Skocz do zawartości

Audio Video Show 28-30.10 2022 - zapowiedzi, relacje... widzimy się?


mateolo2

Recommended Posts

To takie małe podsumowanie. Najfajniejszy pokój to był w.., pizzerii u włocha🙂

Dziękuję za jak zwykle fajne spotkanie z Sebą, Markiem, Stachem, Michałem i kolegą od perkusji🙂

Niestety Arko i Dawid gdzieś się zapodziali😉

Poza pizzerią spotkałem także Roro, Audionet, Belfra, Angela i Administracje. Miło było Was widzieć🙂👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek gral gramofon Denona, przedwzmacniacz Haiku.

Włączona była lampa 211, a Sol stał poniżej, nie był włączony. Szczerze sądziłam, że planują promocję tegoż wzmacniacza na AVS, ale najwyraźniej byli nastawieni na lampę oraz przedwzmacniacz gramofonowy.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chilli napisał:

To takie małe podsumowanie. Najfajniejszy pokój to był w.., pizzerii u włocha🙂

Dziękuję za jak zwykle fajne spotkanie z Sebą, Markiem, Stachem, Michałem i kolegą od perkusji🙂

Niestety Arko i Dawid gdzieś się zapodziali😉

Poza pizzerią spotkałem także Roro, Audionet, Belfra, Angela i Administracje. Miło było Was widzieć🙂👍

To ten Hindus był Włochem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być osto i miałem napisać co myślę o tegorocznym AVS ale jestem po rozmowie z kolegą, starym bywalcem AS i prosił żebym tego nie robił i wziąl pod uwagę nazwę show w nazwie...

No cóż, dla mnie zwycięzcą w tym roku jest najnowszy telewizor SONY wykorzystujący nową matrycę Samsunga. Dotąd robili na matrycach LG. Trzeba było porozmawiać z obsługą i poprosić o puszczenie tv w trybie naturalnym. Trochę się na tym znam i ten tv może być równie kultowy co plazmy Panasonic.

W kategorii Audio wygrywa Magico. Najwyższa jakość przewyższająca wszystko dookoła. Imponowało w nich absolutnie wszystko ( niestety jak to u Magico, łącznie z ceną). Nie stać mnie i nigdy nie będzie ale to kawał rzetelnej roboty. Pozwalają na usłyszenie treści muzycznej. Konkurencja, łącznie z tą uznaną i podziwianą nie zbliżyła się w żadnym aspekcie.

Może coś jeszcze skrobnę o pojedynczych, mniejszych sukcesach ale to może później jak usystematyzuje.

Chciałabym jeszcze tylko wspomnieć o braku szacunku wystawców do nas, klientów. Skoro ktoś zajmuje się zawodowo audio to mógłby zaplanować i zestawić systemy tak żeby zagrały. Trzeba być trochę wcześniej, wnieść trochę ciężkich ustrojów, może po kiepskim piątku zweryfikować i coś poprawić. Na miłość Boską nie tłumaczyć się klientom z kiepskich warunków ( to nieprofesjonalne). Nie puszczać byle czego ze Spotify.

Jeśli coś kosztuje 600 000zł to niech klient usłyszy chociaż potencjał. Cena stała się towarem. Często wymienia glosno, żeby cała sala slyszała  i ona robi wrażenie na nieosluchanych więc choć niech to zagra choć poprawnie. Niech klienci nie czują się jakby byli na pastwisku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chilli napisał:

To takie małe podsumowanie. Najfajniejszy pokój to był w.., pizzerii u włocha🙂

Dziękuję za jak zwykle fajne spotkanie z Sebą, Markiem, Stachem, Michałem i kolegą od perkusji🙂

Niestety Arko i Dawid gdzieś się zapodziali😉

Poza pizzerią spotkałem także Roro, Audionet, Belfra, Angela i Administracje. Miło było Was widzieć🙂👍

O tak, w tym pokoju grany byl kazdy mozliwy repertuar. Moze tylko dla niektorych gosci moglo byc nieco za glosno ;)

Dzieki Krzysiek 👋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lpomis napisał:

No i Witold wzioł i napisał nam. I dobrze. Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana. Ale jak już napomknąłeś @audiowit o negatywach to pociągnij ten temat. Kolega się nie pogniewa. Ja tam jestem bardzo ciekawy co Ci tam jeszcze w głowie siedzi.

Ja to generalnie wypowiedź Witolda odbieram tak: "piszta se maluczcy co chcecie, ale jedyną osobą, która może decydować co jest dobre a co złe, jestem ja" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Asia napisał:

W piątek gral gramofon Denona, przedwzmacniacz Haiku.

Konkretnie stary Dp-3000 , piękna maszyna/

Kurde nie dostrzegłem tej lampy.

25 minut temu, audiowit napisał:

Cena stała się towarem.

Zgoda w 100 % i jeszcze jedno , w tym roku po raz pierwszy na AVS zaobserwowałem zjawisko agresywnego marketingu. Do tej pory to były swobodne prezentacje możliwości firm , teraz dało się odczuć parcie na sprzedaż , zbliżający się kryzys robi swoje. Co do ceny audio , Witek sprawa jest prosta , w tym co już się dzieje na rynku możesz mieć , albo produkty super tanie / tanie w odniesieniu do cen w audio/ i ten target opanowali giganci budżetówki tłukący masówkę. Lub drogie , cholernie drogie , bo do ludzi zamożnych bida przyjdzie najpóźniej albo wcale. Ceny średnie odpadają , sugerują gorszy produkt którego zamożni nie kupią , a biednego i tak nie stać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

tu byliśmy z @soberowy sprzęt zagrał naprawdę przyzwoicie i odpalał  nam gosc co chcieliśmy 👌 ale najlepsze że ten człowiek  produkuje i sprzedaje przewody zasilające . Nie wiem jak Michał ale grało to tak że nie zapytaliśmy nawet o klocki .IMG_20221030_111940.thumb.jpg.034ef96deb3d828f0465e9354c402cc0.jpg

Tylko nie pisz o różnicy w kablu zasilającym, zostawmy to dla siebie :)

Dobry dźwięk w tym pokoju i nie tylko, to tam była nóżka na nóżkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, też odniosłem takie wrażenie. Stosuje się w stosunku do klientów socjotechniki.

Ale zacznijmy od miłych akcentów. Solidel ia501. Wśród gigantów audio, niepozorny all in one zestwiony z Monitor audio z niskiej serii zrobił na mnie wrażenie. Dźwięk zaskakująco dobry. Wygrał ceną stosowną do jakości, dobrym doborem kolumny. Właściciel zapytał o wrażenia i chciał nawiązać dyskusję, co jak wiadomo ze mną jest mało przyjemne.

Gratulacje, trudno o lepszy debiut.

20221029_110220.jpg

20221029_110233.jpg

Elektronika Sky Audio zestwaiona z Tannoy. Nieźle, kwintesencja analogowego grania z nutką vintage czyli brakiem rozdzielczości i precyzji w focusowaniu. Nie wiem czemu spodobało mi się.

20221029_105101.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek spedzilem w tym pokoju najwięcej czasu, panowie bardzo mili, chętni na pogaduchy. Przyjechali na wystawę ponieważ musieli wywiązać się z umowy projektu. Byli na avs pierwszy raz, jeśli uda im się dokończyć projekt drugiego wzmacniacza czego im życzę za rok mogą zrobić większe zamieszanie. 

Wzmacniacz wyceniony jest na 7500zł, posiada dac z tego co pamietam na kości BB PCM5102. Dodatkowo bedzie można dokupić Streamer oparty na Raspberry, jest także aplikacja z poziomu, której można regulować balans, wysokie, niskie i loudness :)

 

 

Edytowano przez soberowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście Gryphona z Wilsonami ? Parę baniek tam było co ?

A widzieliście czym przecierali płyty ? To ja inwestuje w szczoteczkę z naturalnym włosiem kóz strzyżonych o północy przez ....... , a gość płytę w drapaku w cenie mojej chałupy, jedzie zmiotką z Castoramy ..........  :) 

IMG_3424.JPG

IMG_3422.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiowit napisał:

Coś...

Nie wygląda ale gra. Dużo starych przetworników. Zastanawiam się jak im się to udało spiąć zwrotnicą, że stanowiło jeden dźwięk....

20221029_124354.jpg

I że to niby grało 😬? Moim skromnym zdaniem to nie był jeden dźwięk, a jakaś pulpa, w której ciężko było odnaleźć coś poza wokalem.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Miało być osto i miałem napisać co myślę o tegorocznym AVS ale jestem po rozmowie z kolegą, starym bywalcem AS i prosił żebym tego nie robił i wziąl pod uwagę nazwę show w nazwie...

No cóż, dla mnie zwycięzcą w tym roku jest najnowszy telewizor SONY wykorzystujący nową matrycę Samsunga. Dotąd robili na matrycach LG. Trzeba było porozmawiać z obsługą i poprosić o puszczenie tv w trybie naturalnym. Trochę się na tym znam i ten tv może być równie kultowy co plazmy Panasonic.

W kategorii Audio wygrywa Magico. Najwyższa jakość przewyższająca wszystko dookoła. Imponowało w nich absolutnie wszystko ( niestety jak to u Magico, łącznie z ceną). Nie stać mnie i nigdy nie będzie ale to kawał rzetelnej roboty. Pozwalają na usłyszenie treści muzycznej. Konkurencja, łącznie z tą uznaną i podziwianą nie zbliżyła się w żadnym aspekcie.

Może coś jeszcze skrobnę o pojedynczych, mniejszych sukcesach ale to może później jak usystematyzuje.

Chciałabym jeszcze tylko wspomnieć o braku szacunku wystawców do nas, klientów. Skoro ktoś zajmuje się zawodowo audio to mógłby zaplanować i zestawić systemy tak żeby zagrały. Trzeba być trochę wcześniej, wnieść trochę ciężkich ustrojów, może po kiepskim piątku zweryfikować i coś poprawić. Na miłość Boską nie tłumaczyć się klientom z kiepskich warunków ( to nieprofesjonalne). Nie puszczać byle czego ze Spotify.

Jeśli coś kosztuje 600 000zł to niech klient usłyszy chociaż potencjał. Cena stała się towarem. Często wymienia glosno, żeby cała sala slyszała  i ona robi wrażenie na nieosluchanych więc choć niech to zagra choć poprawnie. Niech klienci nie czują się jakby byli na pastwisku.

Wcale się nie dziwię wystawcą, jak 99,999% pojawiających się tam zawraca tylek a i tak niczego nie kupi. Taka jest prawda, a to że większość systemów jest bardzo droga, to nie rozumiem czego się tam czepiać? Zasada jest prosta. Jak Cię stać, idziesz indywidualnie i robisz odsłuchu w domu a nie kupujesz bilet za 30 zł o oczekujesz cudów na Stadionie narodowym, który na codzień jest biurowcem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Wy też kręcicie. W zaistniałej sytuacji cel uświęca środki.

Nieznana mi manufaktura gramofonowa. Robią gramiaki i przedwzmacniacze. Połączone z aktywnymi kolumnami Philipsa grali klasykę. Rzucili się na głęboka wodę. Dźwięk absolutnie bez zarzutu i dźwięk pierwszego dnia. Dźwięczny, czysty, magnetyzujący, pełen energii. Nawet nie wiem jak to się nazywa, bo gramofony mnie nie interesują, ale dźwięk już tak.

20221029_130203.jpg

Wybaczam subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...