Skocz do zawartości

Streamer DAC EverSolo DMP A6


MarcKrawczyk

Recommended Posts

Dzisiaj cały dzionek testuje Eversolo po zbalansowanych XLR-ach z lampą. Eversolo robi więc za DAC-a . Powiem tak , wstydu nie ma. U mnie gra głównie średnicą i wysokimi. Bas już nie jest tak zaakcentowany jak po RCA z tranzystorem. Porównując z RME z identycznym wyjściem zaskoczyło mnie , że DMP-A6 prezentuje mniej detali. W poprzedniej konfiguracji  /  DAC po rca bezpośrednio pod monobloki tranzystorowe / było bardziej rozdzielcze niż RME. Z pewnością słabiej też różnicuje jakość nagrań. Nie mówię , że wszystko brzmi równie dobrze , ale RME pod tym względem jest bardziej wyraziste. Mam wrażenie , że po prosty z tranzystorem gra lepiej.

Będzie Pan zadowolony. Tak jestem. Funkcjonalność i prostota tego pudełka jest tym co chciałem . Dźwięk też jest ok. Czepiam się szczegółów, ale całokształt jest niezły. Może to urządzenie  zaistnieć w wielu systemach , i nie być ich hamulcowym. 

IMG_1495.JPG

IMG_1497.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Będzie Pan zadowolony. Tak jestem. Funkcjonalność i prostota tego pudełka jest tym co chciałem . Dźwięk też jest ok. Czepiam się szczegółów, ale całokształt jest niezły. Może to urządzenie  zaistnieć w wielu systemach , i nie być ich hamulcowym.

 Ciekawe, co Wojtek @lpomis na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

powiększ zdjęcie Twojego telewizora

Zapomniałem , że tło jest najważniejsze :) 

15 minut temu, Karol64208 napisał:

dla czego nie ma kolumn na zdjęciu

Bo nie weszły :) 

12 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

Ciekawe, co Wojtek @lpomis na to?

Zapytajmy.

Jutro podłączam A6 jako DAC pod pre tranzystorowe tak jak dzisiaj pod lampowe. Zobaczymy co się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że kiedy mówimy o wyjściu,  czy budowie wzmacniacza lub źródła w postaci, czy topologii zbalansowanej.

To takie urządzenie powinno być o konstrukcji symetrycznej, czyli jakby dwóch części jak "dual mono", czy dwóch połówek, takich lustrzanych układów ? 

Każda inna wariacja, tylko udaje tor zbalansowany, którego symetrycznym wyjściem jest XLR.

Zatem może to być układ udający tor zbalansowany z debulacja nap. na wyj. XLR.

 Mariusz to pewno bardziej rozwinie 😉

 

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

@DiBatonio U mnie np. , jak to u mnie nic nie może być prosto :) 

W pre mam wejścia XLR zbalansowane / robione pod RME / i ..... desymetryzator na wyjściach bo monobloki są niezbalansowane :) 

Czyli po desymetryzacji to już jest sygnał asymetryczny😉

Miałem streamer, który miał XLRy, ale raczej były to wydmuszki sygnału symetrycznego, raczej po takiej desymetryzacji, a raczej były bo były 😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DiBatonio napisał:

ale raczej były to wydmuszki sygnału symetrycznego, raczej po takiej desymetryzacji.

Dlatego zainteresowało mnie rozwiązanie Eversolo zmieniające jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki wyjścia zbalansowane w niezbalansowane. :) 

Kolejna rzecz to różnica brzmienia między XLR zbalansowanym a RCA . Jak dla mnie zdecydowanie na plus dla opcji RCA. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

Ciekawe jak to zrobili, że ze zbalansowanego,  w jednej chwili robi się niezbalansowane.

W moim hifiman-ie (hm700) do wyjscia zbalansowanego podpinam firmowy adapter ktory podłącza sie tez do usb i sumarucznie otrzymuje nieznalansowane wyjscie na standartowe słuchawki 

A warto dodać że hm700 jest w układzie dual-mono, z tego co mi wiadomo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Czyli to gdzieś w środku jest jakoś zmyślnie skonstruowane.

Inne hifiman-y maja dwa wyjscia jedno zbalansowane, a drugie niezbalansowane. Nie zdziwiłbym się gdyby to co robi ten adapter w polaczeniu z usb było wbudowane wewnatrz urzadzenia. Tak myślę🤔 chociaz mogę sie mylić i sa tam dwa niezależne tory...🤔

Z niezależnymi zestawami wzmocnień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...