Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Nabijajcie się ze mnie , nabijajcie!

@misiekx i tylko klientów brak😀

Kaseciaki Denon i TEAC są do oddania. Za cenę przesyłki (ok 16-20 zł)i. Wymagają przeglądu i wymiany sparciałych pasków, które rozpadają się przy dotknięciu. Ale są dostępne nowe. Pozostałe kaseciaki są sprawne. Najlepiej działają Finezja i Pioneer. Studyjny Tascam wymaga wymiany jednego paska i żarówki podświetlającej jedną z wycieraczek. Szpulowców niestety nie posiadam, ale chętnym podam linki do dobrych , sprawnych i tanich. Tyle, że w Danii. No, ale sporo z nich ma zaznaczoną możliwość wysyłki. Koszt wysyłki do Polski zależy od wagi i waha się w granicach 200-700 zł

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tomek4446 napisał:

Jutro podepnę te od Ciebie , zobaczymy. Ja słuchając obojętnie czy plików , czy streamu mam wrażenie jakiejś sztuczności. Wiem , ze tak winyl ,czy CD też może być skopane pod względem masteringu bo mam też takie ,ale jednak ..... Kurna , jak słucham czegoś czego nie mogę fizycznie dotknąć , załadować do odtwarzacza to mam poczucie jak by mnie ktoś z czegoś ograbił . To tak trochę jak z automatem w samochodzie. Mam pierwszą w życiu automatyczną skrzynię biegów. Jest super wygoda , komfort jazdy , natychmiastowe przyspieszenie tylko ...dlaczego czuje się jak w zabawce , gokardzie ? :)

 

@lpomis

 

Mam to samo. Do fizycznego nośnika mam większy szacunek. Ale fizyki nie da się oszukać. Nie powiem, że łatwo przebić dźwięk dobrego CD, ale jest to jak najbardziej możliwe. Technika idzie do przodu. 

To prawda, że od podstaw. Z tym, że elementem, który mógłby się zmienić mógłby być tylko tor analogowy. Czyli stolik, okablowanie drapaka, wkładka,igła, przedwzmacniacz gramofonowy. Reszta jest na ten moment nietykalna. Ewentualnie gramofon dla fanu do salonu, gdzie jest większa tolerancja. Ale półśrodkami trochę się brzydzę.

Łącznie z kolumnami? Chodzi mi coś od dawna po głowie ale to wymagałoby u mnie całkowicie zmiany filozofii i myślenia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Nie powiem, że łatwo przebić dźwięk dobrego CD, ale jest to jak najbardziej możliwe. Technika idzie do przodu. 

jak widać w mojej jamie dominuje analog, CD byłem zafascynowany na początku jak wkroczył na rynek.

Do słuchania używam vinyli, dla muzyki w tle podczas imprez🍻 czy spotkań i innych zajęć gra mi szpulak🙂 lub kaseciak.

Kaseciak był szczególnie potrzebny do zgrywania muzy do odtwarzacza w samochodzie w dawnych czasach. Miałem kaseciak w bryce😋.

Zresztą tańszy był zakup szpulaka niż wyszukiwanie i kupno nowych vinyli uszkodzonych po szalonych imprezach 😏

Co do chomikowania sprzętu nie było to w moim typie, gdy kupiłem coś co grało lepiej, sprzedawałem niepotrzebny, lub oddawałem rodzinie do użytkowania.

2 godziny temu, audiowit napisał:

Chodzi mi coś od dawna po głowie ale to wymagałoby u mnie całkowicie zmiany filozofii i myślenia.

czasami trzeba zmienić.

U mnie od początku /46lat/ dominowały kolumny z dużymi przetwornikami i najlepsza mała kolumna nie zastąpi tego smaczku dźwięku z dużych przetworników, są najbliżej naturalnego brzmienia jak byś stał obok kapeli😉.

Odniosę się też do Twojej sugestii o graniu pudełkowym kubaków to miałeś rację, ale w przypadku nagrań płaskich, to samo jest na mniejszych i większych przetwornikach jeżeli oczywiście mają szerokie pasmo, przy zawężonym dolnym paśmie ten efekt zanika, może nawet powodować dudnienie.

Od razu dodam że są takie kolumny które tak mogą zagrać, jak się interesowałeś sprzętem w latach 80/90 to wtedy producenci zaczęli produkować kolumny z sugestią do jakiej muzy są one przeznaczone.

Koniec😂

 

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Chodzi mi coś od dawna po głowie ale to wymagałoby u mnie całkowicie zmiany filozofii i myślenia.

Już od paru lat mam wrażenie , że indywidualizm postrzegania audio wynika z " filozofii myślenia". Że składa się na to mnóstwo czynników życia jakie prowadzimy na co dzień , przyzwyczajeń lęków i obaw. Po prostu jacy jesteśmy ,  konglomerat doświadczeń jakie nas ukształtowały. Często na AVS jak słucham systemów potrafiących oddać każdą nutkę utworu , tak sobie myślę , że to nie dla mnie. Odbieram taki dźwięk jak opisy przyrody w " Nad Niemnem " - Elizy Orzeszkowej , fajnie , że jest szczegółowo oddane tło , tylko po co ? :) 

Wolę jak utwór przechodzi do sedna , jak linia melodyczna od razu mi mówi , czy akceptuje , czy nie. Jak dźwięk mnie otacza w pełni , bez nasłuchiwania czy jakiś dzwoneczek w drugiej minucie utworu brzęknie , czy nie. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomek4446 napisał:

Wolę jak utwór przechodzi do sedna , jak linia melodyczna od razu mi mówi , czy akceptuje , czy nie. Jak dźwięk mnie otacza w pełni , bez nasłuchiwania czy jakiś dzwoneczek w drugiej minucie utworu brzęknie , czy nie. :) 

To zdanie jest dla mnie kwintesencją. Nic więcej nie jest mi potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rega napisał:

To zdanie jest dla mnie kwintesencją. Nic więcej nie jest mi potrzebne.

Jak wiesz jest też granica dolna brzmienia systemu. inaczej " jechalibyśmy " na głośnikach bluetooth :) Ale tą dolną każdy określa sam , a wydaje mi się , że na nią składa się sporo aspektów niezależnych już od nas .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael Børresen i Lars Kirstensen 20 lat temu założyli Raidho.

Ich kolejne firmy to już jak grzyby po deszczu. Ostatnio między innymi Aavik i Ansuz. 
M1/3/6tki przenoszą highend cenowy na jeszcze wyższe poziomy. 
 

45 minut temu, Adi777 napisał:

Magico Ci chodzą po głowie?

Jeśli Magico wykonali ludzie, to na pewno są ludzie, którzy wykonają to jeszcze lepiej, a niekoniecznie drożej.

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Jak dźwięk mnie otacza w pełni , bez nasłuchiwania czy jakiś dzwoneczek w drugiej minucie utworu brzęknie , czy nie

Podpisuję się chętnie Tomku pod tym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Wolę jak utwór przechodzi do sedna , jak linia melodyczna od razu mi mówi , czy akceptuje , czy nie. Jak dźwięk mnie otacza w pełni , bez nasłuchiwania czy jakiś dzwoneczek w drugiej minucie utworu brzęknie , czy nie

Ludzie się zmieniają, zmieniają się też gusta. Ja kiedyś wolałem system z tym dzwoneczkiem w drugiej minucie (nasłuchiwałem), teraz jednak wolę ..... tak jak napisałeś powyżej 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Magico Ci chodzą po głowie?

Też, ale nie stać mnie na nie. Raczej zostaną w formie symbolu, jednorożca :) zresztą podobnie jak mbl.

12 minut temu, misiekx napisał:

Ludzie się zmieniają, zmieniają się też gusta. Ja kiedyś wolałem system z tym dzwoneczkiem w drugiej minucie (nasłuchiwałem), teraz jednak wolę ..... tak jak napisałeś powyżej 👍

A ja wolę jak barwa nie jest dyktowana  przez system tylko nagranie, a to jest niemożliwe w przypadku systemów kompromisowych. Niemniej na próby, porownania szkoda mi już czasu. Albo zostanę przy tym na czym slucham albo wykonam zwrot o 180 stopni.

Przed chwilą, KrólKiczu napisał:

A psy w utworze Watersa są ważne czy też można je olać? 

Psy szczekają dobrze na każdym systemie. Czasami skoinad jeśli źle się kabelki podepnie ;)

2 godziny temu, Karol64208 napisał:

jak widać w mojej jamie dominuje analog, CD byłem zafascynowany na początku jak wkroczył na rynek.

Do słuchania używam vinyli, dla muzyki w tle podczas imprez🍻 czy spotkań i innych zajęć gra mi szpulak🙂 lub kaseciak.

Kaseciak był szczególnie potrzebny do zgrywania muzy do odtwarzacza w samochodzie w dawnych czasach. Miałem kaseciak w bryce😋.

Zresztą tańszy był zakup szpulaka niż wyszukiwanie i kupno nowych vinyli uszkodzonych po szalonych imprezach 😏

Co do chomikowania sprzętu nie było to w moim typie, gdy kupiłem coś co grało lepiej, sprzedawałem niepotrzebny, lub oddawałem rodzinie do użytkowania.

czasami trzeba zmienić.

U mnie od początku /46lat/ dominowały kolumny z dużymi przetwornikami i najlepsza mała kolumna nie zastąpi tego smaczku dźwięku z dużych przetworników, są najbliżej naturalnego brzmienia jak byś stał obok kapeli😉.

Odniosę się też do Twojej sugestii o graniu pudełkowym kubaków to miałeś rację, ale w przypadku nagrań płaskich, to samo jest na mniejszych i większych przetwornikach jeżeli oczywiście mają szerokie pasmo, przy zawężonym dolnym paśmie ten efekt zanika, może nawet powodować dudnienie.

Od razu dodam że są takie kolumny które tak mogą zagrać, jak się interesowałeś sprzętem w latach 80/90 to wtedy producenci zaczęli produkować kolumny z sugestią do jakiej muzy są one przeznaczone.

Koniec😂

 

Karol, żadko niestety nie miewam racji ;), a wiem, że bas z dużych przetworników jest "lepszy" to fizyka. Ale akurat niekoniecznie z kabuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrólKiczu

3 minuty temu, audiowit napisał:

Psy szczekają dobrze na każdym systemie. Czasami skoinad jeśli źle się kabelki podepnie

Masz odpowiedź na swoje pytanie. 

Nie popadajmy w skrajności. Mój system pokazuje bardzo dobrze dzwoneczki w drugiej ( i nie tylko minucie) ale chodzi właśnie o rozsądek i równowagę, nie dążenie za wszelką cenę do usłyszenia że komar się zesrał w 2,15 minucie utworu. Sorry za tego komara 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KrólKiczu napisał:

A psy w utworze Watersa są ważne czy też można je olać? 

Cha, cha, cha - przypomniało mi się jak kiedyś szukałem tej osy z początku utworu High Hops😂, bo wydawało mi się że lata gdzieś w okolicy moich kolan.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

Jeśli Magico wykonali ludzie, to na pewno są ludzie, którzy wykonają to jeszcze lepiej, a niekoniecznie drożej.

Zapewne 😉

52 minuty temu, audiowit napisał:

Też, ale nie stać mnie na nie. Raczej zostaną w formie symbolu, jednorożca :)

Sorry, ale jak będziesz sobie tak wmawiał, to i tak będzie...

52 minuty temu, audiowit napisał:

A ja wolę jak barwa nie jest dyktowana  przez system tylko nagranie

No i tak powinno być, ale bezkompromisowy system raczej nie istnieje, a przynajmniej tak twierdzą ci, którzy mają wiedzę.

52 minuty temu, audiowit napisał:

Karol, żadko niestety nie miewam racji ;),

Pewność siebie level master 😉

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, AudioTube napisał:

Wiedza, umiejętności a być może przebłyski geniuszu

To prawda.

Może w tym miesiącu przypłyną kolumny. Obudowy są już gotowe, wszystkie przetworniki u konstruktora, także czekam dalej ;)

A propos pewności siebie, to AJ Soundfield jest zdecydowanie, ale widocznie ma ku temu powody. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

Jeśli Magico wykonali ludzie, to na pewno są ludzie, którzy wykonają to jeszcze lepiej, a niekoniecznie drożej.

Kupując kolumny czy wzmacniacz kupujemy czyjeś wyobrażenie o tym jak powinien być prezentowany dźwięk. Do nas należy opinia ,czy nam podejdzie czy nie . Co do cen to jest za wiele zmiennych , bym oceniał czy "uczciwa " , czy nie ? 

2 godziny temu, KrólKiczu napisał:

A psy w utworze Watersa są ważne czy też można je olać? 

Psy słychać faktycznie nawet na moim głośniku bluetooth . Właśnie sprawdziłem ,

pytanie jak słychać ? :)

41 minut temu, Adi777 napisał:

Może w tym miesiącu przypłyną kolumny. Obudowy są już gotowe, wszystkie przetworniki u konstruktora, także czekam dalej 

Normalnie tak czekam , jak bym to ja te paczki zamówił :)  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...