunki i chciałem otworzyć temat w którym przedyskutował bym jak odpowiednio do niego się przygotować, ale wobec ww. okoliczności to chyba będzie tutaj bezcelowe. Bo jeśli każda taka inicjatywa ma być traktowana jako dolewanie benzyny do ognia i mam z tego powody wysłuchiwać obelgi za przyzwoleniem moderacji to ja podziękuję. Cóż, trzeba słyszeć. A jak się nie słyszy, to i tak się mówi że się słyszy, będziemy wówczas godni bycia elitą tego forum. Sprawdzam? Nie... Nie tutaj. A tak chciałem... :(

Pisałem niejednokrotnie. Zróbmy sobie "po cichu" w domu bez pisania wielce na forum.

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja bym chciał udowodnić że test przejdę, zrobić go transparentnie jak się da, by nie było wątpliwości, z zachowaniem zasad. Nie mam zamiaru udowadniać że różnic nie ma, wręcz odwrotnie. A jeśli ja będę mieć problem, to 10-letniego syna oddeleguję. Ten to jest nietoperz co już niejednokrotnie udowodnił. Jak piszesz... "po cichu" to jedyna opcja. Będąc uczestnikiem forum audio... Bzdura do kwadratu.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Tomka maglowaliśmy już od dawna - Wy i My w kuluarach. Dlaczego został mu zablokowany dostęp do forum?

Pozwoliliśmy mu wrócić mimo tego, że już wcześniej jego konto zostało zablokowane na czas nieokreślony. Pomijam ten fakt, bo niejednemu z Was daliśmy szansę. 

Osób o jego podejściu do wałkowanych po wielokroć kwestii jest wśród Was więcej, jednak z jakichś powodów wokół Tomka (i Dzika) - zawsze powstawały spięcia i kłótnie. Dlaczego?

A to dlatego, że nie w poglądach problem, ale w sposobie (monotematyczności graniczącej z misyjnością) i stylu ich przedstawiania, o czym niejednokrotnie była mowa. 

Gdy czyta się posty Tomka, ma się wrażenie, że jest na forum nie po to, aby poznawać ludzi, dzielić się swoją pasją i poglądami na nią, ale po to, aby udowadniać innym, że wierzą w duchy i dać temu wyraz przy każdej możliwej okazji.

Wiemy, że ludźmi i ich emocjami można się bawić, a w ozdobne pudełko z kokardką zapakować granat. Ale nie o taką zabawę nam tu chodzi. 

Pozdrawiam wszystkich z zielonej Suwalszczyzny,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Rozumiem ze odezwanie sie z tematem ABX jest "wykroczeniem" i należy schłodzić proszkiem gaśniczym?

Tak. Bo to forum audiofilskie. A ABX nie leży audiofilom. Widać to w zasadzie wszędzie jak wychodzi taki temat lub ktoś osoby z tamtej strony barykady próbuje na ABX namówić.
Nie jest to żadna tajemnica czy bzdura czy próba obrażania.
Tak jak wiele razy pisałem. Albo jesteś z nimi albo Cię nie ma :>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, J4Z napisał:

Czepiał to może złe słowo, bo zapewne znajdzie się niejeden któremu coś będzie nie pasować. Liczę że obędzie się bez awantur.

Tak uważasz? Mam czytać o kale na wardze? A może przystać na propozycję nauki języka migowego? Bo to przecież taki sposób komunikacji osób niesłyszących. Sorry, ale nie tylko świeżo upieczony banita jest tu problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem blokada Tomka to spora strata dla społeczności. Można mieć zastrzeżenia do stylu jego postów ale nie można mu zarzucić ,że pisał nie na temat. Jasne, miał poglądy nie zgodne z większością ale właśnie dzięki temu można było podyskutować. Dodatkowo miał niezły sprzęt i sporo doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...