Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

41 minut temu, Kraft napisał:

0,5 m XLR kontra 10 razy tańszy 2 m RCA.  Nieco egzotyczne porównanie. Może jakby RCA też miał 0.5 m, to by nic nie wyszło.

No i oczywiście kable podłączone pod inne wejścia we wzmacniaczu. Dodatkowa zmienna. Nie ma pewności, że różnica nie wyniknęła z samej konstrukcji wzmacniacza. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, DiBatonio napisał:

Do czego niby?

Ashwagandha to bdb adaptogen obok Różeńca, trzeba tylko wiedzieć po co lepiej sięgać chodzi o formę.

Ich właściwości prozdrowotne mają większy wachlarz zastosowań niż tylko to którym się sugerowałeś.

Nie mam pytań 🤦‍♂️

Jesli mowa o "prozdrowotnosci" pozwolę sobie odbić piłeczkę Twoim wpisem

46 minut temu, DiBatonio napisał:

Poszukaj sobie jakieś z daniami na szybko, niby zdrowo niby fajnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DiBatonio napisał:

XLR musi być z prawdziwego zdarzenia, bo tylko wtedy można mówić o różnicach.

Często jest tak, że te niby XLR są tylko "odczepem" od RCA.

Mało takich?

XLR jest głównie do połączeń symetrycznych. RCA nie umożliwia tego.

Jaka jest różnica pomiędzy połączeniem symetrycznym, a niesymetrycznym nie muszę tłumaczyć.

XLR można zastąpić TRS, ale nie RCA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Highlander_now napisał:

Jaka jest różnica pomiędzy połączeniem symetrycznym, a niesymetrycznym nie muszę tłumaczyć.

XLR można zastąpić TRS, ale nie RCA.

Wiem, mnie nie musisz tłumaczyć 😉

Specyfikacja obu polaczeń jest różna, natomiast przejście z XLR do niezbalansowanego RCA z braku laku, niektórzy wykorzystują. 

Trochę się tego nastrugałem, jako "oprawca" kabli wszelakich 🤭🤭🤭

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawiłem się czytając Ethana. 4 parametry żeby zdefiniować audio? Poważnie? 

Poczytaj, a dowiesz się, że nie jest to chyba takie proste w tej dyskusji

Dotyczy co prawda głównie wzmacniaczy ale gdy są poprawnie skanstruowane to grają tak samo więc takie rzetelne pomiary pomogłyby je różnicować w zakresie poprawności i różnic brzmieniowych. 

W tej dyskusji zaś omówiono wpływ pasma pomiarowego tzw. BW i wpływie na wyniki. Jak się okazuje na popularnym portalu pomiarowym wzmaki mierzone są w paśmie BW 22kHz co zakłamuje dość mocno wyniki. Pomiarami można manipulować i tak je przedstawiać by łatwiej było bronić swoich tez na jakiś temat. 

Jest wiele ciekawych dyskusji inicjowanych tamże przez Pawła PMA, Czecha który jest elektronikiem, konstruującym wzmaki, często wchodzącym w polemikę z Amirem. Nierzadko ma rację wykazując jakieś pomiarowe niedociągnięcia czy tworzenie półprawd na własne potrzeby. 

Często w dyskusjach o kablach linkuję jego przemyślenia i pomiary interkonektów. Jest tam nawet ślepy test wykazujący, że można pewne różnice uchem wyłapać. 

Warto poczytać bez zbędnej spiny. W jego dyskusjach jest sporo cennych uwag chociażby na temat wpływu pętli mas czy innych ciekawostek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ Czytałem też jego wpis odnośnie problemów klasy D, zapewne kojarzysz. Co Ty na to? Jeśli dobrze pamiętam, to sam masz taki wzmacniacz, ale pomijając to, jakie masz zdanie na ten temat?

Okej, chyba go zalinkowałeś, albo to był ten?

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/on-class-d-amplifiers-measurements.9940/

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hypexa ncore i da się słuchać bez grymasu na twarzy. Nie ma żadnych słyszalnych niuansów, które powodowałyby efekt odrzucenia. 

Mimo to wolę słuchać w tym samym torze jako elementu wzmacniającego lampiaka od SinusAudio. Jest coś w jego barwie czego nie ma w hypexie. Jest to na tyle ulotne, że trudno nawet opisać i chyba nie o to Ci chodzi żebym zachwalał. 

Jeżeli chodzi o pasmo D klasy to jego "wąskość" przekłada się na większe zniekształcenia fazowe. Sygnały elektryczne podobne prostokątnym tracą wygląd. Ogranicza ta "wąskość" czas narastania sygnału wzmacnianego tak jakby. Nie wiem czy jest to wada słyszalna. Ja nie słyszę żadnych wad. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Coś dla oszczędnych i wygodnych poligamistów. 

Wzmacniacz łączący w sobie cechy brzmienia wzmacniaczy w klasie D i lampowych - NuPrime IA-9X

IA-9_4-1200x628px-1024x208.png.c864270179b0ac015927a29755147c92.png

 

Wzmacniacz posiada dodatkowy obwód zwany Harmonic Generation, który dodaje do dźwięku parzyste harmoniczne. Można go załączyć przełącznikiem na przednim panelu, albo nie tykać i słuchać nagrań tak, jak realizator wymyślił.

Fajny pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...