Skocz do zawartości

B&W czy Focal? A może jeszcze coś innego?


Recov

Recommended Posts

Ja mam Audioquest Niagarę 1200 przede wszystkim dlatego, ze gdzieś musiałem wpiąć 6 urządzeń. Ma tzw gniazda wysokoprądowe z ograniczoną filtracją. Wpinam do jednego z nich Gryphona Atillę i jest ok, tak samo jak „prosto ze ściany”. Do tego mam tzw święty spokój.

Bardzo solidne urządzenie, przy czym technicznie to raczej listwa niż kondycjoner.

https://www.tophifi.pl/przewody/listwy-i-kondycjonery/audioquest-niagara-1200.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI7veN5uzjggMV2UBBAh0Rsw6SEAQYASABEgKpm_D_BwE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, majkel74 napisał:

Ja mam Audioquest Niagarę 1200 przede wszystkim dlatego, ze gdzieś musiałem wpiąć 6 urządzeń. Ma tzw gniazda wysokoprądowe z ograniczoną filtracją. Wpinam do jednego z nich Gryphona Atillę i jest ok, tak samo jak „prosto ze ściany”. Do tego mam tzw święty spokój.

Bardzo solidne urządzenie, przy czym technicznie to raczej listwa niż kondycjoner.

https://www.tophifi.pl/przewody/listwy-i-kondycjonery/audioquest-niagara-1200.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMI7veN5uzjggMV2UBBAh0Rsw6SEAQYASABEgKpm_D_BwE

Michał, mam tę samą Niagarę 1200. Wpiąłem do niej daka i transport CD, natomiast moja Norma gra mi jednak lepiej podpięta do gniazda w ścianie. A przynajmniej tak mi się wydaje. :)

Ta nasza Niagara to raczej poziom podstawowy. Tutaj kolega @Recov ma sprzęt z b wysokiej półki i chyba warto, żeby przed zakupem sprawdził kilka innych opcji. Nie chcę rzucać nazw, które znam tylko z opinii kolegów. Może wypowie się Jacek - @DiBatonio.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał S napisał:

Michał, mam tę samą Niagarę 1200. Wpiąłem do niej daka i transport CD, natomiast moja Norma gra mi jednak lepiej podpięta do gniazda w ścianie. A przynajmniej tak mi się wydaje. :)

Ta nasza Niagara to raczej poziom podstawowy. 

No ja tego smoka o symbolu 333 tez bym wpinał prosto do ściany, żeby nic go nie hamowało ;). A do źródeł i przetworników mysle ze ta mała Niagara będzie ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtop. 
Michael Fremer. Znacie, wiecie. Ten od winyli. Na YouTube filmik w którym opowiada o swoim systemie min. o sieci kablowej, energetycznej jaką położył, podciągnął do chaty. Nie uwierzycie. To trzeba kilka razy zobaczyć. Oczywiście miliony w klamotach, gramofonach, wzmakach itp

A potem zerknijcie na pokój odsłuchowy. No zabrakło mu kasy na ważne sprawy. Choć już sam zaczynam wątpić o co kaman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel74 napisał:

No ja tego smoka o symbolu 333 tez bym wpinał prosto do ściany, żeby nic go nie hamowało ;). A

A wiecie, że z tym wpinaniem do ściany to mit?

Enerr robi też listwy, jedną mają topową za ok 12tys 😄

Użytkownicy twierdzą, że wzmak, końcówkami i to takie z pułapu Gryphona, Accu i innych Esotericów, grają lepiej z listwy niż że ściany. 

Jak ktoś ma dobrą instalacje w domku, a jeszcze taka eydzielona, to O.K. Ale jak ktoś mieszka w blokowisku z setkami mieszkań wokół siebie, to ma syfon w gniazdkach i tyle.

4 godziny temu, majkel74 napisał:

Ja mam Audioquest Niagarę 1200 przede wszystkim dlatego, ze gdzieś musiałem wpiąć 6 urządzeń. Ma tzw gniazda wysokoprądowe z ograniczoną filtracją. Wpinam do jednego z nich Gryphona Atillę i jest ok, tak samo jak „prosto ze ściany”. Do tego mam tzw święty spokój.

Jak się sprawdza, to czemu nie.

Mój znajomy (muzyk bebniarz) miał tę Niagarę iwiele innych, zawsze coś equalizowały, albo kasztaniły, dopiero jak zanabył kondycjoner Isol 8 minisub Axis , to ten zostawił. 

Podziękował i zachwyca się muzyką każdego dnia.

😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał S napisał:

Tradycyjnie do kondycjonera czy listwy wpina się źródła. Wzmacniacz  - zwykle najlepiej wprost do gniazdka. Przynajmniej ja tak robię i tak poleca większość salonów. :)

Szkoda ze nie ze wzmacniacz musi byc w czerwonej obudowie a DAC pod katem 60 stopni do najblizszego okna. Tez zacne i przydatne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz właśnie wraca z Włoch po wymianie elementów, które uległy zniszczeniu z powodu przepięcia (podobno, choć ja nie zauważyłem by jakieś nastąpiło).

W tej chwili wzmacniacz zastępczy i całość sprzętu mam podłączone do UPS'a online żeby mi żaden serwis w razie czego nie zarzucił, że znowu jakieś przepięcie było. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Chmarski napisał:

W tej chwili wzmacniacz zastępczy i całość sprzętu mam podłączone do UPS'a online żeby mi żaden serwis w razie czego nie zarzucił, że znowu jakieś przepięcie było. 

Myślisz, że coś da taki UPS, jak pójdzie "pik" w sieci energetycznej, albo od jakiegoś wyładowania? 

Nie sądzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Myślisz, że coś da taki UPS, jak pójdzie "pik" w sieci energetycznej, albo od jakiegoś wyładowania? 

Nie sądzę. 

UPS online nie ma prawa niczego przepuścić. 

Wchodzący do niego prąd jest prostowany, a potem jego wewnętrzny falownik wypuszcza właściwą już śliczną sinusoidę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Jak już jesteśmy przy tak optymistycznym nastroju, to żadna listwa z zabezpieczeniem przepięciowym też powinna zareagować, a tak niestety nie jest.

Wiem, bo teoretycznie u mnie nie zadziała. Bezpiecznik we wzmacniaczu też nie pomógł bo przeżył, a dalsze elementy nie.

Przy UPS Online sprzęt do niego podłączony nie ma żadnego kontaktu z tym co się dzieje w sieci energetycznej. 

image.png.08350465c01dc74658333cbad5752025.png

To przerywaną linią to tryb bypass, którego się używa gdy trzeba wymienić albo dołożyć dodatkowe baterie w UPS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chmarski napisał:

Wiem, bo teoretycznie u mnie nie zadziała. Bezpiecznik we wzmacniaczu też nie pomógł bo przeżył, a dalsze elementy nie.

Przy UPS Online sprzęt do niego podłączony nie ma żadnego kontaktu z tym co się dzieje w sieci energetycznej. 

image.png.08350465c01dc74658333cbad5752025.png

To przerywaną linią to tryb bypass, którego się używa gdy trzeba wymienić albo dołożyć dodatkowe baterie w UPS.

Rozumiem takie rozwiązania,  podejrzewam, że borykasz się z problemami związanymi z fotowoltaiką zwłaszcza, gdzie w sąsiedztwie też taka istnieje.

Chyba, że się mylę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

Rozumiem takie rozwiązania,  podejrzewam, że borykasz się z problemami związanymi z fotowoltaiką zwłaszcza, gdzie w sąsiedztwie też taka istnieje.

 

Jeśli coś mi uwaliło wzmacniacz od zewnątrz to musiało być coś w sieci i podejrzewam właśnie fotowoltaikę sąsiedzką.

Żadnej burzy nie było, ja niczego nie podłączałem. Sprzęt grał i nagle bezpiecznik w skrzynce wywaliło. Bezpiecznik wzmacniacza przeżył, listwa przeżyła, wszystko inne też.

Dlatego wzmacniacz pojechał do producenta, który analizował sytuację przez dwa tygodnie czy nie ma jakiegoś błędu w budowie wewnętrznej, i czy przypadkiem w środku wzmacniacza się to nie zaczęło. Problem na tyle ich zaintrygował, że poprosili polski serwis o przesłanie do nich do tej analizy.

Dlatego odpuściłem wszelkie listwy, kondycjonery itp. i od razu uderzyłem w tego UPSa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć

Przybywam z wieściami 🙂

Po miesiącach oczekiwań pojawił się u mnie nowy sprzęt. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami zagościł u mnie na dobre Gryphon Diablo 333. Do tego NAIM NSS 333 jako odtwarzacz sieciowy. Zdecydowałem się również na zasilacz Isotec Aquarius V5. Do tego nowe okablowanie Audioquesta. Wszystko to na gustownym stoliku od  Rogoza.

Zestaw po prostu rozwala system i słucham z niedowierzaniem tych wszystkich znanych mi utworów, które odkrywam znów na nowo. Fantastyczna przestrzeń, zdefiniowanie dźwięków, umiejscowienie ich na scenie. Wokale przesunęły się odrobinę do przodu i są bardziej subtelne. Jestem zachwycony. Tym, którzy pamiętają moje poszukiwania "piękniejszego dźwięku" chciałbym powiedziec, że właśnie owo "piękno" znalazłem 🙂

Jeszcze mi została kwestia preampa do gramofonu. Tu niestety przewieziony  "budżetowy" Phono-box Pro-Ject-a nie daje rady i ewidentnie muszę to zmienić na coś innego, bo wiem że moj Marantz z wkładką Sumiko potrafi grać pięknie.

Jest pewna ciekawostka, w sumie główny powód dla którego piszę ten post. Zestaw zaczął grać pięknie gdzieś po tygodniu dopiero. Do tej pory z dużym sceptycyzmem podchodziłem do owego "wygrzewania" sprzętu, traktując to jako bajki z mchu i paproci opowiadane przez oszołomów-pasjonatów. Zwracam honor 🙂 Po włączeniu nówki miałem wrażenie że coś jest nie tak. Że sztywno, że mgła. Zrzucałem to na karb NAIM-a, którego nie słuchałem wcześniej. Jacek który mi to wszystko przywiózł powiedział "Ani mi się waż to zwracać, wyłączać i marudzić. Wyjeżdżam na urlop a ty z tym siedź tydzień minimum i słuchaj. Nie chcę od Ciebie żadnych wieści przed upływem tygodnia". I skubany miał rację. Po ok 200h godzin grania (lub po prostu niewyłączania) mgła opadła i szczękę zbieram z podłogi do dziś. Tak więc od teraz każdemu mogę potwierdzić, że "wygrzewanie" nowego sprzętu  to nie mit i naprawdę warto być cierpliwym.

Pozdrawiam Was

Recov

IMG_3775.jpg

IMG_3790.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AudioTube napisał:

Czy wygrzewanie już się dokonało, czy jeszcze trwa?

Czy kolumny mają kółeczka? Jak je odstawiasz z tych rogów?

Co tam jest na ścianie za kolumnami? To takie podświetlone, na całej wysokości.

Gratuluję nowych klocków.

Heheh grzecznie i w sedno ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AudioTube napisał:

Czy wygrzewanie już się dokonało, czy jeszcze trwa?

 

Czy kolumny mają kółeczka? Jak je odstawiasz z tych rogów?

 

Co tam jest na ścianie za kolumnami? To takie podświetlone, na całej wysokości.



Gratuluję nowych klocków.

Nie wiem czy wygrzewanie już się dokonało całkowicie 🙂 Po prostu nie wyłączam, więc pewno trwa.

Tak, podstawa BW803 jest podnoszona i opuszczana i ma kółeczka, które pozwalają wyjechac kolumnami. W sumie fajny system przy tej masie.

A pytania o ścianę i podświetlenie nie rozumiem. No taka konstrukcja z LED-ami, ha ha 🙂 Nie znam się. Ale nie, nie jest to wygłuszenie czy jakakolwiek aranżacja akustyczna. Ta mnie ewentulanie jeszcze czeka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Doceniam, że odpowiedziałeś. Kółeczka mają  kolumny i u mnie. No nie wiem, jakbyśmy zatem je inaczej targali na „dobre” miejsca. 
 

Mam prośbę. Gdybyś zaczął działać z obniżeniem pogłosu, ewentualnie walką z rezonansami własnymi, to załóż wątek w akustyka dział. On nie zginie, a może choć jeden kolega coś dla siebie cennego tam znajdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Dzięki. Doceniam, że odpowiedziałeś. Kółeczka mają  kolumny i u mnie. No nie wiem, jakbyśmy zatem je inaczej targali na „dobre” miejsca. 
 

Mam prośbę. Gdybyś zaczął działać z obniżeniem pogłosu, ewentualnie walką z rezonansami własnymi, to załóż wątek w akustyka dział. On nie zginie, a może choć jeden kolega coś dla siebie cennego tam znajdzie.

Trochę się obawiam zakładać kolejne wątki i zadawać pytania 🙂 Trochę swojego przeszedłem tutaj, włącznie z podejrzeniami o "eksperyment socjologiczny" 🙂 Przeczytałem jeszcze raz caly ten wątek i doszedłem do wniosku, że niektórzy nie wierzyli że ja faktycznie chcę zmienić sprzęt na inny 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o „akustykę”, to liczę, że zlecisz to prof. 
Podzielisz się szczegółami. Jakie materiały, technologie itp

A tymi podejrzeniami to tam wiesz, nie wziąłeś za nie odpowiedzialności. Jednym uchem… 
W akustykę się bawimy , ponieważ mamy ściany, sufity, podłogi. One przeszkadzają. Ale można je oszukać. Każdy z nas, mniej lub więcej chciałby tutaj poprawić. Nie tylko dla lepszego brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AudioTube napisał:

Jeśli chodzi o „akustykę”, to liczę, że zlecisz to prof. 
Podzielisz się szczegółami. Jakie materiały, technologie itp

A tymi podejrzeniami to tam wiesz, nie wziąłeś za nie odpowiedzialności. Jednym uchem… 
W akustykę się bawimy , ponieważ mamy ściany, sufity, podłogi. One przeszkadzają. Ale można je oszukać. Każdy z nas, mniej lub więcej chciałby tutaj poprawić. Nie tylko dla lepszego brzmienia.

Wiesz, przy tej zabawie w akustykę trzeba wziąć też pod uwage wskaźnik WAF. Czyli Wife Acceptance Factor 🙂 Moja nie na wszystko się zgodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...