Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Choć Marantz swego czasu też produkował ciekawe rzeczy

Nadal produkuje ciekawe rzeczy wzgledem oferty innych producentów. Nie każdy np. Cd-ek ma wyłączany opcjonalnie wyswietlacz🤔. Nie muszę chyba tłumaczyć jaki z tego pożytek dla dzwieku. A zwłaszcza dla audiofili upatrujacych wszelakie zmiany dzwieku w kablach 😎 pewnie juz wiesz co mam na myśli 😎

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Magico osiągnie taka sprzedawalność i rozpoznawalność marki na świecie jak Marantz to wtedy można porozmawiać o tym sprzęcie. Na razie to jak Koenigzeeg. Bardzo dobry, super osiągi, ALE kto nim jeździ? Nie każdy moze obejrzeć, nie mówiąc już o posłuchaniu. To bardzo niszowe kolumny i myślę, ze nie warto zawracać sobie głowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym nie zależy na sprzedawalnosci. Czy niszowy? Nie. Ma je wiele osób. Nie wszyscy piszą na forum, bo np obawiają się hejtu, tego polskiego.

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Nadal produkuje ciekawe rzeczy wzgledem oferty innych producentów. Nie każdy np. Cd-ek ma wyłączany opcjonalnie wyswietlacz🤔. Nie muszę chyba tłumaczyć jaki z tego pożytek dla dzwieku. A zwłaszcza dla audiofili upatrujacych wszelakie zmiany dzwieku w kablach 😎 pewnie juz wiesz co mam na myśli 😎

Cd bez opcji wyłączenia wyświetlacza nigdy nie jest brane przezemnie pod uwagę. Ten szum wyświetlacza jest nie do zniesienia ;)

A tak bajdelej. Nie wyłączacie wyświetlaczy jak słuchacie muzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, audiowit napisał:

 Nie wszyscy piszą na forum, bo np obawiają się hejtu

Zawsze podziwiałem Witek Twój cudownie beztroski brak konsekwencji w tym co piszesz, myślisz, głosisz. 

Ubolewasz nad sprzętowym hejtem, a sam - nieprowokowany - dowalasz różnym markom, np. Marantzowi przy każdej okazji (albo i bez). Choćby post wcześniej. Naprawdę słodkie;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit jeśli dla Ciebie kolumny wartości 130 tys nie są niszowe, to jakie są niszowe? Nie każdy chcący słuchać dobrego brzmienia śpi na kasie.  A razczej uzywający tych kolumn do takich należą. Ja nie zaglądam nikomu do kieszeni, jednakże ilu ludzi choćby na tym forum na nie stac??? Myslę, że nikogo. A więc dyskusja bezzasadna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One jako używane kosztują 130 000.

Czy kogoś stać czy nie? Raczej znalazłoby się wielu na tym forum. Pytanie czy chcą lub czy dla nich warte są tyle kasy.

Dyskusja na temat czego? Doskonalosci kolumn czy ich niszowosci?

Jakoś nie mam tych kolumn i znam słuchałem Magico? To abstrakcja? Nie, one są i pisząc o nich, że nie ma o czym mówić to tak jak powiedzieć, siedźmy w ciemności w jaskini. Słońce jest wysoko, więc nie dla nas.

A zresztą może i dyskusja jest bezzasadna.

Poleciłem kolumny Magico i tyle. Uważam, że są dobrym wyborem dla tych, którzy szukają dobrego dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę , że nie są dobrym wyborem. I są ludzie których na nie stać. Tylko KTO je kupi? To że kogoś stać, wcale nie oznacza że będzie chętny aby je kupić. ktoś kto ma 500 tys zł niekoniecznie będzie  skłonny do kupna samochodu za 250 tys. Stać go, ALE czy kupi? Raczej nie. 

Mój dobry znajomy uzywa kolumn Beolab 90 w komplecie z wysoką końcówką Gryphona i ..... co z tego? Kolumny grają pięknie, chciałbym je mieć, ale nawet nigdy o nich nie napiszę bo .... po co? jaki sens? Nigdy ich nie będę miał. A i posłuchac mogę jedynie kiedy znajomy mnie zaprosi, a robi to raz na kilka lat. To tak jakbym opisał chęć podróży na marsa. Kogo interesują moje marzenia?. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o ile ja wiem to 50 są aktywne.  Nie wiem czy 90 maja wbudowane wzmacniacze.  Może mają, ale to nie znaczy że nie można ich uzywać ze wzmacniaczem zewnętrznym. Skoro uzywa ich ze wzmacniaczem zewnętrznym to widocznie można. Montowała mu je grupa fabryczna B&O.  Wyglądają jak pogniecione ale graja wspaniale. Co z tego , skoro nie dla mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...