Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Panie Michale, ale to nie jest jakość a gust chyba. Może przyzwyczajenia. Gdyby były jakieś reguły, określające jak ma brzmieć system, pewnie świat audio byłby prostszy. A tak...mam wrażenie, że wszystko opiera się na barwnych, audiofilskich opisach. 

Trochę może zmaśliłem. Chodziło mi, że biorąc pod uwagę różne gusta dla każdego wysoka jakość brzmienia oznacza coś innego. Chyba teraz dobrze? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Mój syn, który nie ma jeszcze opanowanego audio słownika wyraził się po swojemu "tata, to brzmienie boli"- miał na myśli, że męczące, że kłująca trąbka. 

Tylko, co z tego ma wynikać? Że dane kolumny grają za ostro? Dzieci mają znacznie lepszy słuch niż dorośli. Jeśli kupujemy sprzęt dla dziecka, to OK. Jeśli jednak dla siebie, to tylko nasza opinia się liczy. Jak sprzęt potrafi kompensować nasze ubytki, to tylko się cieszyć (nawet jak młodszego drażni).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Mój syn, który nie ma jeszcze opanowanego audio słownika wyraził się po swojemu "tata, to brzmienie boli"- miał na myśli, że męczące, że kłująca trąbka. To samo zresztą powiedział o Audiovector 7. Dzieciom chyba można wierzyć w takich kwestiach, nie mają żadnego interesu by coś bujać. 

Znasz takie powiedzenie, że "pies dziedziczy cechy właściciela"? 

Dzieci w te klocki wcale nie są gorsze, ewolucja działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Wing0 napisał:

Heheheheh. No kompletnie nie rozumiem. Dorsz u Ciebie coś kurde ewidentnie z tą ewolucja nie zagrało jak takie teksty piszesz. Chyba dzieci nie masz.

To że nie rozumiesz, wszak nie każdy musi się interesować psychologią ewolucyjną, nie oznacza że masz być chamski.

Już nie jeden "no, wykapany tatuś" się zdziwił, że to nie jego syn. 

A zasada jest ta sama co z psem, przecież właściciel nie jest jego biologicznym ojcem.

EOD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jeśli kupujemy sprzęt dla dziecka, to OK. Jeśli jednak dla siebie, to tylko nasza opinia się liczy. Jak sprzęt potrafi kompensować nasze ubytki, to tylko się cieszyć (nawet jak młodszego drażni)

Możliwe, że masz rację. Robię sobie badania audiologiczne w ramach badań okresowych i coś tam w kwestii wysokich tonów już ciut słabiej wyszło. Tak więc wychodzi na to, że tak jak z wiekiem coraz mocniejsze okulary będziemy nosić, tak na starość (w moim przypadku) coraz ostrzejsze systemy będę musiał kupować :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dorsz napisał:

Już nie jeden "no, wykapany tatuś" się zdziwił, że to nie jego syn. 

Hehe, to ja nie mam się czego obawiać. Jak idę z synami to jedna kuzynka zawsze mówi "atak klonów". Obydwaj mają mega wyraźne geny mojej rodziny. No a listonosz sporo niższy ode mnie a dzieciaki rosną jak na drożdżach. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, o czym my tu gadamy. Syn jeszcze nie ma wyrobionego gustu, wielu rzeczy zwyczajnie "nie słyszy", w sensie nie zwraca uwagi na scenę, "muzykalność", bardziej tak zmysłowo, percepcyjnie odbiera dźwięk tzn że coś gra ostro, jazgotliwie, basowo, stłumione, nauczył się już pierwszych pojęć typu "spod koca". Trzynastolatek po prostu, ważne że interesuje go sprzęt, ma swój skromny zestaw komputer lub Wiim jako źródło, DAC, wzmacniacz z przedwzmacniaczem lampowym w klasie D, monitory i z frajdą stwierdzam, że nie słucha chłamu jak jego rówieśnicy. Nikt tego chyba tu jeszcze nie pisał, ale mój młody zauważył, że nigdzie nie grało disco-polo lub jakieś "radiozet" w sensie repertuaru.

Ciekawostka a w zasadzie to trauma i kilka siwych włosów, ten mój syn urodził się jako niesłyszące dziecko. Nie przeszedł przesiewowych badań słuchu po urodzeniu - badanie wyszło negatywnie. Urodził się tuż przed Wielkanocą i na święta wypisali nas z niesłyszącym dzieckiem. Wiecie jak to jest, SMSy, gratulacje, telefony, ucałuj żonę itd a tobie świat się zawalił bo dzieciak nigdy cię nie usłyszy, nie nauczy się mówić, nie pójdzie do normalnej szkoły, po prostu dramat. Bezdusznie nas wypisali ze szpitala ze skierowaniem za miesiąc do poradni audiologicznej. Żadne prośby o powtórzenie badań nie dały rady, bo to już Wielki Piątek i święta zaraz, bo nie ma już lekarza itd, Po miesiącu badanie - 5 minut w kompletnej ciszy, 5 minut mega stresu - wszystko wyszło idealnie, nie chcę przedłużać tego offtopu, ale ulga ogromna. Po prostu za szybko, zaraz po urodzeniu zrobili mu to pierwsze badanie i zwyczajnie mógł mieć jeszcze zaklejone uszy wodami, tak się spieszyło wszystkim bo święta i trzeba spieszyć się do domu. A my miesiąc czasu załamani. Taka historia, na szczęście z happy endem, ale strachu było mnóstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Takie sytuacje bardzo uczą życia i zmieniają spojrzenie na pewne sprawy na zawsze. Już zapomnieliśmy o tym miesiącu grozy, o tej fatalnej pomyłce,  ale w takich chwilach jak choćby Audio Show, człowiek sobie wszystko przypomina, cieszy się i docenia, że mogliśmy razem pojechać i wspólnie posłuchać muzyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Mówisz o całości?

Który?

 

Wkleiłem zdjęcie ( Moon i Audiovector) widzisz tam obok kolumn 2 wielkie czarne Rel?

Domyślam się, że miało to robić wrażenie. I robiło. Kolumny grały osobno, subwoofery osobno. Nie mogłem w to uwierzyć jak to brzmiało. Dziwię się, że nikt nie zwrócił na to uwagi i nie krytykuje. Ohahy a rms jeszcze się zdjęciem pochwalił. Pełen sukces...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lpomis napisał:

Czy ktoś z Was miał może okazję być na prezentacji projektorów laserowych z serii Reference od JVC? Wystawę prowadził serwis HDTVPolska.

Nie byłe na prezentacji. Ale byłem w salce.

Szedł chyba MAD MAX, no ładnie to świeci.

2 godziny temu, audiowit napisał:

Wkleiłem zdjęcie ( Moon i Audiovector) widzisz tam obok kolumn 2 wielkie czarne Rel?

Domyślam się, że miało to robić wrażenie. I robiło. Kolumny grały osobno, subwoofery osobno. Nie mogłem w to uwierzyć jak to brzmiało. Dziwię się, że nikt nie zwrócił na to uwagi i nie krytykuje. Ohahy a rms jeszcze się zdjęciem pochwalił. Pełen sukces...

To nie są produkty RMS'u.

Ale tak ja zwróciłem na to uwagę bo oprócz modeli 888 które słuchałem pierwszy raz to sprzęt był mi znany. Mam wrażenie że tam ktoś tego po prostu odpowiednio nie ustawił.

Trzy lata temu też u nich grały podstawkowe Audiovectory + 2xREL T9i albo T9x teraz juz nie wiem i grało to rewelacyjnie.

Wówczas system prezentował i kalibrował przedstawiciel RELa.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adi777 napisał:

Mialem zadać to samo pytanie, ale także zapytać się o projektory Sony.

Ja poświęciłem dłuższą chwilę by zobaczyć jak ten laserowy projektor świeci. Przypadek sprawił, że obok mnie dosiadł się Robert Więckiewcz. Tak więc trochę sobie pogadaliśmy.

Święci fajnie, bardzo cicha praca. Na minus, ziarno w obrazie. 

Tak więc albo ostrość obrazu w projektorze podkręcona lub to samo zrobione w demo. W grę wchodzi jeszcze jakość playera ( oppo to nie było), albo ten typ tak ma. 

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 22:57, Pawel Laszenko napisał:

Bardzo mi się podobało granie tych kolumn muzykalność barwa charakterystyka vocale wybrzmiewały pięknie  takiego grania szukam.

Moje pytanie czy seria Borea zagra podobną klasą i jaka elektronika do nich najbardziej by pasowała.

Seria Borea ma podobne strojenie, z podkreśloną lekko górą, naturalną średnicą, ale oczywiście nie jest to ta sama klasa co do jakości grania. Zdecydowanie bliżej serii Magellan, jest seria Esprit EZ, która ma także metalową kopułkę na górze i bardzo dobrze kreuje scenę dźwiękową w szerz i w głąb, przy tym dostaje się też energetyczne granie.  Zapraszamy do naszego salonu do porównania obu serii. 

Co do elektroniki, która jest często są łączone z ze wzmacniaczami je eksponującymi mocno góry pasma np.: Exposure, Musical Fidelity, NuPrime, Arcam, ale i tak najlepiej umówić się na odsłuch w celu sprawdzenia różnych połączeń.

9 godzin temu, audiowit napisał:

Wkleiłem zdjęcie ( Moon i Audiovector) widzisz tam obok kolumn 2 wielkie czarne Rel?

Domyślam się, że miało to robić wrażenie. I robiło. Kolumny grały osobno, subwoofery osobno. Nie mogłem w to uwierzyć jak to brzmiało. Dziwię się, że nikt nie zwrócił na to uwagi i nie krytykuje. Ohahy a rms jeszcze się zdjęciem pochwalił. Pełen sukces...

Mieliśmy dwa subwoofery Perlistena D15s i D215s, ale tylko do obejrzenia, dodatkowo metraż Skyboxa jest dla nich zdecydowanie za mały do odpowiedniego grania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...