Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Nawet nie tyle słuchali co nadal mają 🙂 AU07 - do bólu prawdziwy bez cienia przerysowania czy woalowania ale nie jest "obdarzony" przy tym jakimś wyostrzaniem czy przesadnym eksponowaniem czegokolwiek. Wzmacniacz zasługuje w pełni na miano referencyjnego no i stąd ta cena ... Mamy w nim wszystko skrojone na miarę i to w sposób z najwyższej półki. 907limited - ma nieco grubszą kreską naznaczony całokształt , jest mniej jasna od AU07. Ma swój charakter , przy mosfetach mimo wszystko zachowała cechy typowe dla bipolarów. Czytelny i klasowy przekaz - w zasadzie niczego mu nie brak - dla mnie to również wzmacniacz referencyjny choć trudno znaleźć w naprawdę dobrym stanie ... Trochę mnie dziwią jego ceny w porównaniu do AU07- ale myślę, że wynika to z tego o czym pisałem - stan tych urządzeń ... Miałem ich kilkanaście i w zasadzie sam kupiłbym tylko 2 z nich ... (jeden jest u mnie :-)) ... Nie wiem czy uwierzycie ale to on u mnie gra cały czas , AU07 nie włączyłem od 11 miesięcy ....
  3. Faktycznie, podłączyłem z ciekawości starego decka kasetowego do Wiima Pro i mój M-Dac bez problemu przyjął sygnał cyfrowy. Nawet equalizer w Wiimie działa. Taśma oczywiście szumi, ale dźwięk całkiem przyjemny Dzięki za hinta!
  4. Cześć Tu przyda się na pewno kawał pieca. Sprawdziłbym Regę Elicit MK5 w połączeniu z EverSolo DMP-A8 lub nawet Luminem D3, świetną opcją będzie również wspomniany Musical Fidelity M6si, jak i Atoll IN200. Na pewno też dobrze byłoby sprawdzić Vincenta SV-237MKII, Gato Audio DIA-250S, a gdybyś chciał pójść w pełną lampę, to świetnie sprawdzi się Fezz Titania Evo W razie czego zapraszam na odsłuch, bo na pewno nie warto tu brać w ciemno
  5. Dzięki, dużo mi to wyjaśniło, na razie nie myślę o Atmosie, ale już wiem, że mimo wszystko im surroundy bliżej wysokości głowy tym lepiej. Musze pomyśleć czy uda mi się tak przesunąć kanapę, żeby te minimalne odległości od słuchacza osiągnąć czy może jednak rzeczywiście jak @PanKlor zaproponował jeden koło kominka a drugi w rogu koło kanapy skierowany w stronę kominka. Co do tyłu to mogę pojeździć z kanapą lewo prawo. z przodu jest większy problem, mogę trochę przesunąć szafkę RTV i witrynę w lewo (do TV) i chyba muszę pomyśleć o jakiś uchwytach na głośniki. Denona mam od niedawna, wcześniej te duże Mildtony stały na szafce RTV i grały z Technics SA-GX130, do słuchania muzyki i byle jakiego dźwięku zza opuszczanego ekranu jakiś czas wystarczały ale teraz chcę to zmienić. Bardzo dziękuję Ci za tą odpowiedź, uświadomiła mi jak bezsensowny to był pomysł ze stołem i standem. Mimo wszystko nie mam wielu możliwości i zacząłem się zastanawiać na uchwytami na głośniki. Lewy zamontowałbym pod parapetem, nad stołem a prawy na prawej ścianie. Szafkę RTV i witrynę przesunąłbym 30 cm w lewo, żeby prawy móc odsunąć od ściany.
  6. Cześć Na pewno warto sprawdzić właśnie powyższą Tagę, a do niej np. Magnat Monitor S30, czy droższe Polk Audio ES15 W razie czego zapraszam.
  7. Mają swój oddział w Niemczech i tyle. Generalnie promka się wczoraj skończyła, ale jeszcze Tomasz gdzieś widział w Holandii.
  8. Na aktywnych się nie znam, nigdy mnie nie interesowały. Ale kolega zaczynający wątek mógłby podłączyć np. używaną Loxjia A30 za 300 zł. Trochę przekroczy budżet, ale ma brzmienie z innej bajki.
  9. Dlatego zakładam, że Ultra będzie "rozwinięciem" części sieciowej i DAC z Wiim Amp bez modułu wzmaka rzec jasna Obecnie trwają prace nad uruchomieniem wyjścia USB Audio w Wiim Amp, które również w ostatnich doniesieniach jest wspominane przy Wiim Ultra... a nie każdy chyba pamięta, że Wiim Amp to nie tylko wzmacniacz ale równiez streamer... Nadzieja wróciła i czekam aż Wiim ultra pojawi sie w sprzedaży 🤣
  10. Kup ode mnie Romę, wyjmij Opery z kartonów i jej podłącz. Skończy narzekać
  11. Tak, możesz śmiało podłączyć yamahę w miejsce technicsa, wszystko będzie dobrze współgrać.
  12. Cześć, MA B500 są całkiem uniwersalne w kwestii doboru wzmacniacza Dobrze zgra się z nimi Rega Elex MK4, Audiolab 7000A, czy Musical Fidelity M3si Rega będzie tu najcieplejsza, Audiolab będzie miał najlepszy detal, a Musical będzie najbardziej naturalny i lekko utemperuje górę W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, mamy Bronze 500 w bdb cenie w outlecie
  13. Today
  14. Cześć, mam pytanie dotyczące kolumn technics które mógłbym podłączyć z resztą kompomneyów z technicsa na przykład do yamaha rn-600 a o mocy 190W. Głównie chodzi mi o to czy wzmacniacz yamahy rn-600a nadał by się do tych kolumn oraz do gramofonu z technicsa i odtwarzacza kaset wraz z equalizerem, radiem które są w perfekcyjnej kondycji ? Niestety wzmacniacz technicsa siadł po 30 latach użytkowania, a część która jest potrzebna do naprawy jest nie do zdobycia. Dlatego się zastanawiam nad yamahą. Moc kolumn to ( Input: 200W. Music: 100W, impedance: 8ohm ) załączam zdjęcie danych technicznych kolumn. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam!
  15. Ok. Elac Debut itd już u mnie. Na szybko, jak ktoś kojarzy granie Tannoy M2 to tu się odnajdzie. Jest świetna góra, średnica no i bas ( inny niż w Tannoy M2), który gra tam gdzie trzeba. W sumie, pierwsze wrażenie pozytywne.
  16. W zestawie są kable czinch (mini jack-2xrca) za pomocą tego uda się to zrobić. Ale to do tego drugiego głośnika też będziesz musiał podłączyć streamer.
  17. jedyne dostępne info to tak,że będzie lepszy niż w Pro Plus
  18. 9300 zł przy odbiorze osobistym (9500 zł z wysyłką). (Córka narzeka, że kartony z Operami przeszkadzają jej w pokoju. )
  19. Ultra ma z pewnością obudowę z Wiim Amp pytanie czy sieciówkę też... To że nie ma końcówki mocy w ultra to oczywiste, pytanie czy bliżej Ultrze do Amp czy do Pro plusa, czy DAC w Ultzre bedzie rodem z Pro plusa czy z Wiim Amp?
  20. No tak czytałem ,że piszą o niej że ona gra raczej ciepło ,muzykalnie, ale mało rozdzielczo to trzeba by szukać raczej wsród jasno grających kolumienek. Więcej napiszę pózniej, bo muszę za chwilkę wyjść.
  21. To chyba Braun Audio 310. Dzieło genialnego Dietera Ramsa. Jeśli tak, to ten gramofon jest moim rówieśnikiem;)
  22. Tak wcześniej pisałem z fona .Teraz włączyłem kompa i sprawdziłem na Ceneo, srebrnego to widzę za 4249zł. https://www.ceneo.pl/;szukaj-marantz+pm7000n?nocatnarrow=1 Parę lat temu jak wszedł na rynek pm7000n to byłem nim mocno zainteresowany, i wtedy były ceny około 5500zł,ale normalnie to on nigdy nie był ceniony na 6499zł. Za 899 euro to można kupić pm8006 i do niego Wimma, i to chyba lepsze wyjście bo na Heosa to ludzie strasznie narzekają.
  23. Po zdjęciu trudno jednoznacznie określić, ale wygląda to tak jakby warstwa jakiegoś lakieru (czy coś w tym stylu) się łuszczyła. Wg mnie nie powinno tak być w przypadku nowych kolumn prosto ze sklepu. Zwróć do sklepu, albo napisz do Pylona w tej sprawie. Pylon sprawnie takie tematy załatwia.
  24. Tak, to fan Canned Heat. Lubię go i jako muzyka i producenta. Mam jakieś albumy The Blasters, jego solowe płyty i dwie z bratem - Philem.
  25. Słucha się zaskakująco dobrze, zważywszy na wiek panów. Dziś rano w "Porannej Mannie" w Radiu Nowy Świat usłyszałem utwór z tej płyty - "Blind Owl", napisany przez Dave'a Alvina w hołdzie Alanowi Wilsonowi, autorowi m.in. "On The Road Again". Bardzo mi się spodobał. Też nie miałem pojęcia, że ukazała się nowa płyta Canned Heat.
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Nawet nie tyle słuchali co nadal mają 🙂 AU07 - do bólu prawdziwy bez cienia przerysowania czy woalowania ale nie jest "obdarzony" przy tym jakimś wyostrzaniem czy przesadnym eksponowaniem czegokolwiek. Wzmacniacz zasługuje w pełni na miano referencyjnego no i stąd ta cena ... Mamy w nim wszystko skrojone na miarę i to w sposób z najwyższej półki. 907limited - ma nieco grubszą kreską naznaczony całokształt , jest mniej jasna od AU07. Ma swój charakter , przy mosfetach mimo wszystko zachowała cechy typowe dla bipolarów. Czytelny i klasowy przekaz - w zasadzie niczego mu nie brak - dla mnie to również wzmacniacz referencyjny choć trudno znaleźć w naprawdę dobrym stanie ... Trochę mnie dziwią jego ceny w porównaniu do AU07- ale myślę, że wynika to z tego o czym pisałem - stan tych urządzeń ... Miałem ich kilkanaście i w zasadzie sam kupiłbym tylko 2 z nich ... (jeden jest u mnie :-)) ... Nie wiem czy uwierzycie ale to on u mnie gra cały czas , AU07 nie włączyłem od 11 miesięcy ....
    • Faktycznie, podłączyłem z ciekawości starego decka kasetowego do Wiima Pro i mój M-Dac bez problemu przyjął sygnał cyfrowy. Nawet equalizer w Wiimie działa. Taśma oczywiście szumi, ale dźwięk całkiem przyjemny Dzięki za hinta!
    • Cześć Tu przyda się na pewno kawał pieca. Sprawdziłbym Regę Elicit MK5 w połączeniu z EverSolo DMP-A8 lub nawet Luminem D3, świetną opcją będzie również wspomniany Musical Fidelity M6si, jak i Atoll IN200. Na pewno też dobrze byłoby sprawdzić Vincenta SV-237MKII, Gato Audio DIA-250S, a gdybyś chciał pójść w pełną lampę, to świetnie sprawdzi się Fezz Titania Evo  W razie czego zapraszam na odsłuch, bo na pewno nie warto tu brać w ciemno  
    • Dzięki, dużo mi to wyjaśniło, na razie nie myślę o Atmosie, ale już wiem, że mimo wszystko im surroundy bliżej wysokości głowy tym lepiej. Musze pomyśleć czy uda mi się tak przesunąć kanapę, żeby te minimalne odległości od słuchacza osiągnąć czy może jednak rzeczywiście jak @PanKlor zaproponował jeden koło kominka a drugi w rogu koło kanapy skierowany w stronę kominka. Co do tyłu to mogę pojeździć z kanapą lewo prawo. z przodu jest większy problem, mogę trochę przesunąć szafkę RTV i witrynę w lewo (do TV) i chyba muszę pomyśleć o jakiś uchwytach na głośniki. Denona mam od niedawna, wcześniej te duże Mildtony stały na szafce RTV i grały z Technics SA-GX130, do słuchania muzyki i byle jakiego dźwięku zza opuszczanego ekranu jakiś czas wystarczały ale teraz chcę to zmienić. Bardzo dziękuję Ci za tą odpowiedź, uświadomiła mi jak bezsensowny to był pomysł ze stołem i standem. Mimo wszystko nie mam wielu możliwości i zacząłem się zastanawiać na uchwytami na głośniki. Lewy zamontowałbym pod parapetem, nad stołem a prawy na prawej ścianie. Szafkę RTV i witrynę przesunąłbym 30 cm w lewo, żeby prawy móc odsunąć od ściany.
    • Cześć Na pewno warto sprawdzić właśnie powyższą Tagę, a do niej np. Magnat Monitor S30, czy droższe Polk Audio ES15 W razie czego zapraszam. 
    • Mają swój oddział w Niemczech i tyle. Generalnie promka się wczoraj skończyła, ale jeszcze Tomasz gdzieś widział w Holandii.
    • Na aktywnych się nie znam, nigdy mnie nie interesowały. Ale kolega zaczynający wątek mógłby podłączyć np. używaną Loxjia A30 za 300 zł. Trochę przekroczy budżet, ale ma brzmienie z innej bajki.
    • Dlatego zakładam, że Ultra będzie "rozwinięciem" części sieciowej i DAC z Wiim Amp bez modułu wzmaka rzec jasna  Obecnie trwają prace nad uruchomieniem wyjścia USB Audio w Wiim Amp, które również w ostatnich doniesieniach jest wspominane przy Wiim Ultra... a nie każdy chyba pamięta, że Wiim Amp to nie tylko wzmacniacz ale równiez streamer... Nadzieja wróciła i czekam aż Wiim ultra pojawi sie w sprzedaży 🤣
    • Kup ode mnie Romę, wyjmij Opery z kartonów i jej podłącz. Skończy narzekać  
    • Tak, możesz śmiało podłączyć yamahę w miejsce technicsa, wszystko będzie dobrze współgrać.
    • Cześć, MA B500 są całkiem uniwersalne w kwestii doboru wzmacniacza  Dobrze zgra się z nimi Rega Elex MK4, Audiolab 7000A, czy Musical Fidelity M3si Rega będzie tu najcieplejsza, Audiolab będzie miał najlepszy detal, a Musical będzie najbardziej naturalny i lekko utemperuje górę W razie czego zapraszam do kontaktu i na odsłuchy, mamy Bronze 500 w bdb cenie w outlecie  
    • Cześć, mam pytanie dotyczące kolumn technics które mógłbym podłączyć z resztą kompomneyów z technicsa na przykład do yamaha rn-600 a o mocy 190W. Głównie chodzi mi o to czy wzmacniacz yamahy rn-600a nadał by się do tych kolumn oraz do gramofonu z technicsa i odtwarzacza kaset wraz z equalizerem, radiem które są w perfekcyjnej kondycji ? Niestety wzmacniacz technicsa siadł po 30 latach użytkowania, a część która jest potrzebna do naprawy jest nie do zdobycia. Dlatego się zastanawiam nad yamahą.   Moc kolumn to ( Input: 200W. Music: 100W, impedance: 8ohm ) załączam zdjęcie danych technicznych kolumn.   Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi.   Pozdrawiam!
    • Ok. Elac Debut itd już u mnie. Na szybko,  jak ktoś kojarzy granie Tannoy M2 to tu się odnajdzie.  Jest świetna góra,  średnica no i bas ( inny niż w Tannoy M2), który gra tam gdzie trzeba.  W sumie,  pierwsze wrażenie pozytywne. 
    • W zestawie są kable czinch (mini jack-2xrca) za pomocą tego uda się to zrobić.  Ale to do tego drugiego głośnika też będziesz musiał podłączyć streamer.
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...