Skocz do zawartości

Uniwersalna integra do 12 tys. zł?


Rafał S

Recommended Posts

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Zobaczcie, że na zalinkowanych  przeze mnie testach wykorzystuje się piecyk za 30kzl (Lema Tucana 2 Anniversary) i jakoś nikt nie robi z tego zarzutu. Przecież skoro testowane monitory są z przedziału około 5kzł to w zupełności wystarczyłby NAD C356 a jednak postawiono na Tucane 2 w najlepszej wersji. 

Ale to oczywiste, że do testu wykorzystuje lepszy wzmacniacz, aby głośniki nie były tutaj w żaden sposób ograniczane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafał S napisał:

Akurat Studio 16 Hertz dość dobrze trafiło w moje oczekiwania. Duży, nasycony, lekko ocieplony dźwięk. Niezła skuteczność. Kolorem wpasowały się we wnętrze. Do wykonania nie mam zastrzeżeń. Praktycznie pod każdym względem (brzmienie i wygląd) podobały mi się bardziej od MA Gold 100 w podobnej cenie. Ale być może należało kupić Goldy, żeby uniknąć niektórych komentarzy.

Absolutnie nie Rafał, kupiłeś takie kolumny, które przypadły Ci do gustu i tyle, nic więcej. Negatywne komentarze zawsze będą, jakie byś nie kupił kolumny, wzmacniacz itd.

Ze wzmacniaczy pomyślałem jeszcze o marce AVM, choć trzeba by zadzwonić do Top Hi-Fi, czy mają jeszcze jakieś egzemplarze do odsłuchu.

7 godzin temu, moss napisał:

Mam nieodparte wrażenie, że temat jest zrobiony dla reklamy.

Można by tak napisać o wszystkich sprzętach, o których tu piszemy, w mniejszym lub większym stopniu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Zobaczcie, że na zalinkowanych  przeze mnie testach wykorzystuje się piecyk za 30kzl (Lema Tucana 2 Anniversary) i jakoś nikt nie robi z tego zarzutu. Przecież skoro testowane monitory są z przedziału około 5kzł to w zupełności wystarczyłby NAD C356 a jednak postawiono na Tucane 2 w najlepszej wersji.

I czego to dowodzi? Że każda kolumna za ok 5000 potrzebuje wzmacniacza za 30000? Czy może raczej tego, że recenzent, tak jak pisze @Melo-man, żeby nie ograniczać kolumn (a pewnie testuje też i droższe) stosuje akurat dość solidny i uniwersalny piec. Ty zaś, forsujesz zupełnie inną tezę - że kolumna aby mogła zagrać (co to w ogóle znaczy ?) musi być podpięta do drogiego a najlepiej jeszcze jakiegoś niszowego pieca, wtedy dopiero będzie nirwana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, moss napisał:

Mam nieodparte wrażenie, że temat jest zrobiony dla reklamy.

Nie wpadajmy w skrajności. Każdy temat w którym czegoś nie miesza się z błotem można by tak traktować. Zresztą słaba ta reklama skoro "reklamujący" wprost pisze o problemach z doborem wzmacniacza a cena polecanych piecyków zaczyna wielokrotnie przekraczać wartość kolumn. To raczej zniechęca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastianie forsuję... Dorosłym ludziom forsuję zakup trafa i 6-8 kondów oraz obudowy, które w detalu kosztują moooże max 1,5kzl a po doczepieniu jakiegoś znaczka i fikuśnej obudowy cena  rośnie do  20-100kzl? Musiałbym być chyba Jezusem, żeby mnie ktoś posłuchał i kupił to co "forsuję" :)

Nie Sebastianie, jesteśmy na forum o tematyce Audio, opisuję tylko moje wrażenia i Ty doskonale o tym wiesz a że cały czas masz jakiś problem do mojej osoby i pod każdym moim wpisem musisz zrobić kupę, bo wtedy robi Ci się dobrze... 

... cóż, zostaje mi nadal Ci ustępować, tolerować Twoje dziecinne zaczepki, ewentualnie dodać do zablokowanych czy jak to się tam nazywa.

A swoimi wrażeniami dalej będę się dzielił, bo i do tego służy to forum, nie forsowania, nie zazdroszczenia, nie klepania po innych  bez zrozumienia jakich pytań Sebastianie! a dzielenia się osobistymi wrażeniami. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażeniami można się dzielić, mając jakieś doświadczenia z danym sprzętem. Pisanie, że coś nie zagra, bo jest chińskie i kosztuje 1000 PLN nie należy raczej do wspomnianej przez Ciebie kategorii. 

Naprawdę, nie mam nic przeciwko Twoim kwiecistym opisom. Powiem więcej, zazdroszczę tego, że potrafisz tak poetycko opisywać dźwięki. Ale jeśli będziesz wygłaszał teorie, nie poparte żadną praktyką, nie zamierzam milczeć tylko dlatego, że jak to kiedyś pięknie napisałeś "Twoja adaptacja akustyczba kosztowała więcej niż mój wzmacniacz".

Ps. A jeśli nie chcesz czytać moich postów - bardzo proszę o dodanie mnie do osób ignorowanych. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rafał S napisał:
8 godzin temu, Rafał S napisał:

 

Może mało słyszałem, może mam inny gust i potrzeby, może włożyłem więcej trudu, żeby Canto u mnie zagrały (kable itd.). Czy tak trudno zrozumieć, że komuś może się podobać brzmienie, które nam nie odpowiada? 

 

Rafale, bądźmy sprawiedliwi – cały pasjonujący watek jest dlatego, ze to Tobie cos się nie podoba. Nie można skreślać osób, które winią kolumny a nie wzmacniacz. A co jeśli maja racje? Nie twierdze, ze tak jest, ale będzie niezręcznie jeśli po jakimś czasie dojdziesz do wniosku, ze jednak się nie da i swoje skrzynki sprzedasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromBorg napisał:

Rafale, bądźmy sprawiedliwi – cały pasjonujący watek jest dlatego, ze to Tobie cos się nie podoba.

Nie. Cały pasjonujący wątek jest dlatego, że @moss namawiał mnie w swoich wiadomościach prywatnych do sprzedania wszystkiego, co mam i kupna konkretnego modelu kolumn aktywnych. Kiedy starałem się grzecznie robić uniki ("może w przyszłości je rozważę"), zaczął robić się nieprzyjemny. Najpierw prywatnie, teraz tu. Ostatnio zarzucił mi, że promuję (pewnie odpłatnie) Studio 16 Hertz.

Bądźmy sprawiedliwi? Proszę bardzo. Jesteś przyzwoitym facetem, ale potwornie aroganckim. Twoje Scorpio i Shanling to ósmy cud świata, a reszta forum to ubodzy krewni. Ewentualnie jesteś w stanie zdobyć się na pobłażliwą wyrozumiałość wobec właścicieli niższych modeli AP, bądź wcześniej posiadanego Atolla. Protekcjonalny ton Twojej bieżącej wypowiedzi i aspiracje do roli arbitra moralnego irytują mnie do tego stopnia, że umieszczam Cię w ignorowanych. Oczywiście razem z mossem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiałem tylko uczciwie przytoczyłem przykład , jak można lepiej i to za połowę pieniądzy. 

No ale ty świata nie widzisz poza S16HZ . Chcesz coś pozbyć jazgotu o którym piszesz? Mogę poszukać w mailach osobę która miała ten sam problem i wiedziała , że żaden wzmacniacz tu nie pomoże. Zleciła budowę nowych zwrotnic i po ich zamontowaniu kolumny zagrały jak należy.

Kiedyś jak byłem w Kutnie, wlasciel Arcad 3.5 podłączył Krella. Na tweterach pojawił się taki jazgot, że właściciel szybko wyłączył wzmacniacz w obawie, że uszkodzi sobie kolumny. 

Myśleliśmy że wzmaciacz jest uszkodzony. Moje CG Signature grały z heglem h190, kiedyś kolega przyniósł Yamahę as2100. Sprzęt w 100 procentach sprawny bo mieliśmy jeszcze monitory bowersa cm5s2. 

Usłyszeliśmy to samo , co ja wtedy w Kutnie. Przypadek, nie sądzę. 

Tak więc wnioski nasuwają się same. 

Zresztą Pan Grzegorz jeździ non stop po kraju i przekłada tweterach aż miło. Jednemy wyciągnie, drugiemu włoży . Oczywiście na ucho, gość już ma nawet swój przydomek "złoto uchy". 

I tak biznes się kręci. 

No ale ty to wiesz.

Byłbyś miły, to bym ci pożyczył moje .

Mały moniterek na szpilce i revelatorze i to wszystko za połowę tego co ty chcesz wydać. 

Nie denerwuj , ja mówię po prostu zawsze prawdę. A że nie którzy mają z tym problem, to już mnie nie obchodzi.

To by było na tyle. 

Szukaj swojego wzmacniacza. Już nic nie będę pisał w twoim temacie.

Życzę powodzenia.

Co złego, to nie ja.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, J4Z napisał:

A czy moss krzycząc tak o tych kolumnach aktywnych nie zdaje sobie sprawy że konstrukcje to jeszcze muszą się wpisać w akustykę i gust?  I dlaczego on ich nie ma skoro takie dobre są? 

Bo nikogo z was na nie nie stać , to raz. A dwa cały wasz audiofilski świat wywróciłby się do góry nogami.

Nikt nie widział ani aktywnych ani tych o których jest mowa w wątku ale jak zwykle wszyscy wszystko wiedzą. Pytam się skąd, YouTube?

I niezlamna zasada forum widzę zachowana. Nie widziałem, nie słyszałem ale się przy......lę

 

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pisze ogólne o zestawach aktywnych czy polaktywnych. 

Autorowi tematu w prywatnej wiadomości podałem przykład kolumn mojego kolegi , które dość że były lepsze , to i dużo tańsze.

Zrozumcie że piszę o konkretnych rozwiązaniach które wykraczają poza stereotyp posiadania wzmacniacza i kolumn pasywnych.

 

2 godziny temu, moss napisał:

Bo nikogo z was na nie nie stać , to raz. A dwa cały wasz audiofilski świat wywróciłby się do góry nogami.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moss napisał:

Nikt nie widział ani aktywnych ani tych o których jest mowa w wątku ale jak zwykle wszyscy wszystko wiedzą

Żebyś Ty chłopie choć raz miał okazję posłuchać aktywnych zestawów w dobrej akustyce i DSP z jakimi ja i @Kukawa mieliśmy do czynienia u kolegi, to nie szczerzyl byś tak ząbków.

Każdy z driverów w osobnej zamkniętej obudowie, każda nich od siebie odseparowana fizycznie, do tego konkretny basowiec i wsparcie sensownym subem, wszystko skrojone na miarę. Napędzane Hipexami z kropeczką nad w postaci DSP w mega zaadoptowanym pomieszczeniu.

Jedno z lepszych brzmień jakie słyszałem obok tego co mialem okazje posłuchać u Sly z sąsiedniego forum, o czym Ty możesz pomarzyć. 

Następnym razem zanim zaczniesz skakać pomyśl, bo nie masz pojęcia kto na czym gra i z czym ma styczność. 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adi777 napisał:

Fajne potworki 🙂

A te aktywne? Napiszesz coś więcej? To projekt DIY?

Tak to projekt DIY, kolega jest dr fizyki ma ogromne pojęcie wykorzystuje wiedzę w tej materii. Mierzy akcelerometrem jakimś za miliony monet dragnia i wibracje swoich konstrukcji, tam jest sklejka ok 30mm do tego izolacja wibracji.

Na średniaku (zamknietym) jest SS illuminator, pozostałe nie pamiętam, generalnie nie ogarniam tych tematów aktywnych.

Ale jest ogień, praktycznie zagra to wszystko.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DiBatonio napisał:

Żebyś Ty chłopie choć raz miał okazję posłuchać aktywnych zestawów w dobrej akustyce i DSP z jakimi ja i @Kukawa mieliśmy do czynienia u kolegi, to nie szczerzyl byś tak ząbków.

Każdy z driverów w osobnej zamkniętej obudowie, każda nich od siebie odseparowana fizycznie, do tego konkretny basowiec i wsparcie sensownym subem, wszystko skrojone na miarę. Napędzane Hipexami z kropeczką nad w postaci DSP w mega zaadoptowanym pomieszczeniu.

Jedno z lepszych brzmień jakie słyszałem obok tego co mialem okazje posłuchać u Sly z sąsiedniego forum, o czym Ty możesz pomarzyć. 

Następnym razem zanim zaczniesz skakać pomyśl, bo nie masz pojęcia kto na czym gra i z czym ma styczność. 

 

 

 

 

 

 

Wysłałem ci na PW o czym mówię.

Teraz czekam na słowo przepraszam. I akurat to podałem jako przykład autorowi tematu.

 

Edytowano przez moss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moss napisał:

Bo nikogo z was na nie nie stać , to raz.

A dlaczego mierzysz wszystkich własną miarą? To zresztą mocno niegrzeczne w ten sposób się zwracać do adwersarzy, choćbyś był przekonany że to prawda. Osobiście znam wieloletnie konflikty rodzinne które zaczęły się od tego typu prztyków.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...