Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

Panowie,

https://audioshow.pl/pl/main

28-30 października odbywają się (jak pewnie większość z Was wie) w Warszawie jedne z największych targów audio na świecie. Jadą tam audiofile i marki z całego świata, wiec skoro mieszkamy w PL to chyba wstyd z tego na naszym miejscu nie skorzystać! 
 

Większość z nas się tutaj nie zna prywatnie, dlatego przyjeżdżajcie do Warszawy na ten weekend i może spotkajmy się tam na miejscu, poznajmy, porozmawiajmy, posłuchajmy sprzętu i pokłóćmy o kable zasilające! 
 

Wiem, ze jest jeszcze kupa czasu, ale piszcie kto będzie to tuż przed wydarzeniem może ustalimy sobie miejsce i czas na spotkanie :)

Dobrego weekendu!

EDIT BY ADMIN 😁

Dobre wiadomości są takie:

1. Wystawa wraca po 3 latach przerwy
2. Jest równie duża co w latach 2016-2019 - ponad 160 pokoi, 50+ stoisk, 170 wystawców
3. Strefa winylowa oraz strefa słuchawkowa są największe w historii
4. Atrakcji jest tyle, jakby wszyscy gromadzili sprzęt przez 3 trzy lata, aby go finalnie pokazać na AVS 2022.

Samych kolumn powyżej jednego mln złotych naliczyłem już ponad 5 par. W normalnym roku, każda z nich mogłaby pretendować do miana "najdroższego systemu wystawy". Teraz jak przywozisz najnowsze Focal Grande Utopie Evo i NAIMa Statementa do tego, to co najwyżej możesz zająć 3-miejsce. Gdy zacząłem robić listę produktów z potencjałem na wyróżnienie na stronach "Nie przegap!" przewodnika, to skończyłem na ... 54. Połowę już wrzuciłem na www, a druga połowa czeka w kolejce.

5. Tradycyjnie będzie bardzo dużo różnych gości - od Tomasza Raczka po Age Zaryan. Lista jest już tak długa, że jej powoli nie ogarniam.
6. Będą seminaria o akustyce, będzie Michael Fremer ze swoim turntable setup seminar - pełen zestaw.

A teraz garść informacji:

Data:
28-30 października 2022

Godz. otwarcia:
Piątek, 28.10.2022, 12.00 - 20.00
Sobota, 29.10.2022, 10.00 - 20.00
Niedziela, 30.10.2022,10.00-18.00

Lokalizacje:
Stadion PGE Narodowy
Hotel Radisson Blu Sobieski
Hotel Golden Tulip

Pro Tip:

Jeżeli ktoś nie chce płacić za parking na Stadionie, to może zaparkować sobie pod samą bramą nr 1 (od ulicy Zielenieckiej) zupełnie za darmo. Wtedy ma 50-100m do wejścia (przez bramę nr 1) od strony trybuny wschodniej - czyli od tej strony gdzie jest strefa słuchawkowa.

mapa1.jpg.10dd12d0549522c46db0abf6aeaa3fe3.jpg

Ważna rzecz - pamiętajcie, że w piątek, w godzinach pracy biur na stadionie, a więc w godz. 12:00-17:00, przejście pomiędzy trybuną wschodnią i zachodnią odbywa się pod płytą stadionu, przez parking podziemny (czerwona strzałka):

mapa2.jpg.5d38fa8736efb51ee7cdde38a3c61fa7.jpg

Trzeba zjechać na dół na -3, przejść parkingiem na drugą stronę i wjechać z powrotem na +1, gdzie jest cała wystawa. Po 17:00 w piątek oraz całą sobotę i niedzielę, czynne jest już normalnie przejście przez moduł biurowy (szara strzałka), czyli idąc na wprost korytarzem, dalej za sale Studio TV, przez strefę słuchawkową. 

Bilety
Bilety i karnety na 3 dni można już kupić online na naszej stronie i w biletomat.pl - polecam, aby nie stać w kolejce.
https://audioshow.pl/pl/wystawa/bilety

Hotele
Mamy też specjalną ofertę noclegową w Golden Tulipie, Sobieskim i Campanille (od 290zł za pokój ze śniadaniem)
https://audioshow.pl/pl/wystawa/nocleg

Autobusy

Jak co roku, będą jeździć wahadłowo Sobieski - Stadion. Odjazd co 30 min o pełnych godzinach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie gato i gryphoon to nawet można pokusić się o własne numery do zagrania...

a skoro boenicke znowu w hotelu tulip , to muszę tam być, a potem nawet spacerkiem można się udać do fabryki norblina https://fabrykanorblina.pl/food-town-w-fabryce-norblina/- zdecydowanie lepsza miejscówka niż hard rock cafe ostatnim razem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lpomis napisał:

Czy oprócz audiofilskiego plumkania, które praktycznie na każdym sprzęcie brzmi przyzwoicie, można usłyszeć tam inną muzykę?

Wojtek , przyjedź warto , to jak mekka audiofili. O dźwięku może niewiele się dowiesz , ale wzrok cieszy :) 

w 2017 roku na tym sprzęcie /MBL/ leciała moja płyta RAZ , DWA TRZY , powiem krótko , u mnie brzmi lepiej :) 

MbL.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lpomis napisał:

A jakieś fajne dziewczyny są?

A coś Ty myślał ? Że ja dymam do W-wy by jakieś graty podłączone do prądu pooglądać ? :) 

A , więc są hostessy i powiem Ci , że z roku na rok / teraz pisze poważnie / przybywa płci pięknej wśród zwiedzających. 

21 minut temu, seba3002 napisał:

Wąsaci panowie w tureckich swetrach i flanelowych koszulach

Seba , nie wiem na czym byłeś , ale to nie ta impreza , na drugi raz spisz dokładniej adres :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2022 o 17:10, lpomis napisał:

Nigdy nie byłem na AVS. Czy oprócz audiofilskiego plumkania, które praktycznie na każdym sprzęcie brzmi przyzwoicie, można usłyszeć tam inną muzykę?

Tyko jak sam puścisz. Już o tym pisze co rok. Mało tego na ostatnim kilka razy wyłączono mi płytę przed końcem utworu. Brzmiała na sprzęcie źle.

Bardzo słuszna uwaga!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Panowie mam prośbę do bardziej doświadczonych i osluchanych melomanów, którzy byli na AVS. Mianowicie byłem na wystawie w Warszawie w sumie 4 razy więc mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać, utworów, których kompletnie nie znam. Z tego co pamietam można usłyszeć na wystawie Dire Straits, Diana Krall, Nils Lofgren czy Allan Taylor. 

Jeśli pamiętacie jakich artystów można posłuchać na AVS podzielcie się tą informacja. Przed targami posłucham u siebie w domu. Może powstanie nawet jakaś lista AVS 2022 :)

pozdrawiam 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to "audiofilskie plumkanie" mam na myśli. Pewnego razu na papierosie pod Sobieskim rozmawiałem z dwoma audiofilami i wspomniałem im o tym, że nie znam utworów, na których jest testowany sprzęt, odpowiedzieli , że większość znają. 

Dzięki @seba3002 za artystów. Zapraszam pozostałych forumowiczów do dzielenia się informacjami o piosenkach na AVS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Pewnego razu na papierosie pod Sobieskim rozmawiałem z dwoma audiofilami i wspomniałem im o tym, że nie znam utworów, na których jest testowany sprzęt, odpowiedzieli , że większość znają. 

Skoro juz wtedy nie znałeś utworów, a "życzliwi" koledzy chociaż znali (tak wywnioskowałem z treści powyżej) to sie nie podzielili info. To mogłeś użyć "technologi kieszonkowej" czyt. Asystenta lub trackID. Dziś miałbyś już "full" listę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...