Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 godziny temu, misiek x napisał:

To teraz proszę mi odp. na takie pytanie. Jeżeli głośnik wysokotonowy ma być na wysokości uszu słuchającego to w jakiej pozycji ma słuchać kolega ,który zamieścił fotkę powyżej ? 

No i jest elegancki pretekst by kupić dwa suby do stereo i na nich postawić owe kolumny ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wielokrotnie , że odpowiednie pozycjonowanie kolumn to nie tylko rozstaw i dogięcie, ale też wysokość. Jak zamawiałem nowe standy robiłem testy dźwięku przy różnych wysokościach wysokotonowego. Bardzo dobrze sprawdzają się książki jako podstawki. Słuchamy , wyjmujemy jedną warstwę , słuchamy , wyjmujemy..... Aż do momentu , aż dźwięk przestanie nam pasować. Dokładamy z powrotem ....... U mnie to szczególnie wyraźnie słychać ze względu na horna , który jest bardzo kierunkowy. Ale to samo zrobiłem z monitorami i też jest różnica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiek x napisał:

To teraz proszę mi odp. na takie pytanie. Jeżeli głośnik wysokotonowy ma być na wysokości uszu słuchającego to w jakiej pozycji ma słuchać kolega ,który zamieścił fotkę powyżej ? 

To zalecenie nie musi dotyczyć kolumn o odwróconym układzie przetworników. Są one inaczej strojone. Najlepiej kierować się wskazówkami producenta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek. Nie mam raczej za wysoko. Mam niski fotel i na moje oko siedzę w linii.

Juz nic nie zmieniam. Długo ostatnio się bawiłem z ustawieniami kolumn i zdaje się że znalazłem optymalne pozycje. 

Sonique dzięki. Mając niewielki pokoj musiałem postawić na akustyke co by nie być  skazany na słuchawki 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend będzie chyba słuchane :)

Właśnie wjechał do mnie piękny Luxman, a że mam teraz pod ręką kilka fajnych piecyków to będzie co z czym porównywać porównywać :)

P.S. Wysokość uszu/kolumn to ważna rzecz. Przy szerokopasmówkach nie ma na szczęście problemu ze zgraniem fazowym, więc mogę regulować natężenie wysokich tonów zsuwając tyłek na sofie 😁

IMG_20220211_175334.jpg

IMG_20220211_175304.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bahzell napisał:

https://allegro.pl/oferta/sanyo-dad-m15-1221-11517814375

Jest na allegro teraz. Pytanie czy warty.

Technicznie pewnie tak ale ten model wizualnie wygląda średnio (poobcierana obudowa, panel przedni), zatem ja spokojnie poszukam w top stanie wizualnym i no i raczej wersja srebna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel Laszenko na 100% warto sprawdzić na własne uszy. Koszt mały, a doświadczenie spore. No i możliwe, że spodoba Ci się jak grają. Ja swego czasu grałem na takich przewodach głośnikowych: https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/instalacje-elektryczne/przewody/przewod-elektryczny-ydyp-2-x-1-0-5-m-450-750v-aks-zielonka,p42586,l1062.html

Mi się on sprawdził lepiej niż jakieś tanie kabelki audio. W niektórych systemach może to zagrać zaskakująco dobrze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2022 o 10:01, MarcKrawczyk napisał:

takie ustawienie już u mnie pozostało,  wyraźnie jest więcej wysokich, jakby zdjęty lekki kocyk, ale w dalszym ciągu nie kłuje w uszy jak np. w focalach podczas pierwszego zlotu...

specjalnie zacząłem od psychocandy i lennego, bo pamiętam, że przy canto two nie dało się tego słuchać, reszta płyt jest obecnie bardzo ok!

Bo płyta "Psychocandy" mimo, że bardzo ostro nagrana nie powinna kłuć w uszy. Ona wbrew pozorom ma fajną przestrzenność i pomimo czasami gęstej ściany dźwięku wszystko jest odseparowane. Wokal jest wyraźnie oderwany od reszty.  Zresztą zauważ, że w niektórych utworach jest też jakby zmiksowany, przesterowany.

Nie sztuką jest też odtworzyć ją (znaczy się płytę) na jakimś zamulaczu, który na dzień dobry odcinka wysokiego tony, dlatego znowu powtórzę, że to jest jak dla mnie świetny materiał do testowania.

Mam setki płyt z muzyką alternatywną, ale tak wyróżnia się specyfiką nagrania. To, że kłuje w uszy to okej. Bo takie jest moim zdaniem założenie realizatorów dźwięku. Ważne, żeby tę dźwięk nie męczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood L-d1 - przyszedł czas na dopieszczenie dokończenie przeglądu CD . Przekładnia otwierania szuflady otrzymała nowe koła zębate (projekt, wydruk z drukarki 3D). Wynik - sprzęt w pełni sprawny:) , szuflada działa jak szwajcarski zegarek. Coś pięknego. No i pięknie to gra - na pokładzie dual TDA1547.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...