Skocz do zawartości

Uniwersalna integra do 12 tys. zł?


Rafał S

Recommended Posts

50 minut temu, Rafał S napisał:

serio - jeśli nic nie zagra, jak chcę, to zostanę przy Solu II. Może najpierw wymienię transport CD na szybszy? Na tym też troszkę ugram, choć niezbyt wiele. Wolałbym zacząć od pieca. 

Ważne byś to zrobił ze spokojem. 

Ja obrałem kiedyś taką metodologię, że pierwszy wziąłem ten, który tak naprawdę był w moim zainteresowaniui kandydatem do kupna, ale po nim wziąłem jeszcze kilka, żeby na końcu znów wziąć ten pierwszy, by się przekonać, czy to byłby dobry wybór.  

Chociaż zrobił na mnie dobre wrażenie na początku, to później inne nawet tańsze pokazały, że nie jest już taki cacy. 

Z tej grupy chodził za mną już później tylko jeden z nich, ale skonfrontowałem go z tym co mam teraz no i tak się skończyło.

😉

 

 

35 minut temu, Rafał S napisał:

Pewnie, że warto. Pomyślałem. Tylko do realizacji nie doszło. Trochę WAŻ, trochę własne poczucie estetyki i niechęć do optycznego zmniejszenia wielofunkcyjnego, niezbyt dużego pokoju. :)

Eeeee tam.

Można na co dzień zakamuflować,  a odkrywać przy odsłuchach 😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, J4Z napisał:

Nie mogę tego zrozumieć. Ja akurat zrobiłem po taniości DIY bo mnie nie stać, ale są do kupienia takie które moim zdaniem są dodatkową dekoracją.

A ja potrafię to doskonale zrozumieć. Każdy ma inne poczucie estetyki i inne priorytety. Inaczej patrzy się na pewne sprawy będąc singlem a inaczej będąc w związku. 

Kolejna sprawa to fakt, że niektórzy mają na tyle dobrą akustykę, że nie potrzebują "zagracać" pokoju absorberami czy innymi ustrojami. Wg kalkulatora umieszczonego na stronie Bartka Chojnackiego moje rozmieszczenie kolumn jest całkiem ok i nie występują u mnie (przynajmniej wg obliczeń i "na ucho"😉) żadne nieporządne afekty. Zapewne akustyka mogła by wiele poprawić ale ze względu na wspomniane poczucie estetyki, nie zamierzam w tej kwestii niczego zmieniać. 

Z moich skromnych obserwacji wynika też, że lekarstwem na wzbudzający się bas nie będzie raczej mocny i drogi wzmacniacz. Słuchałem setu opartego o wydajny wzmacniacz i spore monitory w małym pomieszczeniu I niestety problemy z basem były. Ja akurat wybrałem najprostsze rozwiwzanie tego problemu - kolumny w obudowie zamkniętej. Może nie mam mruczącego i schodzącego do piekła basu, ale w zamian jest on zwarty, zróżnicowany i wg mnie dużo ciekawszy niż ten z kolumn z bas refleksem. 

Podsumowując mój przydługi post 🤪 - będę śledził wątek z ogromnym zainteresowaniem bo jak już wspominałem niejednokrotnie, jesteś Panie Rafale, jednym z sympatyczniejszych użytkowników tego forum i mam ogromną nadzieję, że dokonasz dobrego wyboru. 

Ps. Wspomniałeś coś o wieku - ile Ty masz lat jeśli to nie tajemnica 😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam doskonale Canto Grand i Canto One i mimo zaleceń konstruktora te kolumny bardzo dobrze grają ze wzmacniaczami tranzystorowymi.

Jak znajdziesz Leeme Tucana 2 to będzie to najlepszy wybór. Jako drugie miejsce i nowy polecam Roksana Capsian M2.

Te wzmacniacze znam doskonale  w połączeniu z tymi kolumnami. Tak tez grały u mnie modele Canto One New.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Znam doskonale Canto Grand i Canto One i mimo zaleceń konstruktora te kolumny bardzo dobrze grają ze wzmacniaczami tranzystorowymi.Jak znajdziesz Leeme Tucana 2 to będzie to najlepszy wybór. Jako drugie miejsce i nowy polecam Roksana Capsian M2.

Piotr, wiem do czego nawiązujesz (dystrybucja Cayina :)), ale spokojnie. P. Grzegorz nie jest przeciwny łączeniu Canto z tranzystorami. Odradza tylko takie, które dają więcej basu niż kontroli nad nim (np. Atolle) i ogólnie te, które są po ciepłej i ciemnej stronie. Elektronika do Canto ma być przede wszystkim szybka, nie musi mieć dużo watów - to z grubsza jego słowa i mogę to potwierdzić. Np. Sol IV nie wniósł mi nic dobrego w porównaniu z Solem II (mimo dużo większej mocy i dociążonego dołu), za to Bright MK5 - już tak - było inaczej i w pewnych aspektach lepiej.

Co do Roksana Caspiana M2: wiesz, że cenię sobie Twoje zdanie, ale tu mam wątpliwości. Moje rozumowanie jest takie:

Fakt 1. Caspian M2 idealnie zgrywa się z MA Gold 100 (tak twierdzi połowa forum i przyjmuję to na wiarę). ;)

Fakt 2. Moje Canto grają zupełnie inaczej niż Goldy. Mają jeszcze więcej basu (choć nie schodzącego aż tak nisko i trochę twardszego) i bardziej nasycony dźwięk, szczególnie na średnicy.

Mój wniosek: to co służy Goldom, może być już nadmiarem dobrego dla Canto - za dużo basu i za ciemno. Postaram się sprawdzić Caspiana M2, ale to raczej mój typ na później.

 

Teraz Leema Tucana II, którą polecasz mi Ty, @seba3002 i @Melo-man. Kupno używki z głębi Polski, to byłby "skok wiary". Mógłbym taki skok wykonać, gdyby chodziło o minimalistyczny analogowy piec. Ale tutaj jest z 10 wejść i od groma cyfrowych funkcji, których nie potrzebuję i które tylko zaśmiecają wnętrze wzmacniacza. Nie chcę przepłacać za to, że piec będzie mi parzył kawę. Od tego mam już starszą córkę. ;) (Tak, wiem - Ania kiedyś się wyprowadzi. Ale elektronika też nie jest wieczna.) Nie skreślam Leemy, jednak brak mi przekonania. Nie tak wyobrażam sobie wymarzony wzmacniacz.

Na koniec konkretne pytanie: czy nikt poza Haiku i Atollem nie robi już normalnych, budżetowych analogowych tranzystorów bez dodatkowych bajerów? Aż trudno uwierzyć...

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lpomis napisał:

A słuchaliście już może nowego Expa 3510? Jak on wypada na tle starszych modeli? Prawda to, że producent przeszedł na chłodniejszą stronę mocy i uciekł troszkę od brzmienia do którego nas przyzwyczaił do tej pory?

Niestety nie mieliśmy jeszcze z nim styczności. W tej chwili z powodu ogólnej sytuacji na świecie z brakiem niektórych komponentów elektronicznych  do budowy modelu 3510 trudno też powiedzieć kiedy pojawi się w dystrybucji Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arko55 napisał:

Bardzo możliwe że będziesz ciągle przebierał w tych wzmacniaczach czy źródłach a dalej dźwięk może nie być taki jak byś chciał, gdzie tańszym kosztem można poprawić to akustyką 🙄

@J4Z, Ty i kilka innych osób macie oczywiście dużo racji. Dokładnie tymi słowami, co J4Z, mówił do mnie zaprzyjaźniony sprzedawca - Paweł Balewski z AudioNeo. Odgrażał się, że niczego więcej mi nie sprzeda, dopóki nie zrobię porządku z akustyką. Ale potem przyjechał do mnie z dwoma piecami - ww. Solem IV i Brightem MK5 i okazało się, że elektronika jednak robi sporą różnicę. Słuchaliśmy obaj krytycznie i zgodziliśmy się, że pewne kwestie mogę wyprostować adaptacją akustyczną (doprecyzować bas i poprawić scenę), ale nie rozwiąże to problemu przeciągania dźwięków przez Sola II.

Spędziłem sporo czasu próbując znaleźć absorbery ścienne i pułapki basowe, które w miarę się wpasują w wystrój wnętrza. Na razie takich nie znalazłem, a nie mam głowy do przygotowywania własnej grafiki na panel. Jeszcze do tego wrócę - może w czasie wakacyjnego urlopu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, soberowy napisał:

a Baltlab miałeś okazję poznać? Polska firma i do tego chyba z Twojej okolicy. Budowa minimalistyczna. 

Dzięki - dokładnie  o czymś takim mówię. Na papierze bardzo mi się podoba. Pytanie - czy to gra?  :)Postaram się sprawdzić. A Ty słuchałeś?

4 minuty temu, mkk napisał:

A próbowałeś może podłączyć końcówkę mocy pod Gustarda bezpośrednio ? 

Gdybym miał Gustarda A22, to pewnie już bym to zrobił. Ale A18 ma ponoć preamp bardzo przeciętnej jakości. Niemniej, sprawdzę - dzięki. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz, sprzedać to w cholerę i nie pchać się w koszta które i tak nic nie dadzą.
Prawda jest taka, że Rogala nie ogarniał, nie ogarnia i nie będzie ogarniał strojenia swoich kolumn, a w szczególności basu w nich.
Mamy w jednych napompowany bas , prawdziwą bułe na basie ( CG, d400,d150) lub jego brak a raczej niedobór ( minasy,ariesy, arcady).
Żaden wzmacniacz, końcówka ci tu nie pomoże.
Pozbądź się tego i reszty,  zamów sobie w pełni aktywne monitory 3way w obudowie zamkniętej z dużym basowcem z DSP i będziesz miał sprzęt o jakim większość może tylko pomarzyć. A tak, wydasz tyle samo i dalej będzie dupa zbita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, moss napisał:

Mamy w jednych napompowany bas , prawdziwą bułe na basie ( CG, d400,d150) lub jego brak a raczej niedobór ( minasy,ariesy, arcady).

Nie narzekam na bas, tylko na przeciąganie dźwięków na średnicy przez Sola II. Dotyczyło to zarówno CG, jak i MA Silver 100 / Gold 100. Nie kwestionuję tego, co piszesz (skoro jest to poparte doświadczeniem), ale zaznaczam, co mnie obecnie uwiera w brzmieniu. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafał S napisał:

Nie narzekam na bas, tylko na przeciąganie dźwięków na średnicy przez Sola II. Dotyczyło to zarówno CG, jak i MA Silver 100 / Gold 100. Nie kwestionuję tego, co piszesz (skoro jest to poparte doświadczeniem), ale zaznaczam, co mnie obecnie uwiera w brzmieniu. :)

Rafał napisz do mnie priv. 

BTW. Też myślałem o innych kolumnach..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, może warto wziąć to co pisze @mosspod uwagę. Nie znam tych kolumn, ale to ostrzeżenie producenta przed basem Atolla i innych było trochę dziwne. Jakby zdając sobie sprawę z wad swoich kolumn, przerzucał winę gdzie sie da. Oby nie było tak, ze ogarniesz jedno wydając na to duże pieniądze a rozjedzie Ci się następna cecha dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromBorg napisał:

Nie znam tych kolumn, ale to ostrzeżenie producenta przed basem Atolla i innych było trochę dziwne.

Nie wszystko gra dobrze ze wszystkim. Zresztą niektórzy łączyli CG z Atollami (np. @Belfer54) i ponoć też grało nieźle. Pewnie kwestia akustyki. Raczej nie kupię żadnego wzmacniacza w ciemno. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rafał S napisał:

Trochę zejdę z oczekiwań i potem będę znów narzekał i szukał.

To częsty błąd! Lepiej czasami nawet dołożyć.

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jak znajdziesz Leeme Tucana 2 to będzie to najlepszy wybór.

Zaczynam zauważ, że z kolegą zaczyna się w wielu aspektach zgadzać. Z podanych tutaj propozycji nie widzę póki co tutaj nic lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...