Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Tak, to Audia. Jednak nie ten model który  zamieścił na zdjęciu @AudioTube.

Mój jest ten. Starsze modele mają lepsze opinie od tych ,,uśmiechniętych,,

 

AF-3.jpg

3 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

wyjątkowo paskudny design

Marcin, ale sobie teraz nabruździłeś😉, a już miałem podać Ci link do rzeczy , która mogłaby Cię zainteresować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem napiszesz trochę mam nadzieję, jak to brzmienie odbierasz w porównaniu do brzmienia na co dzień. 
 

Może się mylę, ale ze świecą szukać informacji o tej marce, tzn mało audiofili chyba, którzy opisują swoje obserwacje. 
Ponad dwa lata temu odważyłem się zadzwonić do Audia i zadałem kilka pytań, ot taka trochę kurtuazja, trochę o serwisie, trochę o tym czy mają w sprzedaży jakieś modele/powystawowe itp

Sam swoje wzmacniacze i CD odbierałem w Niemczech. W Benelux już dystrybucja padła a od tamtej chwili bardzo rzadko wpada mi ta marka na rynku używanych. 

Powodem dla którego się nią zainteresowałem były głosy o tzw muzykalności. Sama jej nazwa „Audia” jednoznacznie kojarzy mi się z płynnością, gładkością, aksamitem, a stąd już mi blisko było, by podjąć decyzję o przyłożeniu ucha do wyrobów tej manufaktury z Italii.  Dziś nie pamiętam nic, dosłownie.  Zabijcie a słowa nie wyduszę.

Integry model 9 i 10 kupili „okazyjnie” moi znajomi poprzez pewnego przypadkowo poznanego Warszawianina i do dnia dzisiejszego mam okazję dwa, trzy razy w roku posłuchać w ich systemach. 

Także Roman @Rega, gdy trochę posłuchasz dawaj znać i daj się i nam ponieść na nutach fantazji i wyobrażeń. Do rychłego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, AudioTube napisał:

gdy trochę posłuchasz dawaj znać i daj się i nam ponieść na nutach fantazji i wyobrażeń.

No, muszę Cie rozczarować - w przeciwieństwie do niektórych Kolegów, nie potrafię poetycko opisywać brzmienia. Na pewno coś tam napiszę, ale będzie to dalekie od tego co potrafią niektórzy😉. Sam nie mogę się doczekać kiedy dopasuję kolumny, kable i pozostałe rzeczy. Jeśli mi się nie spodoba to zapewne będzie wystawiona na forumowej giełdzie, ale o tym przekonam się dopiero w listopadzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety leżakowanie, lub wiek dał o sobie znać mojemu Akai-wi, pojawił się zimne lutowanie przy isostacie. Problem został rozwiązany a przy okazji zrobiłem też testy elektroniki "C", "L", i ustawień a na końcu sprawdzian pasmo , nagrywane na 40 letniej taśmie.

Tak wyglądają pasma graniczne, poniżej 35Hz i  powyżej 18kHz zaczyna opadać dB.

IMG_20231013_210103_278.jpg.c76542aa3739c9fd8f10620aa21cefe1.jpg

IMG_20231013_210137_513.jpg.410d3ce4bae2b5e695e389a607a513b7.jpg

Zaskoczył mnie taki wynik🙂

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2023 o 19:20, Rega napisał:

No, muszę Cie rozczarować - w przeciwieństwie do niektórych Kolegów, nie potrafię poetycko opisywać brzmienia. 

Do mnie te poetyckie opisy zupełnie już nie przemawiają. Słyszę różnice między kolumnami i wzmacniaczami, ale żeby pisać o tym poematy - to nie. 

Jako że w piątek miałem urlop, postanowiłem porównać bezpośrednio mój nowy wzmacniaczyk z marantzem. No i kurczę, przełączając je w locie, na beresfordzie, różnice były znikome. Tu troszkę cieplej, tu równiej, tu bas delikatnie grubszy. Ale nie były to DLA MNIE różnice tak duże, żeby mówić, że coś zjadło coś innego, albo że jest jakiś przeskok o kilka poziomów. 

Jedyne wnioski jakie wyciągnąłem to takie, że jednak PMC do dłuższych odsłuchów u mnie się nie nadają,  a ATC scm7 to tak fajne kolumny, że nawet z tanimi piecykami dają mi ogromną przyjemność ze słuchania muzyki 🙂.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dzisiaj Luxmana. Najpierw słuchałem na lampach godzinkę , potem włączyłem tranzystor. Pierwsze wrażenie , że dźwięk się spłaszczył , ujęło detali lub ...... czegoś w tle. Nawet brak przydźwięku wydał się dziwny :) I tak to trwało jakieś pół godzinki. Potem jednak weszły dwa nagrania z wyraźnie zaznaczonym basem i zrobiło się przyjemnie. Słucham już czwartą godzinę i nie jest źle. Wniosek. Albo Luxman się wygrzał , albo mój mózg przyzwyczaił :) 

IMG_1233.JPG

IMG_1234.JPG

IMG_1235.JPG

IMG_1237.JPG

IMG_1238.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, ja teraz nawet nie mam czasu na konkretne słuchanie. W poniedziałek klinika (Rijswijk) i potem rekonwalescencja i czas na konkretne słuchanie. 🤩. Przyjedziesz kiedyś, sam posłuchasz. Ogólnie dźwięk bardziej estradowe i o dziwo bas się nie wzbudza i nie czuję żeby w moim pomieszczeniu było go w nadmiarze. Byłeś, wiesz, że akustyka nie jest zrobiona..... A gra 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, misiekx napisał:

Ponad tydzień temu dotarły do mnie, dziś dopiero rozpakowane. Sansui sp-x7700 ( kabuki) 😉

Na razie grają, jest inaczej niż jestem przyzwyczajony. 

IMG_20231021_130005.jpg

A czemu akurat Sansiu z Vintage, tak czytając fora Sansui raczej za wzmacniacze jest chwalony, z kolumnami wręcz odwrotnie. Ciekawe jak to w rzeczywistości jest. Napisz coś więcej Misiek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

a tam w rogu to szafeczka jakaś audofilska nowa stoi.

Ach , te kobiety :) To stary Rogoz tylko w innej lokalizacji. 

5 godzin temu, misiekx napisał:

Na razie grają, jest inaczej niż jestem przyzwyczajony. 

 

4 godziny temu, misiekx napisał:

i o dziwo bas się nie wzbudza i nie czuję żeby w moim pomieszczeniu było go w nadmiarze.

Posłuchaj parę dni. Bas się nie będzie wzbudzał . /kiedyś to robili ! :) /. Zwróć tylko uwagę na uderzenie basu. Słuchałem sporo Sansui , Kenwoodów . Scottów . Nie są trudne w obejściu, , zagrają ze wszystkim. Jedyne moje zastrzeżenie to w niektórych modelach pudełkowy bas.

Gratuluje nabytku i nowego doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, misiekx napisał:

Ponad tydzień temu dotarły do mnie, dziś dopiero rozpakowane. Sansui sp-x7700 ( kabuki) 😉

Na razie grają, jest inaczej niż jestem przyzwyczajony. 

IMG_20231021_130005.jpg

Dzizazz, piękne są.

No normalnine zaraziłeś się mojej dżonie :)

 

 bo jak wytłumaczę niemożebną chęć zakupu takich... Nosz ...rwa mać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...