Skocz do zawartości

Subwoofer (2000-3000 zł) do monitorów i 25 m2


Kraft

Recommended Posts

15 minut temu, Kubakk napisał:

Dźwięk suba można "ustawić" Dirac-iem ;)  Ja sobie ustawiłem tak ,że bas idzie ze środka , jak wyłączę korekcję z miejsca gdzie sub stoi..

Wyrównuje zapewne wyższe pasmo zaburzone subwooferem. Też go zawsze słyszałem po której stronie gra. Filtry nie są zbyt strome. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubakk napisał:

Ja sobie ustawiłem tak ,że bas idzie ze środka , jak wyłączę korekcję z miejsca gdzie sub stoi...

Z czym gra ten sub (jakie kolumny)? Bo skoro go (suba) lokalizujesz w przestrzeni tzn. że wysoko masz ustawiony próg odcięcia. W większości przypadków, sub ustawiony najnizej np. 30hz na odcieciu zalatwia sprawę i perfekcyjnie zszywa sie z kolumnami (spadek efektywnosci kolumn w tym zakresie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Wyrównuje zapewne wyższe pasmo zaburzone subwooferem. Też go zawsze słyszałem po której stronie gra. Filtry nie są zbyt strome. 

Ja ustawiłem w Lyngu filtr LR 8 rzędu z cięciem na 100 Hz i niskie są bezkierunkowe. Nie słychać, skąd dochodzą.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest! Większy niż się spodziewałem. 

DSc0hvnc_o.jpg

mG9iouFh_o.jpg

6xTuW1sZ_o.jpg

Teraz trzeba iść kupić kabel RCA, bo nie dodają. Tylko ile metrów? Nie planuję odstawiać suba od wzmacniacza dalej niż 2 metry, ale co, jeśli się okaże, że najlepiej brzmi w przeciwległym roku pokoju? To może lepiej od razu kupić 10-metrowy? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Teraz trzeba iść kupić kabel RCA, bo nie dodają. Tylko ile metrów? Nie planuję odstawiać suba od wzmacniacza dalej niż 2 metry, ale co, jeśli się okaże, że najlepiej brzmi w przeciwległym roku pokoju? To może lepiej od razu kupić 10-metrowy? 

RCA jakiś sam sobie zrób z metra, Klotz, albo inny ze Speckabla 😉, a może z koncentrycznego z lita żyłą sygnałową, taki antenowy.

Ja to bym podał  mu prąd przez Taga Harmony z ósemką 🙂

https://allegro.pl/oferta/kabel-zasilajacy-audio-osemka-taga-etpc-c7-ts-1-3m-12476765248?snapshot=MjAyMy0wMS0wOFQwMjozNjo0Mi41NDJaO2J1eWVyO2Y5NjQ1NGY4N2MwM2FiZGE5MThmYTUyMDBmZmUxM2VlOWQxYmE2YmVkYzYzZTMyMGVkYTljZjE5OGJiM2U2MjQ%3D

 

Spróbuj,  koszt niewielki, najwyżej oddasz w terminie 14dni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, DiBatonio napisał:

Ja to bym podał  mu prąd 

Widząc to zdjęcie wiedziałem że ktoś wkońcu "wyskoczy" z propozycja kabla 😎

Ps: naprawdę myślisz ze na innym kablu zagra lepiej?

2 godziny temu, Kraft napisał:

 

DSc0hvnc_o.jpg

 

 

 

 

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Jest! Większy niż się spodziewałem. 

DSc0hvnc_o.jpg

mG9iouFh_o.jpg

6xTuW1sZ_o.jpg

Teraz trzeba iść kupić kabel RCA, bo nie dodają. Tylko ile metrów? Nie planuję odstawiać suba od wzmacniacza dalej niż 2 metry, ale co, jeśli się okaże, że najlepiej brzmi w przeciwległym roku pokoju? To może lepiej od razu kupić 10-metrowy? 

 

 

W naszej mieścinie, mają kalbek melodiki 5 m w dobrych piniadzach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...