Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Podoba mi się pomysł z diy. Niestety jestem elektronicznym analfabetą. Stan mojej wiedzy pozwala na połączenie kabelków, jeśli będą dobrze opisane. Z lutownicą też zero praktyki. Większe doświadczenie mam ze spawarką i młotkiem. Z kręgu naszego hobby wykonałem sobie listwę w stylu Taga PF2000 i raczej wyżej nie pójdę, chyba, że porwę się może na obudowanie  Icepowera. Przeglądałem gotowe preampy na alli, ale nie ma recenzji do nich, więc raczej nie będę ryzykował. Taki Brzhifi BP26 wygląda dobrze, ale jak to gra? Pewnie skończy się polowaniem na Abrahamsena V3.0.

Gratuluję projektu i wykonania. Pewnie sonicznie też będzie bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Gratulacje.

Jak gra?

Dziękuję, jest bardzo dobrze. Mocno dociążony dół. Tego chciałem. Zniknęła ostrość górnego pasma, bez utraty szczegółowości. Wszystko się jeszcze wygrzewa. Więc coś więcej napiszę z kilka dni. Docelowo wymienię kable gorące sygnałowe na  drut neotecha UP-OCC, masę chyba zostawię. Jeszcze nie wiem. 

Witek, zapraszam Cię do udziału w temacie mojego preampu, tam na pewno więcej się dowiesz. Staram się pisać na bieżąco. 

Link

Sebastian, te preampy z ali zawierają błędy konstrukcyjne. Przypadkowe części, co sprawia, że wszystko się rozjeżdża. No i bardzo słabe podzespoły.  Po zakupie takiego pre, będzie i tak potrzebna wymiana niektórych elementów, jakieś rezystory, i na bank kondensatory, bo wkładają badziew. Dlatego najlepiej kupić gotową płytkę polutowaną. Dokupić trafo np. takie https://muzgaudio.com/produkt/transformator-do-lampizacji-cd-dac-ts40-ogonowski/

Jakiś selektor np. https://www.gotronik.pl/selektor-wejsc-audio-4-przekazniki-p-4240.html

Najprostsza drabinka np. https://allegro.pl/oferta/potencjometr-drabinka-smd-stereo-log-20k-9598492530

Trochę przewodów, lampy i już. Później zostaje tylko obudowa. 

Koledzy, zapraszam do udziału w moim temacie. Tam jest bardziej odpowiednie miejsce na pytania techniczne. Na które chętnie odpowiem, podrzucę linki. Itp.

A najgorsze jest  w chincykach, że sprzedają bez schematów. Albo dają jakieś które są całkowicie z d. wzięte.. Mój przypadek.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit Uległem Twojemu naciskowi i zmieniłem dzisiaj kolor podświetlenia Soniaka na " zalecany " oryginalny. Odbyło się to przy dużym wsparciu technicznym kolegi Tomka @elektron6

Żarówki kupiłem na ebay i lekko zmodyfikowałem , nie miałem sumienia pakować ledów. Pomalowałem je farbą do żarówek. Przy okazji wyczyściłem wnętrze , przetarłem szybki wskaźników , skali / Witek polecam ten zabieg /. Soniak lśni , dołączyłem nową antenę i odbiera dosłownie wszystkie stacje bez grama szumu. Kocham tą maszynę :) 

 

 

IMG_2750.JPG

IMG_2751.JPG

IMG_2755.JPG

IMG_2757.JPG

IMG_2759.JPG

20211204_182041.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Prawda, że ładniejszy?

Masz !

 

41 minut temu, elektron6 napisał:

Stara dobra szkoła i piękny design

Wszystko w nim jest logiczne choć ilość części jest imponująca. Nie zrobiłem zdjęcia ale zastanowiło mnie co to są wlutowane przezroczyste kulki i walce ? Pierwszy raz coś takiego widziałem . Ten walec na zdjęciu / w środku/ jest  półprzezroczysty jak by był ze szkła , przy tym ziarnie powiększenia tego nie widać.

walec.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, elektron6 napisał:

Ten biały element bo kondensator styrofleksowy - dobrej klasy kond o dużej stabilności temperaturowej. Obecnie już rzadko stosowany ze względu na koszty. Miałem kiedyś model V6 - wspominam bardzo dobrze ten kawał maszyny

Też mam. Przegląd by mu się przydał. Nie był nigdy serwisowany. Tylko żarówki nieudolnie zmienione...

 

8 minut temu, Fafniak napisał:

Wrzuć go w awatara, będzie ci pasować

To mam lepsze

 

20211001_220909.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam nowego zawodnika w naszej skromnej stajni: wzmacniacz lampowy Arioso 2A3. Wzmacniacz pochodzi z kolekcji @elektron6 i jest po upgradzie (wymiana kondensatorów na Mundorf mcap evo, Jentzen superior-cap, Polnik Audio, Rubycon). Lampy sterujące: 6SN7 General Electric, RCA 6f8G (z przejściówkami) oraz Electro Harmonix 2A3.

IMG-20211204-114208.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...