Skocz do zawartości

Kable dla zaawansowanych


RoRo

Recommended Posts

8 godzin temu, Bebop napisał:

Chcę się dowiedzieć jaka jest różnica między kablami dla zaawansowanych a tymi dla początkujących. 

Moim zdaniem nie ma. To jest tylko kwestia budżetu i chęci na kompleksowe złożenie systemu bez oszczędzania na biżuterię. Można dość ostrożnie przyjąć że początkujący marginalizuje i bagatelizuje wpływ okablowania w budowaniu audio, ale nie nazwał bym tego regułą bo znam przypadki gdzie od początku było "z grubej rury".

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, terracan1929 napisał:

Coś za szybko Ci to testowanie poszło.

Spodziewałeś się efektu w stylu "strzał z płaskiej w pysk " ? :)

To chyba tak nie działa. Powinieneś dłużej poobcować z nowym kabelkiem. I za kilka dniu opisać wrażenia. I ewentualne różnice , które wyłapałbyś słuchając osłuchanych już kawałków.

By zaledwie po godzinie (dwa posty później)...

 

17 godzin temu, terracan1929 napisał:

Po prostu uważam, że testowanie powinno potrwać trochę dłużej. Z autopsji wiem, że zaraz po zmianie kabla słyszałem różnicę, by po jakimś czasie różnic już nie słyszeć. 

No to może warto sie zdecydować bo to jakby... przeczy sobie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Z kablami jest różnie, Jedne słychać od razu inne nic nie wnoszą w pierwszej chwili, ale po kilku dniach bez zapowiedzi okazuje się, że słyszymy lepiej talarze czy kontrabas.

Mnie chodziło o to że @terracan1929 w przeciagu godziny popelnia tylko dwa wpisy i jeden przeczy drugiemu. Raz że zauwazalne zmiany po czasie, po czym zaraz w nastepnym że zmiany od razu. Jakby pisało dwoje ludzi z jednego profilu.

Ps: z słyszeniem po czasie nieco inaczej dzwieku w systemie audio juz nie raz pisałem.

Ja nie zmieniam nic w sysyemie a dzwiek sie zmienia! Co sie dzieje? Tzn. Ja wiem bo juz nieraz o tym pisałem, ale chce byś Ty mi powiedział (napisał) @Bogusław 66.

Jesli zrozumimy "pewne mechanizmy" dopiero bedziemy mogli sie zagłębiać w w/w zmiany i ewentualnie rozważyć czy te zmiany to na pewno to o co nam sie "wydaje".

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc, przesłuchałem kila utworów, różne rodzaje muzyki, pewnie będę miał  zakwasy od biegania i schylania się i mam nadzieję że niczego nie uszkodziłem przy tym wielokrotnym przełączaniu kabli.

W każdym razie kable odsyłam. 

Byly momenty że myślałem że lepiej graja od Melodiki, że coś czyściej brzmi, że jest bardziej wypełnione ale niestety po kilkukrotnym przesłuchaniu tego samego miejsca ta różnica okazywała się tylko pobożnym życzeniem.

Jak wspominałem na początku, byłem ciekaw czy się moja niewiara potwierdzi, czy będę musiał skapitulować. Jak narazie to moja  niewiara w kable w zasadzie uzyskała dość solidne podstawy.

Jeśli się uda, może jeszcze coś gdzieś pożyczę ale to już z ciekawości albo by te podstawy wzmocnić.

Miłego wieczoru życzę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Artur Brol napisał:

Byly momenty że myślałem że lepiej graja od Melodiki, że coś czyściej brzmi, że jest bardziej wypełnione ale niestety po kilkukrotnym przesłuchaniu tego samego miejsca ta różnica okazywała się tylko pobożnym życzeniem.

Tak to właśnie wygląda. Początkowo wydaje się, że słychać, ale kolejne porównania tego nie potwierdzają. Myślę, że część porównywaczy zbyt szybko wyciąga wnioski. A gdyby przepięli jeszcze raz, czy dwa... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiadam się czy kable słychać czy nie ale o samym teście i jego aprobacie przez niektórych. Jeżeli Artur Brol po przeprowadzeniu tych testów napisałby, że słyszy wyraźne zmiany, zaraz podniosłyby się głosy, że testy o kant... rozbić i tylko ślepy test jest wiarygodny. Kiedy jednak nie usłyszał zmian, nikt z niesłyszących nie ma z tym problemu jak został przeprowadzony test. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:
Dnia 15.09.2023 o 18:53, terracan1929 napisał:

Coś za szybko Ci to testowanie poszło.

Spodziewałeś się efektu w stylu "strzał z płaskiej w pysk " ? :)

To chyba tak nie działa. Powinieneś dłużej poobcować z nowym kabelkiem. I za kilka dniu opisać wrażenia. I ewentualne różnice , które wyłapałbyś słuchając osłuchanych już kawałków.

By zaledwie po godzinie (dwa posty później)...

 

Dnia 15.09.2023 o 19:17, terracan1929 napisał:

Po prostu uważam, że testowanie powinno potrwać trochę dłużej. Z autopsji wiem, że zaraz po zmianie kabla słyszałem różnicę, by po jakimś czasie różnic już nie słyszeć. 

No to może warto sie zdecydować bo to jakby... przeczy sobie ;)

No nie wiem, co tu niby sobie przeczy ?

Najpierw napisałem, by kolega dłużej poobcował z nowym kablem i opisał wrażenia po kilku dniach.....Tak napisałem, prawda ?

A w kolejnym wpisie dodałem, że testowanie powinno potrwać trochę dłużej (czyli napisałem to samo co w pierwszym wpisie), bo z autopsji wiem, że zaraz po zmianie kabla słyszałem różnicę, by po kilku dniach jej ni słyszeć. DLatego zalecam dłuższe testowanie. 

Gdzie tu przeczenie sobie występuje ??

17 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mnie chodziło o to że @terracan1929 w przeciagu godziny popelnia tylko dwa wpisy i jeden przeczy drugiemu. Raz że zauwazalne zmiany po czasie, po czym zaraz w nastepnym że zmiany od razu. Jakby pisało dwoje ludzi z jednego profilu.

Raz jeszcze tłumaczę. U mnie ! u mnie ! zauważalne zmiany nastąpiły od razu, a po czasie różnic nie wychwyciłem.

CO nie znaczy, że u kolegi musi być tak samo ! Poza tym musiałem posłuchać dłużej by stwierdzić, że jednak różnic nie ma. Więc zalecam dłuższe osłuchanie i dopiero wówczas wyrażanie opini.

Gdzie tu widzisz kolego drogi przeczenie sobie ?

Miłej niedzieli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2023 o 17:53, terracan1929 napisał:

Coś za szybko Ci to testowanie poszło.

Spodziewałeś się efektu w stylu "strzał z płaskiej w pysk " ? :)

Czytajac powyższe rozumiem, że kolega za szybko zakończył testowanie. 

 

Dnia 15.09.2023 o 18:17, terracan1929 napisał:

zaraz po zmianie kabla słyszałem różnicę, by po jakimś czasie różnic już nie słyszeć.

Czytajac powyższe rozumiem, że kolega powinien wykonać szybki test, bo w dłuższym okresie czasu, zmiany nie są juz słyszalne. 

Ps: poprzednio zacytowałem całość teraz wyciete są zdania przeczace sobie według mojej 0ceny. Jesli ja to yak odebrałem, to inni też mogą.

 

1 godzinę temu, terracan1929 napisał:

Miłej niedzieli.

W sumie... szkoda niedzieli na przekomarzanie sie. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodika nic nie pozamiatala i nie pozamiata.

To nie jest tak ze Melodika jest lepsza , tylko te inne kable nie sa tak dobre jak sie mowi. Innymi slowami to wszystko jest to samo.

Miedz to miedz a srebro to srebro. Czy zwinieta tak czy siak, zadna roznica. Czy robia zeby tam cos sobie po naskorku nie skakalo czy nie uciekalo, czy nie - jesli nawet jakas roznica jest to za mala by nasze uszy to wychwycily.

Wiesz jak na czlowieka dziala symbol luksusu - takim symbolem  sa kable, kolumny, elektronika, auta, jachty itd.

 A wtedy niektorzy nie potrafia sie przyznac ze jednak nie slychac roznicy - jedni bo im glupio a drudzy bo nie slyszeli nic innego. Moze jest i 3cia grupa, nie wiem) Najlpsze jest chyba to ze tym pierwszym nie jest glupio przed innymi a przed nimi samymi.

Choc psychologiem nie jestem i moge sie mylic.😏

 

 

Monolitha sie nie dalo. Zamiast blue mieli tylko Flat one i za cene Blue dostalem. Na test.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

To nie jest tak ze Melodika jest lepsza , tylko te inne kable nie sa tak dobre jak sie mowi. Innymi slowami to wszystko jest to samo.

Miedz to miedz a srebro to srebro. Czy zwinieta tak czy siak, zadna roznica. Czy robia zeby tam cos sobie po naskorku nie skakalo czy nie uciekalo, czy nie - jesli nawet jakas roznica jest to za mala by nasze uszy to wychwycily.

Wiesz jak na czlowieka dziala symbol luksusu - takim symbolem  sa kable, kolumny, elektronika, auta, jachty itd.

Niestety, ale tak to nie działa. 

Ale próbuj dalej uskuteczniać te swoje wywody na niemal pustym poddaszu...

😉

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Moze jest i 3cia grupa, nie wiem

Może ta 3cia grupa, to Ci którzy kupili tani kabel i usilnie chcą sobie i innym wmówić wypierając zresztą, że nie ma sensu wchodzić w inne i ździebko droższe rozwiązania.

Psychologiem nie jestem, ale takie "prawidłowości" często zauważam, znam też kilka takich osób.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma "pusty" pokój wspólnego z kablami? Czyli jak kolega ma - być może, bo tego nie wiemy - przeciętną akustykę w pomieszczeniu, to nie będzie różnic w kablach? Raz im droższy i "lepszy" system, tym słychać różnice pomiędzy kablami, z kolei niektórzy piszą, że ich czy kogokolwiek system jest już tak dobry, że różnic nie będzie. To jest jakiś absurd.

Absurd i dobieranie sobie wersji, która akurat pasuje w rozmowie z  "niesłyszącymi".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artur Brol napisał:

jesli nawet jakas roznica jest to za mala by nasze uszy to wychwycily.

Ale to że nie słyszysz, nie znaczy że inni nie słyszą - znajomy kupił ostatnio polecone przeze mnie Real Cable i był w szoku jaka zmiana właśnie do Melodiki. Nieważne lepiej czy gorzej, ale różnice potrafią być bardzo mocno słyszalne.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Ale próbuj dalej uskuteczniać te swoje wywody na niemal pustym poddaszu...

Najlepsze są tych co mają kilka pianek na ścianie i wmawiają sobie że mają zaadaptowane akustycznie pomieszczenie. 😆

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Może ta 3cia grupa, to Ci którzy kupili tani kabel i usilnie chcą sobie i innym wmówić wypierając zresztą, że nie ma sensu wchodzić w inne i ździebko droższe rozwiązania.

Tych grup to Ci ino waszmość jest deczko więcej na naszym forum. Lelum polelum, ubaw po pachy :D

5 godzin temu, DiBatonio napisał:

Psychologiem nie jestem, ale takie "prawidłowości" często zauważam, znam też kilka takich osób.

grzybowski.original.png

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DiBatonio napisał:

Niestety, ale tak to nie działa. 

Ale próbuj dalej uskuteczniać te swoje wywody na niemal pustym poddaszu...

No widzisz a ja myślę ze tak to wlasnie dziala.

Pusty pokój nie ma nic wspolnego  z tym czy kable graja czy nie.

Na marginesie, ktoś mi powiedział że kable nie powinny grać tylko jak najlepiej przekazywać dźwięk podany przez źródło i wzmacniacz - to był Pan z jedne z firm produkujących kable. Więc jak, te co graja są zepsute?

Do tej pory tylko nie wierzylem by kable mogly zmieniac dźwięk,  teraz juz moge swoja teze podeprzec testem. Jeden kabel w cenie za metr, chyba tyle co za Melodike zapłaciłem za 3 metry. Też miedziany. I nie ma różnicy.

Na to nie miał wpływu pokój. Porostu nie ma różnicy i tyle. Jak wspomniałem już wyżej to jest porostu miedź I prąd przez nią plynacy.

Jeśli różnice są to raczej tak małe ze ich nie usłyszymy bo mamy do du... słuch. 

Jeśli ktoś sobie wmawiać chce ze różnica jest - jego sprawa. Ale proszę nie piszczę ze ktoś miał i różnica była taka ze mu szczęka opadła.

I co ze puste poddasze ( w/g ciebie może bo puste nie jest) komuś ściska  4 litery ze nie wydałem nie wiem ile kasy na adaptacje akustyczna ? I ze mam dobry dźwięk bez zniekształceń i dudniącego basu. Serio?

Może ludziska powinni trochę mniej patrzeć na jakieś utarte prawdy, w/g których to albo tamto się nie ma prawa udać itp.

Też nie patrzyłem na nic tylko kupiłem sprzęt i się udało, blisko 30 lat o tym marzyłem i co, miałem zarzucic pomysł bo w/g prawideł pomieszczenie się nie nadawało?

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Ale to że nie słyszysz, nie znaczy że inni nie słyszą - znajomy kupił ostatnio polecone przeze mnie Real Cable i był w szoku jaka zmiana właśnie do Melodiki. Nieważne lepiej czy gorzej, ale różnice potrafią być bardzo mocno słyszalne.... 

Wiesz słuch mam całkiem dobry, całe życie o niego dbałem.

To że inni słyszą nie znaczy że słyszą. Może poprostu chcą. 

Wcześniej uwierzę jak ktoś powie ze delikatnie to albo tamto ale nie ze w szoku był.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma co na siłę nikogo nawracać. Jeśli grasz na melodice i Ci to odpowiada, to tak zostaw. Wszystkie elementy toru mają wpływ na brzmienie. U jednego jest to bardziej odczuwalne, u innego mniej. W pustym pomieszczeniu jest ciężej wyłapać różnice, szczególnie jeśli pogłos jest spory. Wrażliwość słuchowa melomana też odgrywa swoją rolę. Raczej nie znam nikogo posiadającego doświadczenie i mającego dobry i dopracowany zestaw grającego na najtańszym okablowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, muzofan napisał:

Myślę że nie ma co na siłę nikogo nawracać. Jeśli grasz na melodice i Ci to odpowiada, to tak zostaw. Wszystkie elementy toru mają wpływ na brzmienie. U jednego jest to bardziej odczuwalne, u innego mniej. W pustym pomieszczeniu jest ciężej wyłapać różnice, szczególnie jeśli pogłos jest spory. Wrażliwość słuchowa melomana też odgrywa swoją rolę. Raczej nie znam nikogo posiadającego doświadczenie i mającego dobry i dopracowany zestaw grającego na najtańszym okablowaniu.

Nikogo nie nawracam.

Poprostu się nudzę i stwierdziłem że potestuje kable.

No i to jest tego testu wynik.

Oczywiście że każdy element toru ma wpływ. 

Moje pomieszczenie nie jest puste.

Usłyszałem różnice pomiędzy wzmacniaczami i kolumnami więc pomiędzy kablami też nie powinno być inaczej.

Pogłosu nie mam. Niczego w zasadzie co słuchanie muzyki mogłoby zakłócić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...