Skocz do zawartości

Heco Revolution 9...coś więcej


pablo11

Recommended Posts

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo kolego,lecz troszkę za dużo zachodu,brak czasu itd., właśnie rozmawiałem z panem z S4HOME i powiedział,że dystrybutor nie wie kiedy będą mogą być nawet za miesiąc mogą za pół roku,nie znają daty,to tak jakoś dziwnie działa,że czym bardziej pod górkę z dostępem tym bardziej chciałoby się je sprawdzić,ale widzę,że trzeba będzie wziąć pod uwagę jakieś inne paczki,tylko jakie,może coś koledzy podpowiedzą ? Z przetwornikami 8' calowymi raczej to takie minimum, myślę,że fizyka to fizyka.Jeszcze raz powtórzę czego szukam w odróżnieniu od Arii 936, którą miałem:

-bardziej potężne brzmienie

-niewycofana średnica ( dobry wokal)

-dobre podstawa basową

-niezbyt męcząca góra do dłuższych odsłuchów 

Max 14 tys.

???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto się poświęcić, by pózniej banan nam nie znikał z twarzy, tym bardziej ,że te kolumny wychodzą dużo taniej, nawet z podróżą po nie, niż byś miał kupować w sklepie.

Te ostatnie to już naprawdę wysoka półka,to poprzednik modelu La Diva.Myślę, że właściciel jeszcze ze 200 euro mógł by zjechać z ceny , bo już pół roku są wystawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pablo11 napisał:

Dziękuję bardzo kolego,lecz troszkę za dużo zachodu,brak czasu itd., właśnie rozmawiałem z panem z S4HOME i powiedział,że dystrybutor nie wie kiedy będą mogą być nawet za miesiąc mogą za pół roku,nie znają daty,to tak jakoś dziwnie działa,że czym bardziej pod górkę z dostępem tym bardziej chciałoby się je sprawdzić,ale widzę,że trzeba będzie wziąć pod uwagę jakieś inne paczki,tylko jakie,może coś koledzy podpowiedzą ? Z przetwornikami 8' calowymi raczej to takie minimum, myślę,że fizyka to fizyka.Jeszcze raz powtórzę czego szukam w odróżnieniu od Arii 936, którą miałem:

-bardziej potężne brzmienie

-niewycofana średnica ( dobry wokal)

-dobre podstawa basową

-niezbyt męcząca góra do dłuższych odsłuchów 

Max 14 tys.

???

24 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

 

Dziękuję kolego za linki,ale ja jeszcze ich nie odsłuchiwałem nawet,a do Gebelsów,średnio chciałoby mi się po kolumny lecieć,chyba,że po jakieś Infiniti Kappa 8.2 ,albo coś w tym stylu,mimo wszystko dziwne ,że nie ma tych Heco celan 9-tek używanych w ogłoszeniach, muszę rozszerzyć o jakieś inne paczki swoje poszukiwania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, pablo11 napisał:

A czy skoro ich nie ma,bo ponoć produkują już tylko czarne celan  9-tki to nie ma nic w zamian z tej linii, jakiegoś następcy tego modelu ? Dziwną politykę ma ta firma doprawdy ?

te Celany 9 i te statement masz w pięknym wybarwieniu, plus maksimum 1500zł transport jeśli jesteś ze śląska lub zachodniej Polski,to w sumie za 10000zł masz świetne kolumny.

Gdyby nie były za duże do mojego pomieszczenia, to sprzedał bym swoje kolumny i szybko jechał po te Heco.

 

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Gdyby nie były za duże do mojego pomieszczenia, to sprzedał bym swoje kolumny i szybko jechał po te Heco.

 Skąd taka brawurowa myśl? Słuchałeś tych Heco? Tak Cie urzekły? Przecież Twoje Cantony są od nich droższe, czyli są zasadniczo z wyższej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pablo11 napisał:

Wzmacniacz mam do wymiany w niedalekiej przyszłości,ale ciekaw jestem czy jak odsłucham 7-ki i powiedzmy,że przypasują barwą itd. to czy zamawiając u Was 9-ki jest szansa je dostać?

Wszystko zależy od dystrybutora, ale jak już zdążyłeś się zorientować, to może być z tym problem :/ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego,że kusisz i masz pewnie dużo racji ,ale w sobotę będę miał na odsłuch w domu heco revolution 7-ki,żeby w ogóle poznać to brzmienie i dopiero gdy będę pewny tego dźwięku,a nie będą mieć 9-tek nowych w sklepie (tzn.dystrybutor nie będzie miał w najbliższym czasie ) z którego wypożyczam ( ponieważ chcę być lojalny dla nich i wolałbym nowe), wówczas pomyślę nad Twoją opcją ,ale bardzo dziękuję Ci za te linki . Myślę jeszcze nad jakąś alternatywą,ale po tym odsłuchu będzie trzeba jeszcze trochę posłuchać innych ,żeby móc z większą wiedzą podchodzić do tematu.Znając samego siebie, gdyby spodobało mi się ich granie to wolałbym już nie porównywać do innych ,a rozkoszować się muzyką,ponieważ zawsze jest gdzieś coś lepszego,a jednak szkoda czasu na doszukiwanie się niuansów,lepiej poświęcić ten czas na rozkosz jaką jest rozpływanie się w nutach.

Q21 w piątek mam od Was wypożyczyć na weekend te kolumny, jeśli się nie spodobają będę umawiał się u Was na odsłuchy,a jeśli będą ok. ,to poczekam cierpliwie i może będziecie je mieć w niedługim czasie,ale najpierw muszę sprawdzić jak brzmią,a potem się zobaczy,na pewno gdybym miał je kupować to w pierwszeństwie od Was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kraft napisał:

 Skąd taka brawurowa myśl? Słuchałeś tych Heco? Tak Cie urzekły? Przecież Twoje Cantony są od nich droższe, czyli są zasadniczo z wyższej półki.

Droższe może w Polsce ,w Niemczech jest odwrotnie. Cantony częsciej kupisz w promocjach i w sumie wyjdzie ci taniej.Na idealo.de wyszukujesz sobie to co cię interesuje i ustawiasz budzik cenowy,czyli ile byś był w stanie zapłacić czy to za wzmaka czy za sztukę kolumn.Jeśli cena zostanie osiągnięta,natychmiast dostajesz o tym maila.Możesz wejść do sklepu i po tej cenie kupić.Ja tak kupiłem te Cantony, czaiłem się na nie lub Elac Vela 407, ale one na promocjach pokazały się dopiero pózniej.One normalnie wtedy stały 2100euro za sztukę,ustawiłem budzik cenowy na 1200 za sztukę i kupiłem je za w sumie 2360 euro za parę.Za wysyłkę nic nie płaciłem, bo mam tam wynajmowane mieszkanie i mi je tam przesłali, a do Warszawy przywiozłem je autem.

Jak już kupiłem Cantony to widziałem filmik bardzo profesjonalnie nagrany z super mikrofonów ,własnie z porównania Cantonów Reference7k(ciut większych niż moje) i Heco Statement .Odsłuchiwałem to na słuchawkach(zresztą dość dobrych w połączeniu ze wzmacniaczem) i było słychać odmienny sposób grania. Heco grało bardziej ciepło muzykalnie niż Cantony, które miałem już wtedy zakupione ale stały jeszcze w kartonach.Cantony grają bardzo szczegółowo,analitycznie, ale nie są przy tym męczące, ale tego ciepełka w nich brakuje. Jak już pisałem parokrotnie w innych tematach, dzięki temu że mój Arcam sa30 ma kalibracje Dirac, mogłem zrobić poprzez ustawienie odpowiedniej krzywej(w tym wypadku podbicie środkowego pasma), aby to co mi nie pasowało zmienić w odpowiedni sposób.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na marginesie,nie wiem koledzy jak to jest ,ale w życiu miałem jakiś gramofon z głośnikami unitry taki zestaw budżetowy za komuny,magnetofon grundig,potem jeszcze że trzy jakieś wieże,potem jakieś kino domowe z marketu,jeszcze że dwie pary kolumn i przenigdy nie przyszła mi myśl,żeby coś zmieniać,nawet jak rodzice mięli jakiś patefon na działce to zawsze miałem gęsią skórkę na rękach jak leciał "mój kawałek",a dziś ,żeby uzyskać ten efekt trzeba wydać kilka wypłat i o co tu chodzi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pablo11 napisał:

Troszkę na marginesie,nie wiem koledzy jak to jest ,ale w życiu miałem jakiś gramofon z głośnikami unitry taki zestaw budżetowy za komuny,magnetofon grundig,potem jeszcze że trzy jakieś wieże,potem jakieś kino domowe z marketu,jeszcze że dwie pary kolumn i przenigdy nie przyszła mi myśl,żeby coś zmieniać,nawet jak rodzice mięli jakiś patefon na działce to zawsze miałem gęsią skórkę na rękach jak leciał "mój kawałek",a dziś ,żeby uzyskać ten efekt trzeba wydać kilka wypłat i o co tu chodzi ?

Wiesz wtedy inaczej do tego podchodziłeś, nie wiele mogłeś zmienić czy kupić lepszy sprzęt.

Teraz jak puścisz na dobrym sprzęcie ulubioną muzę i słyszysz te szczególy ,o których nawet nie wiedziałeś, że są w tych nagraniach,a dzwięk pięknie się rozchodzi i możesz zlokalizować, gdzie są instrumenty to dopiero ma się gęsią skorkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chmarski napisał:

@pablo11 kiedyś czteroosobowa rodzina pakowała się do malucha i jechała na wczasy do Jugosławii. Dało się? Dało.

Czy w dzisiejszych czasach by to powtórzyli, czy może jednak rozejrzeli się za innymi możliwościami?

 

Z pewnością masz rację to kwestia możliwości noni świadomości czegoś lepszego.

Koledzy czy uważacie,że w tym metrażu tych moich 43 m² da radę bas z kolumn z wooferami 8 calowymi,bez podpierania się subem,czy raczej nie jest to możliwe ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w większej przestrzeni dają radę 7".  Tylko to inne kolumny, z inną konstrukcją basu i wymagają mocnego wzmacniacza. 

No i pomieszczenie inne.

Musisz sprawdzić osobiście. Szanse spore są. Pytanie tylko czy taki bas będzie Ci pasował?

Edytowano przez Chmarski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest to co napisałeś kolego,ja raczej oczekuję basu takiego jakbym to określił ze smakiem i akuratnego,to znaczy mam svs SB 2000 pro,ale używam go delikatnie ustawiam tak do 60hz i na -15 db wtedy jest spokojny i wysmakowany przynajmniej u mnie,ale ogólnie wolałbym ,żeby to kolumny były podmiotem jeśli chodzi o bas.

A jakie to kolumny kolego Chmarski jeśli można wiedzieć i jaki metraż ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze taki szczegół z basem,choć mogę się mylić,że gdy bas jest w utworze taki syntetyczny np.jak u Depeche Mode to dobrze brzmi z suba,ale do takich naturalnych i do tego jakichś średnich realizacji metalowych czy rockowych,a już tym bardziej starszych to sub w ogóle mi nie pasuje,no poza jeszcze jakimiś transowymi łupankami bo wtedy jest cacy,ale to tylko moja subiektywna opinia 

O Quadralach słyszałem,lecz nie słuchałem i niewiele mi wiadomo,ale właśnie na pewno,przynajmniej tak mi się wydaje,że troszkę inaczej będzie jak kontynuacja tej przestrzeni jest półotwarta tak jak u Ciebie niż jak u mnie jest po prostu prostokąt 6.2 x7 i 310 wysokość, myślę, choć ciężko to porównać,że u mnie z tym basem może być gorzej , chociaż jak tylko kominek jest po drodze to może u Ciebie jest trudniej o dobry efekt bo jednak 60-70 m² to już kawał "stodoły" jest.

I jeśli chodzi o basik jesteś zadowolony bez żadnego suba ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk Reserve są fajne, gęste i muzykalne z solidnym basem ale to nie ta klasa jakościowa. To jednak półka niżej od tego o czym rozmawiamy powyżej. Udane kolumny ale dla mniej wymagających. Posłuchaj tych Heco 7 i daj znać jakie wrażenia :) Co do Pylona i serii Diamond zwróćmy uwagę, że producent wypuścił wersje mk2. Miałem okazję słuchać i są poprawione zwłaszcza w kwestii kontroli i struktury basu, przynajmniej 28 mk2 bo tych słuchałem. Porównywałem bezpośrednio ze starymi 28. Nie wieszałbym na nich tak psów choć osobiście i tak głosuję za Heco w pierwszej kolejności. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo11 napisał:

I jeśli chodzi o basik jesteś zadowolony bez żadnego suba ?

Próbowałem tylko JL Audio d108 i nie przebił się przez kolumny. Jak już zaczął być słyszalny, to już chodził po podłodze i nie brzmiało dobrze.

Świetnie za to sobie poradził jako dodatek do monitorów. 

 

2 godziny temu, pablo11 napisał:

troszkę inaczej będzie jak kontynuacja tej przestrzeni jest półotwarta tak jak u Ciebie niż jak u mnie jest po prostu prostokąt 6.2 x7 i 310 wysokość, myślę, choć ciężko to porównać,że u mnie z tym basem może być gorzej , chociaż jak tylko kominek jest po drodze to może u Ciebie jest trudniej o dobry efekt bo jednak 60-70 m² to już kawał "stodoły" jest.

Ja się bardzo bałem tej lewej strony, bo bas w tych kolumnach jest wypromieniowywany inaczej niż w większości kolumn. Na szczęście się okazało, że martwiłem się niepotrzebnie. Planuję trochę ją odgrodzić regałami z książkami, ale na razie i tak niespecjalnie czuję jej wpływ w miejscu gdzie słucham. Bardzo rzadko się zdarzy, że jakiś dźwięk nagle się pojawi w kuchni. OD 10 miesięcy może ze 3 razy takie coś usłyszałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stereo-typ napisał:

Polk Reserve są fajne, gęste i muzykalne z solidnym basem ale to nie ta klasa jakościowa. To jednak półka niżej od tego o czym rozmawiamy powyżej. Udane kolumny ale dla mniej wymagających. Posłuchaj tych Heco 7 i daj znać jakie wrażenia :) Co do Pylona i serii Diamond zwróćmy uwagę, że producent wypuścił wersje mk2. Miałem okazję słuchać i są poprawione zwłaszcza w kwestii kontroli i struktury basu, przynajmniej 28 mk2 bo tych słuchałem. Porównywałem bezpośrednio ze starymi 28. Nie wieszałbym na nich tak psów choć osobiście i tak głosuję za Heco w pierwszej kolejności. 

O te Polki pytałem,bo kiedyś coś czytałem ,że mocno grają,ale fakt,że są niżej,a raczej nie chciałbym się cofać.Co do Pylonów to jasne,że raczej też odsłucham,bo są przez większość zachwalane raczej opinie dobre lub bardzo dobre,jedynie czego się lekko obawiam to tego rozmachu i potęgi ich brzmienia czy nie będą za "mało mięsiste"a przynajmniej jeśli chodzi o bas,bo nie chcę za często z suba korzystać,ale oczywiście muszę ich posłuchać.

Kolego Chmarski,no właśnie z subem tak jest, jak jest gęste granie to ten bas pasuje i jest ok. przynajmniej u mnie,a są momenty w niektórych kawałkach,że słychać ta plombę  ,ja też już w łazience bas znajdowałem,a i czasem jak stanę to bas wisi na wysokości głowy 🙂bliżej sufitu niż podłogi tylko ja akurat dopiero będę robił jakąś delikatną adaptację po remoncie,a do tego czasu suba w ustawieniach ma trochę ciszej i tragedii nie ma,ale to kolumny powinny być wystarczające bo wtedy jest najlepsza spójność i jest to zdecydowanie słyszalne .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno o czym zapomniałem,co mnie bardzo zainteresowało w tych Heco rev.9 jest kilka gniazd regulujących podział zwrotnicy chyba i można regulować barwę,nie wiem jak to działa,ale fajnie,że coś takiego jest.Na jednym z zagranicznych forum ktoś pisał o tym,że jak coś tam przepiął z tyłu to było więcej basu,że w ogóle inne kolumny nagle,z kolei na Youtube ktoś mówił,że najlepiej brzmią na gnieździe +2db jeśli chodzi o sopran.Fajnie,że coś takiego jest zawsze można pokombinować sobie.

Wiecie jak to działa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, AudioTube napisał:

Piotr, a ile dokładnie?

Resztę już sobie policzę, drivery, skrzynki, serce i płuca, itd.

dzięki

@Bogusław 66 jak to wyszło, że wybrałeś właśnie te Heco?

Zadzwoń do kilku sklepów na śląsku zobaczysz jaki rabat dają :)

23 godziny temu, pablo11 napisał:

Dziękuję za informacje Piotrze,z ust forumowicza z takim doświadczeniem ( śledzę forum od dawna ) słysząc to ,coraz bardziej przekonuję się do heco,jakiś wewnętrzny głos mówi mi ,że będą dla mnie ok.,fajnie gdyby ktoś z branży miał 9-ki ,żeby wziąć do odsłuchu,bo 7-ki mogą mnie zmylić,dzwoniłem do dwóch sklepów,ale też mięli tylko 7-ki i wszyscy tylko: może arie,albo Sonus Faber itp. każdy proponuje tylko bardziej reklamowane marki,ale tym bardziej chciałbym odsłuchać te heco,no być może jeszcze te monitory silver 500,bo dużo osób chwali,choć nie wiem czy nie za ostre,bo nie słyszałem.

Revvolution 9 i Silver 500 to fane paczki. Te drugie odsłuchasz zapewne szybciej i łatwiej. Ale nie trac nadziei na 9tki :)

20 godzin temu, pablo11 napisał:

Wzmacniacz mam do wymiany w niedalekiej przyszłości,ale ciekaw jestem czy jak odsłucham 7-ki i powiedzmy,że przypasują barwą itd. to czy zamawiając u Was 9-ki jest szansa je dostać?

Choć nie ukrywam,że wolałbym od razu odsłuchać 9ki wówczas mogłoby już nie wracać a z 7-kami na pewno będzie powrót nawet jak przypasują,bo chodzi o 9-tki

Jesli 7 ki ci się spodobały to 9 też będą. Wtedy możesz brać w ciemno

 

15 godzin temu, pablo11 napisał:

Jeszcze raz powtórzę czego szukam w odróżnieniu od Arii 936, którą miałem:

Względem Arii wszystko będzie lepsze.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...