Skocz do zawartości

Ciekawostki aukcyjne i giełdowe, czyli sprzęt sprzedawany na allegro, eBay, hi-fi.pl, itp.


Recommended Posts

5 godzin temu, J4Z napisał:

Sprawę z fun przemyślałem i już ich nie chce. Na wykresie wyglądają na krzykacze.

Kiedyś porównałem Audium z wykresem Focali u znajomego. Góra identyczna.... A grają tak bardzo odmiennie. Papierowy głośnik Audium daje lekką i szlachetna górę, nie czuć nawet że tak dużo wysokich 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że kolega zachwycony nowym nabytkiem. Expo ma 2 wady: brak wzmacniacza słuchawkowego i brak wejścia optycznego. Optyk to ukłon w stronę mojej drugiej połowy. Chodzi o to aby bez włączania kilku klocków móc obejrzeć film z dźwiękiem na kolumnach. Dlatego póki co moim faworytem jest Denon 1700 nowy lub 2500 używany. Pytanie czy to zgra się ze Spendorami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Slawko69 napisał:

Widzę , że kolega zachwycony nowym nabytkiem. Expo ma 2 wady: brak wzmacniacza słuchawkowego i brak wejścia optycznego.

Nie wiem czy to o mnie. Jeżeli tak, to muszę sprostować. Nie mam Expo! (moooże kiedyś, zbieram, odkładam, itp., itd. :)

 I Expo 3510 ma dziurkę na słuchawki - dla mnie, jak w 99% znanych mi integr kompletnie niepotrzebną bo przeciętnej jakości. Jeżeli chodzi o słuchawki to jedynie obecne integry  Regi mają je wyjątkowo dobre, u reszty jest bo jest... 

10 godzin temu, Slawko69 napisał:

Denon 1700

Oj, jak ten Denon jest faworytem to Expo 3510 nie jest dla Ciebie. Zupełnie inny charakter i dynamika niskich tonów, całkwicie inny charakter wysokich tonów. Dwa przeciwległe bieguny. Oczywiście może się też zdarzyć, że po osobistym odsłuchu preferencje by się zmieniły ale już nie mieszam. Każdy musi podążać  swoją drogą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym faworytem bez przesady. Po prostu w porównaniu do innych wzmaków , które ostatnio słyszałem - Naim Atom , Unitystar , RA 1572 czy Hegel w Denonie czuć moc. Kiedy trzeba dupnąć jest dupnięcie. Ja nie rozbieram muzyki na czynniki pierwsze. Muza ma sprawiać mi radość. Na zlocie radość była ze Spendorami 3/1 z wzmakiem lampowym. Gdzie indziej był fan z Denonem . Co będzie gdy połączymy Denona ze Spendorami pozostaje otwartą kwestią. Nie mogę znależć miejsca gdzie mogę takiego zestawienia posłuchać.

W Twojej stopce masz napisane Expo....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lpomis napisał:

Klikam zawsze "zgłoś". I o dziwo ściągają te ogłoszenia 😈

To teraz k...a wiem , czemu zniknęło moje ogłoszenie ,o moim kablu zasilającym DIY / nie Nordost Odin , Tara Labs The Zero Evolution , Siltech Royal Rubby Hill II /  co go chciałem opylić za jedyne 5 kafli !!! 🤐 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudioTube napisał:

https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/ogłoszenia/kolumny-podłogowe/dynaudio-evoke-30-nowe-rabat-40-r131579/

 

Dynaudio na Śląsku. Nie znam się, chyba okazja. Ta marka bardzo często przewija się na forum.

Warto być może jeszcze poczekać. Wystawił je kolega z forum AS z klubu Naima. Raptem kilka tygodni po zakupie i co jakiś czas obniża cenę :D

Swoją drogą musiały mocno nie przypaść do gustu, sprzedaż po miesiącu od zakupu...

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KrólKiczu napisał:

Z tego co wiem, ma też kudosy.

 

20 minut temu, kaczadupa napisał:

Więc tak, to z pewnością bardzo szanowana, dobra marka. 

A Witek to tylko dla siebie, dla siebie te perełki trzyma i nic a nic podzielić się nie chce. Ani pary z ust.

Ale z niego zatem kolega😉

A i niejaki pan Marek ma także na sprzedaż i nawet je Unisonem, lampiakiem napędza. 

Edytowano przez AudioTube
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, AudioTube napisał:

A Witek to tylko dla siebie, dla siebie te perełki trzyma i nic a nic podzielić się nie chce. Ani pary z ust.

@audiowit wieloktrotnie o nich wspominał na forum i nawet zachęcał do posłuchania w przypadku osób poszukujących dobrego brzmienia. 

Ja niestety ich nie słyszałem ale wiem, że Tomek @tomek4446 słuchał i może coś więcej napisać. Oczywiście brzmienie kolumn to wypadkowa miksu akustyki pomieszczenia i tego co je napędza ale podstawowy charakter grania pozostaje niezmienny ;) 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AudioTube napisał:

 

A Witek to tylko dla siebie, dla siebie te perełki trzyma i nic a nic podzielić się nie chce. Ani pary z ust.

Ale z niego zatem kolega😉

A i niejaki pan Marek ma także na sprzedaż i nawet je Unisonem, lampiakiem napędza. 

Nie śledzisz:). Pisałem o kudosach. Niepozornie wyglądają i zwykle jak ktoś do mnie wpada, to nie zwraca na nie uwagi lub patrzy z politowaniem. Dopóki nie zagrają ;).

Polecam. A cena rewelacyjna. Sam kupiłem je drożej niż te wystawione. Ja mam czarną parkę, też Anniversary Edition. To nic nie znaczy :).

A kolumn mam jeszcze więcej ;). Też opisywałem. Nie trzymam wiedzy dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

słuchał i może coś więcej napisać.

Było to sporo czasu temu , ale Kudosy jakimi je zapamiętałem u Witka, to precyzja Panie. Precyzja w dobrym tego słowa znaczeniu. Oj , nie da się oszukać , jak coś źle zrealizowane to słychać , aż boli. Po prostu różnicują nagrania i potrafią stworzyć fajną głębię , sporą scenę. Jak już było napisane , same kolumny nie grają , gra system. Opieram więc swoją opinię na całokształcie wraz z pomieszczeniem. 

Jak się mylę to mnie @audiowit Witek popraw , ale odniosłem wrażenie , że nie zagrają w każdym pomieszczeniu. Ze względu na wspomnianą precyzję grania, wymagają nakładów na adaptację akustyczną pomieszczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...