Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

@Artur Brol napisz koniecznie o swoich wrażeniach. Nawet jeśli trzeba/można w innym temacie. Jestem na podobnym etapie. To jest bardzo serio temat. A tymczasem... Ja po kilku miesiącach niezmiennie jestem zachwycony MA1000, choć on naprawdę ma charakter, który nie każdy pewnie polubi. A tak w ogóle, to wszystko gra lepiej odkąd stolik pomalowany w kolorze "monstera" (taki kwiatek ponoć).

20230913_220559.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grzesiek202 napisał:

@Artur Brol napisz koniecznie o swoich wrażeniach. Nawet jeśli trzeba/można w innym temacie. Jestem na podobnym etapie. To jest bardzo serio temat. A tymczasem... Ja po kilku miesiącach niezmiennie jestem zachwycony MA1000, choć on naprawdę ma charakter, który nie każdy pewnie polubi. A tak w ogóle, to wszystko gra lepiej odkąd stolik pomalowany w kolorze "monstera" (taki kwiatek ponoć).

20230913_220559.jpg

Napiszę. 

Kolor stolika miodzio. Podoba mi się taka zieleń.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

A czy kable nie są częścią każdego zestawu? Miałem tylko jutro czy pojutrze zamieścić jeden wpis na temat wyników testu kabli głośnikowych i to tyle.

Dosłownie kilka zdań i już przeniesione, no zasmiecilem wątek.

👍

Jak napiszesz, ze z nowymi kablami zajefajnie, roznica dzien do nocy i nie mozesz juz bez nich zyc, to moze zasluzysz na ten tu watek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2023 o 19:41, Wing0 napisał:

Dobre pre kupić Roman to chyba sztuka i za taką sztukę trzeba też niemałą kasę wycedzić.... sam się przekonałem że w budżecie kilku tysięcy (tak do 3-4) to raczej ciężko coś lepszego znacznie dostać od tych lepszych wbudowanych pre w przetworniki....

Z mojego doświadczenia, to najtrudniej jest znaleźć odpowiednie kolumny i pre. Tak, że powodzenia :).

To już druga Twoja przygoda z Maker G9 i jak sam widzisz wszystko zależy od pre. Dodatkowo Maker to bardzo uniwersalna końcówka biorąc pod uwagę moc jak i możliwości soniczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przepiąłem Eversolo do ncHypexa w docelowym miejscu. Gra to przyzwoicie jak na moje oczekiwania. Jednak im więcej słucham tym bardziej tęsknię w tym pomieszczeniu za trzywatową lampą w układzie SET. Jest jakaś magia w dźwięku mojego Sinusa i nawet wycieraczki Evera oraz temperament hypexa tego nie rekompensują co nie znaczy, że jest słabo.

Jest ponadprzeciętnie. Jest detal, namacalność i realizm. Trochę przeszkadza, że nie da się wszystkiego posłuchać. W tej konfiguracji porównując do poprzedniej niektóre realizacje moich ulubionych utworów odrzucają. Przyzwyczajenie? Nie ogarniam powodu czemu mi coś zaczęło przeszkadzać. Z punktu widzenia zakłóceń, pętli, THD itd powinno być lepiej ze wszystkimi utworami, a nie jest. Muszę to przetrawić jeszcze 😉

To nad hypexem to grawitacyjny kompensator wibracji eliminujący doznania dyskomfortu drgań okładzin kondensatorów i pętli cewek w pudełku poniżej. Kupiłem dwa ale ten okazał się za niski do drzwi balkonowych więc wykorzystałem w audio. Wcześniej dociążał napęd CD ale napęd poszedł do garażu więc testuję na wzmacniaczu. Może o efektach kiedyś napiszę. Na razie tylko się tłumaczę 😉

 

20230921_151510.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, elektron6 napisał:

Co to za konstrukcja se 3w?

Nie mam schematu. W stopniu wzmocnienia siedzą duotriody 6C4C, zamiennie 6B4G czyli 2A3 ale na innym żarzeniu. Wzmak jest po mojej modyfikacji. Trafa Leszka zutylizowalem i zastąpiłem szwedzkimi Lundhalami ale nie żebym miał coś złego na myśli, po prostu z ciekawości i tak już zostało 😉 Konstrukcja bez USZ.

 

IMG_20210721_154606.jpg

IMG_20210710_175304.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MariuszZ napisał:

Wczoraj przepiąłem Eversolo do ncHypexa w docelowym miejscu. Gra to przyzwoicie jak na moje oczekiwania. Jednak im więcej słucham tym bardziej tęsknię w tym pomieszczeniu za trzywatową lampą w układzie SET. Jest jakaś magia w dźwięku mojego Sinusa i nawet wycieraczki Evera oraz temperament hypexa tego nie rekompensują co nie znaczy, że jest słabo.

Jest ponadprzeciętnie. Jest detal, namacalność i realizm. Trochę przeszkadza, że nie da się wszystkiego posłuchać. W tej konfiguracji porównując do poprzedniej niektóre realizacje moich ulubionych utworów odrzucają. Przyzwyczajenie? Nie ogarniam powodu czemu mi coś zaczęło przeszkadzać. Z punktu widzenia zakłóceń, pętli, THD itd powinno być lepiej ze wszystkimi utworami, a nie jest. Muszę to przetrawić jeszcze 😉

stawiam na przyzwyczajenie jednak.

Ja mam to samo ncośtam do takiego codziennego słuchania, ale lampa jest nie do pobicia. Natomiast Maanam wolę na tym ncośtam słuchać - jest ostrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...