Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

42 minuty temu, J4Z napisał:

Tak

Tak, ale wszystkiego mieć chyba nie można, a w moim budżecie, raczej na pewno. Owszem, miałem głęboką scenę, świetnie rysowane, za zaznaczonymi krawędziami źródła, lepszą gradację planów. ...ale granie męczyło i nie miałem tak ładnej barwy. Byłem tam, jestem tu, za miesiąc może gdzie indziej się przejdę. Jest w pytę. 😎

 

A próbowałeś w swoim systemie jakiejś dzielonki? 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J4Z napisał:

Tak, ale wszystkiego mieć chyba nie można, a w moim budżecie, raczej na pewno.

Coś w tym jest, u mnie ściany po bokach znikają, ale chciałbym znowu głębiej. Nie jest źle, ale wiem, że można lepiej pod tym względem.

 

2 godziny temu, muzofan napisał:

A próbowałeś w swoim systemie jakiejś dzielonki? 🤔

Dzielonka ma naprawić gradacje planów, ja myślę, że to kwestia ustawienia kolumn i akustyki.

Miałem dzielony system, budżetowy co porawda, ale nie znalazłem tam większej różnicy wbudowaniu planów.

Ja myślę, że to głównie kwestia ustawienia kolumn i akustyki.

Sam mam ograniczenia, nie mogę dalej niż na 1m wysunąć kolumn.

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy efekt bliżej końca utworu jak scena nagle się rozrasta na prawą stronę w moim pokoju

 Niestety ale kolumny trzeba odsunąć od ściany za nimi z 80-100cm żeby przykładowo z przodu wokale gdzieś się oderwały od innych obiektów na scenie w głąb, co do Unico to nie czuć w nim że brakuje trochę papu żeby rozruszać konkretnie te podłogówki?

Chyba że AP są prądożerne mimo niewielkich gabarytów hmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, MMarek napisał:

Jeśli w kraju dojdzie do "blackoutu", zadenuncjuję do odpowiednich służb winowajcę

A co , światełko Panom troszkę wczoraj przygasło ? 😂

Prezes z Sasinem mówili , że węgla to my mamy o ...... a może więcej. 

Jarek , spójrz na to inaczej. To na mnie opiera się budżet tego kraju. Większe zużycie , większe wpływy .... a kampanie w końcu , za coś te Spółki Skarbu Państwa będą musiały prezesowi sfinansować .😂

O kurna , właśnie się zorientowałem kogo wspieram. 

ile pobiera taka klasa D ? Albo w dupie , przechodzę na akumulator.....😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem sobie kolumny prawie docelowe na tą chwilę, przed upgradem swoich i jest naprawdę fajnie, lepszy tweeter i lepszy srednio-niskotonowy spowodowały jeszcze lepsza głębie i szerokość sceny. 

Wszystko wpływa na glebie i szerokość sceny, nowy dac, nowy streamer, nowe paczki, akustyka, kable itp. 

Nie można zaniedbac niczego, bo to wszystko są małe kroczki do przodu. 

Kto lekceważy któryś z tych aspektów audio sam ogranicza swoj system. 

A te kwestie EKO może sobie UE i jej urzednicy wspadzic w swoje cztery litery. Ja mam sprawdzać ślad węglowy, a oni latają odrzutowcami, ja mam przeskoczyć na hulajnoge i sluchac muzy ze smartfonu, ewentualnie jeździć elektrykiem jeśli będzie mnie stać, a oni będą śmigać porchakami czy lambo, bo wyłączyli sobie te ekskluzywne marki spod nakazu przejścia na napęd elektryczny? 

HELL NO!!! 

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal ta sama marka BMN, chciałem yb ale cena mnie zabiła, upgrade BMN wychodzi mnie duzo taniej bo zostają stare skrzynki, a dzwiek będzie już dużo lepszy. 

Jarku, będzie mniej basu 😁, będzie bardzo dobrze kontrolowany i będzie lepsza góra bo tweeter to seas crescendo

Aha, srednica to juz naprawdę robi się topowa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj pojawiła się integra Alchemist Kraken mk2, ta z oddzielonym zasilaniem. Znajomy mi pożyczyl na tydzień i koniec jest taki, że zaczynam szukać używanej. Ktoś się nie chce pozbyć? Albo ma pomysł, co zagra na tym poziomie ze współcześnie produkowanych integr? To kiedyś nie był drogi piecyk, ale gra pięknie, fantastyczna synergia z moimi paczkami.

Edit, albo po prostu zmienię lampki w pre na mullardy ;)

Edytowano przez Nacomito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dedal75 napisał:

A może Mullard 😂 gadanie ,😎

No raczej nie ;) Za tani wzmacniacz na jakąś wykwintną parkę. No i dźwiękowo to nie to, unison obecnie nie ma takiego basu i średnicy jak mullardy czy amperexy, tak na ucho. Ale kto wie, kto wie - jak zdecyduje się zostawić due (mam jeszcze kilka na decyzję) to go rozkręcę i sprawdzę co tam siedzi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mikelas76 Michał, daj proszę znać, gdy upgrade od pana Bogdana przyjedzie. Radość we mnie, gdy słyszę, że za kolumny się zabrałeś.

@tomek4446 widzę, że Bocianki przyfrunęły. Zechciałbyś kilka słów, czy zaobserwowałeś  zmiany w brzmieniu.

Koledzy, czy ktoś z was miał okazję posłuchać u siebie monitorów od Gato. Teraz po show. Nie potrafię znaleźć teraz na forum, ale któryś z kolegów miał je w pokoju, lub miał mieć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dedal75 napisał:

A ile powinien kosztować piecyk do takich lamp ?

Z nos w środku? Dobre pytanie.  Nie wydaje mi się, by w tym przypadku koszt 2 lamp przekraczał 10 % wartości wzmacniacza. Czy nawet 12% bo jeszcze niedawno za 9k je widzialem (Unisony)

Edytowano przez Nacomito
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Nacomito napisał:

 Dobre pytanie.  Nie wydaje mi się, by w tym przypadku koszt 2 lamp przekraczał 10 % wartości wzmacniacza. Czy nawet 12% 

 

Nawet bardzo .

Tzn Masz jakiś system ? Ile procentowo powinny np. lampy ,IC , itp kosztować  w zależności od kosztu wzmacniacza . Nie wiem nawet jak to skomentować 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie komentuj. Czytaj ze zrozumieniem. Ja rozważam, ile procent może kosztować wersja fabryczna, to co producent wsadza. To na co zmienię to inna para kaloszy i o tym nie rozmawiamy. Czego tu nie rozumiesz?
 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...