Skocz do zawartości

Wzmacniacze cyfrowe i klasa D.


RoRo

Recommended Posts

Najpierw musi być poprawnie zbudowany . 😉

Ja miałem Teac ap505, Hypex nc252, słuchałem u Kolegi ice power i w domu jeszcze autorską klasę D od Nuprime sta9  . Nie długie odsłuchu więc nie będę się rozpisywał .

I wszystko zależało od tego co robiło za pre . Nie żle było (dla mnie ) z tanim pre lampowym z chin  który pożyczył mi Rega .  Bo reszta testowana na Dac9

No ale coś czuję że Wing mówi o bardziej wyszukanych konfiguracjach i droższych ,choć może się myle . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafał S napisał:

No coś Ty - kto by go wtedy kupił? ;)

No tak 🙂. A do tego dochodzi jeszcze źródło, kable, dac i robi się zabawa na długie lata 😁

Ja, mimo wszystko, chciałbym mieć taki system, w którym tylko kolumny "grają". Bo w każdym innym przypadku skąd wiadomo co i w jakim stopniu odpowiada za to co dobiega do naszych uszu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam, DLA MNIE końcówka na Icepower 1200, Hyper od Hattora najwyższy i JR końcówka zestawiaana z pre cyfrowymi dwoma rodzicami i trzema rodzajami pre lampowych nie grały lepiej od obecnych w tym okresie czasowym dwóch wzmacniaczy lampowych i 2-3 tranzystorowych czy może czterech 😆. DLA MNIE powtarzam :). A i na dwóch typach kolumn je testowałem. 

A odnośnie tego wzmacniania sygnału wiek że jest taka moda o tej transparentności przekazu, która na końcu i tak wszyscy modelujemy kolumnami i często gównianą akustyka, ale transparentne brzmi dumnie ;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wing0 napisał:

A odnośnie tego wzmacniania sygnału wiek że jest taka moda o tej transparentności przekazu, która na końcu i tak wszyscy modelujemy kolumnami i często gównianą akustyka, ale transparentne brzmi dumnie ;). 

Ale równie często jak transparentne brzmienie pada na tym forum hasło "dobre granie", które jest zarezerwowane tylko dla nielicznych 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, KrólKiczu napisał:

pada na tym forum hasło "dobre granie", które jest zarezerwowane tylko dla nielicznych 😉

A to płatne jest jakoś ? Czy trzeba się gdzieś zapisać ? :) 

Jakoś na razie nie natchnąłem się na kl. D która by mi przypasowała , ale ja dziwny jestem, bo lubię zniekształcenia :) Doświadczenie mam lichutkie , słuchałem jedynie dwóch modeli SMSL / a'propos dlaczego z forum zniknęła ta marka ? Jeszcze niedawno bałem się otworzyć lodówkę, by SMSL nie wyskoczyło :) /. A i pokusiłem się o w sumie przypadkowy ślepy test ,lampa vs hypex u Mariusza / @MariuszZ /. Klasa D może się podobać,  jest precyzja , nie robi za grzejnik , wcisnąć można w każdą szafeczkę RTV , jednym słowem ma wiele zalet. Dla osób nie chcących rozbudowywać nadmiernie systemów, a ceniących liniowy dźwięk wg. mnie super. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KrólKiczu napisał:

A masz mityczne "dobre" bądź "klasowe" granie 😉

Jak najem się fasolki po bretońsku ;)

W d... mam te bajki serwowane przez różnych specjalistów. Tyle razy prezentowano mi dobre/klasowe/neutralne (czy jakby tego nie nazwać) granie a "mój Bóg" analizy rzeczywistości między uszami wzdragał się okrutnie... ehh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Klasa D może się podobać,  jest precyzja , nie robi za grzejnik , wcisnąć można w każdą szafeczkę RTV , jednym słowem ma wiele zalet. Dla osób nie chcących rozbudowywać nadmiernie systemów, a ceniących liniowy dźwięk wg. mnie super.

Tyle, że z tego co kiedyś wyczytałem na naszym forum, żeby taki D klasowy wzmacniacz miał prawo grać, musi kosztować (tutaj dokładnie nie pamiętam liczby ale wydaje się że było to) ponad 8k.

I tak rodzą się legendy o klasowym dźwięku, niegrajacym sprzęcie itp itd, a na końcu okazuje się, że nie to ładne co ładne a co się komu podoba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

Ja tam mam tego hypexa (?) podłączonego do rme właśnie dla ostrzejszego grania, bardziej zadziornego. Jest tak inny od lampy że tworzy to dla mnie znakomity "duet" dwóch różnych światów

I super

44 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Ale równie często jak transparentne brzmienie pada na tym forum hasło "dobre granie", które jest zarezerwowane tylko dla nielicznych 😉

Myślę że każdy komu się jego dźwięk podoba ma dobre granie. 

7 minut temu, KrólKiczu napisał:

Tyle, że z tego co kiedyś wyczytałem na naszym forum, żeby taki D klasowy wzmacniacz miał prawo grać, musi kosztować (tutaj dokładnie nie pamiętam liczby ale wydaje się że było to) ponad 8k.

I tak rodzą się legendy o klasowym dźwięku, niegrajacym sprzęcie itp itd, a na końcu okazuje się, że nie to ładne co ładne a co się komu podoba. 

Kolega (nie z forum) kupił integre na D za ponad 20 tyś ze sklepu i po kilku miesiącach poszła na sprzedaż, o stracie nie wspomnę. Piniądz pomaga ale to nie wszystko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Fafniak napisał:

Jest tak inny od lampy że tworzy to dla mnie znakomity "duet" dwóch różnych światów

Właśnie przed sekundą przepiąłem się z lampy na system letni , czyli tranzystor w kl. AB. Fajnie mieć właśnie możliwość odmienności raz na jakiś czas. Wiem , że wieczorem znów zagra lampa , ale póki co napawam się tą niesamowitą prezentacją detali utworów. 

Nie chce wywoływać burzy , ale jak dotąd dla mnie wszystkie wzmacniacze kl. D ...... zaraz jak to Jarek / @Kraft / ........ a , " wszystkie grają tak samo " :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KrólKiczu napisał:

Tyle, że z tego co kiedyś wyczytałem na naszym forum, żeby taki D klasowy wzmacniacz miał prawo grać, musi kosztować (tutaj dokładnie nie pamiętam liczby ale wydaje się że było to) ponad 8k.

Jeśli to cena za nówkę, to używany zmieści się już w jednej średniej krajowej netto. Oczywiście, jak komuś ta średnia ledwo wystarcza do pierwszego, to takiego wzmacniacza nie kupi. Ale dla wielu osób jest on już spokojnie osiągalny. Chyba @Amarok napisał kiedyś takie mądre zdanie, które zapamiętałem: że dla wielu ludzi ta bariera jest czysto psychologiczna. Tzn. wydaje im się, że audio nie powinno tyle kosztować i nie powinno się na nie tyle wydawać. Mnie też się tak wydawało przez długi czas. Ale jak patrzę na ceny nowych samochodów czy mieszkań, to okazuje się, że te nasze zabawki nie są aż tak drogie. Tyle, że nie należą do artykułów pierwszej potrzeby, więc w tym sensie nie są dla każdego, szczególnie w czasie kryzysu.

Przepraszam za offtop. Klasy D nigdy nie słuchałem, więc nie mam zdania. Podoba mi się oszczędność energii. Ale nie wierzę, żeby lampy czy tranzystory w klasie AB odeszły do lamusa. Bardziej zagrożone są trany w czystej klasie A, które w przeciwieństwie do lamp oferują wyłącznie dobry dźwięk - bez tej magicznej otoczki. Nie wiem czy sam dźwięk będzie dla młodego pokolenia na tyle istotny, żeby zrównoważyć związane z klasą A niedogodności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafał S napisał:

że dla wielu ludzi ta bariera jest czysto psychologiczna.

To bardzo mądre zdanie. Dotyczy tak kwestii finansowej jak i każdej innej sfery naszego życia. Jestem świeżo po konwencji ,gdzie wykłady miała między innymi Pani socjolog i psycholog. Działamy wg. schematów , od Średniowiecza niewiele się zmieniliśmy. Pewne złe doświadczenia , lub utrwalane przekonania kodujemy sobie w głowie i stają się wzorcami postępowania ,oraz opinii ,które nasz mózg uznaje za jedyne słuszne. Ciężko jest to przełamać. Proste przykłady z mojego życia. Renault jest do dupy , bo miałem kiedyś Megankę , dzięki której byłem na ty ze wszystkimi serwisantami w Łodzi. Tylko , że było to 18 lat temu , to mózg już pomija i generalizuje na całą markę. Żona w życiu nie chciała smartfona Samsunga , bo twierdziła , że Samsung się psuje i ogólnie dziadostwo. Tylko , że mówiła to na podstawie przygody z tą marką 20 lat temu. Przyznaje , że ze mną jest podobnie jak chodzi o kl. D. Mam przykre doświadczenia z zasilaczami impulsowymi , te wzmacniacze które słuchałem jakoś mi nie podeszły i mój mózg od razu stworzył z tych faktów dogmat. No cóż , trzeba będzie posłuchać , a nóż zmienię zdanie . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kaczadupa napisał:

Powiem Wam, że nawet Steve Sells ostatnio coś napomknął na Naim Community, że ciekawie byłoby wypuścić małe, lekkie i wszystko mające urządzenie D klasa. Następny Naim Atom w D klasie? Kto wie. 

Z drugiej strony, Trigon czy Cyrus mają w klasie D tylko niższe modele. Wyżej już AB. Bladelius ma AB w niższym modelu, czystą A w wyższym. Mam wrażenie, że część firm nie jest w stanie przeskoczyć pewnego poziomu jakości dźwięku, bez zużywania większej ilości prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

Chyba że chcesz z ciekawości dla Siebie to dogłębnie przeanalizować

Staram się być otwarty , bazować bardziej na doświadczeniach, niż opiniach osób trzecich. To , że kocham dźwięk lampy i drapaka to nie znaczy , że nie chcę poznać innych możliwości. Choćby po to , by ktoś nie mógł mi wciskać ciemnoty :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Staram się być otwarty , bazować bardziej na doświadczeniach, niż opiniach osób trzecich. To , że kocham dźwięk lampy i drapaka to nie znaczy , że nie chcę poznać innych możliwości. Choćby po to , by ktoś nie mógł mi wciskać ciemnoty :) 

Mogłem się domyślić 😏

8 minut temu, kaczadupa napisał:

Zerknij na szczytowe końcówki Cyrusa Rafał. A one już trochę czasu są na rynku.

Zawsze są wyjątki Adamie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

a'propos dlaczego z forum zniknęła ta marka ? Jeszcze niedawno bałem się otworzyć lodówkę, by SMSL nie wyskoczyło 

Czy zniknęła? Nie śledzę, ale swego czasu był na forum bardzo prężnie działający klub smsla q5 pro, którego zresztą dane mi było przez chwilę gościć w domu. Nie będę opowiadał, że coś zjadł czy zdmuchnął  z powierzchni ziemi, ale radził sobie naprawdę ok. 

Nie wiem czy pamiętasz, ale kiedyś równie popularne co smsl były np Heco Aurory, które bez znaczenia jaki kto miał gust, pokój, wzmacniacz, branża polecała jako najlepszy wybór pod względem cena- jakość. Były, minęły 😉. Jak większość sezonowych hitów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...