Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

To jest brzmienie charakterystyczne dla EH.

Nic mi się nie pomyliło Nie uważam , ze moge doradzać w sprawie lamp. To co piszę to zaledwie moje odczucia, człowieka bez doświadczenia w audio. Jeśli chcesz więcej skrajów pasma to Siemensy. Jeśli więcej dołu to Mullardy. A jesli wszystkiego po trochę, ale delikatnie to Amperexy.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze brzmiące to .....wiesz. Pisałem na PW. Nie chcę tu reklamować. Ale jesli chcesz coś co faktycznie zmieni Ci brzmienie to niestety, ale za 400 zł to niewiele jest do wyboru. Bierz pod uwagę, że dobre lampy to już były. Przed 40-50-60 laty. I więcej ich nie będzie. Dlatego ich cena ciągle rośnie. Kto się zaopatrzył przed laty , ten wie. Obecnie dość dobrymi lampami (a właściwie bardzo trwałymi) i z dość dobrym brzmieniem są np Philipsy lub Miniwatty. Nie piszę tu o klasie SQ. Be te są drogie. TFK - super dobre lampy, podobnie Brimary, Siemensy, Mullardy. No, ale to inna półka cenowa. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 800 zł to zaledwie srednia półka. Obecnie DOBRE lampy (dobrana para) to cena od 1200 zł wzwyz. A np dobre CCa TFK to juz ok 4 tys  za parę. O dobranej kwadrze raczej należy już zapomnieć. 

No, ale np na e-bay (szczególnie z USA) mozna znaleźć za ułamek tej ceny. Tyle, ze to chińskie budżetówki z nowym napisem. Jeśli ktoś chce się pochwalić nadrukiem to ok. Gorzej z brzmieniem. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , tak to jest obecnie z lampami. Czasem uda się gdzieś zdobyć coś dobrego za rozsądną cenę ale to sporadyczne wypadki. Jest dostępnych duzo chińskich lamp z niskiej półki za niewielką cene. Jednakże o dobrym brzmieniu raczej trzeba zapomniec. Oczywiście są i chińskie lampy dobrej jakości, no ale one juz NIE kosztują kilkadziesiąt zł. 

Ja od lat zaopatruję się u tych samych dostawców, ale i u nich ceny nie są takie jak były choćby przed rokiem. Tyle, że mam pewność kupna oryginalnych , lub co najwyżej brandowanych lamp. Czasem jest tak, ze np Philips produkował lampy z nadrukiem Mullarda lub odwrotnie. Podobnie z Amperexami. To jednak ciągle te same lampy , bo i firma ta sama. Przynajmniej w latach 60 ub wieku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafał S napisał:

Nie ma na czym, mnie się podoba. A jak jeszcze wyobrażę sobie The Doobies dobiegające z kolumn, to już miód. No I rozczulił mnie ten aniołek stojący na szafce z prawej (nie wiem, czy dobrze widzę). :)

Muzyki typu doobie brothers czy steely dan bardzo przyjemnie mi się słucha na tych monitorach. Generalnie uważam, że te maluchy właśnie w spokojniejszym roku, jazzie czy delikatniejszej elektronice sprawdzają się najlepiej ale i mocnieszy rock typu mój kochany tool, też brzmi na nich znośnie. 

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KrólKiczu napisał:

Muzyki typu doobie brothers czy steely dan bardzo przyjemnie mi się słucha na tych monitorach. Generalnie uważam, że te maluchy właśnie w spokojniejszym roku, jazzie czy delikatniejszej elektronice sprawdzają się najlepiej ale i mocnieszy rock typu mój kochany tool, też brzmi na nich znośnie. 

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli. 

Ooo, Tool daje radę na tych ATC? Zawsze kojarzyło mi się, że tego typu granie właśnie średnio (że brak wykopu), a świetnie jakieś wokale, małe składy.
Aż muszę w takim razie kiedyś przetestować dokładnie te ATC. 🧐

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KrólKiczu napisał:

steely dan

Wczoraj z Wojtkiem i Adamem słuchaliśmy między innymi Steely Dan. W kółko katowaliśmy "Babylon Sisters" na różnych konfiguracjach sprzętu. Poleciało też "Hey Nineteen". Seba, naprawdę fajnie byłoby, gdybyś mnie kiedyś odwiedził przy okazji wyjazdu nad morze. Mój system po różnych perturbacjach chwilowo gra średnio, ale jestem pewien, że znajdziemy za to sporo wspólnej muzyki, która zawsze zabrzmi dobrze. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Rafał S napisał:

Wczoraj z Wojtkiem i Adamem słuchaliśmy między innymi Steely Dan. W kółko katowaliśmy "Babylon Sisters" na różnych konfiguracjach sprzętu. Poleciało też "Hey Nineteen". Seba, naprawdę fajnie byłoby, gdybyś mnie kiedyś odwiedził przy okazji wyjazdu nad morze. Mój system po różnych perturbacjach chwilowo gra średnio, ale jestem pewien, że znajdziemy za to sporo wspólnej muzyki, która zawsze zabrzmi dobrze. :)

Bardzo chętnie wpadnę z tym że na razie trwają rozmowy z naszą latoroślą czy woli morze czy góry 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze Paweł podrzucił mi ciekawe klocki, na chwilę odpaliłem na słuchawkach posłuchać vs pliki z PCta na ultra tanich słuchawkach w dodatku IO data z zasilaczem była jeszcze zimna ledwo co włączana a już było słychać inny charakter grania, zobaczę na kolumnach bo słuchawki doppy nie urywają i nie dobierałem pod nie wogole toru 

IMG_20230405_155526.jpg.24c377189d8bb34dfbc0ed1130613e30.jpgIMG_20230405_155545.jpg.15dc4223850c137abc181680faf04812.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...