Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Od teorii odnośnie łagodnej impedancji i jej wpływu na brzmienie są tu inni, którzy lepiej wytłumaczą.

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że przetworniki z serii illuminator lepiej brzmią na mocnym tranzystorze. Ja je robiłem z myślą o tranzystorze sony tan7. On wymaga 8ohm kolumn. Zwrotnica jest od A Kisiela. Zamiast 4ohm srednioniskotonowca u mnie był 8ohm.

Niskośredniotonowiec inaczej się zachowuje grając z mocnym tranem ( co jest normalne). Bas z tranzystorem jest twardy i mocny. Wogole brzmienie tych kolumn jest bardzo mocne, zwarte. Kudosy w porównaniu są nimi są delikatne. Wtedy kiedy kudosom zaczyna brakować tchu, Illuminatusy zaczynają grać. Może dlatego w moich 13,14 m2 lepiej sprawdziły się kudosy.

Illuminatorami grałem też w 20m sypialni i było lepiej. Wolumen tych kolumn jest większy niż kudosow.

I jeszcze a'propos szpilki. Charakter tego przetwornika jest aksamitny, płynny i bardzo rozdzielczy więc skręca mnie jak ktoś mowi/pisze, że szpilka jest kłującą. Od razu wiem, że nigdy jej nie słyszał i pisze głupoty. Niezależnie od zwrotnicy.

Jak zwrócisz uwagę na aplikacje w markowych kolumnach na SS illuminator to przeważnie są zestawiane z mocnymi tranami lub klD.

U mnie Lorka dobrze z nimi zagrała, bo po pierwsze to był bardzo wydajny wzmacniacz, po drugie bardzo dynamiczny. Z ciepłymi byłyby te kolumny mdłe i nijakie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit dzięki wielkie za wszystkie wyjaśnienia i sprostowania bo niestety ja mam małą wiedzę o YB. @AudioTube co do grania YB tu jak pisał Witek są to kolumny do mocnego tranzystora lub lampy ale też mocnej. Dynaco które mam nie jest w stanie dobrze ich "napędzić" brak jest impactu tzw pierdol.... Czego z AMT mi nie brakuje. Co do góry jakościowe jest zbliżona do AMT ale podana bardziej eterycznie, w sposób bardziej audiofilski powściągliwy, no jest piękna

AMT ma górę bardziej rozrywkową, koncertową. Średnica może właśnie z racji braków mocy lepiej mi podchodzi z AMT jest bardziej czarująca na wokalu damskim, lubię takie brzmienie. 

Co do niskich prócz braku uderzenia, bas z YB jest zdecydowanie ciekawszy, głębszy, mniej się wzbudza mimo że w wieku utworach schodzi niżej niż AMT. 

Nie mam obecnie kasy na tranzystor, ale słychać ogromny potencjał w YB trzeba im deko czasu tylko poświęci może jakiegoś Marantza (żarcik ;). 

A co do AMT żona ich nie lubi ze względu na wygląd ale heheh już ze względu na grę tak i już z półtora roku tak sobie grają chyba najdłużej, wyparły też niezłe kolumny bo AP Virgo2 uważane za jedne z najlepszych AP dawnych serii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, DiBatonio napisał:

Zupełnie jak ja

Szczerze to tak, udało się Batonowi ustawić sprzęt i zastosować odpowiednie ustroje bez pomiarów.

Z malutka pomocą czy może raczej sugestią znajomych wyszło swietnie. Ale to był wyjątkowy przypadek. Nie za duży pokój i mniej możliwych ustawień spowodowało że w końcu się trafiło. W pokoju 30-to metrowym byłoby już bardzo ciężko zrobić to na ucho bez umika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, J4Z napisał:

Odświeżyłem pokoik i dodałem parę gadżetów

Bardzo fajnie. Jestem na 100% pewien że gra to swietnie w porownaniu do wersji "na golasa". 

To. właśnie jest taka podstawowa adaptacja, która daje już naprawdę dobre efekty. Mam b. podobnie i wiem jak to "słychać" . 

Przykład godny naśladowania. Do tego nie trzeba żadnego akustyka, 5000zł w kieszeni. 👍

Edytowano przez Mikelas76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

prawdopodobne ze te styrodury na tyle mi psuły

Ja o mało co kupilem te styrodurowe dyfuzory na boczne odbicia, ale się powstrzymałem. 

Z tylu mam duży dyfuzor drewniany i powiem szczerze ze pożyczone dyfuzory ze sklejki totalnie nie sprawdziły się na boczne odbicia. Lepiej było gdy tam miałem panele z wełny. 

Generalnie akustyka jest troche poje...a 😆, dlatego ja testuje wszystko co wpadnie w łapy na sluch i na umika 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem umika u siebie bawiłem sie z ustawieniami tych stryrodurów ale w żadnej pozycji nie wniosły rewolucji w barwie, zazwyczaj nieco lepiej sprawdzały się po bokach kolumn niż z tyłu, delikatnie równiejszy zakres w okolicy 300-400hz

Jak ich nie sprzedam to może polecą któreś na sufit w tym roku

Clipboard01e.jpg.134a58c9c3f66b00b5da28dd1d673101.jpgClipboard01kk.jpg.eafc9173d2f10e1ae223ee45ebc42573.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w takich dyfuzorach  może być "specjalnie" liczone?

Dyfuzory QRD 2D są robione z 7+N, 11+N, czy więcej, później są 1D i podobnie jak z 2D z Neutralna studzienką,  później mamy fraktalne,  skyline i to wszystko.

Kalkulatory do  nich są chyba na podobnym algorytmie, tu nie ma kosmicznej technologii.

W jednym z wątków Bartek dyfuzory 1D 7+N zalecał za linią kolumn, tak jak jest umnie, a jak u J4Z  z tyłu  na tle klocuszków na tylnej ścianie.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Arko55 napisał:

Jak miałem umika u siebie bawiłem sie z ustawieniami tych stryrodurów ale w żadnej pozycji nie wniosły rewolucji w barwie, zazwyczaj nieco lepiej sprawdzały się po bokach kolumn niż z tyłu, delikatnie równiejszy zakres w okolicy 300-400hz

Jak ich nie sprzedam to może polecą któreś na sufit w tym roku

Clipboard01e.jpg.134a58c9c3f66b00b5da28dd1d673101.jpgClipboard01kk.jpg.eafc9173d2f10e1ae223ee45ebc42573.jpg

Jak już takie masz, to pomaluj je farbą, co wzmocni ich skuteczność i daj na sufit. Zawsze lepsze takie coś niż nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to dam je na sufit bo jest pusty, pogłos bardzo niski, od 200hz po samą górę w okolicy 200ms, może z czasem wywalę niektóre rzeczy żeby ciut zwiększyć echo 

Jedne panele z styroduru bym pochwalił za ich gęstość, są zaskakująco twarde i sztywne, zaś inne lekko ruszę i już są wgniecenia

Te z tych bardziej solidnych idzie polecić od biedy 

Clipboard01.jpg.c023f853d86e79ae631b919c4d12b902.jpg

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...