Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

Jeżeli masz DAC za 8k, to tym bardziej jestem ciekaw Twojej opinii na temat DAC w Eversolo. Sam zastanawiam się nad zakupem DAC (ale bez streamera bo wolę jednak mieć te klocki osobno, tym bardziej że na razie mam Bluesound Node 2i) i Eversolo Z8 jest przeze mnie brany pod uwagę. Więc jestem ciekaw jak Eversolo wypada na tle innych, droższych DACów. Wiem że A6 to nie Z8, ale jednak wiele wspólnego pewnie mają brzmieniowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xymark napisał:

jestem ciekaw Twojej opinii na temat DAC w Eversolo.

Od godzinki A6 gra jako Pre z monoblokami Luxmana. Nie wiem tak właściwie co napisać. Mogę jedynie napisać o różnicach między nim a RME. Jak znam życie niewiele to komukolwiek przyniesie korzyści. Słucham właśnie Voodoo Child - Hendrixa i mam takie porównanie , do RME , że A6 jest za bardzo krzykliwy. To takie granie jakie się często spotyka na AVS , jak się dystrybutor nie wstrzeli z utworem ,to ludziska wchodzą i wychodzą :) Eversolo jest rozdzielczy , w odróżnieniu od Wiima , nie ma problemów z wyciąganiem dźwięku do końca. @lpomisWojtek miał rację ,  to takie nowoczesne Chińskie granie. Jasno , efektownie , rozdzielczo może się podobać. Wszystko zależy czego oczekujemy i co nam sprawia przyjemność. RME na tle A6 jest bardziej stonowany i monumentalny. O tym ostatnim przekonałem się przy utworze Action Reaction - Rupert Gregson- Wiliams. Eversolo wykrzyczał ten utwór mimo dobrego basu , RME stworzył wrażenie potęgi dźwięku mimo małej głośności i mniejszej ekspozycji detali. Jak ktoś lubi słyszeć wszystko co w utworze podane na tacy Eversolo mu to zapewni. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o korzyści, to wręcz odwrotnie. Kiedy ktoś porównuje dwa sprzęty przetestowane w tym samym torze, to jest to bardzo pomocne. Na pewno takie porównanie jest o wiele więcej warte, niż wypowiedź kogoś, kto ma tylko jeden sprzęt i ocenia nie mając bezpośredniego porównania do innego.

Wygląda na to, że wszystkie chińskie DAC - smsl, topping, eversolo i td, grają bardzo podobnie, nowoczesnym chińskim graniem. Ale kto wie, może akurat z moim wzmakiem Vincent sv-237 mkII byłby to dobry duet. Bo czego jak czego, ale potęgi dźwięku mu nie brakuje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lpomis Wojtek jak by Ci przyszło do głowy uruchomić Eversolo jako pre to zwróć uwagę jaką masz wartość na volume . Mówię o poziomie głośności do codziennego odsłuchu. Jutro zmierzę w decybelach to będzie precyzyjnie. Ja osiągam satysfakcjonującą / nie słucham głośno/ gdy mam -68 dB na skali Eversolo , przy -52 jest już naprawdę głośno.

@MariuszZ moje monobloki to 150 W/kanał, ile ma Twój wzmacniacz ? Z czego może wynikać ta różnica o której rozmawialiśmy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eversolo dostarczy max na wyjście analogowe XLR trochę ponad 12Vpp i ponad 6Vpp na RCA. W specyfikacji podają odpowiednio 5,2 V oraz 2,7V z tego co pamiętam ale nie wspominają jakie to napięcie. Raczej nie RMS.

Takie wartości napięcia wysterowałyby końcówkę mocy do jej max możliwości gdyby czułość wejściowa odpowiadała tym wartościom. 

To ile dB musisz stłamsić do odpowiedniego wysterowania końcówek cyfrowym tłumikiem evera zależy jaką mają czułość na wejściu twoje monosy. Można jeszcze rozatrywać stosunek impedancji wyjścia evera do wejścia wzmaka ale przy ok. 100 omach na wyjściu do standardowych ok. 40k na wejściu to raczej nie ma znaczenia przy sterowaniu. Chyba, że masz dużo mniejszą impedancję na wejściu monosów, a stosunek impedancji wychodzi mniej niż 1 do 10 to warto by sprawie się przyjrzeć głębiej.

U każdego może być inaczej. Przy -52 dB u mnie jest cichutko. Głośno się robi od -30dB. Moc wzmacniacza to sprawa drugorzędna przy sterowaniu głośnością z evera. Moja końcówka mocy hypexa ma też ok 100W ale lampowy SET tylko 3,5W i też jak dam na max to szybami zatrzęsie. 

Ważniejszą i zasadniczą sprawą jest efektywność kolumn. Przy moich Bifrostach 84dB/1W/1m i twoich Valencjach 97dB/1W/4ft różnica będzie znaczna w odczuwalnej głośności przy tym samym ustawieniu tłumika w everze. 

Wyższa efektywność kolumn da wrażenie głośniejszego grania przy tej samej mocy z wzmaka.

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem ja i cała dzielnica , że jak podniosę poziom głośności na aplikacji Tidal Conect suwaczkiem to jednocześnie podnosi się poziom na Eversolo.  Tak jak bym kręcił gałeczką volume. Było uderzenie :) 

12 godzin temu, MariuszZ napisał:

Ważniejszą i zasadniczą sprawą jest efektywność kolumn. Przy moich Bifrostach 84dB/1W/1m i twoich Valencjach 97dB/1W/4ft różnica będzie znaczna w odczuwalnej głośności przy tym samym ustawieniu tłumika w everze. 

Mądrego to aż miło posłuchać :) 

Nie wziąłem tego pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tomek4446 napisał:

Dzisiaj miałem aktualizację Eversolo , wie ktoś co się zmieniło ?

1. Dodano tryb motywu z dużą czcionką do ekranu szczegółów odtwarzania.

2. Zoptymalizowano funkcjonalność połączenia z usługą PLEX.

3. Ulepszono funkcjonalność odtwarzania utworów multimediów przesyłanych strumieniowo online.

4. Zoptymalizowano problem polegający na tym, że wyświetlanie kolejki odtwarzania było nieprawidłowe podczas odtwarzania losowego.

5. Zoptymalizowano problem polegający na tym, że ekran szczegółów odtwarzania nie reagował na przełącznik widma, gdy źródło wejściowe było ustawione na wejście audio.

6. Naprawiono problem nieprawidłowego formatu wyświetlania zegara podczas wygaszacza ekranu.

7. Zoptymalizowano funkcję odtwarzania dźwięku dla EMBY.

8. Naprawiono sporadyczny problem braku możliwości rozpoczęcia odtwarzania podczas odtwarzania utworów za pośrednictwem menedżera plików.

9. Zoptymalizowano wyświetlanie pozostałego miejsca na urządzenia zewnętrzne w menedżerze plików.

10. Zoptymalizowano wyświetlanie interfejsu w ustawieniach.

11. Naprawiono sporadyczny problem polegający na tym, że utwory nie były odtwarzane podczas odtwarzania za pośrednictwem listy odtwarzania w telefonie komórkowym.

12. Zoptymalizowano funkcjonalność wyświetlania widma.

13. Zoptymalizowano funkcję przełączania trybu odtwarzania.

14. Zoptymalizowano problem nieprawidłowego wyświetlania liczby utworów na liście CUE.

15. Dodano funkcję klawisza wielofunkcyjnego na pilocie, umożliwiającą przełączanie widma.

16. Zoptymalizowano wyświetlanie informacji audio w prawym górnym rogu głównego interfejsu.

17. Dodano wyświetlanie okładek albumów do menedżera plików w telefonie komórkowym.

18. Zoptymalizowano sporadyczne nieprawidłowe wyświetlanie głośności w lewym górnym rogu głównego interfejsu.

19. Zoptymalizowano problem sporadycznego braku wyświetlania widma podczas przełączania portów wyjściowych.

20. Dodano funkcję ustawiania daty i godziny w telefonie komórkowym.

21. Zoptymalizowano wyświetlanie informacji o porcie wyjściowym.

22. Zoptymalizowano problem niedopasowania jakości dźwięku i przepływu odtwarzania w Amazon Music.

23. Zoptymalizowano monit dotyczący konfliktów kont Amazon Music.

24. Zoptymalizowane odtwarzanie bez przerw w Amazon Music.

25. Zoptymalizowano problem niepełnego wyświetlania listy Radia Paradise.

26. Zoptymalizowano problem braku możliwości odtwarzania niektórych utworów w Radio Paradise.

27. Zoptymalizowana stabilność systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tu nowy, ale przeczytałem praktycznie cały wątek. W mieszkaniu nie mam i nie zamierzam mieć dużego sprzętu audio, bo nie mam na niego miejsca. Chcę sobie zrobić stanowisko do słuchania muzyki na słuchawkach: wygodny fotel, dobre słuchawki i dobre źródło. Widzę Panowie bardziej doświadczeni w audio, ja dopiero zaczynam, więc zapytam co myślicie o takim zestawie. Kupiłem DMP-A6 i Topping A90D. Jest to mój pierwszy zestaw, więc nie mam porównania do niczego innego, nie chciałem wydawać miliona monet na początek, ale też chciałem doznać jakiejś namiastki dobrego sprzętu audio. Robiłem kilkutygodniowy research i długo się zastanawiałem nad konkretnymi modelami. Byłem też na kilku odsłuchach, ale to raczej słuchawek. Odnośnie słuchawek nie piszę nic, bo to temat DMP-a6 i to razem ze wzmaczniaczem mnie najbardziej interesuje :) Dodam jeszcze, że DMP-a6 z Toppingiem zamierzam łączyć 1 metrowym przewodem Ricable Magnus XLR.

Też czekałem długo czy będzie w końcu pełne wsparcie dla Amazon Music. Nie wiem czy ten temat w DMP-a6 został rozwiązany. W końcu stwierdziłem, że najwyżej przeczekam na Tidalu, aż (mam nadzieję) dodadzą amazona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, boomes napisał:

Hej, jestem tu nowy, ale przeczytałem praktycznie cały wątek. W mieszkaniu nie mam i nie zamierzam mieć dużego sprzętu audio, bo nie mam na niego miejsca. Chcę sobie zrobić stanowisko do słuchania muzyki na słuchawkach: wygodny fotel, dobre słuchawki i dobre źródło. Widzę Panowie bardziej doświadczeni w audio, ja dopiero zaczynam, więc zapytam co myślicie o takim zestawie. Kupiłem DMP-A6 i Topping A90D. Jest to mój pierwszy zestaw, więc nie mam porównania do niczego innego, nie chciałem wydawać miliona monet na początek, ale też chciałem doznać jakiejś namiastki dobrego sprzętu audio. Robiłem kilkutygodniowy research i długo się zastanawiałem nad konkretnymi modelami. Byłem też na kilku odsłuchach, ale to raczej słuchawek. Odnośnie słuchawek nie piszę nic, bo to temat DMP-a6 i to razem ze wzmaczniaczem mnie najbardziej interesuje :) Dodam jeszcze, że DMP-a6 z Toppingiem zamierzam łączyć 1 metrowym przewodem Ricable Magnus XLR.

Też czekałem długo czy będzie w końcu pełne wsparcie dla Amazon Music. Nie wiem czy ten temat w DMP-a6 został rozwiązany. W końcu stwierdziłem, że najwyżej przeczekam na Tidalu, aż (mam nadzieję) dodadzą amazona.

No skoro już zakupiłeś Evera i jak się domyślam zrobiłeś aktualizację softu to myślę że mogę spokojnie się Ciebie zapytać czy Amazon Music wreszcie brzmi tak jak powinien ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MacieQ napisał:

No skoro już zakupiłeś Evera i jak się domyślam zrobiłeś aktualizację softu to myślę że mogę spokojnie się Ciebie zapytać czy Amazon Music wreszcie brzmi tak jak powinien ???

Zakup bardzo świeży, więc dam znać w najbliższych dniach. Dopiero jutro odbieram przewód XLR i będę testował. Słuchawki też nowe i niewygrzane, więc pewnie trochę potrwa zanim będę mógł dać jakąś sensowną opinię, bo czasu w tym tygodniu niestety też nie mam jakoś dużo. Ale oczywiście jak tylko coś będę miał do powiedzenia to napiszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...