Skocz do zawartości

NOWOŚĆ - Kluby


Recommended Posts

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Myślę, że na próbę można "uklubowić" niniejszy wątek. Niech oddzielnie dyskutują zwolennicy segregacji, a oddzielnie jej przeciwnicy;)

Myślę ze to był pierwotny zamysł administracji. ((więcej spokoju))

Sam mam/prowadzę na AS wątek kablowy. Pomimo że jest tam ponad 100 osób, niewiele się dzieje. Troche wymiany doświadczeń, troche zapytań, jakieś porównania.

Owszem .. spokojnie tam, bo nie ma "wiedzących lepiej" a to duży plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, soberowy napisał:

Nie widzę nic złego w zamkniętych klubach. Jako przykład podam np klub fanów kabli, w którym członkowie sobie piszą na temat. Nikt im tam nie będzie robił krucjaty, że kable nie grają. Oczywiście osoby, które nie słyszą kabli mogą sobie założyć swój klub :)

Załóżmy że połowa forumowiczów jest za zamkniętymi klubami i połowa przeciw. Jeśli administracja zrezygnuje z tego pomysłu to kto będzie pokrzywdzony ?

Soberowy,
Dobry Przykład! Bo wstępne założenia były takie, by w tego typu zamkniętych klubach można było sobie pogadać z innymi użytkownikami NA SPOKOJNIE, bez kłótni i pyskówek, zazwyczaj też bez różnicy zdań o 180stopni.
Bo trudno jest rozmawiać gdy jedna osoba (grupa osób) ma zdanie że kable grają, a wg drugiej grupy kable nie grają. Kompromisu raczej nie będzie, a obrzucanie się inwektywami niestety zdarzało (zdarza...) się często.
Na takim przykładzie widać doskonale o co chodzi.

Co nie znaczy, że wszyscy mają mieć takie samo zdanie i będzie tylko wzajemne poklepywanie się po plecach!
 

2 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Myślę ze to był pierwotny zamysł administracji. ((więcej spokoju))

Sam mam/prowadzę na AS wątek kablowy. Pomimo że jest tam ponad 100 osób, niewiele się dzieje. Troche wymiany doświadczeń, troche zapytań, jakieś porównania.

Faktycznie - wielokrotnie prosimy o więcej spokoju i bardziej wyważone wypowiedzi, oraz by brutalnie nie atakować adwersarza.

Ideą Forum jest to, by wymieniać doświadczenia i pomagać innym - a nie by obrzucać się błotem i wyładowywać emocje na innych użytkownikach. To ma być miejsce na którym się jest (czyta i pisze) dla odpoczynku i by czegoś fajnego się dowiedzieć (i do którego się wraca z przyjemnością) a nie kolejna platforma do walki.
Niezbyt przyjemna jest sytuacja, gdy użytkownik w dobrym humorze zaczyna przeglądać wpisy na Forum, a wylogowuje się z Forum wybitnie wkurzony.

 

Kolejne założenie: wątki mają być widoczne dla wszystkich użytkowników (ewentualnie wymagane będzie zalogowanie się na Forum). Nie będzie to wątek widoczny jedynie dla autora i kilku zaproszonych przez niego osób.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, RoRo napisał:

Kolejne założenie: wątki mają być widoczne dla wszystkich użytkowników (ewentualnie wymagane będzie zalogowanie się na Forum). Nie będzie to wątek widoczny jedynie dla autora i kilku zaproszonych przez niego osób.
 

I powstana przeciwstawne watki w ktorych uzytkownicy beda komentowac to, co pojawilo sie w drugim. Naparzanka, tyle ze korespondencyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

I powstana przeciwstawne watki w ktorych uzytkownicy beda komentowac to, co pojawilo sie w drugim. Naparzanka, tyle ze korespondencyjna.

Tez jestem podobnego zdania. Jednak licze sie z tym ze administracja nie pyta Nas czy cos takiego chcemy, raczej Nas INFORMUJE że coś takiego wprowadzi. Możemy co najwyżej "minimalizować" to i owo wrzucając różne propozycje 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mariusz Kopacki napisał:

I powstana przeciwstawne watki w ktorych uzytkownicy beda komentowac to, co pojawilo sie w drugim. Naparzanka, tyle ze korespondencyjna.

Użytkownicy bardzo często komentują w sposób nieładny (a czasami chamski - wtedy zazwyczaj jest upomnienie) wypowiedzi innych - nic nowego.
Przy ostrzejszych sytuacjach reagujemy, również wtedy gdy jest naśmiewanie się z użytkowników na innym forum.


Butler,
Zaś co do "wolności" - to będzie, ale bez przesady. Gdy ktoś przegina, to będzie upomnienie (w różny sposób).
Regulamin obowiązuje, netetykieta i dobre wychowanie  również!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Butler napisał:

Rozumiem że zasadnicze zasady forum i regulamin w takich zamkniętych gettach nadal będą obowiązywać?

Myślę że powinny obowiązywać, a osoby zalogowane (choć nie zaproszone) powinny mieć możliwość "wglądu" (czytania) i zglaszania naruszeń regulaminowych w watku zamkniętym. 

Przykład z życia:

8 minut temu, RoRo napisał:

Użytkownicy bardzo często komentują w sposób nieładny (a czasami chamski - wtedy zazwyczaj jest upomnienie) wypowiedzi innych - nic nowego.
Przy ostrzejszych sytuacjach reagujemy, również wtedy gdy jest naśmiewanie się z użytkowników na innym forum.

W teorii tak. W praktyce niekoniecznie. Swego czasu b.długo (nie tylko ja) przyglądałem sie wysmiewaniu i obrazaniu kogoś w pewnym temacie w ktorym "nieraz zabładzę" ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Asia napisał:

Martwię się o aktywność forum jako całości, która już jest dość mizerna.

 

Droga koleżanko, a ja osobiście uważam, że za stan rzeczy odpowiedzialna jest grupa samozwańczych "guru" którzy wiedzą najlepiej co dobre dla mnie. A jeśli tylko śmiem nie zgadzać się z "mojszością" ich poglądów, to jestem ignorant lub płaskoziemiec, do wyboru... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stach_s napisał:

ja osobiście uważam, że za stan rzeczy odpowiedzialna jest grupa samozwańczych "guru" którzy wiedzą najlepiej co dobre dla mnie

Wymieniaj Stachu z nazwisk tych gurów 😝

7 godzin temu, lysy napisał:

Na nikogo nie wchodzę, a po prostu piszę to co czuję.

Bardzo ciekawe podejście. "Ja" mogę pisać to co czuję i jest git, natomiast inni tego nie mogę bo w "mojej" opinii jest to niefajne i wpływające negatywnie na forum 🙂. Brawo Rafał, ogromny lajk ode mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, stach_s napisał:

Droga koleżanko, a ja osobiście uważam, że za stan rzeczy odpowiedzialna jest grupa samozwańczych "guru" którzy wiedzą najlepiej co dobre dla mnie. A jeśli tylko śmiem nie zgadzać się z "mojszością" ich poglądów, to jestem ignorant lub płaskoziemiec, do wyboru... 

Nie podoba mi się Twój ton, młody człowieku 😝.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dwa fora audio, gdzie wszystko wszystkim grało (po wstępnych czystkach;), a i tak aktywność na nich spadła do tak mizernego poziomu, że jedno już padło, a drugie dogorywa w swoistej hibernacji.

Albo z innej beczki. Ręka w górę, kto wymienił w swoim sprzęcie bezpiecznik na audiofilski? Kto uważa, że to "gra"?  I co? Czy istota Forum Audio została tym brakiem entuzjazmu zabita? 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lysy napisał:

@KrólKiczu Sebastian tak to widzę, jeżeli ktoś ciągle pisze, iż dany element toru nie ma wpływu na brzmienie systemu. To zabija istotę Forum Audio, a później się dziwić, że aktywność jest mizerna, jak to zauważyła @Asia

Nie znam liczb, nie wiem jakie są statystyki. Być może, w wątkach, które śledź Asia rzeczywiście jest mniejszy ruch. Może forum ma swoje gorsze i lepsze dni. Generalnie wydaje mi się, że gdyby na forum wszyscy sobie przytakiwali, wtedy dopiero zrobiłaby się posucha. Dopóki spory nie przeradzają się w paskówki lub wycieczki osobiste, chyba nic złego się nie dzieje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...