Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 minutę temu, Artur Brol napisał:

Tak właśnie to powinno wyglądać.

Z kulturą i na poziomie.👍

Wesołych Świat wszystkim życzę.

Nawiasem mówiąc, ostatnio się zainteresowałem lampowcami do sluchawek. A tu kolega już odradza lampy.😒

Hej, nawzajem, wszystkiego dobrego!
Kto odradza lampy? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustykę mam w miarę ogarnięta i przykuwam do niej dużą uwagę. Nie bawiłbym się w drogie sprzęty bez ingerencji w akustykę. Dla mnie wtedy byłoby to bez sensu i nawet sprzęt za 80tys by zagrał źle. Czego byłem świadkiem na Audio show. 

Mam 6 paneli z wełny mineralnej 120x60. 3 rogi w pułapkach basowych. Akustykę mam poprawioną amatorsko bo panele z własnej produkcji. Ale poprawiły komfort odsłuchu i jakość tak że nawet diamondy 28 grały na Yamaha RN 602 dość przyjemnie.Głównie miałem problem z niskimi częstotliwościami czyli od 60hz w dół. No i tutaj dirac sprawił się doskonale. Ale tutaj bardzo ciężko jest ogarnąć akustykę w tych częstotliwościach w warunkach domowych. Bym musiał dać solidne pułapki basowe w rogach. Oczywiście dirac nie poprawi wszystkiego i lekarstwem na puste pomieszczenie nie będzie. Ale w moim pomieszczeniu sprawił się doskonale i na tyle ogarnął bass że jak gra subwoofer to nawet nie czuję żeby pracował. A kiedy trzeba to dołoży tak że żadna kolumna nie da. Sub ustawiłem aby schodził do 22hz. Na pomiarze już  od od 19,5hz zaczynała się praca. Ale nie chciałem go katować. No i 22hz uważam że to jest już naprawdę nisko. A szczególnie do bloku. Uzyskałem bardzo fajne brzmienie i podoba mi się nawet rel jak w kinie kontroluje ten bass. Nie jest taki wylany jak typowy z bass reflex. Tylko jakby za sznurek prowadził.

przerobiłem trochę sprzętów ale z aktualnego zestawu jestem bardzo zadowolony i zostanie ze mną na długo. A jestem bardzo wymagający. Myślałem że będę zawiedziony w stereo. A gra naprawdę na wysokim poziomie. Może mi ktoś próbować wmówić że gra nie tak czy coś. Ale ważne że dla moich uszu się podoba i że nareszcie niczego mi nie brakuję. 

pozdrawiam i wesołych świąt 😃

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Dzięki, dokladnie tak jest. Najwieksze wrazenie na mnie wywarło oddawanie przestrzeni pomieszczenia. Koncert na otwartym to wrazenie ze mamy koncert na otwartym. Koncert w malym klubie to słychać ze przenieśliśmy sie do malego klubu. Nie wiem jak to sie dzieje, ale nigdy w zyciu tego az tak nie slyszalem…. 

Marcin to już wysokiej klasy piecyk, nietuzinkowy. Może się podobać, może nie. Dla mnie zawsze ważniejsze było by sprzęt mnei czymś zauroczył by pokazał coś czego inne nie mają nawet jeśli nie jest to do końca wierne, naturalne. Sudgen ma w sobie ducha muzyki, Twój opis bardzo bardzo mi przypomina wrażenie jakie odniosłem po implementacji do wzmacniacza lampowego lamp Ken-Rad granie granie jak na żywo w małym klubie z genialną muzyką, gdzie dym wisiał w powietrzu, a muzyka sprawiał ogromną radość. Super. Możesz wkleić zdjęcie całości z chęcią bym zobaczył, bo to dość nietypowy u nas wzmacniacz z ciekawym acz oryginalnym designe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zbalansowanym jak, Cayin czy Feliks Audio, nie, nie ten za 6 tysięcy. Ostatnio nawet słuchałem raz na xlr i zmieniałem na 6.3. Tak w zasadzie to tylko w glosnosci się to różni. Nie zauważyłem by czystość, detale czy jakość basu czy srednich była inna.

Więc kto wie, może zmienię na niezbalansowany. Wpierw jednak sprawdzę te z xlr.  Jeśli już ta droga pójdę. 

Na początek, jeśli by to nie był problem to chętnie ten twój sprawdzę.

👍 

Jeśli do tego czasu oczywiście niczego już nie znajdę to chętnie.

Dzięki za propozycję.

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wing0 napisał:

Ja mam deko skrzywiony gust i mi się podobają nietuzinkowe sprzęty i brzmienie.

Na żywo calkiem ok, solidny kawał klocka. Ważne że Żonie się podoba 😃

Co do brzmienia trudno mi powiedzieć żeby grał nienaturalnie. Od zawsze priorytetem jest dla mnie naturalność oddania głosu ludzkiego, gitar, dęciaków... tu póki co jestem najbliżej  tego w mojej historii audio. A że robi to lepiej niż poprzedni Arcam, to teraz jak ocenić który jest bardziej naturalny 🙂

Gra z polskimi Proxima 3 od Divine Acoustics.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wing0 napisał:

mam deko skrzywiony gust i mi się podobają nietuzinkowe sprzęty

Mam podobnie.

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

solidny kawał klocka. Ważne że Żonie się podoba

Ten czynnik ograniczający😉, u mnie został wyeliminowany poprzez brak sprzetu audio w salonie. Teraz mam spokój. Jednakże bardzo dobrze znam WAŻ z wcześniejszych czasów.

A ciekawe , jak wypadłby ten model w porównaniu z tym (nie wiem czy będzie widoczny, bo coś słabo się otwiera)

https://www.dba.dk/effektforstaerker-sugden-a21a/id-1107796008/

 

 

 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rega napisał:

Jednakże bardzo dobrze znam WAŻ z wcześniejszych czasów

W sumie to nie narzekam. Na półce  leżą jeszcze dac, streamer i 2 zasilacze liniowe, więc moja WAŻ ma i tak anielską cierpliwość 😊

Znajomy mi mówił że starsze Sugdeny grały bardziej ciepło i mniej szczegółowo. Czym nowszy i mocniejszy podobno gra bardziej precyzyjnie i chlodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Fajny stolik Artur 🙂

Dzięki.

Jest fajny, z drewna i ciężki. O mało go nie upuściłem, kiedy mi go kurier przekazał. Nie byłem przygotowany na tyle kilo 😁

Ale złożony jest. 

@zolt zerknij na jego stronę. Ja wybrałem taki stolik, on ma jeszcze z extra platforma , na każdej półce, fajnie to wygląda ale jest droższe.

@AudioTube  Dzieki. Zapytaj Kasoto, może robi takie stoliki z dębu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zolt napisał:

I jak tam, scena się powiększyła, z kolumn spadł koc, a bas stał się bardziej konturowy i lepiej kontrolowany? ;)

Teraz siedze I słucham pewnych utworow, by sprawdzić czy akustyki, ta zmiana , sobie nie zwaliłem. 

Uf, na szczęście nic się nie zmieniło.

Trochę się przestraszylem 😱

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby miałoby się zmienić u Ciebie, przeca Ty jesteś miszczem.....

Nie dokończę,  gratuluję robienia cewki z kabli głośnikowych, nie wierzę że ktoś taki udziela "porad" na forum....

Jprdl 🤦‍♂️

 

DSC_4580.JPG.8d90f3c23718afc2b5cda2210e5dd428.jpeg

2 godziny temu, audiowit napisał:

Omg, ale akustykę to Ty masz fatalną. Zamiast w stolika, to w nią bym zainwestował. Tak, tak wiem... nie slyszałem. Chyba nie muszę.

Myślisz, że tylko akustykę? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...