Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

5 godzin temu, Adi777 napisał:

Zapewne 😉

Sorry, ale jak będziesz sobie tak wmawiał, to i tak będzie...

No i tak powinno być, ale bezkompromisowy system raczej nie istnieje, a przynajmniej tak twierdzą ci, którzy mają wiedzę.

Pewność siebie level master 😉

Jestem realistą. Nie będzie mnie stać na kolumny za 500 000. Pozatym nie postawię ich w salonie gdzie kiepska akustyka.

W audio sami Ci co mają wiedzę. Tylko jakoś efektu nie słychać.

Nie wypowiadałbym się na temat, co do którego nie jestem pewien. W latach 60 i wczesnych 70 królowały wzmacniacze lampowe zaczęły się pojawiać germanowe. Te kolumny były projektowane właśnie do nich. Stąd ich skuteczność. Do tego obejzyj sobie przetworniki. To blacha tłoczona. Co lepsze były robione na alnico. Ale to już raczej nie w kabukach. Pozatym słyszałem już ich tyle, że wiem o czym mówię. Postępu w dziedzinie materiałów, technologiach i związanych z tym projektowaniu, nie da się zatrzymać. Oczywiście po zbudowaniu takich nowoczesnych kolumn, ktoś je przesłuchuje i poprawia żeby wprowadzić pierwiastek ... ludzki,duszę. No ale wiesz,rozumiesz...

Lubię vintage i mam. No ale.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur Brol napisał:

Magico np. sa piekne, ale czy kolumny musza byc zrobione z materialow wykorzystywanych w lotnictwie wojskowym?

Choc to w zasadzie bardzo na czasie - bez uzytku drewna. Ekologicznie.👍

Nie chodzi o ekologię. Aluminium przy niższej grubości ścianek osiąga większą sztywność. A wiadomo, cieńsze ścianki, większy litraż, mniejsze kolumny. Ideałem byłoby drewno. Ale kto teraz buduje z drewna kolumny. A jeśli nawet to po co? Żeby bardziej się podobały audiofilom. Np Boenicke, gdzie nawet przetworniki są z drewna, ale po co? Są lżejsze i sztywniejsze materiały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audiowit napisał:

Nie chodzi o ekologię. Aluminium przy niższej grubości ścianek osiąga większą sztywność. A wiadomo, cieńsze ścianki, większy litraż, mniejsze kolumny. Ideałem byłoby drewno. Ale kto teraz buduje z drewna kolumny. A jeśli nawet to po co? Żeby bardziej się podobały audiofilom. Np Boenicke, gdzie nawet przetworniki są z drewna, ale po co? Są lżejsze i sztywniejsze materiały.

Z tego co wyczytalem one sa z Carbon Fiber zrobione , nie z aluminium.

Nie wiem dokladnie jak ten material sie w jezyku polskim nazywa.

Sonus Faber chyba wciąż drewno uzywa. Pewnie wiele innych firm, wciaz, w różnej postaci to drewno wykorzystuje.

By sie audiofilom podobalo?

A ktoremu z nich, czy z nas sie te Magico nie podobaja? Zaden z nas by nie odmowil sobie ich posiadania, gdyby mogl. Takze drewno, nie jest juz jedynym materialem uzywanym do budowy kolumn. Faktem jest jednak, ze dobrze zrobione drewniane kolumny, wygladaja zabojczo.🙂

6 minut temu, Rega napisał:

@misiekx kazdy, kto u mnie był może potwierdzić, ze barek jest zaopatrzony. Czasem jednak przerwy pomiędzy odwiedzinami gości bywają długie i .... zawartość ulega zepsuciu. I nawet audiofilskie podpory barku firmy Dynaudio niewiele pomagaja.

IMG_20220820_174255.jpg.4bd333798999e39b68f9aecefb01bae5.jpg

IMG_20221026_160905.jpg

Dla mnie jeśli juz to smakowe. Czyli to żółte w butelce. I na dodatek sztuka w tle.👍Czegóż wiecej chciec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria S jest z aluminium. M również do modelu M9, który jest min z włókna węglowego ( tak jak monokoki samochodów sportowych) sztywność, waga.

Ja mówię o serii S ( 500 000zł). O M nie wspominam, a o M9 nie marzę. 4.5ml zł.

Warto wspomnieć z czego sà zrobione membrany. Z grafenu.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Artur Brol napisał:

I na dodatek sztuka w tle.

Tak, wisi tu kilka oryginalnych prac olejnych z lat 30 i 40 ubiegłego stulecia oraz jedna akwarela z 1942 roku. Poza tym mam córkę plastyczkę od której ostatnio dostałem ładny portret arabskiej księżniczki i nie mam gdzie powiesić. To kilka jej prac, w tym kopie Beksińskiego. Przepraszam za OT.

inline (33).jpg

IMG_20220506_173708.jpg

IMG_20220506_173740.jpg

inline (27).jpg

inline (28).jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma talent dziewczyna. 👍

27 minut temu, audiowit napisał:

Seria S jest z aluminium. M również do modelu M9, który jest min z włókna węglowego ( tak jak monokoki samochodów sportowych) sztywność, waga.

Ja mówię o serii S ( 500 000zł). O M nie wspominam, a o M9 nie marzę. 4.5ml zł.

Warto wspomnieć z czego sà zrobione membrany. Z grafenu.

Ten grafen,  to nie przypadkiem, ten material w wydobyciu  którego Polska miała być potentatem? Czy może coś gdzieś nie doczytałem.

Aluminium przecież jest niezbyt drogim metalem, chyba również dość łatwym w obróbce. Skąd te ceny w takim razie? A nieważne,  i tak to są produkty poza naszym zasięgiem. 

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...