Skocz do zawartości

B&W czy Focal? A może jeszcze coś innego?


Recov

Recommended Posts

9 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Dopisałem bym Mcintosha który często jest łączony z Bowersem albo dzielonego Moon

Spoko, może autorowi tematu przypadnie coś do gustu:

EMM Labs

MSB Technology

Jeszcze by się kilka znalazło, aczkolwiek już wystarczy.

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jutro, sprawdzimy z czystej ciekawości, czy te kolumny znajdują się w bazie Devialeta, do konfiguracji SAM. Może to być wartość dodana, do późniejszych odsłuchów.

Mam prośbę do Was odnośnie tego wzmacniacza.

Czy możecie stworzyć listę kolumn, które znajdują się w bazie do konfiguracji SAM?

Mnie interesują następujące marki kolumn:

MAGICO

BOENICKE

Warto by stworzyć nowy temat, aby tutaj autorowi nie zaśmiecać wątku.

Dziękuję i Pozdrawiam,

Rafał

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alden1224 napisał:

Również jestem za sprawdzeniem Mcintosha najlepiej dzielonego. Raz miałem okazje posłuchać takiego duetu i jest ogromny efekt wow w tym jak gra. Nie słuchałem nigdy devailet wiec trudno mi odnieść ale warto sprawdzić 

Rozważam sprawdzenie, ale potrzebowałbym konkretnej referencji i modelu. Devialety, może mało znane i wyglądające jak wagi łazienkowe 🙂 , ale naprawdę dają radę, szczególnie w wersji Dual Mono. U mnie jest jeszcze jedna istotna kwestia. Nie słucham GŁOSNO muzyki. Raczej cicho. Zależy mi na tym, aby zestaw przy niskim poziomie dźwięku potrafił jednak charakteryzować się czystym i dynamicznym odsłuchem. W moim przypadku osiągnąłem to właśnie dokładając drugiego Devialeta i budując zestaw Dual Mono, czyli zwiększając moc dwukrotnie na kanał. Podobnego czegoś oczekiwałbym od nowego zestawu.

 

Tu na zdjęciu dwie wagi łazienkowe z moimi kotami 🙂 Uwielbiają na nich siedzieć, bo grzeją się mam wrażenie do 60st.

 

IMG_7650.jpg

IMG_8572.jpg

1 godzinę temu, MMarek napisał:

Gdyby B&W 803D4 nie były białe, a Ty byś zmienił na inne, byłbym poważnym kupcem aby je odkupić.

No ale są białe i nic z tym nie zrobię 🙂 Czarne wyglądały w moim małym salonie zbyt przytłaczająco.

Oczywiście jesli wybiorę nowy zestaw, te 803D4 bedą na sprzedaż. Zapewne w dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

Może podsumuję to co się do tej pory od Was dowiedziałem. W sumie niewiele tego i liczyłem na więcej konkretów (w sensie konkretne propozycje zestawów)

Dowiedziałem się że:

1. Oczywiście mam złe ustawienie sprzętu i akustykę

2. Powinienem wykuć ścianę 🙂albo zbudować nowy dom.

3. Powinienem wiedzieć jakie mam opóźnienia, wydajności prądowe, przesłuchy itd i jak tego nie wiem to słabo.

4. Powinienem sie zastanowić czego tak naprawdę chcę i co to znaczy "piękniej"

5. Powinienem przestać wydziwiać (takie mam subiektywne odczucie z niektórych wpisów)

6. Dowiedziałem sie szeregu nazw marek topowych producentów sprzętu Hi-End, bez refleksji i bez żadnych konkretnych propozycji. Trochę to na zasadzie: Producentami sportowych aut są Lamborghini, Pagani, Lotus, McLaren, Ferrari i słyszałem że Lambo jeździ świetnie. 

 

Z konkretów przydatnych dla mnie usłyszałem:

1. Focal Sopra 2 jako dobra alternatywa do moich B&W, na pewno udam się na odsłuch

2. Elektronika - Naim NAP 250 w połączeniu z NSC 222 – warte odsłuchania, dziękuję za sugestię, choć tu obawiam się małej mocy, ale może producent ma coś mocniejszego.

3. Konkretna propozycja i sugestia kolumn Perlisten S5t z linkiem do testów (dziękuję)

4. Sugestia kolumn PMC MB2SE – oglądałem, ciekawa konstrukcja

5. Sugestia kolumn AWTC SCM100S – dziękuję, ale wzorniczo bardzo mi nie odpowiadają i choćby grały zjawiskowo nie kupię ich.

 

To tyle? Czy jeszcze może jakieś ciekawe sugestie? A może ktoś zna jakiś sensowny salon audio, w którym mi pomogą? Oprócz oczywiście Top-HiFi, z którym mam już kontakt i czekam na jakąś propozycję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Recov napisał:

To tyle? Czy jeszcze może jakieś ciekawe sugestie?

Witaj znowu. Odespałem, dobrze się czuję😊, pozwolę sobie na sugestię. Jeśli nie dla Ciebie, to może dla kolegów.

To cytat z pewnego bloga.

”…Droga do tego, żeby usłyszeć więcej prowadzi przez poprawienie warunków odsłuchu. Najprostsza i najszybsza polega na użyciu słuchawek. Natomiast poprawienie akustyki pomieszczenia odsłuchowego polega także na tym, że stanie się ono cichsze. Hałas także maskuje. A kiedy będzie go mniej, to pojawią się te nowe detale, których wcześniej nie było słychać…”

Poszedłem także tą drogą. I mam „piękniej”.  Mam wątpliwości, czy można tak dużo zyskać na innej właśnie drodze. 


Gratuluję zestawu. 
Zdjęcia na których widzę dwóch osobników wygrzewających się na wzmocnieniu bardzo mnie dobrze usposobiły. Tak fajnie mi się zrobiło. Dzięki.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, AudioTube napisał:

Witaj znowu. Odespałem, dobrze się czuję😊, pozwolę sobie na sugestię. Jeśli nie dla Ciebie, to może dla kolegów.

To cytat z pewnego bloga.

”…Droga do tego, żeby usłyszeć więcej prowadzi przez poprawienie warunków odsłuchu. Najprostsza i najszybsza polega na użyciu słuchawek. Natomiast poprawienie akustyki pomieszczenia odsłuchowego polega także na tym, że stanie się ono cichsze. Hałas także maskuje. A kiedy będzie go mniej, to pojawią się te nowe detale, których wcześniej nie było słychać…”

Poszedłem także tą drogą. I mam „piękniej”.  Mam wątpliwości, czy można tak dużo zyskać na innej właśnie drodze. 


Gratuluję zestawu. 
Zdjęcia na których widzę dwóch osobników wygrzewających się na wzmocnieniu bardzo mnie dobrze usposobiły. Tak fajnie mi się zrobiło. Dzięki.


 

Wiedziałem ze koty spodobają się najbardziej 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AudioTube napisał:

Witaj znowu. Odespałem, dobrze się czuję😊, pozwolę sobie na sugestię. Jeśli nie dla Ciebie, to może dla kolegów.

To cytat z pewnego bloga.

”…Droga do tego, żeby usłyszeć więcej prowadzi przez poprawienie warunków odsłuchu. Najprostsza i najszybsza polega na użyciu słuchawek. Natomiast poprawienie akustyki pomieszczenia odsłuchowego polega także na tym, że stanie się ono cichsze. Hałas także maskuje. A kiedy będzie go mniej, to pojawią się te nowe detale, których wcześniej nie było słychać…”

Poszedłem także tą drogą. I mam „piękniej”.  Mam wątpliwości, czy można tak dużo zyskać na innej właśnie drodze. 


Gratuluję zestawu. 
Zdjęcia na których widzę dwóch osobników wygrzewających się na wzmocnieniu bardzo mnie dobrze usposobiły. Tak fajnie mi się zrobiło. Dzięki.


 

Zgadzam się z tym.

Dokładnie to jak wymiana sportowego auta na super sportowe auto. 

Na offroad -pojedzie jak mu trasa pozwoli. Pzdr 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KrólKiczu napisał:

Cześć. Czy autor wątku słucha muzyki, siedząc bokiem do kolumn, na jednej z kanap? 

Pozdrawiam 

Spieszę z informacja, ze autor wątku słucha muzyki z drugiej sofy, ustawionej na wprost zestawu. Zdjęcie jest z perspektywy słuchacza. 
Przykro mi, jeśli rozczarowałem łowcę sensacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Recov napisał:

Wiedziałem ze koty spodobają się najbardziej 😁

Zgadza się 👍 mieliśmy rosyjską, wybitnie inteligentny i zwinny kot, uwielbiała skakać mi po kolumnach... nigdy nic nie uszkodziła.

Co do reszty po co się wypowiadać, skoro i tak nie chcesz tego słuchać... 

Ładne wnętrze 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcinmarcin napisał:

 👍 Co do reszty po co się wypowiadać, skoro i tak nie chcesz tego słuchać...  👍

Marcin, a nie masz czasem wrażenia, że duża część osób ma w głowie ułożony jakiś plan a na forum wchodzą tylko po to, żeby inni poklepali po ramieniu i powiedzieli, że ten plan jest super? 

Wnetrze, zaiste przepiękne. W takim pomieszczeniu nawet przysłowiowa miniwieża sony grałaby mi wybornie. Domyślam się, że i ten zestaw może się podobać, bo raz - jest to już sprzęt z naprawdę wysokiej półki, więc nawet ustawiony "od niechcenia" ukaże cześć swoich walorów, a dwa - sam fakt posiadania czegoś ekskluzywnego, zapewne sprawia, że odbieramy taki system inaczej. 

Mi rodzi się w głowie kilka pytań. Czy jest w ogóle sens zmian, jeśli kolega @Recov nie ma zamiaru robić nic z ustawieniem? Czy autor wątku, poza Poznańskim Topem miał okazję słuchać jakiś przyzwoitych systemów, w dobrze zaadoptowanych pomieszczeniach? Jeśli odpowiedź na wyżej zadane pytania brzmi "nie", może warto np podjechać do kolegi @muzofan i posłuchać jak gra wysokiej jakości sprzęt w profesjonalnie przygotowanym pomieszczeniu i dopiero wówczas podejmować decyzje o ewentualnej zmianie sprzętu. 

I na koniec jeszcze jedna uwaga - drogi kolego @Recov, nie traktuj mojego komentarza jak i komentarzy innych kolegów jako ataku na Ciebie. Nie od dziś wiadomo, że podstawą w audio jest akustyka. Każdy kto jest bywalcem audio show mial okazję sie o tym przekonać. Można też boleśnie tego doświadczyć, odwiedzając cześć salonów Top Hi-Fi, w których akustyka, mówiąc delikatnie, kuleje. Rozumiem, że złapałeś bakcyla, i potrzeba zmian sprawia, że nie możesz usiedzieć na miejscu. Może jednak warto wziąć głęboki oddech, zastanowić się czy te zmiany są Ci naprawdę potrzebne a zaoszczędzone pieniądze wydać na kolejnego kotka, wyjazd na piękną wyspę albo ... na kolejkę whisky z nowymi znajomymi z forum na kolejnym warszawskim AVS, które nadchodzi wielkimi krokami 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KrólKiczu napisał:

Marcin, a nie masz czasem wrażenia, że duża część osób ma w głowie ułożony jakiś plan a na forum wchodzą tylko po to, żeby inni poklepali po ramieniu i powiedzieli, że ten plan jest super? 

Wnetrze, zaiste przepiękne. W takim pomieszczeniu nawet przysłowiowa miniwieża sony grałaby mi wybornie. Domyślam się, że i ten zestaw może się podobać, bo raz - jest to już sprzęt z naprawdę wysokiej półki, więc nawet ustawiony "od niechcenia" ukaże cześć swoich walorów, a dwa - sam fakt posiadania czegoś ekskluzywnego, zapewne sprawia, że odbieramy taki system inaczej. 

Mi rodzi się w głowie kilka pytań. Czy jest w ogóle sens zmian, jeśli kolega @Recov nie ma zamiaru robić nic z ustawieniem? Czy autor wątku, poza Poznańskim Topem miał okazję słuchać jakiś przyzwoitych systemów, w dobrze zaadoptowanych pomieszczeniach? Jeśli odpowiedź na wyżej zadane pytania brzmi "nie", może warto np podjechać do kolegi @muzofan i posłuchać jak gra wysokiej jakości sprzęt w profesjonalnie przygotowanym pomieszczeniu i dopiero wówczas podejmować decyzje o ewentualnej zmianie sprzętu. 

I na koniec jeszcze jedna uwaga - drogi kolego @Recov, nie traktuj mojego komentarza jak i komentarzy innych kolegów jako ataku na Ciebie. Nie od dziś wiadomo, że podstawą w audio jest akustyka. Każdy kto jest bywalcem audio show mial okazję sie o tym przekonać. Można też boleśnie tego doświadczyć, odwiedzając cześć salonów Top Hi-Fi, w których akustyka, mówiąc delikatnie, kuleje. Rozumiem, że złapałeś bakcyla, i potrzeba zmian sprawia, że nie możesz usiedzieć na miejscu. Może jednak warto wziąć głęboki oddech, zastanowić się czy te zmiany są Ci naprawdę potrzebne a zaoszczędzone pieniądze wydać na kolejnego kotka, wyjazd na piękną wyspę albo ... na kolejkę whisky z nowymi znajomymi z forum na kolejnym warszawskim AVS, które nadchodzi wielkimi krokami 😉

Bardzo rozsądny wpis. Dziękuje za niego. Odniosę się z ochota, trochę później ☺️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.09.2023 o 16:45, lysy napisał:

Spoko, może autorowi tematu przypadnie coś do gustu:

EMM Labs

MSB Technology

Jeszcze by się kilka znalazło, aczkolwiek już wystarczy.

Mam prośbę do Was odnośnie tego wzmacniacza.

Czy możecie stworzyć listę kolumn, które znajdują się w bazie do konfiguracji SAM?

Mnie interesują następujące marki kolumn:

MAGICO

BOENICKE

Warto by stworzyć nowy temat, aby tutaj autorowi nie zaśmiecać wątku.

Dziękuję i Pozdrawiam,

Rafał

Cześć,

W wolnej chwili podeślemy. Trochę się tych kolumn tam nazbierało. Ewentualnie poprosimy producenta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2023 o 08:39, KrólKiczu napisał:

Marcin, a nie masz czasem wrażenia, że duża część osób ma w głowie ułożony jakiś plan a na forum wchodzą tylko po to, żeby inni poklepali po ramieniu i powiedzieli, że ten plan jest super? 

Wnetrze, zaiste przepiękne. W takim pomieszczeniu nawet przysłowiowa miniwieża sony grałaby mi wybornie. Domyślam się, że i ten zestaw może się podobać, bo raz - jest to już sprzęt z naprawdę wysokiej półki, więc nawet ustawiony "od niechcenia" ukaże cześć swoich walorów, a dwa - sam fakt posiadania czegoś ekskluzywnego, zapewne sprawia, że odbieramy taki system inaczej. 

Mi rodzi się w głowie kilka pytań. Czy jest w ogóle sens zmian, jeśli kolega @Recov nie ma zamiaru robić nic z ustawieniem? Czy autor wątku, poza Poznańskim Topem miał okazję słuchać jakiś przyzwoitych systemów, w dobrze zaadoptowanych pomieszczeniach? Jeśli odpowiedź na wyżej zadane pytania brzmi "nie", może warto np podjechać do kolegi @muzofan i posłuchać jak gra wysokiej jakości sprzęt w profesjonalnie przygotowanym pomieszczeniu i dopiero wówczas podejmować decyzje o ewentualnej zmianie sprzętu. 

I na koniec jeszcze jedna uwaga - drogi kolego @Recov, nie traktuj mojego komentarza jak i komentarzy innych kolegów jako ataku na Ciebie. Nie od dziś wiadomo, że podstawą w audio jest akustyka. Każdy kto jest bywalcem audio show mial okazję sie o tym przekonać. Można też boleśnie tego doświadczyć, odwiedzając cześć salonów Top Hi-Fi, w których akustyka, mówiąc delikatnie, kuleje. Rozumiem, że złapałeś bakcyla, i potrzeba zmian sprawia, że nie możesz usiedzieć na miejscu. Może jednak warto wziąć głęboki oddech, zastanowić się czy te zmiany są Ci naprawdę potrzebne a zaoszczędzone pieniądze wydać na kolejnego kotka, wyjazd na piękną wyspę albo ... na kolejkę whisky z nowymi znajomymi z forum na kolejnym warszawskim AVS, które nadchodzi wielkimi krokami 😉

 

Dzień dobry.

Tak jak napisałem, z ochota odniosę się do tego wpisu. Nie traktuję go jako atak, jest napisany z klasą, poprawną polszczyzną, jest też wstępem do normalnej dyskusji, za co jestem wdzięczny. Podnosi kilka istotnych kwestii, które wymagają komentarza.

Ale zanim komentarz, dla lepszego zobrazowania sytuacji, podam pewną paralelę.

Wchodzi gość na forum motoryzacyjne. Jest tam zupełnie nowy, według niego potrzebuje konsultacji, więc tworzy post:

„Dzień dobry. Nie jestem rajdowcem, raczej amatorem, ale lubię szybką jazdę autem. Po prostu sprawia mi to przyjemność. W tej chwili jeżdżę usportowionym VW Golf GTI 8 o mocy 245KM. Jeździ świetnie w mojej ocenie, ale zastanawiam się, czy inne auto nie będzie jeździć świetniej. Może znajdzie się tu ktoś, kto podpowie jakiś inny model auta, który jeździ świetniej. Zależy mi żeby dobrze się trzymał w zakrętach i miał dobre przyśpieszenie. Nie może być też zbyt twardy”

Gość w miarę  precyzyjnie określił swoje zapytanie. Dostaje odpowiedzi typu:

1.      Stary, głupi jesteś, że jeździsz Golfem.

2.      Zwiększ ciśnienie w oponach, będzie lepiej trzymał się na zakrętach.

3.      Przemaluj na czerwono, czerwone są szybsze.

4.      Producentami samochodów sportowych są Ferrari, Lamborghini, Pagani, Lotus i McLaren. Żadnym nie jeździłem, ale słyszałem że Lambo jeździ świetnie.

5.      Na pewno masz źle ustawione zbieżności kół.

6.      Po co chcesz wydawać pieniądze na nowe auto? Dołóż magnetyzer i bulgulator i ten będzie jeździł pięknie.

7.      O jakie masz fajne wnętrze w tym Golfie.

8.      Nie wiem jaki masz budżet. Ale jeśli do 1mln, to proponuję Ci zainteresowanie się  Audi RS7, z silnikiem o mocy 600KM. Nie jest to typowo sportowe auto (czyli nie będzie zbyt twarde i narowiste), ale przyniesie Ci wrażeń zdecydowanie więcej niż Golf GTI. Sam mam takiego i jestem bardzo zadowolony. Jeśli zaś dysponujesz większym budżetem, to Lamborghini Huracan Performante będzie doskonałym wyborem. Miałem przyjemność nim jeździć i byłem zachwycony. W obu przypadkach zalecam wybrać się na jazdę testową, RS7 sam mogę ci użyczyć, a po Huracana udaj się do salonu w Katowicach.

 

Widzicie podobieństwa? Który wpis jest odpowiedzią na zapytanie gościa forum?

Tworząc swój post jasno określiłem oczekiwania. Poprosiłem o profesjonalne podejście i powstrzymanie się od wątków pobocznych. Założyłem bowiem (poniekąd słusznie), że zamiast odpowiadać konkretnie na postawione pytanie, część z Was będzie meandrować w stronę akustyki, pomieszczenia, ustawienia. Ja doskonale rozumiem jak to jest ważne. Naprawdę. Byłem na odsłuchach w kilku miejscach i wiem jak brzmi ten sam zestaw w słabym akustycznie miejscu, a jak w dobrym. Przyznaje Ci rację kolego odnośnie salonów Top-HiFi. Ten w Posnanii jest kompletnie beznadziejny i nadaje się do sprzedaży zestawów kina domowego, albo budżetowych kolumienek. Za to  na Woźnej ma już przygotowane sensowne pomieszczenie odsłuchowe i miałem tam przyjemność słuchać kilka zestawów. Również przygotowanie merytoryczne obsługi bywa różne.

Czy tworząc swój wpis miałem przygotowany plan? Poniekąd tak. Opierał się on na zapytaniu, czy INNY zestaw audio będzie grał lepiej w zastanych u mnie warunkach akustycznych i lokalizacyjnych. Dlaczego tak a nie inaczej? Ponieważ, jak już napisałem, nie jestem audiofilem, tylko entuzjastą dźwięku dobrej jakości. Nie stawiam jednak tej jakości ponad wszystko. Zestaw audio nie ma szans być u mnie pierwszorzędny, ma stanowić dopełnienie wykreowanego przeze mnie  i moją panią architekt wizerunku mojego salonu. Nie zburzę ścian, nie wstawię ekranów akustycznych. Mam wnętrze takie jakie mam, to co mogłem akustycznie zrobić już zrobiłem. Ustawienie kolumn w obrębie dostępnego miejsca przetestowanie optymalnie z kolegami z Top-HiFi. Przetestowane różne podstawki i kolce. Po prostu inaczej tego się nie da ustawić obecnie i koniec. Wymyśliliśmy już wszystko, co byłem w stanie zaakceptować pod kątem estetyki i feng shui 😊. Po cóż mi więc rady, że mam słabe ustawienie? Nic mi one nie dadzą i wiem, że nic z tym nie mam szans zrobić.

Odnosząc się do zadanych przez Ciebie pytań.

Czy jest sens zmian, jeśli nie mam zamiaru nic robić z ustawieniami? Właśnie nad tym się zastanawiałem i oczekiwałem odpowiedzi. Na przykład takiej, że nie ma sensu. Bo żaden z innych zestawów audio nie zabrzmi lepiej niż ten który mam obecnie, jeśli nie zrobię czegoś z pomieszczeniem. Albo że zmiana będzie tak subtelna, że jej nie usłyszę. Ale gdybym tak sobie odpowiedział dwa lata temu, byłoby to kłamstwem. Bo obecne kolumny B&W803 zabrzmiały o klasę lepiej niż B&W804, mimo tego nieszczęsnego pomieszczenia, które zostało takie samo. Nauczony doświadczeniem, że jednak sens jest, zadałem pytanie, które brzmiało, powtórzę „CZY INNY ZESTAW AUDIO MA SZANSĘ ZAGRAĆ PIĘKNIEJ”.

 

 

Kolejne mądrze postawione pytanie: Czy miałem szansę słuchać jakichś INNYCH przyzwoitych systemów. Otóż właśnie NIE MIAŁEM!. To jest całe clou mojego wpisu!. Ponieważ nie miałem szansy, oczekiwałem na odpowiedzi tych, którzy mieli szanse słuchać przyzwoitych systemów wyższej klasy, konkretnych zestawów i się tą swoją wiedzą podzielą!. Trafiłeś zaiste w sedno swoim pytaniem, szkoda że dopiero na koniec całej dyskusji 😊

 

Na koniec jeszcze jednak kwestia. Kolejnego szarego kotka już mam (mam dwie koteczki i kocurka), a z Mykonos właśnie wróciłem. Na whisky ze znajomymi mam oddzielny budżet 😊 Mam nadzieję, że wiesz co chcę tym przekazać.

 

Jeśli chodzi o to whisky… To z wielką przyjemnością spotkam się z kimś sensownym i wymienię poglądy, przy szklance whisky. Naprawdę 😊 Nie wiem co prawda co to jest „warszawskie AVS”, na którym pije się whisky, ale jeśli ktoś będzie chciał się ze mną spotkać, jestem gotów wsiąść w auto i pojechać 😊

Pozdrawiam

 

21 godzin temu, marcinmarcin napisał:

@Recovprzetestuj też coś innego niż Spotify. Playlisty można bardzo łatwo przenieść, a może to być wąskie gardło. U mnie grało zwyczajnie źle, u siostry przez Apple TV w miarę znośnie. 

Testowalem Tidal-a, w tym Tidal HiFi, oraz rożne metody strumieniowania ze smartfona. Nie słyszałem istotnej różnicy miedzy Spotify, dlatego zostałem przy tym co mam. Szczególnie ze Devialet ma wbudowany Spotify i w związku z tym jest to bardziej natywne. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...