Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

4 minuty temu, karolkos napisał:

Świetny set (Nautilus z Wejherowa) był również złożony ze sprzętu Accuphase i wielgaśnych kolumn o trochę kosmicznym kształcie.

A mi ten set średnio się podobał. Być może to kwestia akustyki, ale były momenty, kiedy bas z tych wielkich kolumn po prostu zaczynał buczeć. 

 

3 minuty temu, Aprox napisał:

Jest tylko "mały" minusik - te monitorki ze standami kosztują bagatela prawie 100 tysi ...😁🤯

Dokładnie to 105k 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, seba3002 napisał:

Dokładnie to 105k 😉

A wcale nie 😁 - u mnie w Gliwicach dostaniesz je skromne 94 tysie i zostaje jeszcze na dobrą "łychę" 😁🥃. Zresztą przyglądam się fotce Seby i z tego co widzę wystawka Raidho to właśnie salon audio ode mnie z miasta 😁💪

Edytowano przez Aprox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo i właśnie dlatego przychylam się do tego co napisał kolega @Pajto02.

Czytam Wasze relacje , opisy, odczucia. Przy okazji . Dzięki za fotki i za informacje.

Czytam cały czas słuchając muzyki.

I wiecie co....grana muza jest świetna......gra to świetnie ! U mnie w salonie gra to świetnie !  i nie wydałem na sprzęt setek tysięcy zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2022 o 10:52, Asia napisał:

Jestem w Haiku. Słuchałam Sola, napiszę teraz tylko, że następne włączenie tranzystora będzie o 14 bo wszyscy chcą słuchać Sensei 211 😉.

W sobotę rano wróciłam do pokoju Haiku Audio w hotelu Sobieski aby posłuchać Sola Indigo (piękna gałka 😍).

O niespodzianko, grał Sensei 211, ale słowo się rzekło, opiekun sali przełączył wzmacniacz na Sola. W tym momencie większość zgromadzonej publiczności wyszła z komentarzem, że wrócą jak będzie grała ponownie lampa 😉.

No i zagrał Sol. Najpierw jazzowy kawałek, potem, na moją prośbę, coś bardziej rockowego w klimatach @Rafał S - niestety nie potrafię podać tytułu ani wykonawcy. Kolumny te same czyli Klipsch Heresy III.

Było dobrze, wystarczająco dynamicznie, z mocą, ale bez prężenia muskułów. Zarówno głośniej, jak i ciszej. Trudno oceniać więcej aspektów w czasie tak krótkiego odsłuchu, w malutkim pomieszczeniu, wydaje się że w większym byłoby zdecydowanie lepiej. Trochę mi się dźwięk wydał ściśnięty.

Publiczność napierała więc podziękowałam i powróciła lampa 211. I w tym połączeniu było jednak więcej "powietrza" i swobody.

Oczywiście to tylko moje odczucia, ale ja jednak wolę lampy.

IMG_20221028_133559.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Asia napisał:

W sobotę rano wróciłam do pokoju Haiku Audio w hotelu Sobieski aby posłuchać Sola Indigo (piękna gałka 😍).

O niespodzianko, grał Sensei 211, ale słowo się rzekło, opiekun sali przełączył wzmacniacz na Sola. W tym momencie większość zgromadzonej publiczności wyszła z komentarzem, że wrócą jak będzie grała ponownie lampa 😉.

No i zagrał Sol. Najpierw jazzowy kawałek, potem, na moją prośbę, coś bardziej rockowego w klimatach @Rafał S - niestety nie potrafię podać tytułu ani wykonawcy. Kolumny te same czyli Klipsch Heresy III.

Było dobrze, wystarczająco dynamicznie, z mocą, ale bez prężenia muskułów. Zarówno głośniej, jak i ciszej. Trudno oceniać więcej aspektów w czasie tak krótkiego odsłuchu, w malutkim pomieszczeniu, wydaje się że w większym byłoby zdecydowanie lepiej. Trochę mi się dźwięk wydał ściśnięty.

Publiczność napierała więc podziękowałam i powróciła lampa 211. I w tym połączeniu było jednak więcej "powietrza" i swobody.

Oczywiście to tylko moje odczucia, ale ja jednak wolę lampy.

Mi też bardzo podobał się dźwięk w pokoju haiku. Nie wiem czy grała lampa czy hybryda, czy ze wzmacniaczem innej firmy klipsche zagrałyby dużo inaczej, ale grało to naprawdę ładnie. I mimo, że kolumny były bardzo nisko to jednak dźwięk unosił się ponad nimi i wypełniał cały pokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Asia napisał:

No i zagrał Sol.

Asia - wielkie dzięki. :)Sol Indigo nie miał szans w starciu z Sensei 211, tym bardziej, że ten drugi grał chyba jako dzielonka. Raz, że lampa, ale dwa, że inna półka cenowa. Biedny Indigo - w ten sposób został pogrzebany jako produkt rynkowy. ;) Ale ja wciąż go lubię.  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłam także na IV piętro do pokoju MuzgAudio i AudioPhase w nadziei zobaczenia i posłuchania AudioPhase Cannabis - niestety okazały się za duże do malutkiej salki i konstruktor zrezygnował z tego pomysłu. Grały za to filigranowe kolumienki Charles Martin Violin i było wrażenie, że napełniłyby dźwiękiem znacznie większe pomieszczenie.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, karolkos napisał:

Ja się zastanawiałem natomiast ilu forumowiczów mijałem i spotykałem w pokojach odsłuchowych? Pewnie i jakieś persony się trafiły, ale żeby to wiedzieć musielibyśmy mieć kartki za swoimi nickami w rękach, jak na lotnisku 🙂

To prawda! Może na przyszłym rok umówmy się, ze wszyscy będziemy mieli nie wiem, czerowną gumkę recepturke na rękach czy coś takiego :) Od razu będzie można wyłapać swoich.

Ja wczoraj poznałem się na jednym odsłuchu dwóch fajnych gości i pomyślałem, ze może od nas i zapytałem, a oni „nie w życiu! Tam się tylko kłócą” 🤣

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karolkos napisał:

Rozwaliły mój system percepcji

Mój też jak usłyszałem cenę  , nie moje granie całkowicie , zbyt ostro , za bardzo podkreślona wyższa średnica i góra. Wg. mojej skali za bardzo ciężar dźwięku przesunięty w kierunku efekciarstwa. Może to za mocne słowo , ale w porównaniu z np. Everestami JBL-a lub tubami horn-a słyszałem masę podkolorowań.

Ale właśnie po to jest wystawa , by mieć styczność z wielorakimi prezentacjami i znaleźć tą swoją.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Mój też jak usłyszałem cenę  , nie moje granie całkowicie , zbyt ostro , za bardzo podkreślona wyższa średnica i góra. Wg. mojej skali za bardzo ciężar dźwięku przesunięty w kierunku efekciarstwa. Może to za mocne słowo , ale w porównaniu z np. Everestami JBL-a lub tubami horn-a słyszałem masę podkolorowań.

Ale właśnie po to jest wystawa , by mieć styczność z wielorakimi prezentacjami i znaleźć tą swoją.

 

Tomek, a ten system słyszałeś? 

20221029_181200.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Nieee , ale mam nadzieje , że powiedziałeś im iz zapomnieli zamontować reszty przetworników :) 

jak grało ?

Mi się nie podobało. Dźwięk był jakiś taki "wyprany" i "bezbarwny".  Słuchaliśmy tego razem z @Dedal75 . W ogóle człowiek prezentujący ten system, twierdził że tak właśnie powinna wyglądać prezentacja muzyki. Że te kolumny są mega transparente i nic nie koloryzują. Być może zupełnie przypadkiem odnaleźliśmy wreszcie system grający naturalnie i neutralnie 😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, seba3002 napisał:

Mi też bardzo podobał się dźwięk w pokoju haiku. Nie wiem czy grała lampa czy hybryda, czy ze wzmacniaczem innej firmy klipsche zagrałyby dużo inaczej, ale grało to naprawdę ładnie. I mimo, że kolumny były bardzo nisko to jednak dźwięk unosił się ponad nimi i wypełniał cały pokój.

Które Heresy to były? III czy już IV z bass reflexem?I I jak bas dawał radę? (jaka to salka na oko?)

Będę wdzięczny za kilka słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek4446 napisał:

Haiku odebrałem na plus , grała hybryda

Wydaje mi się, że Haiku nie wzięło hybrydy - Brighta - na AVS. Jeśli nie lampa, to prawie na pewno był to mój Sol Indigo. Nie jesteś pierwszym, który uznał go za hybrydę. To samo usłyszałem w Premium Sound, jak słuchałem go z Xavian Corallo. Wszyscy na podstawie odsłuchu obstawiają, że ma jakąś lampkę czy dwie w preampie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomasz S. napisał:

Przeglądając zdjęcia też trafił się taki wzmacniacz. Nie słyszałem go ale wygląda obłędnie. Dołożyć do niego monitor Audio Silver Limited w kolorze zielonym i wyjdzie super wyglądający zestaw. Producent to fezz audio 

IMG_20221030_202012.jpg

Nie słuchałam, ale bardzo fajnie, że Fezz wizualnie nareszcie zmierza w dobrą stronę, zarówno formą wzmacniaczy, jak i logotypem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...