Skocz do zawartości

Audiofilski switch - czyli jak nabijać ludzi w butelkę.


Recommended Posts

7 minut temu, eMBe napisał:

to napisał ten pacjent od siania po sieci.

Sam jesteś pacjent, pacjencie 

3 minuty temu, Dedal75 napisał:

Nie jesteś na swoim oddziale

Może z oddziału pisze 😁

26 minut temu, eMBe napisał:

Nazywam rzeczy po imieniu. Wyzywanie od głupich ma być normą? Post zgłoszony.

A od pacjentów? Kali ukraść dobrze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dedal75 napisał:

Atoll mi nigdy nie wywalał korków

Kwestia egzemplarza i instalacji. Pisałem na dziale KD że takie coś i mnie spotkało. B16 wywala, C16 trzyma.

14 minut temu, marcinmarcin napisał:

A od pacjentów? Kali ukraść dobrze 

Ludzie, co z Wami dziś 🤪 Nie lubię tego słowa, ale masakra 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że olać switche i ciągnąć neta po WiFi? Tak się składa, że też mam w tym punkcie domu switch 5 portowy, taki tam tp link gigabitowy, bo muszę podać jeszcze sieć do tv, dekodera, blu Ray i maliny a w ścianie mam podwójne gniazdo rj45. W zasadzie to jestem w stanie mieć sieć prosto z routera dla maliny , jedno gniazdo w ścianie dla maliny a drugie dla switcha i reszty urządzeń, mówisz że będzie lepiej? 

Marcin, no właśnie, a jest różnica między graniem po kablu a WiFi? 

O ile jestem z tych wierzących i praktykujących to przyznam, że i mnie potrafisz często zszokować słyszeniem różnych rzeczy. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

W zasadzie to jestem w stanie mieć sieć prosto z routera dla maliny , jedno gniazdo w ścianie dla maliny a drugie dla switcha i reszty urządzeń, mówisz że będzie lepiej? 

Tu nie ma żadnych plusów ze skracania ścieżki 😉 jedyny plus to odcięcie ewentualnych zakłóceń z modemu kablowego ( routera) . Generalnie do audio zaleca się fizyczne odcięcie od kabla, najlepiej modułami SFP. 

Mi wystarcza Tp-link z zasilaniem liniowym. Po wypięciu kabla różnice są na granicy błędu, czyli ich nie ma. Ten sam Tplink ze swoim zasilaczem robi wrażenie że góra jest podbita z 5dB. Mierzyłem, pomiarowo oczywiście różnic nie ma. Granie zupełnie inne.... 

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Marcin, no właśnie, a jest różnica między graniem po kablu a WiFi? 

Nie mam wyboru - moja malyna ma tylko kabel. Ale jak miałem Zen Stream to grając z kabla wyłączenie Wifi w urządzeniu dawało moim zdaniem poprawę jakości. Ten efekt potwierdził Ifi na AS. 

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

O ile jestem z tych wierzących i praktykujących to przyznam, że i mnie potrafisz często zszokować słyszeniem różnych rzeczy. 

Weryfikacja jest banalna - prosisz kogoś o wypięcie kabelka w trakcie grania. Różnice, przynajmniej u mnie są zaskakująco duże, pewnie mam popsuty usbridge 😉

Tylko ze potem wszyscy psioczą że zera i jedynki a ten stryming jakiś taki gorszy od plików nie mówiąc już o CD. Ja tam na jakość nie narzekam 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eMBe napisał:

Tak. Bo w przesyle cyfrowym leci jeszcze chyba 0,7 pewnie.

Taa..., a może 007 😁

 

5 godzin temu, Butler napisał:

B16 wywala, C16 trzyma.

To chyba nie jest dziwne?

16 minut temu, marcinmarcin napisał:

jedyny plus to odcięcie ewentualnych zakłóceń z modemu kablowego ( routera) . Generalnie do audio zaleca się fizyczne odcięcie od kabla, najlepiej modułami SFP. 

Ale piszą też, że lepszym rozwiązaniem jest modem>router>streamer, po drodze między routerem moze być switch.

Ale pierwsza opcja też lepsza niż modem z routerem w jednym.

Michał @Mikelas76 ma jeszcze w torze switch i zadowolony z tego rozwiązania. 

 

20 minut temu, marcinmarcin napisał:

Tylko ze potem wszyscy psioczą że zera i jedynki a ten stryming jakiś taki gorszy od plików nie mówiąc już o CD. Ja tam na jakość nie narzekam

Ale pliki z pamieci wpiętej do routera wypadają lepiej niż po USB, czy jakiś Tidal.

Też na jakość nie narzekam. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinmarcin Poprosiłem młodego o wpinanie i wypinanie patchcorda ze switcha. Kurde... nie jestem pewien, takie zmiany na granicy/na zasadzie robię z siebie idiotę albo może jednak nie? :)

Za każdym razem wydawało mi się że po wpięciu kabelka robi się jakby ciut ciszej, jakby firankę położyć na kolumnach. Z tym że to było tak subtelne, że nie jestem tego pewien, czy rzeczywiście, czy mam się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Muszę to jeszcze powtórzyć. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wręcz prosiłem młodego, by mi mówił kiedy jest wpięty a kiedy wypięty, po to by dosłuchać się ewentualnych zmian. :)

 

Jest dobrze i niedobrze zarazem. Ten switch ma zasilanie 5V/0.5A, czyli że mogę skorzystać z posiadanego zasilacza liniowego 5V/6A, który mam dla maliny i DACa (signature leci z baterii). Prądu mi wystarczy w zasilaczu. Wystarczy tylko pociągnąć kabelek i wtyczkę dolutować albo rozbebeszyć kabelek od fabrycznego zasilacza i się wpiąć. A niedobrze dlatego, że niepraktyczne to będzie, bo zasilacz włączam gdy chcę posłuchać muzyki po czym wyłączam. A switch niestety nie służy tylko do audio, ale obsługuje też TV, dekoder, blu ray i w zasadzie nigdy go nie wyłączam, mruga sobie cały rok na okrągło. 

Robić osobny zasilacz liniowy dla switcha bez sensu, lepiej/taniej kupić za grosze osobny switch tylko dla audio, który by się włączał razem z maliną i dac. 

PS

@marcinmarcinDostałem priv wiadomość od ciebie, na pewno miała być do mnie? Pytam bo trochę nie kumam kontekstu. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wito76 napisał:

Nie bardzo wiedziałem co odpisać :), jak napisałem, nic nie zakumałem ;)

Spoko :) ja też czasem coś robię szybciej niż pomyślę...

9 minut temu, Wito76 napisał:

Ciekawe czy taka ładowarka iPhone by się sprawdziła dla switcha

Nie mam pojęcia, u mnie temat dość prosty - mam na switchu tylko streamer - włączam pstryczkiem na zasilaczu jak chce posłuchać, drugim pstryczkiem włączam streamer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wito76 napisał:

Do switcha masz osobny zasilacz w takim razie ? 

Zgadza się. Wygląda to dość absurdalnie bo zasilacz wielokrotnie droższy od switcha 😉 ale pałętał sie w szufladzie - został mi jak kupiłem Muzga do Usbridge. Dodam że switch i usbridge uziemione 😉 Efekt satysfakcjonuje mnie na tyle, że przestałem szukać innego streamera. 

A granie usbridge signature na początku po zakupie rozczarowało mnie... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Najprostszy test - odpiąć kabel w trakcie grania. Streamer zagra z cache (zera i jedynki się nie zmienią) a zobaczycie wpływ sieci na dźwięk 

Możesz to jakoś nagrać? Masz jakiś lepszy jakościowo mikrofon? Może nawet smartfon z włączonym rejestratorem dźwięku się nada. Ustaw go stabilnie przy samej kolumnie albo w miejscu odsłuchowym. Jeśli różnice są tak znaczące - może będzie coś słychać?

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2022 o 18:18, tomek4446 napisał:

@Wing0 , @Rega Panowie , szukając dzisiaj prezentu dla córki natknąłem się na takie cóś

Coś przyszło , pilniczkiem można zrobić na półokrągło albo zostawić tak jak jest. Walnąć audiofilską grawerowaną nazwę lub jeszcze lepiej symbol i nikt się nie połapie :)

IMG_3456.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Coś przyszło , pilniczkiem można zrobić na półokrągło albo zostawić tak jak jest. Walnąć audiofilską grawerowaną nazwę lub jeszcze lepiej symbol i nikt się nie połapie :)

IMG_3456.JPG

Ten kabel to wrzuć w jakiś oplot (tanio na wschodnich portalach) najlepiej kolorowy z wyraźną fakturą by można było z odległości docenić walory.

Ps: klocki pod kablem może by tak rozmiescic według ciągu Fibonacciego🤔

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2022 o 13:24, Butler napisał:

wywala korki w bezpiecznikach.

A gdzie takich rzeczy uczą o wywalaniu korków w bezpiecznikach?

Już samo to dyskwalifikuje Ciebie jako znawcę...

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Coś przyszło , pilniczkiem można zrobić na półokrągło albo zostawić tak jak jest. Walnąć audiofilską grawerowaną nazwę lub jeszcze lepiej symbol i nikt się nie połapie :)

Nie.

To się nie nadaje. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...