Skocz do zawartości

Uniwersalna integra do 12 tys. zł?


Rafał S

Recommended Posts

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

I wyrównywania poziomu głośności 😉

Ale wróćmy do tematu. Rafale, masz już jakiś faworytów, jeśli chodzi o wzmacniacz do Twoich kolumn? 

Przede wszystkim dzięki za wszystkie typy. Moja tymczasowa czołówka poniżej (może się to zmienić).

1. Jutro wypożyczę Baltlaba Endo 1 - prosto od konstruktora. Bardzo rzeczowy i skromny człowiek. Szacunek dla konkurencji, nie przechwala swojego itd. Otwarcie powiedział, że najsłabszą stroną Endo 1 jest kontrola basu, ale Endo 2 ma to na wyższym poziomie. Jeśli stwierdzę, że Endo 1 to sensowny kierunek, to poczekam, aż zrobią Endo 2. @soberowy - dzięki za ciekawy typ. :)

2. Sugden A21SE - może spróbuję wypożyczyć od @Na Temat Audio, skoro wyszliście z tą propozycją. Jeśli to możliwe - proszę o wycenę na priva. :)

3. Linear Audio Research LAR IA 200H - też zobaczymy, czy da się skądś pożyczyć. Podziękowania dla @HQ150 :)

4. Kombinowanie z końcówkami mocy. Ppodziękowanie dla Przemka - @1Ender za zaangażowanie i rozmowę oraz @soberowy za pomysł. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soberowy Z ciekawości sprawdziłem czy mam ten utwór na dysku i znalazłem cos w 192khz, swoja droga nigdy bym nie uwierzył że Lady Gaga będzie gdzieś w tak gęstym formacie dostępna..

Przechwytywanie.thumb.JPG.22bb33c060ff17a11659e16b1dc4190f.JPG

Nie ma u mnie zamulenia, ale dynamika nie jest czymś porażającym w takiej muzyce, na YT grało to strasznie mdło bez dynamiki..

Co do wyboru wzmacniacza to ja znowu bardzo dobrze wspominam markę Baltlab, dawno temu opisywałem na forum model Epoca 1 i względem swojej ceny dawał świetny żywy dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Rafał S napisał:

Co do Roksana Caspiana M2: wiesz, że cenię sobie Twoje zdanie, ale tu mam wątpliwości. Moje rozumowanie jest takie:

Fakt 1. Caspian M2 idealnie zgrywa się z MA Gold 100 (tak twierdzi połowa forum i przyjmuję to na wiarę). ;)

Fakt 2. Moje Canto grają zupełnie inaczej niż Goldy. Mają jeszcze więcej basu (choć nie schodzącego aż tak nisko i trochę twardszego) i bardziej nasycony dźwięk, szczególnie na średnicy.

Mój wniosek: to co służy Goldom, może być już nadmiarem dobrego dla Canto - za dużo basu i za ciemno. Postaram się sprawdzić Caspiana M2, ale to raczej mój typ na później.

To że jeden wzmacniacz idealnie pasuje do danych kolumn deklasuje go z innymi? No powiem Ci że to bardzo odważne stwierdzenie.

Przecież ja ci tylko sugeruje. Sprawdź. Co tracisz? Czas?

21 godzin temu, Rafał S napisał:

Teraz Leema Tucana II, którą polecasz mi Ty, @seba3002 i @Melo-man. Kupno używki z głębi Polski, to byłby "skok wiary". Mógłbym taki skok wykonać, gdyby chodziło o minimalistyczny analogowy piec. Ale tutaj jest z 10 wejść i od groma cyfrowych funkcji, których nie potrzebuję i które tylko zaśmiecają wnętrze wzmacniacza.

Jakich cyfrowych funkcji? Czy mówimy o tym samym wzmaku?

21 godzin temu, Rafał S napisał:

Na koniec konkretne pytanie: czy nikt poza Haiku i Atollem nie robi już normalnych, budżetowych analogowych tranzystorów bez dodatkowych bajerów? Aż trudno uwierzyć...

Leema, Roksan :)

Sprawdź

Połączenie Atolla z Studio 16 hz daje dośc mocny basowy dźwięk i delikatną gorę. Mozna lubić takie brzmienie ale ono na pewno nie jest uniwersalne.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

To że jeden wzmacniacz idealnie pasuje do danych kolumn deklasuje go z innymi? No powiem Ci że to bardzo odważne stwierdzenie.

Przecież ja ci tylko sugeruje. Sprawdź. Co tracisz? Czas?

Jakich cyfrowych funkcji? Czy mówimy o tym samym wzmaku?

Dzięki :)

Co do Roksana: nie skreślam Caspiana, tylko zostawiam go na później, bo mniej mnie na razie kusi. :)

Leema Tucana II ma wejście mp3. Przy wzmacniaczu tej klasy, to dla mnie jakaś herezja. ;) Oczywiście rozumiem, że to znak czasów, że nie rzutuje na brzmienie systemu itd. Ale kłóci się z wizerunkiem wymarzonego wzmacniacza w mojej głowie. Bliższy tego jest Sungden. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, J4Z napisał:

Miał ktoś okazję porównać m6si do 5tki? Duża przepaść? Jakaś tam wieść kiedyś niosła że jeżeli musical fidelity to tylko od 6tki w górę. 🤔 

Zależy czego oczekujesz, ponieważ brzmią nieco inaczej. Kontrola oraz przestrzeń na korzyść dla M6si natomiast nasycenie, średnica po stronie M5si. Oba urządzenia stawiam na podobnym poziomie i ciężko byłoby się zgodzić z opinią, że jeśli MF to od 6 w górę. Trzeba najlepiej posłuchać i porównać oba modele. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej skromnej ocenie żadna propozycja nawet nie zbliża się do tego co brzmieniowo oferuje Leema Tucana II. Oczywiście rozumiem też własne preferencje. Musical Fidelity to nie moja szkoła grania, a to co z Kolega @Rafał S ustawił na Topie - dla mnie to będzie tylko pójście pół kroku do przodu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lysyrafal napisał:

Branża wcześniej proponowała posłuchać wzmacniacza Exposure 3010S2 D i ewentualnie do kupienia prawie nówka:

https://www.audiostyl.pl/exposure-3010s2-d-jak-nowy-p-3365.html

Nie, nie, nie... To się nie liczy! Psujesz wszystko!!! Koledzy już wkręcili cenę z 12 na 22 tys. Zaraz wskoczą wyżej a Ty tu z wzmacniaczem za 7500?! Admin powinien natychmiast kasować wszystkie posty zakładające zdrowy rozsadek i trzymanie się budżetu! Przeproś i natychmiast przestań! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że akurat @Rafał S podchodzi do zakupu z chłodną głową i przemyśli wszystkie propozycje. Nie znam jego wzmacniacza, ale wiem iż ciężkie zadanie przed nim, aby go przeskoczyć. Z drugiej strony, bardziej chodzi mu o uzupełnienie brzmienia, czyli taki, skok w bok.

Przepraszam i Pozdrawiam!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić dobry wzmacniacz za kilka tysięcy, ale nie da się kupić dobrego wzmacniacza do tych kolumn za mniej niż dwadzieścia kilka tysięcy? To może warto wrócić do uwagi, ze to z kolumnami tej manufaktury cos jest mocno nie tak?
Zdroworozsądkowo to by było zapytać twórcę kolumn co on do 12 tys do nich poleca? Bo czego nie poleca, potrafił przecież powiedzieć. Oby nie byl to cwaniacki wykret w rodzaju „sprzedajemy nasze kolumny za śmiesznie niska cenę w stosunku do ich wartości, ale by grały dobrze wymagają wzmacniacza za 40 tys " :)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał S napisał:

Nawet ten Sugden?

To podobno też dobry wzmacniacz. Piszę "podobno" bo go nie słyszałem.

Oczywiście to zawsze będą Twoje decyzje. Bez odsłuchów się nie obejdzie. Jeżeli nie masz możliwości posłuchania Leema Tucana II to rzecz jasna zacznij poszukiwania od czegoś innego.

Gato to też niezłe granie, ale mam pewne wątpliwości czy się wpasuje w Twój system.

3 godziny temu, FromBorg napisał:

Koledzy już wkręcili cenę z 12 na 22 tys.

Nie - bo mówimy o używce za kwotę preferowaną przez autora wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...