Skocz do zawartości

Najgorsze sprzęty audio jakie mieliśmy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Bebop napisał:

To ja może dla zmiany tematu i celu ataku.

Najgorsze sprzęty to Sansui. 

Ukatrupta mie tera 😆

 

36 minut temu, MarekB napisał:

Tak w ciemno? Podaj przynajmniej model „znienawidzonego” Sansui.

 

22 minuty temu, MarekB napisał:

Ooo, „Kolega” zaczyna merytorycznie. Inteligencik.😃

Tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko z odsłuchów tak ze 4 lata temu. Chodzi o kolumny STX Electrino 250. Człowiek obczytał się recenzji, że czarny koń, że zrobiły niezłe zamieszanie na AudioShow i w ogóle recenzje cacy. Będąc w salonie po odsłuchaniu chyba z 5 kolumn poprosiłem o te Electrino. Łoo matko - brzmienie idealnie pasuje do tytułu wątku. Koc, misiek, muł, audio w polonezie lepiej chyba grało. Każde kolumny, które słuchałem coś tam miały w sobie i uważam, że mniej lub bardziej rozgarnięty klient będzie z nich zadowolony, ale nie te STX. No zupełnie bez życia były.

P.S.

Co tu się dzieje, magia weekendu?

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie już idę spać. 

Ale jeszcze coś powiem. Sarkastycznie sam do siebie. 

Najgorszą decyzją w moim audio  hobby było pozbycie się Plinius SB 301 MK2. 

Nigdy sobie tego nie wybaczę.

 

Nie pamiętam jakie były najgorsze sprzęty w moim życiu ale pamietyam te najlepsze, czego i Wam życzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra sprawa, że kolejny mój temat poszedł w jakimś dziwnym kierunku nie na temat. 

 

Słuchałem wczoraj monitor audio silver 500 7g.

Nie do końca pasują one do najgorszych zestawów ale oczekiwałem czegoś lepszego.

Mam wrażenie,  że większość nowych ,,budżetowych,, kolumn ma wspólną cechę. Są ,,przebasowione,, z tym, że instrumenty np. Kontrabas nie brzmi jak instrument tylko ,,mruczy,, w ten specyficzny sposób jak z taniego subwoofera. Myślę,  że obeznani wiedzą co mam na myśli. Podobnie bas brzmi z focali aria 948. Totalny brak rytmu.

Nie jest to kwestią akustyki czy jakiś innych podbarwień po prostu tak brzmią. 

Chyba to jest teraz taki trend projektowy.

Niewprawionemu słuchaczowi rzeczywiście taki przekaz może się bardziej podobać sam się z tym spotkałem wielokrotnie.

 

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Przykra sprawa, że kolejny mój temat poszedł w jakimś dziwnym kierunku nie na temat.

Wynika z tego że musisz dozować zakładanie tematów. Ledwo się zarejestrowałeś i mnóstwo tematów pozakładałeś...

I to takich dyskusjogennych :) ... klikalność spada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gienas napisał:

Wynika z tego że musisz dozować zakładanie tematów. Ledwo się zarejestrowałeś i mnóstwo tematów pozakładałeś...

I to takich dyskusjogennych :) ... klikalność spada?

Zakładam takie tematy jakie mnie interesują. Udzielam się również tylko w takich. Forum jest do dyskusji. W takim celu powstało. Nie ma ograniczenia co to tego parametru. 

Kieruje rozmowy na temat a nie do okoła. 

To że część ludzi nie potrafi ze sobą się kulturalnie komunikować to już sprawa tych ludzi a nie tematu. Na każde nawet najbardziej kontrowersyjne tematy można rozmawiać na temat i z szacunkiem do drugiej osoby.

Może i Pan podzieli się jakimś sprzętem co do tematu?

Edytowano przez Nie wszystko wiedzący
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

 

Mam wrażenie,  że większość nowych ,,budżetowych,, kolumn ma wspólną cechę. Są ,,przebasowione,, z tym, że instrumenty np. Kontrabas nie brzmi jak instrument tylko ,,mruczy,, w ten specyficzny sposób jak z taniego subwoofera. Myślę,  że obeznani wiedzą co mam na myśli. 

Wiem dokładnie co masz na myśli. Polecam posłuchać głośników szerokopasmowych. Nie mają krystalicznej góry ani niskiego basu ale dźwięk który generują ma to coś, jest spójny, nienachalny i można go słuchać godzinami bez zmęczenia. 

5 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nie wszystko wiedzący napisał:

Nie jest to kwestią akustyki czy jakiś innych podbarwień po prostu tak brzmią. 

Trafne spostrzeżenie. Zastanawia mnie czy br, ktore jednak dominuja obecnie w kolumnach, próbując wyciągnąć jak najwiecej z małych membran, są odpowiednio dobrze dostrojone? Bo jak by nie patrzeć w kolumnach bez "portów" raczej bas jest mniej intensywny, chociaż wyzszej jakosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Trafne spostrzeżenie. Zastanawia mnie czy br, ktore jednak dominuja obecnie w kolumnach, próbując wyciągnąć jak najwiecej z małych membran, są odpowiednio dobrze dostrojone? Bo jak by nie patrzeć w kolumnach bez "portów" raczej bas jest mniej intensywny, chociaż wyzszej jakosci.

Bazując na doświadczeniu to uważam, że to nie rodzaj zastosowanej obudowy gra tu kluczową rolę bo można zbudować świetne br jak i obudowy zamknięte czy tam inne bardziej egzotyczne obudowy. Kolumnę trzeba rozpatrywać przez gotową konstukcje.

Poszedłbym bardziej w kierunku trendów. Basem można najłatwiej zaimponować ,,zwykłemu,, słuchaczowi a takich jest przeważająca większość. Skoro to się sprzedaje to tak się tworzy budżetowe kolumny. Trend się nasila to coraz więcej takich konstrukcji powstaje. 

Czy znasz kogoś kto słucha muzyki z pominięciem korektorów barwy? Tzw. Słuchanie na Direct bo w moim przypadku tylko ja doceniam taki dźwięk. Albo jeszcze bardziej ,,ortodoksyjnie,, w trybie direct z użyciem dsp by dodatkowo zniwelowac podbarwienia wywołane rezonansami pomieszczenia? Czyli jeszcze ,,mniej,, basu?

Moi znajomi w większości podkręcają bas nawet i 8db. Kolumny na 0 już ,,przebasowione,  a tu jeszcze korekcja, mało tego czasami to i subwoofer wchodzi w grę.

To są trendy takie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...