Skocz do zawartości

Obiecana recenzja KEF R3 (z porównaniem do r300 i Gato fm-8)


mateolo2

Recommended Posts

11 godzin temu, MarcKrawczyk napisał:

pamiętajmy, że w Gato można wyjąć zworki i robią się tak nieprzyjemnie rozdzielcze jak b&w, przepraszam właścicieli bowersów, ale znana jest moja niechęć do tej firmy…

Pamiętajmy również, że na Bowersy można zarzucić koc i robią się wtedy tak przyjemnie rozdzielcze jak Gato.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dedal75 napisał:

Ja z boku widzę to inaczej 🤷

Nie mam w domu Abrahamsena  .

O właśnie ,  gust , pamiętaj o tym pisząc że cos zamiata 😉

Za Twoje widzę nie odpowiadam,

Ale pisząc coś , ze zamiata, zawsze dodaje w wypowiedzi, ze to MOJE ZDANIE, W MOIM SYSTEMIE itd. A jak faktycznie zamiata dla mnie to co, mam o tym nie napisać, żeby było poprawniej politycznie? Napisać „zmiany są odczuwalne”, zamiast oddać swoje prawdziwe wrażenie pod tytułem „wow! ale to zamiata X urządzenie”
 

Przeciez masz swój rozum i pewnie jakieś doświadczenie w audio i wiesz, ze jak coś u kogoś „zamiotlo” coś innego to musi to być spowodowane jakimiś czynnikami, włącznie z gustem, który możesz mieć inny. Moim zdaniem niepotrzebnie się czepiasz :) 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A kiedy dokupisz resztę ? 😂

Przepraszam , nie mogłem się powstrzymać . 

Od razu powiem , że nie słuchałem .

Dostajesz resztę w subskrypcji 🤣🤣🤣 Tez umarłem ze śmiechu jak zobaczyłem go po raz pierwszy w srodku. Ale skubaniec ma dusze - gwarantuje. Może nie widoczna w srodku, ale gra na prawdę dobrze! Nawet mówi się, ze i21 to ostatnio dobry, kultowy primare w klasie AB, dual mono. Potem już od i22 zaczęli bawić się w klasę D No i wiadomo, ze to nie wyszło i stad dzisiaj opinie o primare, ze jasne, płaskie itd Podobno słabo im ta implementacja klasy D wyszła, ale nie wiem, nie słuchałem - może to taka sama „powszechna” opinia jak o tym, ze r300 i r3 grają niemalże identycznie

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dedal75 napisał:

A jeszcze jedno bo mi umknęło . Opowiadasz bajki .

A20 był dual mono i21 już nie .

 

mi się wydaje ze jednak dual mono :) 

Plus sformułowanie „opowiadasz bajki” jest nacechowane negatywnie - tak jakbyś chciał powiedzieć, ze kogoś chce oszukać. Myslisz, ze kogoś chce oszukać? 
 

Mozna napisać np. „Pomyliłeś się” zamiast „opowiadasz bajki” - takie sformulowanie jest zwyczajnie bardziej uprzejme w stosunku do rozmówcy - nie zgodzisz się?

PRIMARE I21 INTEGRATED AMPLIFIERS 

DESCRIPTION 

Dual-Mono Design 
JFET input - bi-polar output 
2 x 75 W into 8 Ohm , 2 x 125 W into 4 Ohm 
Frequency Response: 10 Hz - 100 kHz, -3 dB 
Signal-to-Noise Ratio: 100 dB 
Output impedance: <0,05 
Weight: 13,5 kg 
 

https://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/amplifiers/primare-i21-279460/review
 

„In the interests of channel independence, Primare has opted for 'dual-mono' construction”


https://forums.whathifi.com/threads/primare-i21-or-primare-i22-dac.119613/

The sound of the two you're comparing is nothing alike. I22 is a Class D design where I21 is a dual mono class AB. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Pamiętajmy również, że na Bowersy można zarzucić koc i robią się wtedy tak przyjemnie rozdzielcze jak Gato.

Jakie piękne złośliwości kogoś, kto nigdy nie słuchał Gato, a mógłby się zdziwić po wyjęciu zworek,

napisał ten co nigdy nie narzucał koca na bowersy…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo Forum - mamy problem 😞 Ktoś (a właściwie: "ktosie") dopomina się o karne punkty!

Proszę o spokój i mniej złośliwości. Jak ktoś ma ochotę się czepiać innych, to warto zrobić sobie przerwę od pisania na ochłonięcie i np. pójść spać!

Pozdrawiam
PS. Można też narzucić sobie koc na głowę - wtedy nie będzie widać ekranu, więc wyjdzie na to samo 😎 Tylko pamiętajcie o oddychaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RoRo napisał:

Halo Forum - mamy problem 😞 Ktoś (a właściwie: "ktosie") dopomina się o karne punkty!

Proszę o spokój i mniej złośliwości. Jak ktoś ma ochotę się czepiać innych, to warto zrobić sobie przerwę od pisania na ochłonięcie i np. pójść spać!

Pozdrawiam

Dokładnie. Ja również o to proszę :) 

Dobrej nocy wszystkim i udanego tygodnia! 
 

A można powiedzieć, ze zaczęło się to wszystko przeze mnie ;) bo mnie poprosiliście o recenzje sprzętu. Haha oczywiście to żart. Ale z drugiej strony myślałem, ze dostane kilka likeów i zero odpowiedzi. A tu proszę ponad 20 likeów za co z całego serca dziekuje i jakaś turbo dyskusja :) Szkoda trochę, ze nie o R3 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co tego wątku już ciągnąć, dalej. Poprosiliście o recenzje, wiec ja napisałem najlepiej jak potrafiłem. Maa nadzieje, że komuś się jeszcze przyda. Tak wiec wątek chyba bez sensu dalej ciągnąć bo faktycznie jakieś sprzeczki i docinki się tutaj zaczęły jak zauważył słusznie @RoRo. Chyba, ze ktoś miałby jeszcze jakieś pytania o R3, bądź chciał o nich podyskutować to służę pomocą :) Wiele osób, które nie chciały się tutaj narażać na „lincz”, napisało do mnie prywatne wiadomości w związku z Kefami, wiec jeśli ktoś miałby ochotę to można tez tak pogadać  :) 

Pozdrawiam!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

Ten wątek rzeczywiście robi się jakiś toksyczny… czy nie lepiej go po prostu zamknąć, a nie czekać na jakieś następne spięcia? @RoRo @Redakcja AUDIO @MariuszZ

Wyczyściłem trochę i proszę o merytoryczną i spokojną dyskusję zgodną z tematem. Inne treści będą znikać bez zbędnych tłumaczeń. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...