Skocz do zawartości

Uniwersalna integra do 12 tys. zł?


Rafał S

Recommended Posts

8 minut temu, lysyrafal napisał:

Bladelius Tyr 

Bladelius Brage

No - zaintrygowałeś mnie. Nigdy wcześniej nie słyszałem o tej firmie, a opisy są zachęcające. :) Kaloryferek Brage pewnie cenowo poza zasięgiem. Ale Tyr powinien być już osiągalny. Spróbuję się dowiedzieć czegoś więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rafał S napisał:

Jasne. Poczta mi ją zmasakruje a ja będę 12k do tyłu, albo będę się z nimi procesował. Thank you, but: no, thank you. :)

Kurczę, kupiłem około 20 par monitorów, kilka wzmacniaczy kupiłem i wypożyczyłem i NIGDY nie miałem problemu z kurierami. Ta leema to rzeczywiście fajny wzmacniacz, ale cena 12k za używkę chyba jednak przesadzona, skoro 2 sztuki wiszą już kilka miesięcy na olx. 

Natomiast na naszym forum, w dziale ogłoszenia pojawił się hegel RÖST za 3800. Nówka kosztowała około 11k. Może warto? 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucana 2 to już raczej tylko na palecie. Nową, oryginalnie zamkniętą Tucane 2 jeszcze  kilka miesiący temu można było kupić za 15,5 kzł,  nie wiem jak dokładnie jest teraz ale tu marża tak samo bogata jak u Naima czy Moona. Trzeba o tym pamiętać i warto zdecydowanie negocjować cenę nowej. Śmiało zaczynać negocjacje od 30% rabatu. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafał S napisał:

Jasne. Poczta mi ją zmasakruje a ja będę 12k do tyłu, albo będę się z nimi procesował. Thank you, but: no, thank you. :)

Jaka poczta? Tego typu sprzęty wysyła się na palecie kurierami. No sorry płacisz nieco więcej ale masz pewność. Przy kwocie 12K nie załujesz 200 na kuriera.

Bądźmy poważni

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Ta leema to rzeczywiście fajny wzmacniacz, ale cena 12k za używkę chyba jednak przesadzona, skoro 2 sztuki wiszą już kilka miesięcy na olx. 

Bo była dostępna za 8-9K. Ale po wzroście wszystkich cen w audio to moim zdaniem że teraz 12K za nią wcale nie jest przesadzoną ceną. Ciezko o konkurencyjny klocek.

35 minut temu, kaczadupa napisał:

Tucana 2 to już raczej tylko na palecie. Nową, oryginalnie zamkniętą Tucane 2 jeszcze  kilka miesiący temu można było kupić za 15,5 kzł,  nie wiem jak dokładnie jest teraz ale tu marża tak samo bogata jak u Naima czy Moona. Trzeba o tym pamiętać i warto zdecydowanie negocjować cenę nowej. Śmiało zaczynać negocjacje od 30% rabatu. 

Nie wiem czy teraz 30% rabatu na nową sztukę to realne ale próbować zawsze warto.

Paleta tak!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A ja zaproponuję Roksan Caspian M2. Świetny wzmacniacz. 

 

Problem jest taki, że Rafałowy Haiku w wielu elementach brzmienia jest ciekawszy, żeby nie powiedzieć wprost - lepszy od piecy z przedziału cenowego zarezerwowanego dla Tucany 2, SuperNaita 3 czy Trigona Exxceed. Ma jednak, jak każdy wzmacniacz, swój charakter, który słychać i  jeden element brzmienia  Rafał chce zmienić. Stąd cała trudność. Ja bym się chyba poddał Rafale, został z SOL 2 :) albo czekał na nowego Haiku o którym wspominałeś. 

8 minut temu, Rafał S napisał:

Czy ktoś miał może do czynienia z modelem Bladelius Tyr III? @kaczadupa Adam?

Nie miałem przyjemności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kaczadupa napisał:

Problem jest taki, że Rafałowy Haiku w wielu elementach brzmienia jest ciekawszy, żeby nie powiedzieć wprost - lepszy od piecy z przedziału cenowego zarezerwowanego dla Tucany 2, SuperNaita 3 czy Trigona Exxceed. Ma jednak, jak każdy wzmacniacz, swój charakter, który słychać i  jeden element brzmienia  Rafał chce zmienić. Stąd cała trudność. Ja bym się chyba poddał Rafale, został z SOL 2 :) albo czekał na nowego Haiku o którym wspominałeś. 

Nie miałem przyjemności.

No to rzeczywiście ciężki orzech do zgryzienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, engajner napisał:

Tak to bardzo udana konstrukcja. Jakie masz do niego źródło?

Rost to nie jest poziom Tucany. Leema to inna liga grania. Za 12k to warto poważnie rozważyć.

Tucane słyszałem, rösta nie. Leema grała z kolumnami, które chyba leżą brzmieniowo dość blisko paczek Rafała. Moim zdaniem (a ekspertem nie jestem) zagrało to poprawnie ale nie rzuciło mnie na kolana na tyle, żeby poczuć potrzebę kupowania tak drogiego klocka do moich budżetowych paczek. Pytanie czy łączenie tego wzmaka z kolumnami Rafała da spodziewany przez niego efekt? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DiBatonio napisał:

Sebuś, napisz coś więcej o tym wzmaczku.

Ja słyszałem od branży, że specyficzny, trudno dobrać kolumny.

Co Ty na to?

Nic nie powiem bo nie słuchałem go u siebie. Grał z gato audio FM 15. Co zauważyłem to to, że dobrze kontrolował i różnicował bas ale nie na tyle, żeby w małym pomieszczeniu się nie wzbudzał. Poza tym wg mnie grał chyba dość liniowo co też potwierdził jego właściciel. Nie jest to moja półka cenowa więc jakoś specjalnie się nie wczuwałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...