Skocz do zawartości

Prośba o polecenie używanego daca do 2,5k


mateolo2

Recommended Posts

9 godzin temu, mateolo2 napisał:

Bo optycznego potrzebuje jednego. Problem jest znaleźć 2 coaxiale w dacu, a takich switchy nie konarze plus nawet gdyby było to wolałbym tego nie rozdzielać. Nie po to inwestuje w dobry kabel coaxial itd, żeby potem switch mi tam mieszał :) takie zdziadziale podejście, No ale coz. Chce mieć jeden klocek

Istnieja dobre konstrukcje, jak ta na przyklad

https://www.tindie.com/products/beni_skate/automatic-spdif-opticalrca-audio-switch

w szczycie 3+4 na wejsciu i 1+1 rownolegle na wyjsciu. Efektywny sposob na zdjecie sobie ograniczenia w wyborze DACa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Istnieja dobre konstrukcje, jak ta na przyklad

https://www.tindie.com/products/beni_skate/automatic-spdif-opticalrca-audio-switch

w szczycie 3+4 na wejsciu i 1+1 rownolegle na wyjsciu. Efektywny sposob na zdjecie sobie ograniczenia w wyborze DACa.

Fajny patent

Ja mam coś takiego 

aud41_img1.jpg

 

ale ponieważ to jest kolejne urządzenie które należałoby przełączać (rodzina + przyrost opcji włączania=problem) to leży w szufladzie.

@Mariusz Kopacki - dzięki za linka - wczytam się w ofertę :) 

Ale obawiam się że proponujesz tutaj urządzenie tym którzy wierzą w krasnoludki😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

Fajny patent

Ja mam coś takiego 

aud41_img1.jpg

 

ale ponieważ to jest kolejne urządzenie które należałoby przełączać (rodzina + przyrost opcji włączania=problem) to leży w szufladzie.

@Mariusz Kopacki - dzięki za linka - wczytam się w ofertę :) 

Ale obawiam się że proponujesz tutaj urządzenie tym którzy wierzą w krasnoludki😎

Noale przecie nie wszyscy wierza, a moze kogos zainteresuje, bo autentycznie wartosciowa rzecz. Ciebie zainteresowalo, wysilek nie poszedl na marne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

Istnieja dobre konstrukcje, jak ta na przyklad

https://www.tindie.com/products/beni_skate/automatic-spdif-opticalrca-audio-switch

w szczycie 3+4 na wejsciu i 1+1 rownolegle na wyjsciu. Efektywny sposob na zdjecie sobie ograniczenia w wyborze DACa.

Fajne sprytne urządzenie. Na dzień dzisiejszy mi nie potrzebny, ale zapisałem, może kiedyś...kto wie 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Amarok napisał:

Fajne sprytne urządzenie. Na dzień dzisiejszy mi nie potrzebny, ale zapisałem, może kiedyś...kto wie 🙂.

Wyprowadza tez po serialu USB rozmaite komunikaty zwiazane z praca Wolfsona. Mozna sobie przykladowo podpiac jakies Pi z malym wyswietlaczem i miec informacje o sample rate czy ewentualnych problemach z synchronizacja spdif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hlary napisał:

Ja mam świetnego Audiolaba M-DAC+. Pożycz i posłuchaj. Gra pięknie.

Myślałem o nim! Tez o m-dacu zwykłym. Ale gdzie nie przeczytam to wszyscy mówią, ze to jasne granie bardzo i to mnie trochę odrzuciło :(

3 minuty temu, Adi777 napisał:

Panowie, ale Walentynki już były.

😄

@DiBatonio dostaje ode mnie na zawsze niezmienną sympatie 🤣

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Aprox napisał:

Przecież na tym forum jest cały wątek poświęcony dac-om powyżej 2 tysi ...🤔

https://forum.audio.com.pl/topic/46330-dac-–-przetworniki-dla-zaawansowanych-w-cenie-powyżej-2-tysięcy-zł/page/44/

Dziekuje! Poczytam

Poczytalem… o dacach to tam jest mało…

34C45725-3337-4E05-B34E-0F5F690BC169.png

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mateolo2 napisał:

Moim marzeniem jest Denafrips Ares

Kilka osób z forum miało okazję go słuchać: między innymi Wojtek ( @lpomis ), @Arko55 i ja. Żadnego z nas nie zachwycił. Specyficzny dźwięk. Ja wybrałem wtedy Gustarda A18. Ale oczywiście rozumiem, że kwestia dwu wejść koaksjalnych jest kluczowa i tutaj faktycznie Ares II spełnia wymagania, a wielu jego konkurentów - nie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafał S napisał:

Kilka osób z forum miało okazję go słuchać: między innymi Wojtek ( @lpomis ), @Arko55 i ja. Żadnego z nas nie zachwycił. Specyficzny dźwięk. Ja wybrałem wtedy Gustarda A18. Ale oczywiście rozumiem, że kwestia dwu wejść koaksjalnych jest kluczowa i tutaj faktycznie Ares II spełnia wymagania, a wielu jego konkurentów - nie. :)

No strasznie mnie to niestety ogranicza... :( Bo mam tego BS i CXC. Teoretycznie mógłbym podłączyć cxc optykiem zamiast coaxialem pod daca i wtedy wszystkie toppingi itd wchodzą w grę, a do tv dokupiłbym sobie jakiś tani dac typu fiio z allegro za 100. Ale nie po to kupuje się dobry transport cd, żeby go łączyć optykiem chyba ... ;) Co uważacie? 

Dobra znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie. Takie: 

Czyli kabelek AES do coaxial. I wtedy każdy chiński dać typu topping, gustard itd wchodzi w grę... Tylko pytanie czy to w ogóle dobry pomysł...

51CnSq78wML._SL1000_.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Fafniak napisał:

A co mu optyk zaszkodzi?

A nie wiem, nie znam się na tym, ale powszechnie tutaj czytam na forum, że kabel coaxialny jest lepszy pod kątem brzmieniowym i bardziej preferowany. Gdzie nie zajrzę, na fora zagraniczne, YouTube wszędzie opinia jest ta sama. Dlatego jakoś bez wgłębiania się w temat akceptowałem dotąd tylko kable coaxialne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mateolo2 napisał:

project DAC Box DS2 ultra - tylko pytanie czy to nie będzie skok w bok względem arcama

Mogę polecić. Mega funkcjonalny. Co do dźwięku to myślę, że nic nie wniesie a nic nie ujmie. Ponadto możesz go kupić nowego i do 14 zwrócić jak Ci się nie spodoba. Z używanym tego raczej nie zrobisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mateolo2 napisał:

A nie wiem, nie znam się na tym, ale powszechnie tutaj czytam na forum, że kabel coaxialny jest lepszy pod kątem brzmieniowym i bardziej preferowany. Gdzie nie zajrzę, na fora zagraniczne, YouTube wszędzie opinia jest ta sama. Dlatego jakoś bez wgłębiania się w temat akceptowałem dotąd tylko kable coaxialne. 

I tak wlasnie utrwalaja sie mity i zabobony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slaw0001 napisał:

Mogę polecić. Mega funkcjonalny. Co do dźwięku to myślę, że nic nie wniesie a nic nie ujmie. Ponadto możesz go kupić nowego i do 14 zwrócić jak Ci się nie spodoba. Z używanym tego raczej nie zrobisz.

@mateolo2Nie doczytałem, że piszesz o DS2. Ja polecam: Pro-Ject Pre Box S2 Digital.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mateolo2 napisał:

A nie wiem, nie znam się na tym, ale powszechnie tutaj czytam na forum, że kabel coaxialny jest lepszy pod kątem brzmieniowym i bardziej preferowany. Gdzie nie zajrzę, na fora zagraniczne, YouTube wszędzie opinia jest ta sama. Dlatego jakoś bez wgłębiania się w temat akceptowałem dotąd tylko kable coaxialne. 

I słusznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np:

https://www.whathifi.com/advice/coaxial-vs-optical-vs-hdmi-which-is-the-best-audio-connection-to-use

"The answer to this will depend on the kit you’re using. If it’s a straight choice between coaxial and optical, we’d go for the former. In our experience, a coaxial connection tends to produce better audio quality than optical, allowing for a higher level of detail and greater dynamics."

I gdzie by nie zajrzeć to wszędzie poważne źródła wiedzy na temat audio (magazyny etc) mówią to samo...

2 minuty temu, audiowit napisał:

I słusznie.

Czyli też zgadzasz się z tym, żeby trzymać się coaxiala?

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...