Skocz do zawartości

Krótka recenzja silikonowych zaślepek RCA


Gość

Recommended Posts

Możemy kiedyś na jakimś zlocie zrobić pomiary takich zatyczek przy użyciu specjalistycznego analizatora audio z pomiarem w całym pasmie akustycznym. czy też do 100kHz.

Do poziomów -100dB jestem w stanie zmierzyć rozkład widma, poziom szumów, harmonicznych. Do pomiarów zostanie użyty analizator Stanford SR760 także żadna komputerowa zabawka. Co ważne analizator bez problemy zmierzy widmo od 20Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka- jak pomierzysz komputerową zabawką poziom szumów czy tez harmonicznych tak w paśmie do 100Hz to wtedy się okaże co jest warta ta zabawka. Żadna prehistoria - ten analizator jest tak solidnie wykonany że bije na głowę obecne pseudo analizatory akustyczne ( o ile takie jeszcze są na rynku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elektron6 napisał:

No tak bo robimy badania do NASA

Wiem, że masz dużo pracy ale może byś poświęcił trochę czasu i pokazał jak wpływają zatyczki na indukowanie się sygnału zakłóceń w gniazdach RCA (zakryte/odkryte) gdy zbliżymy do nich np. nieekranowany przewód zasilający (obciążony). Czy zobaczymy różnicę na wyjściu systemu? Mam na myśli te mosiężne zatyczki, silikonowe jakoś nie "przemawiają" do mnie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elektron6 napisał:

No tak bo robimy badania do NASA i potrzebujemy do 20 KHz przetwornika 24bitowego. Tda1541 tez jest 16 bitowy a jednak…

A co ma czestotliwosc do glebi bitowej tu? Chcesz zmierzyc DR wpolczesnego DACa z SINAD w okolicach 120 dB uzywajac przetwornika jak wyzej? Powodzenia. 

To jest charakterystyka szumow komputerowej zabawki z otwartymi portami zbalansowanymi kontra nalozone, otwarte adaptery SE.

Jak silikonowe zaslepki usuna skladnik nabyty w okolicach 70 kHz, to przynajmniej bedzie widac, ze cos robia oprocz ochrona przed kurzem.

 

image.png.f79ecac2fc362e7d538daf4d6cdce06d.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, DiBatonio napisał:

Czy jakby Adrian zakupił jakieś Cardasowe, albo inne metalowe zatyczki robili byście to samo?

Oczywiście że tak. Czerpią radość z dokuczania innym, takie niechciane dzieci. Co do tematu, kolejna osoba potwierdziła mi na PW wpływ zatyczek na brzmienie w jego systemie. Może te kluby to jednak dobry pomysł? Tylko ja bym to inaczej rozwiązał.

Edytowano przez J4Z
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zolt napisał:

Najważniejsze, że ten brak poprawy słyszysz na swoim systemie. 

A jak nie słyszysz to masz słaby (zbyt tani) system. 

 

🫠

Oczywiscie. Moj system jest wystarczajaco transparentny, by zasygnalizowac wysoka kulture tegoz braku, jego cichsze tlo i lepsze rysowanie u zrodel, co skutkuje brakiem wyjatkowo niekrzykliwym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MariuszZ napisał:

Wiem, że masz dużo pracy ale może byś poświęcił trochę czasu i pokazał jak wpływają zatyczki na indukowanie się sygnału zakłóceń w gniazdach RCA (zakryte/odkryte) gdy zbliżymy do nich np. nieekranowany przewód zasilający (obciążony). Czy zobaczymy różnicę na wyjściu systemu? Mam na myśli te mosiężne zatyczki, silikonowe jakoś nie "przemawiają" do mnie ;) 

Też jestem ciekaw. Silikonowe mam/miałem i brak słyszalnych różnic. 

Ja kupię mosiężne i sprawdzę czy jest slyszalna różnica. A zobaczymy czy w wykresach ;) jest.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, audiowit napisał:

Ja kupię mosiężne i sprawdzę czy jest slyszalna różnica.

A jaka różnica pomiędzy:

- tani pozłacany rca z nakładką metalową,

- również tani ale grubszy (grubość tego powyżej rca z nakładką,) rca pozłacany?

Generalnie w pierwszej opcji standart gniazdo z nakładką, w drugiej solidne gniazdo bez nakładki (w obu przypadkach ilość materiału ta sama objetosciowo i wagowo).

Ktore z nich będzie (idąc drogą niektórych użytkowników czyt. Ich teorią) "mniej przeszkadzać" jesli bedzie nieużywane i dlaczego?

 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2023 o 23:21, DiBatonio napisał:

Im więcej w systemie audio lepszej jakości elementów (nie należy zapominać, że wliczam do niego i adaptację akustyczną) i lepiej dobranych (poszukiwanie synergii pomiędzy nimi) to tym łatwiej można usłyszeć różnice jakie te elementy wnoszą do przekazu muzycznego z całości."

Źródło

http://wpszoniak.pl/portfolio/porownanie-zaslepek-rca-i-xlr-3/

🤔

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Silikonowe mam/miałem i brak słyszalnych różnic. 

 

Wygląda na to że system @J4Z jest "lepszy" od @audiowit-a 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia.

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A jaka różnica pomiędzy:

- tani pozłacany rca z nakładką metalową,

- również tani ale grubszy (grubość tego powyżej rca z nakładką,) rca pozłacany?

Generalnie w pierwszej opcji standart gniazdo z nakładką, w drugiej solidne gniazdo bez nakładki (w obu przypadkach ilość materiału ta sama objetosciowo i wagowo).

Ktore z nich będzie (idąc drogą niektórych użytkowników czyt. Ich teorią) "mniej przeszkadzać" jesli bedzie nieużywane i dlaczego?

 

Nie wiem. Właśnie dlatego sprawdzimy :). Jest jakaś szansa, że metal może mieć jakiś wpływ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...